Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bežični internet zona.ba iskustva

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Bežični internet zona.ba iskustva

Strane: << < .. 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 801190 | Odgovora: 3784 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

arminicos
Bosna i Hercegovina

Član broj: 100290
Poruke: 95
..toprim.806574-24.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva06.06.2008. u 11:03 - pre 193 meseci
Vozdra!primio sam odgovor hvala ti!koji mi AP preporucujes da
kupim?antena mi je do prozora u spavacoj sta mislis da RG6 kabl
odrezem i da ostavim samo 3metra i u spavacoj bi drzao onda AP i
odatle ide jel da UTP kabl da kupim 15metara koji mi konektor treba od
RG6 kabla da ukljucim u AP? i je li zeznuto rezati one plastike na utp
kablu posto cu morati na kraju jer mi prolazi kroz zid i onda u toj
drugoj sobi je racunar..onda na kraju instaliram jel da od APa drajver
i to je to sigurno je da ce signal biti dobar. Hvala ti na iscrpnom
odg,pozdrav druze!

koji da uzmem od ova dva AP-a ???

Trendnet Access Point TEW-450APB wireless 802.11g 108 Mbps koji je 86KM

TRENDnet ACCESS POINT TEW-430APB Wireless 802.11g 54Mbps koji stoji 62,50KM

[Ovu poruku je menjao arminicos dana 06.06.2008. u 12:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
91.191.56.*



+122 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva06.06.2008. u 14:52 - pre 193 meseci
pozdrav

tew-430 nije los uredjaj a za 450 ne znam ali bi trebalo da je bolji za malu razliku u ceni.
konektor koji ces zavrnuti u ap je isti kao sto imas i sad na kraju kabla,rp-sma (muski).
e sad to za rezanje utp konektora bas nisam razumeo...
nema tu sta da se reze,nema viska plastike!
najbolje ako znas nekog ko ima klesta za konektore da dodje kada provuces sam kabal pa da ti na licu mesta stavi konektore na krajeve ili ako znas sam to da uradis jos bolje.
nemoj da se zeznes,utp kabal treba da bude straight a ne crossover.
za ap ti netreba nikakav drajver vec ga samo spojis sa racunarom preko kabla podesis odredjenu ip adresu mrezne kartice i udjes u podesavanje ap-a i podesis ap na koji se konektujes a sve imas u uputstvu od ap-a koje dobijes.

pozdrav i sretno
 
Odgovor na temu

casper.link
Sarajevo

Član broj: 157398
Poruke: 375
91.191.12.*

Sajt: eestec-es.rs.ba


+8 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva07.06.2008. u 19:54 - pre 193 meseci
Ljudi, ne znam da li sam sam dobro procitao, ali zona je konacno prosirila svoj link ka ostatku svijeta (ili sam ja kasno saznao za to).

http://www.zona.ba/ba/o-nama-2.html

Prije su imali 2xSTM-1 (310Mbps), a sad cak 8xSTM-1 (1240Mbps). Valjda poprave i uslugu ali nesto cisto sumnjam.
A i dizajn nove stranice nije los ali i nije cemu. Bar im nije komplikovana stranica. I uveli su i link ka manager.zona.ba.
Neznanje je osnov svih naših sumnji...
 
Odgovor na temu

VlaDiXx

Član broj: 120775
Poruke: 398
91.191.7.*



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva08.06.2008. u 00:10 - pre 193 meseci
Sajt, mnogo malo grafičkih komponenata, joomla template, nije mi bilo teško zbog toga što se odavno bavim web-om.

dokaz:
http://www.joomlart.com/templates_demo.php - pa izaberite JA EDENITE

no nije bitno, samo da nije onako loše.


neko reče da je brzina torrenta 15 KB. Ne znam, meni je preko 60 uvijek na 10 g paketu.
 
Odgovor na temu

najj
Bosna

Član broj: 151086
Poruke: 650
*.teol.net.



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva09.06.2008. u 09:28 - pre 193 meseci
ljudi da li oni imaju pokrivenost na Loncarima i ako oni nemaju znate li ko ima
 
