Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako do posla bez iskustva [Hrvatska vs. Srbija]

[es] :: Vodič za posao :: Kako do posla bez iskustva [Hrvatska vs. Srbija]

[ Pregleda: 1822 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
89.216.249.*



+52 Profil

icon Kako do posla bez iskustva [Hrvatska vs. Srbija]06.01.2007. u 00:18 - pre 210 meseci
Naiđoh malopre na pristojan članak i ne-tako-pristojne komentare na ovu temu na hrvatskom T-portalu:

http://www.tportal.hr/gospodar...c/page/2006/12/19/0484006.html

E sad, pitanje za sve vas koji ovo čitate: koliko se slažete sa autorom gore linkovanog članka, a koliko sa komentatorima istog?

Želeo bih da napravimo paralelu između srpskog i hrvatskog tržišta rada - em što meni trebaju takve informacije, em što možda još nekome bude interesantno :) Hajde čisto da uporedimo koliko je ko odmakao na lestvici sposobnosti kapiranja funkcionisanja slobodnog tržišta, kao i uspostavljanja istog u svom okruženju.
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
212.200.223.*



+5 Profil

icon Re: Kako do posla bez iskustva [Hrvatska vs. Srbija]06.01.2007. u 19:17 - pre 210 meseci
Zanimljiv tekst a zanimljivi i komentari.
Ako su komentari ispravni, onda mi se cini da je za dobijanje posla mozda cak i teza situacija nego kod nas. Posto gotovo svi pisu da bez veze i podmicivanja ne mozes da dobijes posao. Da budem iskren dugo nisam cuo da je kod nas neko nekog podmitio da dobije posao, pogotovu ne sa ciframa 2-5K eur. Onaj kod nas ko ima te pare obicno ima ili posao ili radi za sebe. Ipak 5K eur otplatiti sa platom od 200 eur, treba ti jedno 2.5 godine rada da bi bio na "nuli". Znam dosta ljudi koji su bez ikakve veze ili bilo cega slicnog dobili posao, kojim su itekako zadovoljni. Zajednicka odlika svih njih je da su obrazovani, i ambiciozni, znaju sta hoce i imaju petlju (da ne kazem onaj vulgarni izraz) da to sto hoce i ostvare.
Ovde po tom pitanju ima sigurno iskusnijih od mene, koji se verovatno i susrecu sa potencijalnim kandidatima za posao, pa bi recimo oni mogli da daju odgovore oko toga do cega sve dolaze, ili bolje reci, kakvim se sredstvima sluze kandidati za posao kako bi isti dobili.

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Kako do posla bez iskustva [Hrvatska vs. Srbija]

[ Pregleda: 1822 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.