Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jagode - Posao sa jagodama - Od nezaposlenog do biznismena - Sladak profit od jagoda

[es] :: Vodič za posao :: Jagode - Posao sa jagodama - Od nezaposlenog do biznismena - Sladak profit od jagoda

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 96449 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dekibre
Dejan Mladenovic
Oslo, Norveska

Član broj: 21820
Poruke: 246
82.208.195.*

Sajt: dekibre.on.w802.net/index..


+4 Profil

icon Re: Jagode - Posao sa jagodama - Od nezaposlenog do biznismena - Sladak profit od jagoda09.02.2007. u 12:57 - pre 208 meseci
Ja sam se svojevremeno interesovao za bavljenje prvo sa puževima a posle sa jagodama. Odustao sam od oba, od prvog zbog dugog perioda da se uopšte dodje do nekog rezultata i drugi razlog je ne baš dobro iskustvo jednog vlasnika pužarnika (na izlazu iz Crvenke na putu za Sombor) a od drugog zbog neisukustva u poslu (volja i limitirana sredstva nisu dovoljna, po meni) i drugi razlog je problemi sa kojima se susreće postojeći vlasnik plastenika iz Crvenke a čovek ima višegodišnje iskustvo u radu sa plastenicima.
Naravno to ne treba nikoga da spreči u nameri da se bavi ovim poslovima ako misli da može. Elem pošto sam se interesovao za proizvodnju jagoda malo sam googlao nebih li video šta ima na netu u vezi proizvodnje jagoda, hydropinics sistemu uzgoja, sistemima navodnjavanja i sl.
Pa ako nekome ovo može da pomogne evo liste sajtova.
T-tape sistem navodnjavanja

Vertikalni uzgoj jagoda

Agro-tower hydroponics and conventional gardening

Shasta nursery

Planting tips

Hydroponics

Hydroponics search

How to hydroponics

You can fool some people sometimes,
But you can't fool all the people all the time. (Bob Marley)
 
Odgovor na temu

bor_nfs
srdjan zivkovic
bor

Član broj: 102514
Poruke: 1
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Jagode - Posao sa jagodama - Od nezaposlenog do biznismena - Sladak profit od jagoda11.02.2007. u 22:08 - pre 208 meseci
pozdrav svima...danas sam cuo nesto jagodama,kao moguci posao i lutajuci po netu video vasu zanimljivu diskusiju...upravo sam poslao Mileticu mail sa molbom da mi omoguci da posetim njegovo imanje i licno se uverim u svu tu pricu...iskreno mislim da prica ima smisla ...pa cak i ona o visetonskim prinosima...osnovni razlog sto to nama zvuci nemoguce je upravo vec navedeno da bi smo mi pre da nesto "skrparimo"i na brzinu napravimo pa tako da se obogatimo preko noci,umesto da pustimo da ljudi obrazovani i strucni dovedu nas posao do maximuma i donesu nam vise novca...i ja sam poprilicno zainteresovan za jagode...ko god sazna nesto novo molim vas javite mi...
 
Odgovor na temu

surfingisfun

Član broj: 134602
Poruke: 7
194.106.174.*



+1 Profil

icon Re: Jagode - Posao sa jagodama - Od nezaposlenog do biznismena - Sladak profit od jagoda03.03.2007. u 20:19 - pre 207 meseci
Pozdrav od Žike iz Ćuprije!!!
Prošle godine smo ja i moj prijatelj uzeli potrošački kredit 120 000 din. Na tri godine i krenuli sa ostvarivanjem cilja sadnje jagoda. Napravili smo plastenik 15x6 metara sa izuzetno jakom gvozdenom konstrukcijom. Okačili smo 100 džaka na konstrukciju i posadili 1000 sadnica Clery i 1000 Marmolada. Sad su jagode u fazi mirovanja, a inače smo imali veliki problem sa botritisom i crvenom pegavošću lišća, tako da smo morali da grejemo plastenik, što je gajenje jagoda u tom plasteniku izašlo vrlo skupo.

Osim što smo posadili jagode u plasteniku, obradili smo zemljište površine 30 Ari na kome smo jesenas posadili 6,500 sadnica Marmolade i planiramo da ovog proleća postavimo sistem navodnjavanja kap po kap.
Zamolio bih te da mi daš informaciju o načinu uništavanja uskolisnog višegodišnjeg korova "Pirevina" jer je u zemljištu zastupljen 100 %. Čime bih to mogo da tretiram, a da ne oštetim jagode koje su već posađene i kad i kako to da uradim. Unapred zahvalni mladi proizvođači iz Ćuprije.

