Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vjenčanje sa Americkom državljankom,kako?sta?internacijonalno ili sta već?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vjenčanje sa Americkom državljankom,kako?sta?internacijonalno ili sta već?

[ Pregleda: 2000 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

narkic

Član broj: 128610
Poruke: 1
*.Global-Internet.ba.



Profil

icon Vjenčanje sa Americkom državljankom,kako?sta?internacijonalno ili sta već?10.01.2007. u 19:06 - pre 210 meseci
Djevojka mi je prava Amerikanka i sada treba da dodje da se vjencamo,ali ja kako sam cuo da je to vjencanje internacijonalno nije kao klasicno....pravo sam zbunjen nista ne znam koja mi papirologija treba i sve to....cuo sam sve internacijonalno rodni list i sve...interesuje me da li je neko imao iskustva sa tim? i kako je to sve proslo i zakoliko vremena ja mogu zanjom da odem tamo...i usput djevojka mi nezna ni jedne rijeci bosanskog...kako obaviti to vjencanje i sva ta sranja...ljudi pomagajte nemam pojma sta da radim :S
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Vjenčanje sa Americkom državljankom,kako?sta?internacijonalno ili sta već?11.01.2007. u 00:02 - pre 210 meseci
Pobogu, covece - idi tamo gde vencavaju pa pitaj, oni bi morali znati sta ti treba (osim devojke )

Inace, neko malo iskustvo sa dokumentima imam, jer saljem nesto iz Beograda u Sloveniju. Ovde napises recimo neko ovlascenje nekome tamo, pa ga u originalu, na domacem jeziku overis u sudu, zatim to nosis u neki drugi sud, koji ima ovlascenje da daje Apostile zig - to je internacionalni zig. Tako zigosani dokument nosis ovlascenom sudskom prevodiocu, koji dokument prevodi na zeljeni jezik i on ga sam overi, jer niko drugi ni ne moze i onda imas dokument koji vazi i u zemlji gde je izdat i u zemlji u koju saljes. To ti je ovako grubo, mora da ljudi to znaju tamo u detalje sta i kako.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Vjenčanje sa Americkom državljankom,kako?sta?internacijonalno ili sta već?

[ Pregleda: 2000 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.