Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????

elitemadzone.org :: MadZone :: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 14188 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 12:53 - pre 212 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: @Fuzz,

Mislim da odluku o prebacivanju u rezervni sastav ne donosi vojni odsek vec generalstab, jer se njima adresira zahtev iz DKP-a Srbije u zemlji u kojoj boravis.


Moguce. Ja sam opisivao slucaj kada je obveznik uveden u evidenciju u nekom od lokalnih vojnih odseka i ima prebivaliste u Srbiji. Verovatno se ljudi koji zive napolju obracaju direktno generalstabu preko konzularnog predstavnistva zato sto ne postoji lokalni vojni odsek u kojem su evidentirani. Nisam siguran. Iako mislim da ce pre biti da se radi o MO nego generalstabu. Nebitno. Sustina je da potvrda o regulisanoj vojnoj obavezi ne oslobadja od sluzenja vojnog roka u Srbiji. Vojni rok mora biti odsluzen u drugoj drzavi na osnovu cega nadlezno telo vrsi prevodjenje u rezervni sastav. Meni recimo prave problem jer sam izgubio vojnu knjizicu na kojoj insistiraju i kao nije im dovoljna potvrda MO - hoce duplikat vojne knjizice. To sto u RS-u vise ne postoji telo koje moze izdati vojnu knjizicu im je izgleda tesko da shvate. Sad cu izvaditi potvrdu koja kaze da ne postoji organ koji moze bla, bla...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
212.188.150.*



+5 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 12:59 - pre 212 meseci
Haha...

Znaci mogu ga samo uhapsiti, poslati u zatvor, pa u vojsku gde ce biti samo par dana i onda ce ga zbog trudne zene pustiti kuci ...

Mozda je to tebi "samo", ali verujem da vecina ljudi ne bi rizikovala tu ekskurziju .

Ne razumem zasto komplikujete...

Covek hoce kucu za NG... samo nek proveri da li ima poternice, pa ako nema nek ide, ako ima, nek sedi kuci.

Nisam siguran kako se tacno proverava za poternicu, ali bi imalo smisla da posalje prijatelja u neki SUP u Srbiji da se raspita.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 13:15 - pre 212 meseci
Upravo tako. Ako nema poternice, onda opusteno. Za ljude sa prebivalistem u Srbiji se najcesce izdaju nalozi za privodjenje koji se ne evidentiraju u celokupnom sistemu, tj. na granicnim proverama sve prodje ok. Poternica je vec druga prica...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16695
193.47.77.*



+7178 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 13:25 - pre 212 meseci
@Fuzz,

Potpuno sam siguran da ne traze potvrdu sluzenja vojske, vec regulisanu vojnu obavezu (sto nije nuzno i odsluzena vojska) - to znaci, da ako imas pasos UK, koja - je li, nema obaveznu vojsku, i dalje mozes biti preveden u rezervni sastav - a i znam ljude koji su to uradili kako u UK, tako i u drugim zemljama (nisu sluzili vojsku nigde)

Verovatno si naleteo na neku budaletinu, a ima takvih svuda - neke ambasade su se isto tako ponasale dok nisu dobile "dopis" tj. "tumacenje zakona" - klasicni cirkus, ali sta je tu je :(

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

enes_k1
LG GSM product manager
Sarajevo

Član broj: 18988
Poruke: 186
89.111.251.*

Jabber: enes_k1@hotmail.com
ICQ: 341779218


+7 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 13:30 - pre 212 meseci

Po pitanju poternice, stvari stoje ovako.

Mama ode u SUP, a tamo joj kazu mora licno da se dodje. A samo par dana kasnije na osnovu ovlastenja overenog u ambasadi, izvadi mi uverenje o nekaznjavanju. Mislim da je to nelogicno.

Po pitanju ambasade u Sarajevu, takvu nepismenost nisam video odavno.

Sto se drzavljanstva ovde tice, moram da imam regulisanu vojnu obavezu da bih pokrenuo postupak. Kako u BiH vise ne mogu da regulisem vo to znaci da to moram da uradim u Srbiji.


Na kraju krajeva razmisljam nesto, idem ja pa kako mi bude. Muka mi je vise. Ne mogu da mi urade nista gore osim da me posalju u kasarnu
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
..2-tull-pth.comindico.com.au.