Zainteresovan sam da razmenjujem znanje o uzgoju jagoda!!!

Pozdrav!!!
 
Odgovor na temu

MarkoLucic
Novi Sad

Član broj: 128581
Poruke: 7
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Jagode - Posao sa jagodama - Od nezaposlenog do biznismena - Sladak profit od jagoda04.03.2007. u 02:06 - pre 207 meseci
Citat:
Napravili smo plastenik 15x6 metara sa izuzetno jakom gvozdenom konstrukcijom. Okačili smo 100 džaka na konstrukciju i posadili 1000 sadnica Clery i 1000 Marmolada.


Pregusto zasadjene jagode! Jedna od osnovnih gresaka kod pocinjanja je prevelik apetit. Na zalost dosta je kasno za konsultacije sada

Citat:
Sad su jagode u fazi mirovanja, a inače smo imali veliki problem sa botritisom i crvenom pegavošću lišća, tako da smo morali da grejemo plastenik, što je gajenje jagoda u tom plasteniku izašlo vrlo skupo.


Za bortritis ti je potrebno redovno provetravanje, odnosno, ne sme vlaznost vazduha da ti predje 65%, kao i za sve ostale bolesti.
U vezi crvene pegavosti: Odakle si dobio (kupio) sadnice? Verovatno si ih kupio vec zarazene, u stvari, kupio si los sadni materijal.
To se inace ne dobija u plasteniku. Postoji neka sansa, ali je zaista minimalna.
Crvena pegavost se prvi put tretira pred cvetanje, drugi put posle cvetanja (10-tak dana posle prvog tretiranja), a treci put posle berbe jagoda.
Treci put se ne tretira u plasteniku ukoliko ti je jednogodisnja berba jer menjas zasad. Tretiras ih benomil-om, karbendazim-om, cineb-om...

Citat:
Zamolio bih te da mi daš informaciju o načinu uništavanja uskolisnog višegodišnjeg korova "Pirevina" jer je u zemljištu zastupljen 100 %. Čime bih to mogo da tretiram, a da ne oštetim jagode koje su već posađene i kad i kako to da uradim.


Zemljiste se ispituje pre bilo kakvog tretiranja, a kamoli pre sadnje. Najsigurniji si kad roknes zemlju totalom pre zasada.
Posto je za takvu pricu kod vas kasno, ajde da probam da ti pomognem mada je u nasim usranim uslovima to zaista tesko.
Naime, postoji dosta preparata koji resavaju tvoj problem, ali ne nalaze se u registru za tu bolest ili za jagode iz prostog razloga sto
svaki preparat treba posebno registrovati za svaku kulturu i za svaku bolest. Jeste da je to van pameti, ali to je fakticko stanje kod nas.
Jagoda je sirokolisna kultura i neces imati vecih problema da ih lecis od uskolisnog korova primenom fusilade forte kada pocne pirevina
intenzivno da raste. Cirka 2-3 lista. OBAVEZNO PRE pocetka cvetanja jagode. Posle toga NIKAKO ne smes saditi strna zita bar 2 meseca od prskanja.
I obavezno se pridrzavaj TACNIH mera prilikom tretiranja. Od viska ce te itekako zaboleti glava. Mozda i vise nego od manjka.
To bi trebalo da zvuci kao 1,3 litra po hektaru, sto bi pretvoreno u tvoj slucaj bilo 0,39 litara RAVNOMERNO rasporedjenih po tvom zasadu.

Citat:
Zainteresovan sam da razmenjujem znanje o uzgoju jagoda!!!


Tebi i svima ostalima: marko.lucic[at]sezampro.yu

Pozdrav, Marko Lucic.

p.s. obilatu pomoc pri ovom savetu sam imao u svojoj voljenoj supruzi, koja je uzgred, zastitar
 
Odgovor na temu

Pex

Član broj: 13004
Poruke: 329
*.dialup.neobee.net.

