Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ako vam puca Mozilla na Slack 9 - procitajte ovo

[es] :: Linux desktop okruženja :: Ako vam puca Mozilla na Slack 9 - procitajte ovo

[ Pregleda: 2267 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Predrag Damnjanovic
Predrag Damnjanovic
Nis, Srbija

Član broj: 141
Poruke: 1305
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.mycity.rs


+1 Profil

icon Ako vam puca Mozilla na Slack 9 - procitajte ovo28.05.2003. u 22:01 - pre 254 meseci
Izgleda da Slack 9 dolazi sa buggy verzijom XFree86, postoje ozbiljni propusti u radu sa TrueType Fontovima (TTF).
Elem, ako vam mozilla cesto pada - to je zbog tih bugova.
Meni je, cak sta vise, ceo X server padao ako u OpenOffice-u izaberem Verdana font !!!

Mozda je moja greska bila sto sam "samo" TTF fontove dodao i setovao putanju u XF86Config, jer to izgleda nije dovoljno.

Naime, u direktorijumu gde su fontovi izgleda mora da se odradi i ovo:
$ ttmkfdir -o fonts.scale
$ mkfontdir

Zatim, preporucujem da chmod-ujete taj dir tako da niko vise nema pravo da pise, jer sam video da se stvaraju ti isti fontovi konvertovani u neki drugi tip fonta, pa mozda bas ti fontovi obaraju mozillu. Nisam ovo 100% siguran, ali ja sam ih obrisao, i chmod-ovao dir.

ttmkfdir sam skinuo sa neta, zajedno sa freetype bibliotekom (koja mu je potrebna), a mkfontdir dolazi uz slack.

Ovo uradite dok niste u X okruzenju, da X ne bi kreirao one konvertovane fontove.

Ovo sve zvuci glupo, ali pomoglo je.
Recimo, pre mi je mozilla pucala cim odem recimo na http://ede.ho.com/ , zbog nekog TTF fonta koji se koristi na tom sajtu.
Pucanje zna da izludjuje, narocito kad su ti otvorene jos neke strane, pa svih 30 otvorenih strana izgubis, a ne znas kad ces da 'nagazis na minu'.

BTW, konqueror i opera ne pucaju na tim istim stranama, na kojima puca mozilla, a sva 3 browsera koriste iste TTF fontove, sto ce reci da je bug mozda i u mozilli (osim sto je bug i u XF86)...

p.s. na slack-u 8.1 i RH 7.2 ovo pucanje se nije desavalo, mozda zato sto sam koristio ttmkfdir, ali mozda i zbog toga sto u tim verzijama xf86-ice nije bilo ovih bug-ova.

p.p.s. posle ovoga izgubice te AntiAliasing u mozilli, pojma nemam zasto, nisam nista menjao u XF86Config.
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.datanet.yu

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: Ako vam puca Mozilla na Slack 9 - procitajte ovo28.05.2003. u 22:41 - pre 254 meseci
Nisam imao tih problema iako sam samo editovao XF86Config. Mozilla radi odlicno. Zna da se zakuca na nekom flash-u ali sve ostalo radi kako treba.
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: Ako vam puca Mozilla na Slack 9 - procitajte ovo28.05.2003. u 23:03 - pre 254 meseci
Problem je možda u FreeType biblioteci.

Meni je FreeType 2.1.3 punio svu memoriju u nekom ciklusu (u FT_Stream koliko se sećam gdb izlaza), pa i više (uglavnom popuni između 200 i 250mb), a 2.1.4rc1 se slično ponašao, samo nije punio memoriju, već vrteo taj nepotreban ciklus.

XFree86 4.3.0 (koji najverovatnije dolazi uz Slack9) sadrži i FreeType biblioteku, kao i raniji XFree86 (4.2.x, 4.1.x). Ono što si ti praktično uradio je da si zamenio FreeType biblioteku.

Takođe, ovo sve važi za fontconfig+Xft2 programe, a najverovatnije Konqueror i Opera koriste Xft1.

Mada, možda je u pitanju potpuno druga stvar.
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Ako vam puca Mozilla na Slack 9 - procitajte ovo29.05.2003. u 00:10 - pre 254 meseci
ja sam imao probleme jedino što sam koristio već gotove fonts.scale i font.dir datoteke gde imena fontova nisu odgovarala stvarnim (velika/mala slova), te se OpenOffice rušio pri izboru fontova. Ostalih problema nisam imao, a ede.ho.com mogu da otvorim. Instalirao sam novi Fontconfig, ostalo je po default-u. Proveri izlaz fc-list naredbe.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Cube4EVER
Bojan Zivanovic
Pancevo,Srbija

Član broj: 5891
Poruke: 161
*.panet.co.yu

ICQ: 105835691
Sajt: bojanz.blogspot.com


Profil

icon Re: Ako vam puca Mozilla na Slack 9 - procitajte ovo04.06.2003. u 18:53 - pre 254 meseci
Ja imam Slack 9.0 i nikada se nije zakucao,niti su Mozilla i OO.o ikada pukli.Koristim FreeType 2.1.4 mozda zbog toga...
Posetite moj blog
http://bojanz.blogspot.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux desktop okruženja :: Ako vam puca Mozilla na Slack 9 - procitajte ovo

[ Pregleda: 2267 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.