Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PakomPay - Internet Payment Gateway u Srbiji

[es] :: E-Poslovanje :: PakomPay - Internet Payment Gateway u Srbiji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 52939 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

marija12

Član broj: 70395
Poruke: 201
82.117.201.*



Profil

icon Re: Payment procesori u Srbiji ???08.03.2007. u 20:28 - pre 208 meseci
Da li će gospoda mile22 i Pakom biti ljubazni da iznesu detalje oko PakomPay usluge na ovom forumu ili da mi svakog dana saznamo po jednu novinu sa ovog ili onog foruma? Ili da na Pakomovom sajtu svakodnevno pratimo izmene (poslednja novina je trenutno Fee po transakciji od 30.00 din.)?
Da li je email adresa na Pakomovoj stranici aktivna, da i ja priupitam nešto?
Ne bih da popujem, ali nekako mi je ovo sve nedefinisano i na neki način neprofesialno, čemu objavljivanje stranice sa informacijama o pomenutoj usluzi, ako još uvek nije definisan cenovnik i način rada. Ako je Pakom samo hteo da digne prašinu oko ove novine pre nekog drugog onda je to svakako i uspeo. Mada ne vidim razlog za tako nešto, zar nije bilo jednostavnije napisati “Uskoro startuje PakomPay Internet Payment Gateway” i da kad se definišu pravila igre sve to i objavi.
 
Odgovor na temu

legend
Beograd

Član broj: 4393
Poruke: 519
212.200.243.*

Sajt: www.icb.rs


+1 Profil

icon Re: Payment procesori u Srbiji ???08.03.2007. u 21:09 - pre 208 meseci
zna li se kada ce biti podrzane i druge kartice? ..visa...master....itd...

...da bi ponovo dosli, morate prvo da odete...
http://www.icb.rs
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.broadband.blic.net.

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: Payment procesori u Srbiji ???08.03.2007. u 22:49 - pre 208 meseci
Pakom i Mile, dobrodošli na ES e-poslovanje :)
 
Odgovor na temu

DelBoy.yu
Student u ostavci
NS - BG

Član broj: 40914
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: PakomPay - Internet Payment Gateway u Srbiji09.03.2007. u 06:29 - pre 208 meseci
Za mile22 i Pakom:
Da li ovo sto je navedeno na Pakom sajtu predstavlja ukupne troskove ? ili se jos nesto placa Dinersu i sklapa neki ugovor sa Dinersom ?
Verovatno da kada dodju i druge kartice UKUPNI troskovi (PAKOM + banka) za trgovca ce se razlikovati u zavisnosti od tipa kartice ?
 
Odgovor na temu

Pakom

Član broj: 126584
Poruke: 5
194.247.202.*

Sajt: www.pakom.com


Profil

icon Re: PakomPay - Internet Payment Gateway u Srbiji09.03.2007. u 07:45 - pre 208 meseci
Citat:
Ne bih da popujem, ali nekako mi je ovo sve nedefinisano i na neki način neprofesialno, čemu objavljivanje stranice sa informacijama o pomenutoj usluzi, ako još uvek nije definisan cenovnik i način rada

Stranica uopšte nije bila oficijalna kada je nekako procureo link, zato ste i primetili razne promene.

Mejl na Pakomovom sajtu je aktivan, odgovorićemo na sva Vaša pitanja u najkraćem roku.


Ugovori sa ostalim kartičnim kućama se očekuju u najskorijem periodu i sve relevante informacije biće blagovremeno objavljene na sajtu.
 
Odgovor na temu

marija12

Član broj: 70395
Poruke: 201
82.117.201.*



Profil

icon Re: PakomPay - Internet Payment Gateway u Srbiji09.03.2007. u 11:04 - pre 208 meseci
Citat:
Pakom: Stranica uopšte nije bila oficijalna kada je nekako procureo link, zato ste i primetili razne promene.
Da li je sad oficijalna i konačna ili i dalje nešto curi, pošto Vam kapne po neka novina svaki dan? Taman sam hteo da Vam pošaljem email, kad već nećete da iznesete detalje na ovom forumu - kad sad ni sajt ne radi. Dajte ljudi uozbiljite se i objavite informacije koje imate, vidite koliko ljudi ima koji postavljaju dodatna pitanja na vašu šturu informaciju koju ste objavili na sajtu.
 