Sajt: pexodrom.blogspot.com


Profil

icon Re: Jagode - Posao sa jagodama - Od nezaposlenog do biznismena - Sladak profit od jagoda14.03.2007. u 01:26 - pre 207 meseci
Pozdrav svima.
Odlicna tema, jer za zapocinjanje ovakvog posla (Vertikalni uzgoj jagoda u plasteniku), nikad dosta informacija , iskustava proracuna, kritika....
Poprilicno sam ozbiljno (da ne kazem skepticno), ali i zainteresovano, prisao ovoj temi i uz informacije, izmedju ostalog i sa ovog foruma, vec polako sklapam sliku moguceg posla.
Nedoumice su jos uvek, najvise vezane za sigurnost plasmana, visinu ostalih troskova, koji nisu navedeni u predracunu plastenika po sistemu "kljuc u ruke" (~5000€ za plastenik 24m x 5.5m x 3.5m + prateca oprema, navodnjavanje, oplemenjavanje vode? + supstrat + sadnice... +montaza..)
Interesuje me koliko ljudi treba da opsluzuje takav jedan plastenik, da li treba imati poseban prostor za skladistenje, da li je za sledecu sezonu potrebno jos nesto osim sadnica (mozda i supstrat....)
Uglavnom, ovakav plastenik treba da donese rod u vrednosti ~4800€ za dve berbe godisnje!
Koliko je ulaganje za sledecu godinu? (pretpostavljam 1000€)
Troskovi ( ~ 1000€)
Stoji li otprilike sledeca racunica:
(...vise kao shala...)


START 0 -ulog(kredit 5000€ 2.5% godisnja kamata na 3 god. sa grejs periodom od 12 meseci...)
-1,000.00 trosak?
1.god. 1,110.00 1.berba
3,690.00 2.berba
-1,000.00 materijal za sledecu sadnju
-1,000.00 troskovi
2.god. 1,110.00 3.berba
3,690.00 4.berba
-1,000.00 materijal za sledecu sadnju
1,500.00 troskovi
3.god. 1,110.00 5.berba
3,690.00 6.berba
i dalje....


SALDO 11,900.00€ (posto nije dobro potpisano, zakacio sam jedan mali .xls file!

UGLAVNOM,
Vratim 5500.00€ kredita i ostane mi 6400€ zarade za prve tri godine...~12000€ za druge tri godine.....

Znaci, podignem kredit ulozim 1000€ svog kesa i za 6 godina dobar sam 18400€ (sto i nije neka para ako se podeli na 72 meseca - 250€ mesecno ) (plus plastenik, da ne gresim dusu)

Nista mi nije jasna ova moja racunica?????

Moze li ko da mi kaze gde gresim i da me obraduje da cu vise zaraditi???!!
"Nije znanje, znanje znati, vec je znanje, znanje dati!"
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elistesa

Član broj: 83731
Poruke: 3
82.208.195.*



Profil

icon Re: Jagode - Posao sa jagodama - Od nezaposlenog do biznismena - Sladak profit od jagoda29.03.2007. u 22:03 - pre 206 meseci
@Marko Lucic
p.s. U vezi onog Miletica doo iz okoline Subotice, moglo bi se pokazati vrlo opasnim svako verovanje u rad bez bilo kakvog ozbiljnijeg rezultata ljudi koji su kupili njihov sistem uzgoja. Ne postoje kod samog prodavca nikakvi podaci o tacnim prinosima, cenama u to vreme, ulozenom kapitalu, a pored toga najmanje obecava ona silna jagoda, posejana na otvorenom. Mislim da mu je najveca zarada od lakovernih ljudi koji kupuju zivice od njega i pratecu opremu, a posle se cude losim prinosima...


Pozdrav svima!Apsolutno se slazem sa Markovim misljenjem!
Prosle godine smo digli kredit na 3000E,uzeli plastenik(13x7),sistem za navodnjavanje kap po kap,saksije,supstrat,sadnice,...sve po tom sistemu,,kljuc u ruke"sve u saradnji sa Mileticem.Uradili smo sve kako nam je receno,radili po planu sve(prihrana i zastita),i na kraju...HAOS!Pocele su da oboljevaju od svega:pepelnica,plamenjaca,a najgora nocna mora koja me jos uvek muci je Botritis(siva plijesan)koje nikako da se resim jos od zime.Malo stane pa cim zaladi opet bukne.Jagode su u cvetu ali nista od njih nece biti jer se vidi da su sadnice bolesne.
E,sad ruku na srce napravili smo samo jednu ali fatalnu gresku-zatvarali smo plastenik nocu(proslog leta) i velika vlaga u plasteniku je izazvala bolest.Niko nam nije rekao da plastenik treba biti otvoren i danju i nocu...Predvece i nocu se vlaga u plasteniku obavezno podigne preko 80% cak stavise probija plafon od 100% sto pretpostavljam da tako mora biti i da se tu u stvari ne moze nista ni uciniti!?
Cele zime nam je plastenik bio otvoren i danju i nocu pa opet nista-nikako se resiti plesni!Strasno!
Za uzgoj jagoda u plasteniku po mom misljenju potrebno je imati 5 fakulteta i cak i onda je sve pitanje srece izgleda!

