Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows AD u virtuelnoj masini? za i protiv

[es] :: Windows mreže :: Windows AD u virtuelnoj masini? za i protiv

[ Pregleda: 2544 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ana
Ana Balevic
LIACS & ACE
Amsterdam

Član broj: 5669
Poruke: 170
*.cdtm.de.

Jabber: ana@elitesecurity.org
Sajt: tesla.rcub.bg.ac.rs/~tauc..


Profil

icon Windows AD u virtuelnoj masini? za i protiv04.01.2007. u 13:24 - pre 209 meseci
cao svima,

da li neko ima iskustva sa instalacijom i performansama Windows AD-a u okviru virtuelna masine?
Trenutno razmisljamo da popakujemo sve od nasih 10 miliona servisa u virtualne mashine koje trce na jednom velikom virtuelnom serveru, pa me jako interesuju iskustva. Od malo guglanja znam da MS to i ne preporucju, ali bi bilo lepo cuti jel neko probao.
Takodje kakva su iskustva sa VmWare i Xen-om? Sta su prednosti, a sta mane? Na kojim OS-ovima se bolje ponasaju? Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Machiavelli...
Đorđe Đokanović
IT Support Engineer II
www.amazon.com
Philadelphia

Član broj: 90589
Poruke: 672
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.linkedin.com/in/dorde..


+92 Profil

icon Re: Windows AD u virtuelnoj masini? za i protiv04.01.2007. u 18:23 - pre 209 meseci
Uf bre... Nisam siguran da te bas razumem. Ukoliko zelis da vezbas Virtual masine su odlicne. Ali za neke 'ozbiljne' stvari ja to nikako ne bih preporucio. Ja sam probao VM Ware i nesto mi se nije svideo, nemam argumente protiv (sve radi OK) ali mi je nekako bio intiuitivniji Virtual PC i to jos zvanicna FREE verzija sa Microsoft site-a. Sto mu dodje da valjda MicroSoft najbolje radi sa MicroSoft-om :-). Uglavnom koristim Virtual PC za vezbu i super je. Treba ti doduse malo vise ram-a(ja sam im dao po 250 Serverima 2003, moze i manje), XP ce da radi i sa 100-inak. Sve se kuzi odlicno i radi.Nije mi cak palo ni na pamet da tu kucnu laboratoriju isprobavam u neke korporacijske svrhe.

Stoga moja preporuka, Vezba - DA, ozbiljno - NE.
Having an idea is like being in a nutshell, but exchanging idea and collaborate
with
others is like being in infinite ocean of knowledge.
________________________________________________________________
____

Veruj u sebe. Ako ti neces, ko hoce?!

„Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego sedam dana u bedi.“
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Windows AD u virtuelnoj masini? za i protiv

[ Pregleda: 2544 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.