Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Quick mask i efekat nestajanja slike!

[es] :: Rasterska grafika :: Quick mask i efekat nestajanja slike!

[ Pregleda: 2500 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

uros_h

Član broj: 85450
Poruke: 15
*.crnagora.net.



Profil

icon Quick mask i efekat nestajanja slike!22.01.2007. u 07:27 - pre 210 meseci
Hocu da napravim efekat postepenog nestajanja slike. Posto sam u nekom tutorialu nasao otprilike uputstvo ovog tipa:
- dodas novu masku,
- predjes u Quick rezim
- uradis sa gradientom posao
- vratis se iz Quick rezima
i to je kao to... ja mislim da ovo bas i nije to jer ne mogu da dobijem zeljeni efekat.
Ako neko zna sta da uradim da dobijem efekat kao da slika nestaje u zeljenom pravcu a da je pri tom na suprotnoj strani od strane nestajanja 100% OK prikaz...pomogao bi mi mnogo.
 
Odgovor na temu

Its no good
Prepress
Pancevo-Beograd

Član broj: 129272
Poruke: 21
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Quick mask i efekat nestajanja slike!22.01.2007. u 11:08 - pre 210 meseci
Na lejer na kom ti je slika dodas masku ( na paleti lejera dole treca s leva) odes na gradient, iz gornjeg menija (gradient picker) uzmes prelaz iz crnr u belu ili obrnuto, zatim izaberes pravac gradienta (linear, radial....) nalazi se odmah pored gradient picker-a i priones na posao. Neverujem da ces uspeti iz prve to sto zelis, ali sve je stvar vezbe.

P.S. imas tu i podesavanja na gradient picke-ru, pa se igraj malo i sa tim i obavezno obrati paznju da ti na lejeru bude selektovana maska.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

uros_h

Član broj: 85450
Poruke: 15
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Quick mask i efekat nestajanja slike!26.01.2007. u 13:23 - pre 210 meseci
bravo ti ga majstore.
Hvala
P.S.
glupa literatura me je mucila 3 dana oko ove gluposti...
 
Odgovor na temu

NICS
Novi Sad

Član broj: 26012
Poruke: 682
195.252.96.*



Profil

icon Re: Quick mask i efekat nestajanja slike!28.01.2007. u 16:05 - pre 209 meseci
Tu je generalni problem sa literaturom,i uputstvima ili skriptama citaj kako hoces. Njih pisu osobe sa fakutlteta profesori redje studenti koji nisu u uskoj vezi sa doticni programom, tako da na kraju ni njima 100% nije bas jasno sta su hteli time da kazu. Nazalost ali je tako. I na kraju kupujte kompjutersku literaturu uglavnom knjige sa CD-ovima to je najbolje, posle taj CD koristite za podmetache casa i flasa. A knjige bacen novac
Kako da se potpisem
 
Odgovor na temu

[es] :: Rasterska grafika :: Quick mask i efekat nestajanja slike!

[ Pregleda: 2500 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.