Imamo 2500 sadnica a vrste su Marmolada i Madelina(valjda sam dobro rekla za ovu drugu) i mislim da su obe vrste sadnica loseg kvaliteta.
Sve u svemu-da nam jagode i rode maksimalno (sto 100%nece!!) mi ne bi dobili nazad ni novac koji smo ulozili u sva ta sredstva za prihranu(razno razni Pollyfeed-e),razni fungicidi za zastitu,insekticidi,mikroelementi i da ne nabrajam sta sve...Troskovi su uzasni i nikad im kraja!

Sve u svemu sad ocekujemo prvi rod(koji ce biti katastrofalan,cak mislim da ga ni nece biti jer ne mislim da idem na pijacu zbog 2 kg jagoda!) valjda cemo izgurati i narednu godinu-kazem valjda jer kad poludim sve cu ono pobacati u djubre da mi ne uzima vreme bezveze!
I da,zaboravila sam da kazem da znam i jos 4 ljudi koji su krenuli da se bave isto s ovim jagodama i isto su katastrofalno prosli!
Mislim da je mnogo bolje gajiti jagode na otvorenom nego na zatvorenom.
I nije da nema posla kao sto se prica-bogami ima posla svaki dan i nije nimalo lako ali nije problem rad nego imas li koristi od tog rada.Ako nesto ide kako treba onda nije tesko raditi od jutra do mraka!

Verovatno sam vas smorila ovolikim pismom,al bas mi je prijalo da izbacim iz sebe sav bes koji osecam i razocarenje!
Ne zamerite! :)
 
Odgovor na temu

surfingisfun

Član broj: 134602
Poruke: 7
194.106.174.*



+1 Profil

icon Re: Jagode - Posao sa jagodama - Od nezaposlenog do biznismena - Sladak profit od jagoda30.03.2007. u 17:27 - pre 206 meseci
Ako nisi jagode koje su obolele od botritisa tretirala Teldor-om, onda nećeš ni izlečiti botritis.
Pozdrav iz Ćuprije!!!
Teško je gajiti jagode u plasteniku, mi smo posadili prošle godine i promaja u gornjoj zoni plastenika je rešenje protiv vlage
 
Odgovor na temu

elistesa

Član broj: 83731
Poruke: 3
82.208.195.*



Profil

icon Re: Jagode - Posao sa jagodama - Od nezaposlenog do biznismena - Sladak profit od jagoda02.04.2007. u 19:28 - pre 206 meseci
Naravno da sam ih prskala sa Teldorom!I sa Switchom.Uostalom po programu zastite koji se dobije od Miletica sve lepo pise-kad i s cim treba prskati!A naravno i da su lufteri otvoreni zbog provetravanja plastenika!Ustvari-cele zime nam je plastenik ful otvoren pa ipak nema spasa od bolestine!Prskali smo vala svime i svacime...
Koga interesuje mogu vam napisati tacno vreme i koncentraciju sredstava koja smo koristili.
Moj zakljucak je da smo kupili los sadni materijal od g.Miletica ali nije on kriv sto je dobar biznismen-njemu svaka cast sto ,,vata"lakoverne i neiskusne ljude!
 
Odgovor na temu

elistesa

Član broj: 83731
Poruke: 3
82.208.195.*



Profil

icon Re: Jagode - Posao sa jagodama - Od nezaposlenog do biznismena - Sladak profit od jagoda09.04.2007. u 18:58 - pre 206 meseci
Posto smo mi mozda negde pogresili,ne znamo tacno gde,odlucili smo da odustanemo od tog posla i da prodamo plastenik i pratecu opremu.Plastenik je kupljen od ATP-a,sa podkonstrukcijom je(dupla folija),na rasklapanje je,nema ni godinu dana.Folija je kvalitetna Izraelska,cetvorogodisnja.Sto se tice pratece opreme tu spada sistem za navodnjavanje ,,kap po kap",dozator,magnetni oplemenjivac vode,saksije,stubovi nosaci a imamo i 2 velika kontejnera od po 1000l.Drugim recima-ko hoce da se bavi vertikalnim uzgojem jagoda ima kompletnu opremu za to.
Ko je zainteresovan nek mi se javi na p.m.
pozdrav.
 
