Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jezicak i nov prozor

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Jezicak i nov prozor

[ Pregleda: 2960 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

eEcho

Član broj: 99764
Poruke: 13
*.mainstream.co.yu.



+1 Profil

icon Jezicak i nov prozor20.12.2006. u 18:22 - pre 211 meseci
Zanima me kako (koji kod je potreban) da nepravim jezicke na programu ili umesto toga neke dugmice koji ce me, kada kliknem, odvesti na nov prozor ili izmeniti komponente na starom.
Umem da napravim aplikaciju sa samo jednim okruzenjem (npr. aplikaciju za izracunavanje povrsine kvadrata- banalan primer), ali ne znam kako da ubacim kartice, pa klikom na jednu, izbaci mi komponente (unos, iznos) za izracunavanje povrsine kvadrata, klikom na drugu izbaci komponente za edit teksta.
Dakle, znam da napravim jedan prozor i ubacim algoritam vezan za njega, ali ne znam kako da povezem vise prozora sa razlicitim komponentama u jedan program.
 
Odgovor na temu

Vladica Savić
Software Developer
Toronto, Canada

Član broj: 26699
Poruke: 654



+5 Profil

icon Re: Jezicak i nov prozor21.12.2006. u 10:42 - pre 211 meseci
Poziv nove forme ide Form1.Show ili Form1.ShowModal (Umesto Form1 ide naziv tvoje forme koju zelis da prikazes, a isto tako pre nego sto je pozoves trebas i da je kreiras (formu) ), a za drugi deo pretpostavljam da si mislio ovako nesto
 
Odgovor na temu

Srdjan_exe
Srdjan Pavlovic

Član broj: 117082
Poruke: 60
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Jezicak i nov prozor21.12.2006. u 14:48 - pre 211 meseci
postoje i posebne komponente u delfiju koje sluze za te "Tab"-ove, mislim da cak dolaze
standardno sa delfijem, ali nisam siguran. Onda samo rasporedis razlicite poslove na
pojedine TABove i gotov posao. Kao kad otvoris recimo Desktop-properties pa imas
one tabove, tako napravis i aplikaciju. Radi i u design-time, tako da i dok pravis
program ne brljas jednu preko druge komponente neko stavljas lepo na razlicite tabove.
IN VINO VOMITUS
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Jezicak i nov prozor

[ Pregleda: 2960 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.