+3 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 13:52 - pre 212 meseci
Citat:
enes_k1: Na kraju krajeva razmisljam nesto, idem ja pa kako mi bude. Muka mi je vise. Ne mogu da mi urade nista gore osim da me posalju u kasarnu :)

Zaboravio si da je sada u kombinaciji jos jedna osoba + beba. To sto ces se raspitivati neces vise zbog sebe, nego i zbog njih. A prokockati stvari zbog NG je bukvalno - kockanje.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 14:06 - pre 212 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: @Fuzz,

Potpuno sam siguran da ne traze potvrdu sluzenja vojske, vec regulisanu vojnu obavezu (sto nije nuzno i odsluzena vojska) - to znaci, da ako imas pasos UK, koja - je li, nema obaveznu vojsku, i dalje mozes biti preveden u rezervni sastav - a i znam ljude koji su to uradili kako u UK, tako i u drugim zemljama (nisu sluzili vojsku nigde)

Verovatno si naleteo na neku budaletinu, a ima takvih svuda - neke ambasade su se isto tako ponasale dok nisu dobile "dopis" tj. "tumacenje zakona" - klasicni cirkus, ali sta je tu je :(


Pa na budaletinu sam definitivno naleteo posto ne priznaje potvrdu MO o odsluzenom vojnom roku. Ali sto se dileme regulisanj/sluzenje tice, pogledaj clan 307. Zakona o Vojsci...


Citat:
Od obaveze služenja vojnog roka oslobađa se:
1) lice ocenjeno nesposobnim za vojnu službu;
2) lice koje stekne državljanstvo SRJ prirođenjem ili na osnovu međunarodnih ugovora, ako je u
zemlji čije je bilo državljanin odslužilo vojni rok, odnosno ako je navršilo 27 godina života;
3) lice koje je steklo svojstvo profesionalnog vojnika, po odredbama ovog zakona;
4) lice koje je završilo policijsku akademiju, višu ili srednju školu unutrašnjih poslova, ili školu
unutrašnjih poslova u trajanju od najmanje godinu dana i koje je na dužnosti oficira policije,
policajca, odnosno milicionara ili stražara u kazneno-popravnoj ustanovi, provelo najmanje četiri
godine.


Dakle ako UK nema obavezu sluzenja, Srbija ima...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16695
193.47.77.*



+7178 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 14:26 - pre 212 meseci
Citat:
Fuzz
2) lice koje stekne državljanstvo SRJ prirođenjem ili na osnovu međunarodnih ugovora, ako je u
zemlji čije je bilo državljanin odslužilo vojni rok, odnosno ako je navršilo 27 godina života;


Dakle, algoritam je sledeci:

Code:

if(godine < 27) {
    imas urednu dozvolu boravka u zemlji gde si
    trazis svake godine odlaganje (na sta DKP ima pravo da uradi na licu mesta, bez konsultovanja sa MO
} else  {
    dobijes drzavljanstvo druge zemlje
    trazis prevodjenje u rezervu na osnovu toga sto si stariji od 27
}


:-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 14:42 - pre 212 meseci
Evo clana 305 iz Zakona o vojsci:

Regrut kome je odobren stalni boravak u inostranstvu i regrut koji pored jugoslovenskog ima i
strano državljanstvo, a koji stalno živi u SRJ upućuje se na služenje vojnog roka u skladu sa
odredbama ovog zakona.

Regrut koji, osim jugoslovenskog državljanstva ima i strano državljanstvo, a služio je vojni rok u
inostranstvu
, kao i regrut koji, osim jugoslovenskog državljanstva ima i strano državljanstvo, a nije
služio vojni rok i stalno živi u inostranstvu
, upućuje se na služenje vojnog roka ako lično zahteva, o
čemu odluku donosi načelnik Generalštaba
.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 14:47 - pre 212 meseci
@ Ivan
Bolje da si radio sa case-om posto ima i treca varijanta :)
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

DjoleReject
Djordje Knezevic
Zvezdara

Član broj: 85258
Poruke: 309
*.dynamic.sbb.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 15:24 - pre 212 meseci
Code:

class Sluzenje{
bool mito = true;
bool sredjeno = false;
int godine;
public:
void SrediSluzbu(){
if(godine>0 && !mito)
sredjeno = false;
if(mito) sredjeno = true;
}
};


Ovo je malo tacnije, cini se. Ali salu na stranu, ako mislis da ces samom cinjenicom da si stariji od 27 srediti problem - varas se. Ono sto pise u zakonu i praksa se ne poklapa u mnogo slucajeva.
Ali dobra vest je da ako coveka nema u evidenciji - nema ni prilike da ga hapse, posto ne postoji u evidencijama. Ovo je sigurica!
De si Deda...
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.vdial.verat.net.



