Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako da vratim stara podešavanja mreža na novu instalaciju ili očistim komijuter od zaostataka

[es] :: Windows mreže :: Kako da vratim stara podešavanja mreža na novu instalaciju ili očistim komijuter od zaostataka
(Zaključana tema (lock), by trooper)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 6106 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milettic
Slobodan Miletić
Poreska uprava RS
Čečava - Banja Luka

Član broj: 112708
Poruke: 128
*.teol.net.

Sajt: www.ms-medija.com


Profil

icon Kako da vratim stara podešavanja mreža na novu instalaciju ili očistim komijuter od zaostataka26.01.2007. u 08:34 - pre 209 meseci
Radim u firmi gdje imam intel 3.0- 1GB RAM (dobra mašina)+ umrežene računare (preko switch-a i to sa 98-icom) + adsl +++
Već mi je dosta usporen komp. jer je kroz njega prošlo 100-injak programa. Na primjer: imao sam zone alarm i deinstalirao sam ga davno- sada uopšte nemogu da ga ponovno instaliram- izbaci migrešku jer se ti njegovi reg fajlovi (šta već) nalaze negdje po win-u.
Uzeo bih dan pred sebe da ovo sredim- odakle da počnem, sve je dobro sem adsl i mrežu kako da podesim.
Čitao sam dosta ali mi ništa nije jasno od čišćenja, uradio sam defregmentaciju i čekiram greške. Instalirao sam bio ashampoo_uninstallerplatinum260_se.exe- ali ne kontam da ga koristim! Šta je najbolje u ovom slučaju (sem zvati servis- kud sramota ja studiram informatiku)

E, znači... šta sada
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vjera, gleda gore.
Prikačeni fajlovi
 
0

plavigor
Igor Petrović
Beograd

Član broj: 24239
Poruke: 1551
*.adsl.beotel.net.



+10 Profil

icon Re: Kako da vratim stara podešavanja mreža na novu instalaciju ili očistim komijuter od zaostataka27.01.2007. u 00:35 - pre 209 meseci
Nisam te baš najbolje razumeo...

Možda je u ovom trenutku čista instalacija operativnog sistema najbolje rešenje. Ako ništa drugo, traženje uzroka ovakvih smetnji može potrajati i danima, a čista instalacija svega par sati. Pošto imaš mrežu nije ti problem da podatke privremeno skloniš a posle da ih vratiš. Ako misliš da će problem biti mrežna podešavanja onda ih prvo zapiši, kao i korisnički nalog i lozinku sa tvog računara.

Pozdrav

P.S. Imate li nekoga ko održava te računare?
 
0

milettic
Slobodan Miletić
Poreska uprava RS
Čečava - Banja Luka

Član broj: 112708
Poruke: 128
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.ms-medija.com


Profil

icon Re: Kako da vratim stara podešavanja mreža na novu instalaciju ili očistim komijuter od zaostataka27.01.2007. u 10:01 - pre 209 meseci
---------------------------------
Bit će ponovna intalacija... Šta da mi neko održava, meni ostalo 4 ispita do ing.informatike!

Kada su mi adsl instalirali ovi iz telekoma, ubaciše za minut i odoše, super je radilo, tada sam otišao u BL poslom i nisam se vraćao u kancelariju, ujutru poruka na mom stolu od umrežene kolegice "nemogu da printam sa svog komp" (jer printa preko mreže- na mom komp je printer). Oni kada su instalirali modem i podesili adsl sjebali su mrežu. Kud je taj drugi rač II- w98.
Uspio sam to srediti zahvaljujući jednom prijatelju. Prije sam imao automatsku konekciju čim se pali komp, sada je manuelna- ali morat ću vratiti staro!
Spor mi je do đavola komp sada, morat ću popisati podešavanja i napraviti reinstalaciju, imam 2 particije- svejedno su podaci na drugoj.

adsl mi ide preko mrežne, na switch-u je, na strani za podršku prepozna mrežu i oba računara, ali ja na drugom računaru nemogu napraviti konekciju- dvica, win98- ba nisam uspio!