Odgovor na temu

Pakom

Član broj: 126584
Poruke: 5
194.247.202.*

Sajt: www.pakom.com


Profil

icon Re: PakomPay - Internet Payment Gateway u Srbiji09.03.2007. u 11:14 - pre 208 meseci
Stranica je važeća, sajt radi, mejl je aktivan i sve funkcioniše.
 
Odgovor na temu

DelBoy.yu
Student u ostavci
NS - BG

Član broj: 40914
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: PakomPay - Internet Payment Gateway u Srbiji09.03.2007. u 11:33 - pre 208 meseci
Za mile22:
A da li moramo da se javimo, registrujemo na neki nacin ili potpisemo ugovor sa Dinersom pre prijave na PakomPay ?
i jos jednom, nije mi jasno da li se i Dinersu nesto placa pored ovoga sto je navedeno na Pakomovom sajtu ?

Hvala
 
Odgovor na temu

DelBoy.yu
Student u ostavci
NS - BG

Član broj: 40914
Poruke: 5
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: PakomPay - Internet Payment Gateway u Srbiji09.03.2007. u 18:20 - pre 208 meseci
Pokusao sam sam da dodjem do nekih odgovora i pogledao www.diners.co.yu
kad na:
http://www.diners.co.yu/faq.htm#12

12. Korišćenje kartice na internetu:

• Može li se kartica koristiti na internetu?
Da, na svim sajtovima koji imaju naznačenu mogućnost plaćanja i DCI karticama.

......

• Koliko je sigurno korišćenje kartice ovim putem?
Prilično je sigurno na proverenim sajtovima , ali ne postoji stoprocentna zaštita. Preporuka je da vašu kreditnu karticu ne koristite putem interneta.

Sad mi tek nista nije jasno, primamo kartice, ali samo na proverenim sajtovima, i koristite to samo ako bas bas morate ali ne preporucujemo :) ??????

Sta su kriterijumi za "proveren sajt" ????
 
Odgovor na temu

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
212.200.176.*

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: PakomPay - Internet Payment Gateway u Srbiji09.03.2007. u 21:43 - pre 208 meseci
Citat:
elektroplusns: Pa hajde otvori nam oči...


Čemu tako loš stav? To nije standardna ES dobrodošlica, pogotovu što su članovi Pakom i Mile22 stariji ljudi, malo poštovanja u komunikaciji i strpljenja. Siguran sam da ćete dobiti iscrpna objašnjenja narednih dana!
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

marija12

Član broj: 70395
Poruke: 201
82.117.201.*



Profil

icon Re: PakomPay - Internet Payment Gateway u Srbiji09.03.2007. u 23:17 - pre 208 meseci
Standardno je na ovom forumu da neko baci kosku a da se mi ostali pecamo i lomimo dok je onaj ko je objavio vest i par ljudi oko njega u toku sa dešavanjima. Ja sam ovu temu pokrenuo ponovo pre par meseci jer su informacije slične ovoj objavljivali ljudi koji su najbolje informisani o svim dešavanjma u E-poslovanju u Srbiji još pre par godina i te informacije su kao i ova bile nedorečene i nedefinisane i samo su bespotrebno privlačile pažnju a onaj koje čitao o čemu se radi nije mogao da sazna nijednu konkretnu informaciju. Gospodine torbica nevidim ništa negativno u ovom citatu "elektroplusns: Pa hajde otvori nam oči..."
Čovek hoće preciznu informaciju a ne trač. Svaka čast gospodi mile22 i pakom, ali kakve veze imaju njihove godine sa ovim o čemu diskutujemo, mi samo tražimo informacije od kako sami za sebe rekoše "protagonista".

Očigledno je a to sam danas i zaključio da pomenuta gospoda još uvek nemaju precizne informacije o Pakom usluzi i o tome kako će sve to funkcionisati. Mada mi i dalje nije jasno zašto su dozvolili da informacija procuri u javnost pre zvaničnog utvrđivanja pravila igre, al' ajd sad šta je tu je.