Odgovor na temu

arminicos
Bosna i Hercegovina

Član broj: 100290
Poruke: 95
*.bbone.utic.net.ba.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva09.06.2008. u 10:13 - pre 193 meseci
kupio sam ovaj TRENDnet ACCESS POINT TEW-430APB Wireless 802.11g 54Mbps koji stoji 62,50KM i mogu vam reci da nije los! jedino sto nema je uplaz za 2 UTP-a nego samo jedan i nema mjesto za baterije...ostalo sve je OK! ali slusajte sljedece...kabl RG6 sam srezao na 2 metra od antene i ukljucio u AP i kad god malo pomaknem AP jacina signala mi druga zasto to!!! zar to ne bi trebalo biti uvijek isto i da to zavisi od antene....ne znam kako bi bilo da sam ga vani u kutijiu stavio AP sigurno ne bi bilo nikako signala....a moguce je da me malo zeza i konektor sto ide u AP jer nije bas fino nastiman...da li trebam ovima iz Zone reci da ponesu lemilicu da se to fino zalemi taj konetor za RG6 kabl posto sam vidio da je bilo lemljeno dok je bilo 15metara kabla pa sam ja to sve bio skino i sad ubacim direktno onaj kabl u AP...i koji vi Ethernet adapter koristite kod mene instaliran neki Intel(R) PRO/1000 MT Desktop Connection sada ne znam je li to ispravan ethernet adapter je li mu taj odgovara...dok sam stimao AP postavke u Internet Exploreru morao sam tamo po protokol TCP/IP kucati neku IP adresu sto mi je bila u uputama od AP-a ali tad mi nestane dole da vrti ona internet konekcija kad to iskljucim i pobrisem tu adresu onda mi opet dodje dole konekcija i stalno vrti ko trazi...i da li netko zna sta bude kada ne koristis Zonu par mjeseci 2-3 mjeseca je li to oni iskljuce ili ne salju racun dok ponovno ne pocnes koristiti net jer mene obicno od 7 mjeseca pa do 9-10 mjeseca nema u Sarajevu u stanu a ne bi da mi se to iskljucuje nego da opet imam kad dodjem samo ne znam hoce li tada slati racun ako ne koristim...
i zaboravi reci u Internet Exploreru kad nastimam da mogu skenirati mreze i kad mi nadje ZONA Sarajevo 13 stoji tamo jacina signala 15 pa nekad 16 pa nekad 20 je li to dobro i nadje mi PlusLineStariGrad jacina 20 a ostalo sto sam prije nalazio sa PCI wireless karticom ne izbacuje samo te dvije mreze ne znam sto prije mi je sa PCI karticom izbaci oko 7 APova da je nasao...

hvala svima na odg !

[Ovu poruku je menjao arminicos dana 09.06.2008. u 11:26 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao arminicos dana 09.06.2008. u 11:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
91.191.56.*



+122 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva09.06.2008. u 11:31 - pre 193 meseci
pozdrav

to sto se menja jacina signala je do konektora koji nema dobar kontakt.
najbolje da se zameni i da se stavi kako treba i neces imati tih problema.
mrezna kartica nije bitno kakva je (kod tebe je verovatno integrisana).
to sto ne "vrti" kad ukucas rucno ip adresu je zato sto onda ne dobija ip adresu od zoninog dhcp servera.
samo kad stavis na automatsko dodeljivanje ip adrese trebalo bi da dobije ip adresu za par sekundi kad se konektujes,nevalja ako stalno "vrti"!
koristenje interneta ide mesec za mesec,znaci kad ne uplatis iskljuce te i kad ponovo platis ukljuce te ponovo.
nema ogranicenja kada moras da uplatis.
a taj signal od 15 je prilicno slab i neverujem da to radi kako treba sa tim signalom,a to je razlog 99% do konektora koji nije kako treba.

nisi nam na kraju rekao kako radi internet,ako radi uopste?
 
Odgovor na temu

bngrad
mile ovakovic
beograd

Član broj: 28417
Poruke: 44
*.telrad.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva09.06.2008. u 11:50 - pre 193 meseci

Treba mi pomoc oko umrezavanja dva racunara na zonu . Naime imam destop racunar i na njemu wireles karticu tplink
, povezanu sa yagi antenom i to mi radi ok. Ali sad sam kupio i laptop racunar pa bih da se i sa njim konektujem na net.
Ako ima kakvo resenje predlozite, imam mreznu karticu i nekakav kabal croos. dali je to dovoljno za povezivanje i jos da napomenem da je na desktop racunaru xp a na laptopu vista. Ima li gdje spisak zoninih predajnika u bijeljini i okolinii kako ja mogu moj racunar da kacim na bilo koji predajnik u gradu ili kada sam negdje na putu?
 
Odgovor na temu

bngrad
mile ovakovic
beograd

Član broj: 28417
Poruke: 44
*.telrad.net.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva09.06.2008. u 11:52 - pre 193 meseci
Jos jedno pitanje, sa kojim programom mogu da preskeniram signale s obzirom da mi netstambler nece da radi na visti ili ima kava druga verzija koja radi na visti?
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
77.238.209.*



+122 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva09.06.2008. u 15:01 - pre 193 meseci
pozdrav

skeniraj signale sa softverom koji si dobio uz karticu a trebalo bi da moze i iz sistema (na xp moze sigurno,pretpostavljam i na visti).
ako ti nije bitno da se laptop povezuje bezicno onda samo umrezi laptop sa desktopom sa tim crossover kablom koji imas i na desktopu seruj konekciju i to je to.
evo linka sa objasnjenjem kako napraviti sharing konekcije
http://www.elitesecurity.org/t...-konekciju-putem-Microsoft-ICS
sto se tice povezivanja na razlicite predajnike mislim da je i to moguce sa doplatom od 10-ak km na mesecnu pretplatu.

pozdrav
 
Odgovor na temu

arminicos
Bosna i Hercegovina

Član broj: 100290
Poruke: 95
*.bbone.utic.net.ba.