+165 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 15:38 - pre 212 meseci
@enes_k1
Ako si dobro procitao moju poruku na strani 1. sve ti jasno govori...
Niko ne moze na osnovu "nicheg" da te tera ili apsi da idesh u VS.Postoje neka pravila bar i kod nas...
Druga je stvar da se ti krijesh u BiH jer si izbegavao VS pa ti sad "vuna" zbog prelaska granice...
Regrutacija,ocenjivanje sposobnosti,dodeljivanje roda,status,poziv...to je ta procedura...od koje ti nemash ama bash nista...
I na osnovu chega da te privedu i odvedu u kasarnu???
I u koju kasarnu..koji rod???
Nije ovo vreme Janichara...
Jedna od opcija je da proverish adresu gde si rodjen,ili ziveo u Srbiji da nije neshto dolazilo od poziva..ili u tom mestu da nazoves Vojni odsek..i pitash za svoj status...
Ja sam vosku izbegavao 10god. pochev od neke 1993-2003g.Znam tih procedura..ma mogao sam diplomirati,a vojsku sam izbegavao u najgore vreme.I bash me je neko hapsio i odvlachio u kasarnu.Kasnije sam odsluzio civilno...
A oni koji se smeju za "trudnu zenu i dete na putu''...mogu da se slobodno raspitaju u VO-u
o zakonu.Obrazac koji se podnosi je potvrda o zaposlenju,potvrda iz centra za soc. rad ako je dete rodjeno,potvrda o statusu porodilje,kucnoj zajednici..i oni dalje proveravaju shalju dopise.Oslobadjanje od obaveze ne odnosi se samo na staratelja,hranitelja kod dece....vec i kod osoba koji nisu u stanju da rade,vode rachuna o sebi a gde ti morash sam da se brinesh o njima..npr. stari roditelji u kucnoj zajednici,domacinstvu koje samo ti izdrzavash materijalno...
Ja sam sluzio civilno u Centu za Soc.Rad i ovakvih je dopisa za vreme mog sluzenje dosta dolazilo.I svaki,novi regrut se proverava...pre ikakog poziva u VS..
Vojni rok moze biti odlozen najvishe do dve godine,ts godine starosti deteta,ili u nekom sluchaju chak duze...




 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 16:57 - pre 212 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: To bi bilo krsenje zakona Republike Srbije - jer je stupio na snagu zakon o amnestiji, trebalo bi u bajbok sve vas koji otvoreno pozivate na krsenje ustavnog poretka i podrivanje institucije Predsednika Srbije (koji izdaje amnestije) ;-)


Mozda je amnestiran za dosadasnje izbegavanje vojne obaveze, ali mu vojna obaveza nije prestala. Zna se kada i kako prestaje vojna obaveza.

U bajbok bi trebalo i vas, koji ste napustili zemlju, a stalno solite pamet nama sta ikako treba da radimo. Da ti nesto vredis, ostao bi ovde i nesto preduzeo, ili, kad si vec pobegao, cutao bi i ne bi talasao. Ti su uvek pun pameti samo kada se to tebe ne tice :)
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.SMINpost.panline.net.



+9 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 17:02 - pre 212 meseci
Citat:
broker: Mozda je amnestiran za dosadasnje izbegavanje vojne obaveze, ali mu vojna obaveza nije prestala.


Upravo tako. A da li ce biti buducih amnestija, to je vec drugo pitanje.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16695
*.dip.t-dialin.net.



+7178 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 17:03 - pre 212 meseci
He he he :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.vdial.verat.net.



+165 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 17:41 - pre 212 meseci
Citat:
broker: Mozda je amnestiran za dosadasnje izbegavanje vojne obaveze, ali mu vojna obaveza nije prestala. Zna se kada i kako prestaje vojna obaveza.