[Ovu poruku je menjao marija12 dana 10.03.2007. u 01:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mile22

Član broj: 137389
Poruke: 2
213.253.121.*



Profil

icon Re: PakomPay - Internet Payment Gateway u Srbiji11.03.2007. u 11:11 - pre 208 meseci
Za DelBoy-a:

Da bi neki WebShop primao Diners Club kartice, mora najpre potpisati Ugovor o prijemu u kome se definiše provizija i rok plaćanaja, a tek onda Ugovor sa PakomPay o registraciji Internet Shop-a.

Svi koji žele postati Diners Club prodajna mesta neka pišu na: [email protected]
 
Odgovor na temu

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.wireless.org.yu.

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: PakomPay - Internet Payment Gateway u Srbiji11.03.2007. u 18:43 - pre 208 meseci
Citat:
marija12: Gospodine torbica nevidim ništa negativno u ovom citatu "elektroplusns: Pa hajde otvori nam oči..."
Čovek hoće preciznu informaciju a ne trač.
[Ovu poruku je menjao marija12 dana 10.03.2007. u 01:20 GMT+1]


Pričamo o načinu obraćanja, o poslovnom vaspitanju i komunikaciji. ps. Nevidim se piše ne vidim, odvojeno.
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

marija12

Član broj: 70395
Poruke: 201
82.117.201.*



Profil

icon Re: PakomPay - Internet Payment Gateway u Srbiji12.03.2007. u 00:54 - pre 208 meseci
Citat:
torbica: Pričamo o načinu obraćanja, o poslovnom vaspitanju i komunikaciji. ps. Nevidim se piše ne vidim, odvojeno.

I šta ste Vi tu gospodine @torbica videli nevaspitano osim jedno prazno mesto manje? Ako treba da ispravljamo jedni drugima gramatičke greške pri kucanju na forumu onda i Vaše "ps." svakako nije gramatički ispravno i ne znači ništa. Međutim ovo sve izlazi iz konteksta cele ove diskusije kao i Vaša opaska na obraćanje pa bih Vas molio da ne zaplićemo dalje ovu raspravu već da se vratimo temi o kojoj se diskutuje.
U prilog onome što sam ja potencirao a to je iznošenje detaljnijih informacija ide:
Citat:
mile22: Za DelBoy-a:

Da bi neki WebShop primao Diners Club kartice, mora najpre potpisati Ugovor o prijemu u kome se definiše provizija i rok plaćanaja, a tek onda Ugovor sa PakomPay o registraciji Internet Shop-a.

Svi koji žele postati Diners Club prodajna mesta neka pišu na: [email protected]

Što je opet još jedna novina!!!
 
Odgovor na temu

Pakom

Član broj: 126584
Poruke: 5
194.247.202.*

Sajt: www.pakom.com


Profil

icon Re: PakomPay - Internet Payment Gateway u Srbiji12.03.2007. u 07:54 - pre 208 meseci
Gospodine Marija12,

molio bih Vas da prvo detaljno pročitate stranicu na Pakom-ovom sajtu jer su preduslovi definisani već nedelju dana i preduslov za ugovor sa Diners-om nije nikakva novina.
Stavka 2 kod preduslova:
Citat:
kao registrovano pravno lice (d.o.o.) potpisati ugovor sa kartičnim kućama čije kartice želite koristiti u on-line poslovanju


Naravno, Pakom zadržava pravo da vrši izmene strane ali u ovom slučaju toga nije bilo...


 
Odgovor na temu

Dragan Varagic
Internet konsultant, P2Internet
Novi Sad

Član broj: 4867
Poruke: 1325
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.draganvaragic.com


+3 Profil

icon Re: PakomPay - Internet Payment Gateway u Srbiji12.03.2007. u 08:39 - pre 208 meseci
Mislim da je ovde problem činjenica da veoma mali broj ovdašnjih osoba ima iskustvo sa posedovanjem legalnog Merchant account-a. To znači da svako ko direktno koristi ovakva rešenja online naplate pravi posebne ugovore sa kartičarima i sa payment procesorom, što je sasvim normalna praksa u razvijenijim zemljama. Isto tako je činjenica, na koju se uglavnom ne obraća pažnja, da većina cenovnika inostranih online payment procesora sadrži uslove i cene samo za uslugu tog procesinga. Na tu cenu se pri transakciji dodaje i provizija kartičara (u ovom slučaju Diners), ali i provizija banke (ako naplata leže na račun neke banke).