[Ovu poruku je menjao milettic dana 27.01.2007. u 11:16 GMT+1]
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vjera, gleda gore.
 
0

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: Kako da vratim stara podešavanja mreža na novu instalaciju ili očistim komijuter od zaostataka27.01.2007. u 18:38 - pre 209 meseci
Uh inzinjeru informatike... bas iz toga razloga nisam zeleo da upisem visu skolu u Doboju....

elem da se vratimo problemu.

Ti bi sada htjeo da reinstaliras racunar ili ti formatiras sve pa ponovo (sto bi ti bio i moj savjet). Moj savjet ti je sledeci:

1. Napisi ovde sta tacno radi tvoj racunar u toj mrezi
a. Korisnici idu na internet preko njega
b. korisnici stampaju preko njega
c...
d...

Pa ce mo zajedno da osmislimo kako je najbezbolnije to da formatiras i sredis. Takodje napisi koliko racunara imas u mrezi, zatim, da li imate domen ili nemate,.

Takodje nebi bilo lose da mi napises koji je to modem telekom dao (ne sjecam se na pamet koje daje ovde ali mislim da su to isti)

Ajde kad to prikupis javi pa da idemo dalje.
Bojan
 
0

milettic
Slobodan Miletić
Poreska uprava RS
Čečava - Banja Luka

Član broj: 112708
Poruke: 128
*.teol.net.

Sajt: www.ms-medija.com


Profil

icon Re: Kako da vratim stara podešavanja mreža na novu instalaciju ili očistim komijuter od zaostataka28.01.2007. u 11:26 - pre 209 meseci
Ovako, umrežen sam preko swich-a
trenutno se u mreži nalazi moj i računar od kolegice, moj je IV- xp, a njen II- 98
Na mom računaru se nalaze dva štampača, laserski hp laserjet 1000 i u boji hp c640

Na mom računaru je eksterni thomson modem, koji je mrežnim kablom spojen u swich, i na mom računaru napravljena konekcija za adsl.

Ja na servisima, kada odem na stranicu modema pa dje su podešavanja, tamo prepozna mrežu- i vidi oba računara na mreži, ali na komp od kolegice nemogu da podesim adsl- jer je win 98.

Kada su mi "Stručnjaci" iz kinga dolaziti mijenjati flopy jer mi je bio crkao a imali smo garanciju (jer sam sve dokumente morao na flopy da prebacujem između računara, word, excel i ostale male doc.)- gledali su mrežu, tri dana su dolazili i na kraju da bi podesili samo da može ona da štampa preko mog rač. A ovi iz telekoma (nezna čovjek da kuca na tastaturi) kada su adsl, samo dođoše instaliraše i doviđenja- a kasnije ne funkcioniše lokalna mreža!

A već taj računar ima oko godinu na 1 win. mislim da je vrijeme za novu instalaciju- samo čisto sumnjam da bi to sve vratio!

Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vjera, gleda gore.
 
0

75TS
Aleksandar Dimic
Beograd

Član broj: 122228
Poruke: 61
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Kako da vratim stara podešavanja mreža na novu instalaciju ili očistim komijuter od zaostataka28.01.2007. u 13:05 - pre 209 meseci
U Xp-u imas pod All Programs->Assesories->System Tools program koji se zove Files and Settings Transfer Wizard

Pomocu njega mozes prebaciti vecinu podesavanja sa svog starog na nov racunar ili OS..ima uputsvo sta sve on radi pa pokusaj sa njim.
 
0

milettic
Slobodan Miletić
Poreska uprava RS
Čečava - Banja Luka

Član broj: 112708
Poruke: 128
*.teol.net.