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva10.06.2008. u 08:59 - pre 193 meseci
ma nisam jos prikljucio sinoc sam zvao nekog Nebojsu za Sarajevo i ima jos jedan predstavnik pa mi je on rekao da ga nazovem u srijedu ili cetvrtak...ma mafija je ovaj prvi Nebojsa fino mu kazem imam antenu Reinjet 2.4GHz od 24dB sa APom TRENDnet i straight utp kablom ne crossover samo treba mi novi konektor sto ide u AP da se to fino napravi da ne gubi signal i da se stavi na kraju utp kabla pastika ona koju sam kupio jer sam morao nazalost na kraju prerezati jer mi nije moglo proci kroz zid...i mozda jos malo usmjeriti antenu i to je to...on mene pita je li to za biznis korisnika reko nije e ne moze to ide na 5GHz i ja njemu pa koliko je to para sve ukupno 550KM ovako ako nastavi ovaj raditi ZONU u Sarajevu stvarno nece nitko ni htjeti prikljuciti ZONU otjera musterije!!!ja vrlo dobro znam da meni na 5GHz toj frekvenciji antena ne treba jer to ide za brzinu preko 1MB/s...tako da je to cista pljacka od strane ovog covjeka....
i jos nesto ima li kakve veze ako mi je u blizini antene nekih 10 metara kabl od telefona jer sam ja na 4 spratu a ima ukupno 5 spratova stan...i sa tog 5 sprata pruza se kabl od telefona i imam u blizini zgradu od nekih 40-50 metara tako da je za koji metar vislja od mog stana tako da sam antenu malo izdigao u zrak ne znam je li sam dobro postupio probavao sam sa karticom mi je signal 76-80% a sa Access Pointom 16-18-20 valda je kod AP-a mjerna jedinica dB
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
213.196.68.*



+122 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva12.06.2008. u 22:51 - pre 193 meseci
pozdrav

drugar mi radi kao zonin partner i skoro ga vidim i pitam kako radi zona posto sam do sad dvaput pokusavao u zadnjih godinu dana i bila je katastrofa protok,ping,uglavnom sve ono sto je spominjano ovde mnogo puta.
na kraju me ubedi da to radi sad kako treba,da je postavljeno jos baznih stanica,da je rasterecno i ja uplatim paket 8g.
prvi par dana je bilo prilicno ok osim manjih variranja protoka i pinga koji je preko dana bio malo veci nego sto bi trebalo.
posle oko nedelju dana su poceli problemi,protok je u toku dana padao i na 50kbit,ping 600-700ms i tek navece posle 24h je dolazilo sve u normalu,verovatno kad vecina ljudi pogasi racunare.
taman kad sam pomislio da sam se jos jednom zeznuo vidim se sa drugarom i on mi kaze da je postavio jos jednu baznu stanicu koja mi je "iza ledja" pa je nisam video na site survay a malo je na periferiji grada.
odmah mu kazem da me prebaci na nju da probam kako radi to i ja okrenem antenu prema njoj.
na kraju da skratim,evo vec dva dana sam na toj novoj bzanoj i kako mi rece da sam jos uvek jedini korisnik tu protok i uopste sve je savrseno.
protok ne varira ni malo,ping je konstantan citav dan (google=50-70ms).
kao sto je neko vec spominjao izgleda da je glavna fora u partnerima koji rade za zonu a ima ih svakakvih a kod mene se pogodilo da je ovom momku sto radi bas stalo da to radi kako treba i zato uglavnom i radi.
a ono opadanje protoka posle odredjenog vremena downloada je verovatno namesteno da kad je puno ljudi na baznoj skripta svima reze protok i tako se prilagodjava linku koji je moguc na toj baznoj da se ne bi desilo da nekome ide pun protok a da neko nema nista.
mada u nekim slucajevima je to verovatno nemoguce posto bude previse ljudi a premalo linka pa je to usporenje drasticno.
to je moje misljenje a mislim da sam u pravu.
po meni je za los rad Zone 50% kriva zona a 50% partneri koji rade na terenu i ne vode racuna koliko ljudi je na jednoj baznoj pa to sve radi kako radi.

evo na kraju screenshoot protoka kada radi torent.

