Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dal' je Media Player Classic zvučno inferiorniji od Foobar2000 i zašto?

[es] :: Audio softver :: Dal' je Media Player Classic zvučno inferiorniji od Foobar2000 i zašto?

[ Pregleda: 1110 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.static.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Dal' je Media Player Classic zvučno inferiorniji od Foobar2000 i zašto?21.01.2007. u 12:06 - pre 210 meseci
Eto, morao sam da pitam ovo! Znam da postoji tema o "najboljem plejeru", ali ovo nije to!

Naime, MPC stiže "gratis" uz većinu kodek-pekova, i lako ga je setovati i konfigurisati. Zvuk je recimo, OK... u najmanju ruku, ne čuje se degradacija.

Foobar2000, separatno instaliran i konfigurisan za audio-segment reprodukcije je simpatična varijanta i tehnološka "kvaka" za mnoge neupućene pacijente, ali mi i dalje ostaje donekle nejasno kako da DIREKTNO i egzaktno uporedim izlazni kvalitet svega toga?

Ovde se ne radi o subjektivnom osećaju, kvalitetu HW-a i konfigurisanju sistema!!!

Ja imam program u kome puštam Hi-Tech audio (Pro Tools, SF), ali me za mlatimudiju i ostale namene zanima, pogotovo zbog ljudi koji kućno slušaju i kojima često podešavam PC-sistem.
Dalje, onaj Foo-virusni trip od pre par meseci me brine, jer su i drugi to iskusili. Ali, 'ajde da ne ložim vatru.
Treće, nema TREĆE.

Daklem, dajte mi primer ZA Foobar2000, a PROTIV MPC ili još lepše, PROTIV WMP10 ili 11. Winamp ne koristim, ne treba mi i on u tabelama, mada ako ovo krene u svađu, nije fer!

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Dal' je Media Player Classic zvučno inferiorniji od Foobar2000 i zašto?22.01.2007. u 20:49 - pre 210 meseci
MPC je ipak multimedijalni player ako tako mogu da ga nazovem i pusta sve a/v formate dok je foobar samo za audio. stvar se razlikuje jer MPC zvuk pusta preko DirectShow filtera (interni/externi nebitno), dok foobar to radi preko svojih internih decodera, spliterra itd. Generalno ne bi trebalo biti razlike u izlaznom kvalitetu, ali kod MPC-a treba voditi racuna kroz sta sve prolazi neki fajl, tj koji splitter ga sece, koji decoder decodira itd.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.218.*



+4 Profil

icon Re: Dal' je Media Player Classic zvučno inferiorniji od Foobar2000 i zašto?22.01.2007. u 22:47 - pre 210 meseci
Aha, evo... koristim najnoviji K-Lite Codec Pack, Media Player Classic je [version 6.4.9.0+ SVN build 2006-12-24], a filteri su:

DirectShow audio filters:

MP3 (Fraunhofer) [version 1.9.0.311] # #
For decoding MP3 audio.
AC3/DTS/LPCM (AC3Filter) [version 1.11] # #
For decoding AC3 and DTS audio. Also decodes DVD audio.
MP1/MP2 (MainConcept) [version 1.0.0.78] # #
For decoding MP1 and MP2 audio.
Vorbis (CoreVorbis) [version 1.1.0.79] #
For decoding Vorbis audio. This is the recommended Vorbis decoder.
AAC (CoreAAC) [version 1.2.0.575] #
For decoding AAC audio.
MusePack [version 1.0.0.3]
For decoding MusePack audio files (.mpc).
Monkey's Audio [version 1.00]
For decoding Monkey's audio files (.ape).
WavPack (CoreWavPack) [version 1.0.3]
For decoding WavPack audio files (.wv).
FLAC (illiminable) [version 0.73.1936]
For decoding FLAC audio files (.flac).
Voxware MetaSound [version 1.0.0.12]
For decoding Voxware MetaSound audio.

Da ne tupim... Foobar2000 ima kod mene "modus vivendi" i ČUO sam ga, ali me zanima dal' ostajanjem na MPC nešto gubim korišćenjem istih kodeka, filtera i istog HW-a?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Moderator
Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Dal' je Media Player Classic zvučno inferiorniji od Foobar2000 i zašto?23.01.2007. u 22:32 - pre 210 meseci
Ne gubis nista, ali recimo kod mene kada u MPC-u pustim neki mp3 fajl obavezno se pali ac3 filter u kome je namesteno +5db gain i to mi sluzi za tihe filmove, a u normalnim uslovima stvara distorzije, u ostalom kada kliknes desnim klikom u mpc i izaberes stavku filters vidis kako se rendira fajl.
 
Odgovor na temu

[es] :: Audio softver :: Dal' je Media Player Classic zvučno inferiorniji od Foobar2000 i zašto?

[ Pregleda: 1110 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.