Sajt: www.ms-medija.com


Profil

icon Re: Kako da vratim stara podešavanja mreža na novu instalaciju ili očistim komijuter od zaostataka30.01.2007. u 12:45 - pre 209 meseci
Ma ti si legenda...
Počeo padati windows u pon.- i udri, drž' nedaj... moradnm formatirati, kud nisam imao butabilan cd- tri put mi padao sistem dok sam narezao butabilan cd. I ništa, onako bez podešavanja i prethodnog pamćenja sve formatiram i instaliram novi (desilo mi se da prilikom konfiguracije trepne par puta monitor, kao da se restartuje na sec- dali je to normalno) i sredim nekako to, local netw. sam bez pola muke sredio, čak sam naučio da moram instalirati drivere za 98 da bi ona mogla štampati preko mreže, i ADSL podesim- nije bilo problema. Sinoć došao poslije posla u kan. da odradim nešto privatno kad nemože na net, i poruka, "acquaring..." tako nešto, prevedeno dođe "mreža ti je spora ili ima prekid" i non stop, ama nema šanse da sredim. Danas sam opet formatirao, sada sam sredio ko pišta radi. Juče mi je kaspersky 6 našao nekih "...not a virus" pa sam sve pobrisao, mislio sam da nije šta od network-a ,modema pobrisao ili lan-a. Šta bilo, da bilo. Sada sve radi uredno a instalirao sam BitDefender V10- mislim da je dobar izbor.
Napravio sam backup (mada nikada do sada mi nije uspio vratiti restore)
I hvala ovom iznad što mi reče za transfer wizard, sada sam i to osigurao- valjda će pomoći ako ga đavo ponese!
..:Sada valja skinuti par novih programa pa ih instalirati sve na tenane što treba... prvo ću stare.

Ovo mi sada izbacuje, pa moram restartoati- Šta je ovo?

[Ovu poruku je menjao milettic dana 30.01.2007. u 14:17 GMT+1]
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vjera, gleda gore.
Prikačeni fajlovi
 
0

milettic
Slobodan Miletić
Poreska uprava RS
Čečava - Banja Luka

Član broj: 112708
Poruke: 128
*.teol.net.

Sajt: www.ms-medija.com


Profil

icon Re: Kako da vratim stara podešavanja mreža na novu instalaciju ili očistim komijuter od zaostataka31.01.2007. u 10:34 - pre 209 meseci
Na http://www.mydigitallife.info sam našao kako da sklonim te greške, ako neko ima problema....

Application Failure svchost.exe 5.1.2600.2180 in netapi32.dll 5.1.2600.2180 at offset 0000a3c0

When I went to bring up the status of the connection from the taskbar by double clicking the icon, it would flash up and disappear. I was forced to restart my computer to get back online. But then, again, it only connect me for 2-5 minutes and then the shitty error message popped up again disconnecting my internet connection and I was back to where I were. This errors kept happening with msg faulting netapi32.dll and svchost.exe.

This is what was showed up:

EventType : BEX P1 : svchost.exe P2 : 5.1.2600.2180 P3 : 41107ed6
P4 : netapi32.dll P5 : 5.1.2600.2180 P6 : 411096ac P7 : 0000a3c0
P8 : c0000409 P9 : 00000000

\WER51f3.dir00\svchost.exe.mdmp
\Temp\WER51f3.dir00\appcompat.txt

I was utterly desperate and I use my friend’s computer to search for something like this and you know what. I met several ppl that got the same error and it all started on saturday, 9 september 2006. This could be a new virus that makes you become really2 frustated. My antivirus didn’t seem to be working. I think it didn’t detect this virus. Some ppl got this error and went to format their computer, but the shitty error keep coming and coming. Some of them had ICS enabled on their computer.

Since then, there are many ppl got this error and it numbers keep increasing everyday. I decided to write this entry for the sake of those ppl who want to get their computer back to normal. All you’ve got to do is to close port 135 and 445. So here’s what you’ve got to do:

How to close port 445

Start Registry Editor (Regedit.exe) by clicking Start menu, and then click the Run icon.
In the small box that Opens, type: regedit then click the OK button.
The Registry Editor will now have opened…
Locate the following key in the registry:
HKLM\System\CurrentControlSet\Services\NetBT\Parameters
In the right-hand side of the window find an option called TransportBindName.
Double click that value, and then delete the default value, thus giving it a blank value.
How to close port 135

The you must now navigate to the following registry key:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\OLE
You will see there is a String Value called: EnableDCOM
Set the value to: N (it should currently be Y)
Close the Registry Editor.
Shutdown and Restart your computer.