U bajbok bi trebalo i vas, koji ste napustili zemlju, a stalno solite pamet nama sta ikako treba da radimo. Da ti nesto vredis, ostao bi ovde i nesto preduzeo, ili, kad si vec pobegao, cutao bi i ne bi talasao. Ti su uvek pun pameti samo kada se to tebe ne tice

Error

 
Odgovor na temu

dintel011
Beograd

Član broj: 19822
Poruke: 221
*.smin.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 17:43 - pre 212 meseci
@Enes
Preporucujem ti da ides autobusom preko Race, granicu predji sa lk ako je imas, ako ne onda sa pasosem.
Ponesi potvrde iz Sarajeva o svom statusu i boravku u BiH (vencani list, prijava boravka, potvrda o zaposlenju...sve sto imas a vezuje te za BiH) i angazuj advokata da te prebaci u rezervni sastav.
Drugar je tek kada je angazovao advokata uspeo da se prebaci u rezervni sastav jer u vojnom odseku Cukarica nisu hebali zivu silu, iako je u Jordanu u DKP(jos 2000g) podneo dokumentaciju da je i njihov drzavljanin i da je tamo regulisao vojnu obavezu (prebacen u rez sastav jer je jedinac,tako nekako)+ gomilu papira sve uredno zavedeno...ovi ovde su tvrdili da oni to nisu dobili kompletno pa se jos iskomplikovalo sto ambasade SiCG vise nema, te su mu oni sami rekli - angazuj advokata.

 
Odgovor na temu

neffa
mitar mitrovski
novi sad

Član broj: 120907
Poruke: 2
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 20:23 - pre 212 meseci
.............................prvo da li tebe iko zove da se upises u vojnu evidenciju .trebao bi da dobijes poziv za upis u evidenciju .....bez toga te boli uvo.....cudi me da nisi upisan ili pozivan s obirom da si rodjen u Srbiji i s obzirom i da je to propisano kao zakonska obaveza..............e pazi sad ja imam slicnu situaciju rodjen sam u bih fax sam zavrsio u Srbiji i radim u N.Sadu dobio sam drzavljanstvo pre 1 godinu i za sada sam dobio dva poziva za upis u evidenciju i nisam se javio zadnji sam dobio pre neki dan i treba da se javim 27.12.2006 sto bas i ne nameravam .........u Bosni nisam sluzio vojsku .....razlika izmedju nas dvojice je sto ja nisam rodjen u srbiji a drzavljanstvo sam dobio naturalizacijom tako da ima i tu nekih caka u zakonu ali necu da sirim...............uglavnom nisam siguran molim sve likove koji ovo citaju da odgovore ako znaju da li je iko ikad bio privodjen samo na osnovu toga sto se nije javio u odsek radi azuriranja podataka u evidenciji..............nisam cuo da je iko za sad ...............sto se tice tvog straha od hapsenja mislim da nemas brige jer da bi te neko poslao u vojsku mora prvo da vidi jesi li sposoban sve sto mogu da ti urade je da te skinu sa grane i privedu (ponavljam ako raspisuju poternicu samo zbog toga sto se nisi odazvao pozivu za uvodjenje u vojnu evidenciju) pa da te zamole da se javis na regrutaciju jel te na silu sigurno nece doktor pregledati a i koliko sam ja upoznat od aprila kad je bila amnestija nisu jos stavili nove poternice ali ma ne drzi za rec..................... za vise konkretnijih i sirih informacija pogledaj www.dijaspora-vojna-obaveza.info
 
Odgovor na temu

enes_k1
LG GSM product manager
Sarajevo

Član broj: 18988
Poruke: 186
89.111.255.*

Jabber: enes_k1@hotmail.com
ICQ: 341779218


+7 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 20:33 - pre 212 meseci

@neffa

Zvali su da se upisem u evidenciju , pa su prestali, a onda je iznenada dosao sudski poziv. Malopre pricam sa mamom i ona mi kaze da nije nikakav poziv dolazio od decembra prosle godine, a taj poziv su urucila dvojica policajaca.


U ponedeljak cu da predam zahtev u ambasadi, pa cu da javim kako je bilo. I mislio sam da idem preko Race, ali autom, ne mogu zenu da cimam autobusom.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????15.12.2006. u 22:19 - pre 212 meseci
Bolje kreni autobusom. Sta ces sa autom kada te privedu?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dolazak vojnog obveznika u drzavu ?????

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 14188 | Odgovora: 47 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.