Ako koristite neke od inostranih sistema online naplate, pa podignete pare u nekoj od domaćih banaka, one vam lepo zaračunaju proviziju za tu transakciju. Činjenica je da su obično provizije kartičara na Internetu niže nego na POS terminalima, ali uzmite malo i proverite sve ovo.
 
Odgovor na temu

D.i M.e
Milan Dinić
Veliki Šiljegovac

Član broj: 20553
Poruke: 709
*.beobug.com.

Sajt: www.milandinic.com


+2 Profil

icon Re: PakomPay - Internet Payment Gateway u Srbiji12.03.2007. u 14:38 - pre 208 meseci
Koliko ja znam, prodavnice koje instaliraju POS terminal ne potpisuju ugovore sa kartičarima, već samo sa bankom (a opet primaju sve kartice). Kakva je onda ovde razlika da sajtovi moraju lično da potpisuju?
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.eunet.yu.



+73 Profil

icon Re: PakomPay - Internet Payment Gateway u Srbiji15.03.2007. u 17:12 - pre 208 meseci
Citat:
Koliko ja znam, prodavnice koje instaliraju POS terminal ne potpisuju ugovore sa kartičarima, već samo sa bankom (a opet primaju sve kartice). Kakva je onda ovde razlika da sajtovi moraju lično da potpisuju?


Verovatno stvar poverenja. A moze biti da ce diners traziti da se uzme kartica sto ce doprineti sirenju kartice i doneti neku zaradu.

Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

marija12

Član broj: 70395
Poruke: 201
82.117.201.*



Profil

icon Re: PakomPay - Internet Payment Gateway u Srbiji24.03.2007. u 00:50 - pre 207 meseci
Citat:
Pakom: Gospodine Marija12,

molio bih Vas da prvo detaljno pročitate stranicu na Pakom-ovom sajtu jer su preduslovi definisani već nedelju dana i preduslov za ugovor sa Diners-om nije nikakva novina.
Stavka 2 kod preduslova:


Naravno, Pakom zadržava pravo da vrši izmene strane ali u ovom slučaju toga nije bilo...

Informisao sam se ja već i nisam pitanje postavio zbog sebe već zbog ostalih koji čitaju ovaj forum, kako bi svima bilo jasno šta treba da plate i šta za to dobijaju. Što se tiče izmena tu ste u pravu zakonski gledano, ali gde je tu poverenje budućih korisnika ako zadržavate pravo promena pravila igre u toku igre. Evo beležim trenutnu situaciju kako bi dalje pratili promene.

Ja se iskreno nadam da će se uslovi prizemiti (prilagoditi našim uslovima) kako bi i mi obični smrtnici našli isplativost investicije u PakomPay - Internet Payment Gateway. Dok se ne uključe u ponudu i obećane Visa i Master card meni ovo sve nije interesantno.
 
Odgovor na temu

cangla
Dejan Injac
Novi Sad

Član broj: 80060
Poruke: 21
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.horoskopius.com


Profil

icon Re: PakomPay - Internet Payment Gateway u Srbiji27.03.2007. u 01:31 - pre 207 meseci
Citat:
marija12:
Ja se iskreno nadam da će se uslovi prizemiti (prilagoditi našim uslovima) kako bi i mi obični smrtnici našli isplativost investicije u PakomPay - Internet Payment Gateway. Dok se ne uključe u ponudu i obećane Visa i Master card meni ovo sve nije interesantno.


Dok se to ne desi, mozes da koristis strane provajdere ovih usluga koji primaju sve kartice i setup im je free.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: PakomPay - Internet Payment Gateway u Srbiji

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 52939 | Odgovora: 100 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.