You could also disabled NETbios. But I’ve found that by disabling these two, my computer get back to normal without re-formatting my computer etc. Hope you can get rid of this faulting application “svchost exe” problem. Good Luck!!

ps: Please spread this link to your friends who got the same error and help them to fix svchost.exe erro
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vjera, gleda gore.
 
0

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: Kako da vratim stara podešavanja mreža na novu instalaciju ili očistim komijuter od zaostataka31.01.2007. u 14:08 - pre 209 meseci
Nije resenje da sklonis poruku nego da uklonis gresku...

KAda budes na internetu kucaj "netstat -an". To odradi par puta za redom ali obrati paznju na portove koji se otvaraju. Ako ti svaki put otvori gomilu nekih konekcija, a sa razlicitim portovima, onda opet imas virus... i format ti je jedina opcija....
Bojan
 
0

milettic
Slobodan Miletić
Poreska uprava RS
Čečava - Banja Luka

Član broj: 112708
Poruke: 128
*.teol.net.

Sajt: www.ms-medija.com


Profil

icon Re: Kako da vratim stara podešavanja mreža na novu instalaciju ili očistim komijuter od zaostataka01.02.2007. u 06:11 - pre 209 meseci
kucam "netstat" ali se pojavi samo na sekund i nestane- kucao sam više puta i uvijek isto- Neki drugi način?

za šta služi ovaj gore postupak na eng. da sklonim poruku ili otklonim grešku?
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vjera, gleda gore.
 
0

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: Kako da vratim stara podešavanja mreža na novu instalaciju ili očistim komijuter od zaostataka01.02.2007. u 08:57 - pre 209 meseci
znaci ides Start -> Run -> CMD kada se otvori crni ekran ona kucas netstat -an vise puta i pratis da li ti se pojavljuju ralziciti portovi.

Ja koliko vidim ovo na engleskom sluzi samo da se ukloni poruka...
Bojan
 
0

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: Kako da vratim stara podešavanja mreža na novu instalaciju ili očistim komijuter od zaostataka01.02.2007. u 11:08 - pre 209 meseci
Daj nam ispise sta se generise i u kojoj mjeri, ako zelis da ti pomognemo nraravno...
Bojan
 
0

milettic
Slobodan Miletić
Poreska uprava RS
Čečava - Banja Luka

Član broj: 112708
Poruke: 128
89.111.200.*

Sajt: www.ms-medija.com


Profil

icon Re: Kako da vratim stara podešavanja mreža na novu instalaciju ili očistim komijuter od zaostataka01.02.2007. u 12:23 - pre 209 meseci
Ovo gore što sam napisao na engleskom pomogne oko greške ali onda mi ne radi lan konekcia- nemam pristup drugom računaru niti obrnuto, nit kolegica može štampati prako mreže- šta je nemam pojma, mislim da je netbios u pitanju! evo sada ću zakačiti koju mi grešku pokazuje, i koje procese lista... Što prije molim vas, pada mi sistem svakih 10-ak minuta.
Šta da radim?

Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vjera, gleda gore.
Prikačeni fajlovi
 
0

milettic
Slobodan Miletić
Poreska uprava RS
Čečava - Banja Luka

Član broj: 112708
Poruke: 128
89.111.200.*

Sajt: www.ms-medija.com


Profil

icon Re: Kako da vratim stara podešavanja mreža na novu instalaciju ili očistim komijuter od zaostataka01.02.2007. u 12:50 - pre 209 meseci
Kada mi se pojavi ta poruka, odem u Task manager a tamo bdss.exe konstantno zauzima memoriju dok ga ne isključim ali poruka ostaje (sad ću skloniti poruku pa da vidim šta će biti)
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vjera, gleda gore.
 