Odgovor na temu

Ingeniosni genije
Markovic Igor

Član broj: 145910
Poruke: 1
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Jagode - Posao sa jagodama - Od nezaposlenog do biznismena - Sladak profit od jagoda19.05.2007. u 15:08 - pre 205 meseci
Caos,

Moram priznati da sma totalni duduk za bilo koju vrstu poljoprivrede....sta cu....gradsko dete bez i jednog pedalja zemlje...
Elem, posto je mofj fah elektronika i sistemi, palo mi je na pamet da proizvodim senzore i sisteme za kotrolisanje "parametara" u proizvodnji "necega" u plastenicima i staklenicima.... temperatura vazduha, zemljista, vlaznost zemljista,... tajmersko navodnjavanje.....doziranje.....

Posto je sve ovo velki zalogaj za mene, da li da se hvatam za ovo, tj da li postoji potreba za tako necim?

Od cega da pocnem prvo?

Molim Vas za sugestije i predloge markigor[at]gmail.com

Pozdrav,
Genije :)
 
Odgovor na temu

Zdenikus
Zdenko Petraš

Član broj: 26763
Poruke: 13
212.200.30.*



Profil

icon Re: Jagode - Posao sa jagodama - Od nezaposlenog do biznismena - Sladak profit od jagoda22.05.2007. u 14:48 - pre 205 meseci
Posto smo mi mozda negde pogresili,ne znamo tacno gde,odlucili smo da odustanemo od tog posla i da prodamo plastenik i pratecu opremu.Plastenik je kupljen od ATP-a,sa podkonstrukcijom je(dupla folija),na rasklapanje je,nema ni godinu dana.Folija je kvalitetna Izraelska,cetvorogodisnja.Sto se tice pratece opreme tu spada sistem za navodnjavanje ,,kap po kap",dozator,magnetni oplemenjivac vode,saksije,stubovi nosaci a imamo i 2 velika kontejnera od po 1000l.Drugim recima-ko hoce da se bavi vertikalnim uzgojem jagoda ima kompletnu opremu za to.
Ko je zainteresovan nek mi se javi na p.m.
pozdrav.


Molim vas da mi posaljete cenu za vasu opremu na mail [email protected]
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 765
*.opera-mini.net.



+109 Profil

icon Re: Jagode - Posao sa jagodama - Od nezaposlenog do biznismena - Sladak profit od jagoda23.05.2007. u 10:28 - pre 205 meseci
Sto ne pocnete ORGANSKU proizvodnju jagoda? Trzista ima, cene su dosta vise i zarada je veca. Posle citanja ove teme i kad covek vidi cime ih sve 'tretirate', ne bi mi palo na pamet da kupim takve jagode na pijaci, koje ni zemlju nisu videle...
Organska hrana je buducnost.
 
Odgovor na temu

surfingisfun

Član broj: 134602
Poruke: 7
194.106.174.*



+1 Profil

icon Re: Jagode - Posao sa jagodama - Od nezaposlenog do biznismena - Sladak profit od jagoda23.05.2007. u 16:27 - pre 205 meseci
he he, tu grešiš. Jagodice dobijaju organsku hranu u velikim količinama jer je to u stvari jeftinije
 
Odgovor na temu

zorg
Beograd

Član broj: 20796
Poruke: 765
212.62.51.*



+109 Profil

icon Re: Jagode - Posao sa jagodama - Od nezaposlenog do biznismena - Sladak profit od jagoda23.05.2007. u 20:48 - pre 205 meseci
Pa, mozda ja i gresim, ja i mogu da gresim - ja ne gajim jagodu, ali nemoj i ti, vec predji na organski nacin proizvodnje, ako nadjes za shodno.

