Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Igra na TV-u upravljanje od kuce telefonom?

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: Igra na TV-u upravljanje od kuce telefonom?

[ Pregleda: 3795 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sadamX

Član broj: 58825
Poruke: 42
212.200.176.*



Profil

icon Igra na TV-u upravljanje od kuce telefonom?18.12.2006. u 00:53 - pre 210 meseci
Dakle, zanima me po kom principu to radi? Mislim na igre tipa Hugo, Heroj sa ostrva snova... i tako to.
Dobro bi mi dosao i neki link da malo vise procitam o tome. Kako igra registruje te signale sa telefona?
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
218.1.28.*

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Igra na TV-u upravljanje od kuce telefonom?18.12.2006. u 03:43 - pre 210 meseci
Neophodno je da postoji odgovarajuće hardversko rešenje koje će prepoznavati koje dugme je pritisnuto.
Dakle, relativno jednostavan uredjaj. Problem je u lag-u, preveliko vreme od trenutka kada igrač stisne dugme
do trenutka kada računar primi informaciju o tome. Zbog toga su igre koje rade po tom principu prilično
tolerantne što se tiče zakašnjenja, a i dizajnirane su tako da može da ih igra blago retardirana osoba ili
veoma mala deca (idealne žrtve za takav proizvod).
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.solent.climaxgroup.com.



+4 Profil

icon Re: Igra na TV-u upravljanje od kuce telefonom?18.12.2006. u 13:58 - pre 210 meseci
Pochni odavde: http://en.wikipedia.org/wiki/Dual-tone_multi-frequency
 
Odgovor na temu

sadamX

Član broj: 58825
Poruke: 42
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Igra na TV-u upravljanje od kuce telefonom?18.12.2006. u 14:26 - pre 210 meseci
OK, evo sad sam malo pustio mašti na volju.
Da li je možda moguće da signal koji ulazi u modem bude razvrstan po frekvenciji, a da zatim neki softver, te signale pretvara u odgovarajuci kod u OS-u koji odgovara signalima sa misa i tastature.
Jel zna neko za neki sofrver te vrste?
To u vezi sa ograničenjem ovakvog načina upravljanja mi je naravno jasno.
 
Odgovor na temu

vlaiv
Vladimir Vlaisavljevic
Novi Sad

Član broj: 15993
Poruke: 352
81.18.61.*



+1 Profil

icon Re: Igra na TV-u upravljanje od kuce telefonom?18.12.2006. u 14:56 - pre 210 meseci
Zavisi od platforme koja se koristi ...

Za jednostavno izvodjenje, mozes da koristis obican modem koji ce se javiti sa druge strane ...

Postoji API za te stvari i vrlo je jednostavno ... (mora biti neki voice modem koji ima mogucnost da radi kao tel sekretarica)

Napravis automat koji ce da detektuje tonove i sve to drzis na kompu koji vrti grafiku (najbolje je da imas neki dualview model, za operatera
i za izlaz na TV koji ce u reziji da puste uzivo ...)

Ako hoces ozbiljniju platformu onda pogledaj Intel Dialogic ili Pika CT uredjaje ... (oni imaju odlican API za te stvari ali ces morati obezbediti
odgovarajucu infrastrukturu od telekoma (neki PRI ISDN ili nesto slicno) i to kosta)

Citat:
sadamX: OK, evo sad sam malo pustio mašti na volju.
Da li je možda moguće da signal koji ulazi u modem bude razvrstan po frekvenciji, a da zatim neki softver, te signale pretvara u odgovarajuci kod u OS-u koji odgovara signalima sa misa i tastature.
Jel zna neko za neki sofrver te vrste?
To u vezi sa ograničenjem ovakvog načina upravljanja mi je naravno jasno.


Nisam siguran da li postoji, probaj da ga napises sam (ovo naravno ako hoces da korisnik kontrolise gotovu igru)

Ja bih ti preporucio da ipak razvijas taj sistem unutar samog game engine-a
 
Odgovor na temu

sadamX

Član broj: 58825
Poruke: 42
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Igra na TV-u upravljanje od kuce telefonom?18.12.2006. u 15:36 - pre 210 meseci
Citat:
Ja bih ti preporucio da ipak razvijas taj sistem unutar samog game engine-a

Mislim da to nece moci jer bi aplikacija bila radjena u ActionScript-u a skoro da sam siguran da on nema odgovarajuci API.
U svakom slucaju hvala. Razmislicu jos malo o alternativi. Mozda neki dll koji bi to obezbedio ...
 
Odgovor na temu

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: Igra na TV-u upravljanje od kuce telefonom?

[ Pregleda: 3795 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.