0

milettic
Slobodan Miletić
Poreska uprava RS
Čečava - Banja Luka

Član broj: 112708
Poruke: 128
89.111.201.*

Sajt: www.ms-medija.com


Profil

icon Re: Kako da vratim stara podešavanja mreža na novu instalaciju ili očistim komijuter od zaostataka01.02.2007. u 13:00 - pre 209 meseci
kliknuo sam da zatvorim prozor error na "dont send" i blokiralo mi je sve, počelo mi iskakati start meni kao kod win 95 i ostalo... morao sam restartovati...

uglavnom ovo je ta greška

EventType : BEX P1 : svchost.exe P2 : 5.1.2600.2180 P3 : 41107ed6
P4 : netapi32.dll P5 : 5.1.2600.2180 P6 : 411096ac P7 : 0000a3c0
P8 : c0000409 P9 : 00000000

To mi se dešava- pomažite ili ostajem poslije posla da formatiram win.
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vjera, gleda gore.
 
0

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: Kako da vratim stara podešavanja mreža na novu instalaciju ili očistim komijuter od zaostataka01.02.2007. u 13:31 - pre 209 meseci
99.8% imas nekog trojanca. Nisi mi ispisao sta ti pokazuje netstat -an.

U svakom slucaju i da nije virus nikakv a puca ti jedan od "glavnih" mreznih servisa, predlazim ti da sve ponovo Reinstaliras operativni sistem. Pre nego se konektujes na internet instaliraj sve dostupne servic pekove i naravno obavezno ukljuci firewall!
Bojan
 
0

milettic
Slobodan Miletić
Poreska uprava RS
Čečava - Banja Luka

Član broj: 112708
Poruke: 128
*.teol.net.

Sajt: www.ms-medija.com


Profil

icon Re: Kako da vratim stara podešavanja mreža na novu instalaciju ili očistim komijuter od zaostataka02.02.2007. u 06:08 - pre 209 meseci
Sinoć sam (slučajno) čuo u jednoj radnji koja se bavi računovodstvom, dolazi do nekih nesuglasica između ip adresa na adsl-u i local network.

Kako da podesim IP adrese, garewey ili dns?

Nisam poslao jer kada slikam bude 1.5 Mb a nije dozvoljeno slanje velikih, sada ću instalirati corel pa ću ti poslati!

Dje ima service pack 3 za dovnload.

Ajd neka mi neko pomogne oko podešavanja konekcija... XP-98
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vjera, gleda gore.
 
0

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: Kako da vratim stara podešavanja mreža na novu instalaciju ili očistim komijuter od zaostataka02.02.2007. u 12:11 - pre 209 meseci
De ostavi se ti biroa, svoju mrezu si uneredio. De prvo to rijesi pa onda cemo dalje...
Bojan
 
0

milettic
Slobodan Miletić
Poreska uprava RS
Čečava - Banja Luka

Član broj: 112708
Poruke: 128
*.teol.net.

Sajt: www.ms-medija.com


Profil

icon Re: Kako da vratim stara podešavanja mreža na novu instalaciju ili očistim komijuter od zaostataka02.02.2007. u 13:20 - pre 209 meseci
Neznam, odmorit ću vikend a onda u pon. instalacija windowsa!
Samo me interesuje dali je istina da telekom jedini može podesiti adsl kako treba poslije instalacije!?
Dali zbog toga možda crkava netb.

Postavio sam problem na mrežama

http://www.elitesecurity.org/p1454570
Tuga gleda unatrag, briga gleda okolo, a samo vjera, gleda gore.
 
0

someone_bl
Bojan VUJIC
Head of IT Department
Banjaluka

Član broj: 14504
Poruke: 993
*.teleklik.net.



+12 Profil

icon Re: Kako da vratim stara podešavanja mreža na novu instalaciju ili očistim komijuter od zaostataka02.02.2007. u 14:48 - pre 209 meseci
milettic-u ti si bas uporan...

ADSL je namjenjen za rezidencijalnog korisnika sto ga je ucinilo tako jednostavnim za podesiti (podrazumijeva se da siroke narodne mase nemaju dovoljno strucno znanje za neka komplikovanija podesavnja), tako da je to cista nebuloza da to telekom jedini zna...

Ti imas problema sa jednim od najvaznijih windows servisa, i dok to ne sredis ne moj da ocekujes da ce ti bilo sta raditi.
Bojan
 
0

[es] :: Windows mreže :: Kako da vratim stara podešavanja mreža na novu instalaciju ili očistim komijuter od zaostataka
(Zaključana tema (lock), by trooper)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 6106 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.