Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Onlajn servisi i formulari

[es] :: PHP :: Onlajn servisi i formulari

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4491 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Goran Rakić
Beograd

Moderator
Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Onlajn servisi i formulari14.06.2003. u 16:09 - pre 254 meseci
Evo ovako. Tvoje rešenje podrazumeva stalno osvežavanje stranice, odnosno stalne zahteve serveru. Šta se dešava:

Zahtev serveru => Server prima zahtev => Server poziva PHP parser => PHP parser ostvaruje konekciju na mysql server => PHP parser generiše izlaz => server hvata izlaz i šalje ga klijentu => osvežena stranica se prikazuje u browser-u u centru

Problemi su:

- web server prima previše zahteva, naročito ako imaš 3 ili više operatera
- u trenucima zauzetosti mašine, web server može da padne ili da postane mnogo spor
- mysql server pada zbog prevelikog broja konekcija
- opterećenje sistema je ogromno
- ako server nije u lokalnoj mreži u servisnom centru, trošiš CIR mrežne konekcije, tj stalno šalješ/primaš podatke, iako 48h ne stigne ni jedan novi korisnik, ti osvežavaš stranu na par sekundi

Kako to rešiti:

Pa recimo, treba omogućiti da se stranica osveži samo kada novi klijent zatraži servis. Kako? Jedno rešenje jeste da se okidač za obaveštenje izvrši kada korisnik klikne na "dugme". Kada korisnik zatraži servis, on klikne na dugme, otvaraš mu php skriptu koja treba na neki način da obavesti servisni centar o tom korisniku. Rekao si da je mail sporo, pa ja predlažem sledeće:

Imaš poseban connection server, posebno razvijen u C, C++,... koji će biti podignut na mašini sa web serverom (ako je ona u servisnom centru, ili na nekoj drugoj mašini u servisnom centru koja ima stalnu vezu ka internetu). Imaš posebne klijente, na mašinama gde rade operateri u servisnom centru (takođe programe razvijene u C, C++-u...). Kada korisnik klikne na dugme, pozivaš skriptu koja preko ugrađenih socket funkcija PHP-a ostvaruje vezu sa connection serverom i signalizira mu da je došao novi korisnik. Taj server pronalazi klijente (aplikacije) na mreži i šalje im poruku koja iskače kao popup, ili se pojavljuje u listi poput u ICQ-u.

Na sličnom rešenju, baziranom na Jabber protokolu sam radio, te ako ste zainteresovani možete me kontaktirati na email ili mi poslati privatnu poruku. Radilo se o korisničkoj podršci i sistem poseduje kako aplikaciju za servisnog operatera i server koji prima obaveštenja, tako i deo skripta koji se integriše u websajt. Ceo sistem je dosta prilagodljiv i ima i napredne opcije tipa zauzetost operatera, radno vreme, arhiviranje poruka, generisanje mesečnih izveštaja i slično.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Onlajn servisi i formulari

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4491 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.