Organska proizvodnja ne znaci samo djubriti biljke organskim djubrivom (citaj-kravlja balega), vec i drugi niz postupaka koje mnogi sigurno ne primenjuju. Najvaznije je totalno odsustvo upotreba pesticida, herbicida, vestackih supstrata i komposta za gajenje jagoda, razne hemije za ubrzavanje rasta i vremena zrenja biljke i drugo, a to su vec uslovi koje retko ko ispunjava. Vestacki supstrati ogranicavaju hranljivu vrednost gajenog voca (vazi i za pecurke npr.) na one materije koje se u njemu nalaze, a supstrati nikada ne mogu da zamene plodnu nadjubrenu Zemlju. Mislite o tome. Od ostalih uslova koje postoje i u domacim pravilnicima vezanih za organsku proizvodnju, naveo bih:
-zemlja mora biti nekoliko godina ne-tretirana hemijom, testirana, da nema podzemnih voda koje bi mogle biti potencijalni zagadjivac (obicno se iskopa rov oko placa da se spreci nekontrolisano navodnjavanje), septicke jame i slicno;
-da se djubrenje vrsi organskim (stajskim) djubrivom i djubrivom organskog porekla...
-da se ne koriste sredstva koja produzavaju 'svezinu' voca nakon branja, kako bi imale duzi 'on-the-shelf-life';
i tako dalje...

Genetski modifikovana hrana ovde naravno nema sta da trazi.
Jednostavno, nacin gajenja treba da bude sto slicniji prirodnom zivotu biljke. Nema gajenja u podrumu sa vestackim svetlom, samo Sunce! I sad, ovaj nacin organske proizvodnje mnogima ce izgledati komplikovan, rizican i neisplativ, ali nije bas tako.
Eto, samo mozda dajem ideju nekome, ko ima sluha da prepozna potencionalno dobar posao u tome. Da se ja odlucim, i da imam uslova za to, to je nacin na koji bih ja gajio jagodu. I sve ostalo. Zemlja, Sunce, Voda.

Evropa je nezasita za proizvodima organske hrane,a mi se takmicimo ko ce da napravi najsjebaniju jagodu u Srbiji :(

 
Odgovor na temu

nebojsad

Član broj: 146980
Poruke: 1
212.200.179.*



Profil

icon Re: Jagode - Posao sa jagodama - Od nezaposlenog do biznismena - Sladak profit od jagoda29.05.2007. u 22:57 - pre 204 meseci
Moj kolega ima plantazu na vise od pola hektara, poslednja cena po kojoj je prodavao nakupcima bila je 100 din. Ima i manji plastenik oko 100 kvadrata, sadnice u zemlji, prva cena je bila 5 evra/kg a poslednja 250 din. Voleo bih da mi niko ne veruje, tako ce biti vise prostora za hrabre ljude, a za ove filozofe bas me briga!
 
Odgovor na temu

Debeli870
Boban Markovic
Supska

Član broj: 147724
Poruke: 1
*.medianis.net.



Profil

icon Re: Jagode - Posao sa jagodama - Od nezaposlenog do biznismena - Sladak profit od jagoda09.06.2007. u 22:41 - pre 204 meseci
Zainteresovali ste me i sad stali,ajde dajte jos neko iskustvo,misljenje...
 
Odgovor na temu

docan
Branko Nikolić
Staro Selo

Član broj: 148572
Poruke: 1
*.smin.gonet.co.yu.



Profil

icon Re: Jagode - Posao sa jagodama - Od nezaposlenog do biznismena - Sladak profit od jagoda12.06.2007. u 22:06 - pre 204 meseci

Pozdrav ljubiteljima jagoda sa šlagom.

Marketing TV-a nesumljivo postoji tipa starog Trnavčevića ali ipak zagolica.
ATP-Mile stari vuk daje podršku Miletiću kao da ulazite sa investicijom od 200eura.
Danas sam naručio cevi za konstrukciju plastenika 36#8 m. (metalservis kraljevo) po uzoru na ATP sa investicijom od 60.000din., Informacija da svako može naći majstora da odradi montažu jeftinije.
Neznam ništa o uzgoju jagoda jedino da vertikalni uzgoj ima nedostataka ali sam načuo o nekim stalažama sa dzakovi sa 4.živića. Molio bih Vas da mi nešto napišete o tome.

Živeo 1. maj.
 
Odgovor na temu

mikevecoss

Član broj: 91683
Poruke: 163
*.dynamic.sbb.co.yu.



+3 Profil

icon Re: Jagode - Posao sa jagodama - Od nezaposlenog do biznismena - Sladak profit od jagoda24.07.2007. u 01:58 - pre 203 meseci
Evo da i kazem rec-dve.

