Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

nepravilno prikazivanje protoka na serveru

[es] :: SOHO Networking :: nepravilno prikazivanje protoka na serveru

[ Pregleda: 1196 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 878
*.teol.net.



+148 Profil

icon nepravilno prikazivanje protoka na serveru29.12.2006. u 22:33 - pre 212 meseci
Hm... ne znam da li je ovo pravi forum za ovo pitanje, ako nije, molim moderatore neka premjeste..

Molim objašnjenje za sledeću stvar koja mi se danas desila. Koristim ADSL paket ograničenja 1GB mjesečno. Sa sajta http://www.openoffice.org/ skinuo sam fajl OOo_2.1.0_LinuxIntel_install_en-US.tar.gz veličine 120MB. Skidanje je trajalo oko 40 minuta, sa prosječnom brzinom download-a od oko 38KB/sek. Međutim kada sam maloprije otišao na sajt provajdera da provjerim koliki protok sam danas ostvario, zabilježeni protok je bio samo oko 2MB! Dakle, uopšte mi nije zabilježio skidanje ovog pozamašnog fajla! Inače podaci o protoku se obavezno osvježavaju svakih 5 minuta, a ja sam fajl skinuo prije par sati, tako da nije moguće da ovaj protok nije zabilježen... A i inače sam primjetio da mi je protok manji, recimo nekad mi za cijeli dan naračuna samo 0.5MB potrošenih, iako sam i po par sati surfovao internetom...

Ima li iko ideju u čemu je stvar?
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.beogrid.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: nepravilno prikazivanje protoka na serveru29.12.2006. u 22:38 - pre 212 meseci
Jesi li skinuo fajl? Sasvim je moguće da provajderov sistem ne radi u svakom trenutku savršeno, te da ima kašnjenja u obradi podataka. Sačekaj još malo, verovatno će se pojaviti...
ex.mangel
 
Odgovor na temu

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 878
*.teol.net.



+148 Profil

icon Re: nepravilno prikazivanje protoka na serveru29.12.2006. u 22:54 - pre 212 meseci
Skinuo sam fajl u potpunosti još prije 2-3 sata! Pogledaću kasnije kakav je protok... ali sve mi se čini da ovo nešto ne štima. Mislim, nije da mi smeta
 
Odgovor na temu

Ivek33

Član broj: 66174
Poruke: 2898



+66 Profil

icon Re: nepravilno prikazivanje protoka na serveru29.12.2006. u 23:58 - pre 212 meseci
Citat:
peromalosutra: ali sve mi se čini da ovo nešto ne štima. Mislim, nije da mi smeta :)


Onda PSSSSST ! i nikome ne pričaj, njihovi ljudi surfaju svugdje ;)
 
Odgovor na temu

peromalosutra
Ivan Rajkovic
Software engineer
Berlin

Član broj: 54774
Poruke: 878
*.teol.net.



+148 Profil

icon Re: nepravilno prikazivanje protoka na serveru30.12.2006. u 10:43 - pre 211 meseci
Evo, 15 sati kasnije, i dalje mi za jučerašnji dan računa samo 2MB protoka, a danas imam 0MB! Inače, gledao sam i mjesečnu statistiku, nigdje nije uračunao ovo skidanje!

PS: Možda im je ovo fazon da uzmu što više para od nekoga, prikazuju mu manji protok da se opusti, a kad dođe račun, a ono izračunali sve do posljednjeg bita. Ništa me ne bi začudilo u ovo vrijeme, kapitalisti... ajd, javiću vam još kad dobijem račun i kad sve bude "crno na bijelo"!

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: nepravilno prikazivanje protoka na serveru

[ Pregleda: 1196 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.