 
Odgovor na temu

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
91.191.14.*

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva12.06.2008. u 23:05 - pre 193 meseci
zona zakida na protoku stalno
256 brzina downloada treba biti a ja imam 192Kb/s
128 brzina uploada treba biti a ja imam 64Kb/s

ne znam kako kod nekih radi stalno isti protok maksimalni, nije mi jasno nikako
skoci i meni na maksimum 256 brzina,ali tako skida svega 20-ak sekundi pa opet brzina downloada spane na 20KB/S

evo graf protoka , jedan fajl od 80MB skidan sa rapidshare
kao sto se vidi sa slike download je 192Kb/s ,a ovi siljci su kratki skokovi na 256Kb/s brzinu ,koja bi trebala stalno biti.





[Ovu poruku je menjao virtualx dana 13.06.2008. u 00:26 GMT+1]
 
Odgovor na temu

ljubisa1
Stalni gost

Član broj: 93656
Poruke: 269
91.191.18.*



+1 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva13.06.2008. u 22:15 - pre 193 meseci
Jeste li vidjeli zonin novi site?
 
Odgovor na temu

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
91.191.20.*

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva14.06.2008. u 00:30 - pre 193 meseci
nije novi sajt nego novi dizajn
nista novo na sajtu nema
 
Odgovor na temu

mravojed

Član broj: 28349
Poruke: 36
213.196.64.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva15.06.2008. u 21:56 - pre 193 meseci
Koliko sam primjetio, stanje u zona mrezi se globalno podosta popravilo.
Nema ozbiljnijih zaljenja na rad mreze osim korisnika kod kojih su zonini saradnici pretrpali bazne stanice, pa sad muku muce sa pingom i protokom.
Sto se tice protoka za flex pakete, provjereno znam da imaju ukljucena obaranja protoka na 50% do 75% od placenog pri duzim downloadima.
A najveci problem im je radius server koji konstantno pada zbog preopterecenosti. Nadamo se da ce i to brzo da rijese.
 
Odgovor na temu

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
91.191.20.*

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva16.06.2008. u 10:35 - pre 193 meseci
njima se izgleda duzi download odnosi na vremenske periode preko 10 minuta
kod mene kad krene download ide max brzina i nakon recimo 10 minuta opadne.
a njima je to duzi period downloada, stvarno nevjerovatno.

 
Odgovor na temu

yeljko

Član broj: 97908
Poruke: 580
91.191.17.*



+4 Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva16.06.2008. u 11:00 - pre 193 meseci
Nakon 32 Mb skinutog fajla brzina pada za skoro pola.
To je kradja.
Zvao sam po tom pitanju i njihovo objasnjenje je otprilike da su korisnici se zalili da nemogu istovremeno skidati i surfati tako da su oni napravili to smanjenje brzine.
Navodno dolazi do zagusenja.
Svejedno ako se skida recimo i krene otvarat stranica odmah automatski pada brzina skidanja i dijeli se na otvarnje stranice i bez ovog sto su oni uradili.
Znaci ovo im je bezveze i lazu.Klasicna otimacina.
Nije logicno jer ja kad skidam onda ne surfam kao i vecina a ako hocu surfat max
brzinom onda pauziram skidanje ili necu tada skidati i to je to.
Sve u svemu su lopovi zbog toga.

PS. Ima jedan veoma efikasan lijek i za to.
 
Odgovor na temu

mravojed

Član broj: 28349
Poruke: 36
91.191.25.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva16.06.2008. u 19:57 - pre 193 meseci
Imaju skroz jednostavno objasnjenje. Procitatjte u uslovima fair use klauzulu o davanju prioriteta protokolima. Moze im se. Nazalost na mojih 256 k 50% do 75 % je mnogo. Da imam recimio 4 mbps link ne bi se bunio sa ovakvim pravilom. To je jednostavno nebitno na tolikim brzinama. Da se precutati :o)

Ali kad ti otkinu od mizernih 256k, e to vec zna da zaboli...
 
Odgovor na temu

arminicos
Bosna i Hercegovina

Član broj: 100290
Poruke: 95
91.191.63.*



Profil

icon Re: Bežični internet zona.ba iskustva16.06.2008. u 20:39 - pre 193 meseci
ljudi evo ja sam danas prikopcan na ZONU i ide extra ja sam prezadovoljan!!! paket mi je od 256Kb i prikljucen sam na AP koji je udaljen od mene oko 300 metara ali se bas najbolje ne vidi...koristim Reinkjet antenu 24dB sa 3 metra kabla i APom TRENDnet tako da mi je brzina 270-280Kb vise nego sto treba biti ne znam kako ali mi je ovaj sto je prikljucio rekao da AP sto je montiran na crkvi pravoslavnoj nije toliko opterecen te da nas ima samo 3 na tom AP tako da mi je NET odlican.....!!! ja sam zadovoljan....
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: Wireless mreže i ISP :: Bežični internet zona.ba iskustva

Strane: << < .. 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 801190 | Odgovora: 3784 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.