Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Banshee i Amarok

[es] :: Linux aplikacije :: Banshee i Amarok

[ Pregleda: 1896 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sir_Oliver
Milan Jovanovic
Beograd RS / Aurora IL

Član broj: 2557
Poruke: 353

Sajt: www.novarepublika.com


+17 Profil

icon Banshee i Amarok27.12.2006. u 01:02 - pre 210 meseci
Da li neko moze da uporedi ova dva plejera po pitanju funkcija, prednosti i mana jednog u odnosu na drugi. Ovo pitam zato sto mi se smucio amarok zbog svoje "brzine". Bukvalno ga koristim samo zbog toga sto ima lepe mogucnosti vezane za organizaciju kolekcije, a i zgodan je za upload muzike na ipod. Primeto sam da je za banshee potreban mono i jos pregrst nekih paketa/zavisnosti koje ne idu po defaultu uz Slackware. A iskreno nemam puno slobodnog vremena da se upustam u avanturu kompajliranja toliko paketa cisto zarad zabave. Naravno, ako neko ima neki drugi predlog za plejer, neka slobodno kaze. Sve sugestije su dobrodosle!

Unapred zahvalan!
 
Odgovor na temu

Body Bag
/dev/null

Član broj: 82460
Poruke: 565
*.inffo.net.



+4 Profil

icon Re: Banshee i Amarok29.12.2006. u 15:38 - pre 210 meseci
Nijedan od ta dva :-)

Moja topla preporuka je da probas Audacious-u pitanju je moderan XMMS fork koji koristi gtk 2.x osnovu,a aktivno se razvija i redovno izlaze nove verzije....
Ono najbolje je-malo zauzima(paket je velicine oko 1.8MB),moze da koristi XMMS skinove i plugin-ove,a i importovane preresete za equalizer iz Winamp-a koji funkcionisu besprekorno sa wma,ogg i mp3 formatima(sto nije slucaj sa XMMS-om gde equlizer radi samo sa mp3-em i AmaroK-om gde ne funkcionise uopste(kada se ukljuci samo stisa zvuk??))
AmaroK ima odlican interfejs i dosta super funkcija(koje sa druge strane zderu resurse),do skora je bio veoma bug-ovit(pogotovu serija 1.3x koja je kod mene znala da se zakuca iz cista mira,prilicno je glomazan,a ono sto mi se kod njega ne svidja je da equilizer uopste ne fukcionise,i da mi je kvalitet zvuka uvek bio primetno losiji/slabiji nego kod XMMS-a ili Audacious-a(koristim xine plugin,AmaroK 1.4.4,a imam SB Audigy 1),a i seckao mi je zvuk kada pustim WMA fajlove
A sa druge strane u Audacious-u mi sve radi odlicno...
Sto se tice Banshee-a,batali-instalirati to na Slack-u bi bio mazhoizam,jer ima gomila zavisnosti,kao sto si rekao...
Ja ti preprucujem da skines Audacious(postoji tgz paket na linuxpacakges) i probas-mislim da neces zazaliti...
Takodje,savetujem da skines verziju za Slack 10.2 jer u "paketu" ima vise plugin-ova i drugih korisnih stvari,nego paket za 11-icu
PoZ!

Power of simplicity - http://www.archlinux.org



 
Odgovor na temu

Sir_Oliver
Milan Jovanovic
Beograd RS / Aurora IL

Član broj: 2557
Poruke: 353

Sajt: www.novarepublika.com


+17 Profil

icon Re: Banshee i Amarok30.12.2006. u 16:11 - pre 210 meseci
Mladene, hvala na sugestiji. Skinuo sam Audacious source i iskompajirao ga. Sa sve pluginovima trajalo je oko 5 min. Svidja mi se sto u popup info prikazuje album cover-e (ako ih ima, naravno). Pokusavam da nadjem neki plugin koji ce da ga prebaci u system tray. Mada i ne smeta mi toliko sto po pokretanju Audacious nalazi u taskbaru.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

popacp
Miloš Popović
fakultet :)
Zajecar

Član broj: 19782
Poruke: 616
*.smin-1.sezampro.yu.

Jabber: popac@elitesecurity.org
Sajt: popac.drugitalas.org


+6 Profil

icon Re: Banshee i Amarok09.03.2008. u 23:16 - pre 196 meseci
Trebalo bi da uz njega dobiješ taj plugin. Inače možeš da probaš i exaile i rhytmbox, oba GTK programa, prvi tera C++, drugi Python... a oba se oslanjaju na gstreamer. Exaile ima i equilazer, ugleda se na Amarok. Njih ti predlažem jer imaju sve one lepe mogućnosti organizovanja muzičke zbirke.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux aplikacije :: Banshee i Amarok

[ Pregleda: 1896 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.