Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potrebna pomoc za zadatak (Asembler - MIPS)

[es] :: Asembler :: Potrebna pomoc za zadatak (Asembler - MIPS)

[ Pregleda: 2629 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sasa.k

Član broj: 59495
Poruke: 7
80.74.160.*



Profil

icon Potrebna pomoc za zadatak (Asembler - MIPS)16.12.2006. u 22:18 - pre 210 meseci
Imam problem da rešim zadatak iz Arhitekture računara. Zadatak i nije neki, ali obzirom da nikad nisam imao kontakta sa MIPS arhitekturom i njenim instrukcijama ipak mi predstavlja problem. Ne očekujem da neko radi umesto mene, ali ako je ikako moguće neka mi neko pomogne jer zadatak treba da predam u PONEDELJAK (18.12.2006) a za sada ništa ne uspevam!


Tekst zadatka:

Postojećim instrukcijama MIPS arhitekture hoćemo da implementiramo makroinstrukciju BCMP koja upoređuje dva bloka reči smeštena u memoriji. Neka se adresa početka prvog bloka nalazi u registru R9, a drugog bloka u R10. Broj reči u blokovima koje treba porediti dat je u R11 [(R11)>0]. Instrukcija BCMP smešta adrese prvog para reči koje se razlikuju u registre R9 i R10, ako su reči u oba bloka istovetne, upisuje 0 u oba registra. Napisati MIPS ekvivalent ove makroinstrukcije. Po potrebi koristiti dodatne registre.


Eventualnu pomoć ili rešenje (sa kratkim objašnjenjem) mi pošaljite na: [email protected] ili [email protected]
UNAPRED HVALA.
 
Odgovor na temu

tosa
上海, 中国

Član broj: 1811
Poruke: 1342
218.1.28.*

ICQ: 14293955
Sajt: https://github.com/milost..


+48 Profil

icon Re: Potrebna pomoc za zadatak (Asembler - MIPS)20.12.2006. u 08:22 - pre 209 meseci
Nadam se da niko neće gubiti vreme da pomaže čoveku sa ovakvim stavom...
A i ako neko reši da to uradi, neka okači rešenje ovde - zato se ovo zove FORUM.
 
Odgovor na temu

[es] :: Asembler :: Potrebna pomoc za zadatak (Asembler - MIPS)

[ Pregleda: 2629 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.