Pa ljudi moji zar ne vidite koja kola voze vlasnici poljoprivrednih apoteka i koliko spratova kuca imaju,pocev od vlasnika poljoprivrednih apoteka u svakoj selendri pa do velegrada?

Seo pre nekog dana vlasnik te poljoprivredne apoteke koja prodaje sredstva za zastitu bilja ne znas da li u 6 ili 8 mesecu trudnoce,pored njega nov beo mercedes,kuca na tri sprata a kupci sve sami poljoprivrednici-seljaci u "prtenim" pantalonama i strikanim carapama.

Pa vi sad vidite samo posmatrajuci oko sebe-na stranu sve vec gore receno gde ste i sta ste!

1.Prvo radis za banku i kamatu-na tri godine otplate na recimo 3000 evra banka ti usise jedno plus 700-800 evra,dakle=3800.

2.Ajmo dalje-napravis jedan plan sa izdacima za jednu vrstu zastitu bilja-kad ono "ona bolest,onakvo vreme,vlaga itd".-dakle na 3000+700 kamata dodaj jos jedno 1000-1500 na neplanirane troskove.

3.Najsladje od svega-dok cekas da ti otkupljivac otkupi to sto najzad rodi-banka trazi svoje,a ti svoju kamatu otkupljivacu ne smes ni da spomenes-"jer ima Vas puno-ako NECES da me sacekas za novac i isplatu,snabdevacu se od drugog".

4.Zakljucak -mi smo narod koji mnogo voli da kopira jedne druge-zato nam i ne ide u privatnom bizinisu.

DOkaz:
Maline su ove godine isle u valjevskom kraju 80 dinara/kg sto je 100% vise od ocekivane cene.

A znate li razlog?

Pa u POljskoj podbacio rod-a Poljaci su glavni izvoznici za EU.

E ko se to na vreme setio i raspitao-sada vozi ne jedan vec tri mercedesa.

PRvo NJUH -pa onda detalji,inzinjering i kalkulacije.

AKo nemas njuha-nemoj ni da kopas-opeci ces NJUSKU.

Pozdrav.



 
Odgovor na temu

dexterorc

Član broj: 95265
Poruke: 4
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Jagode - Posao sa jagodama - Od nezaposlenog do biznismena - Sladak profit od jagoda03.08.2007. u 22:54 - pre 202 meseci
Pozdrav svima.

Interesuje me koja se vrsta sistema kap po kap navodnjavanja koristi kod vertikalnog uzgoja jagoda.
Meni je savetovano da se zalivanje vrsi preko najvišlje saksije i da se voda sliva kroz saksije nanize.
Meni je to nelogicno. Planiram da postavim po 8 do 9 saksija u vertikali i trazim nacin da do svake saksije postavim kapalicu. Da li znate nekog proizvođača ili barem uvoznika takve opreme kod nas ? Da li je dovoljna jedna kapalica po saksiji ?
Procitao sam da je veliki problem vlaga u plasteniku. Kako ste vršili zalivanje u Vašim plastenicima.

PS: Slazem se sa onima koji su pomenuli da bilo lepo kada bi filozofi, koji nemaju sta da rade, ostavili ovu temu na miru.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Jagode - Posao sa jagodama - Od nezaposlenog do biznismena - Sladak profit od jagoda03.08.2007. u 23:56 - pre 202 meseci
Citat:
E ko se to na vreme setio i raspitao-sada vozi ne jedan vec tri mercedesa.

Sta si hteo ovim da kazes? Ne postoji mogucnost da se "na vreme raspitas" kod malina, jer prvi plodovi stizu posle 15-25 meseci od trenutka kad se "na vreme raspitas". Sto se tice otkupa, vazi isto, maline ne mozes otkupiti ako nemas hladnjacu, a za izgradnju hladnjace ti treba barem godinu dana od trenutka "kad se na vreme raspitas", a sigurno da niko ne ulaze milion eur-a u izgradnju neceg sto ce da stoji i ceka da eventualno nekad podbaci rod u Poljskoj, a sve sa ciljem da kupi tri mercedesa(?!). Onaj ko ima hladnjacu moze je popuniti onoliko koliko moze, nema sta tu da se na vreme raspita ili ne raspita.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Jagode - Posao sa jagodama - Od nezaposlenog do biznismena - Sladak profit od jagoda

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 96449 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.