Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PLAKAT ZA ES LETO

[es] :: Vesti :: ES leto manifestacija :: PLAKAT ZA ES LETO

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 45228 | Odgovora: 81 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.zre.sezampro.yu



Profil

icon Re: PLAKAT ZA ES LETO06.06.2003. u 11:49 - pre 254 meseci
Marketing je marketing, a realnost je realnost. Ovaj plakat je napravljen da bi privukao pažnju, da kad ljudi vide ribu, priđu i vide o čemu se radi. Elitesecurity.org natpis je namerno malo napisan kao i na svim brandovima, što je isto stvar marketinga, ali se zato naziv happeninga vidi iz aviona. Mislim da je lep taj fancy spoj devojke i tehnike u ovom slučaju laptopa. Sasvim je nebitno da li ona ide na internet, radi u Pshopu, ili razvaljuje assembler :D bitno je da se lap vidi i da ES bar ovim putem (mnogi se samnom neće složiti) teži delom ka nekoj komercijali, jer je to jedini put da uspe. Od Andergorunda nema [money]LEBA[/money]
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: PLAKAT ZA ES LETO06.06.2003. u 12:22 - pre 254 meseci
Citat:

Prijatelju, Ima oko 70 fotki koje smo juce napravili. Od svih izabrali smo nekoliko za ES LETO. Sto se tice fotke, mislim da je ok. Mentalitet nasih ljudi je takav da ces sve lakse da im proguras ako im pokazes zensku.


Prijatelju, od nekog ko se profesioalno bavi digital multimedia produkcijom i reklamama uopste ocekivao sam znatno drugaciji pristup klijentu, u ovom slucaju elitesecurity.org zajednici.

Elitesecurity.org zajednica, koliko sam bar ja imao priliku da vidim, okuplja ljude koje krasi dragiciji nacin razmisljanja i drugaciji sistem vrijednosti, kako je Shojke rekao - Elitesecurity je underground zajednica, takva mora da ostane, i takva mora da se reklamira. Imao sam priliku da ovdje upoznam sto online, sto licno ljude koji znantno iskacu iz aktuelnog primitivnog kolosjeka, i smatram da jedna iskezena riba za laptopom ispred sebe ne moze dostojna da predstavi elitesecurity.org.

Ako izuzmemo par napaljenih klinaca koji ispod jastuka drze poneko izdanje Playboya i Penthousea, elitesecurity jednostavno nije zajednica koju cine likovi ciji je zastitni znak jedna riba.

Sto se tice same realizacije, slazem se apsolutno da je profesionalno izvedena, ali fazon sa ribom i laptopom je odavno prevazidjen u advertajzingu, a es kao jednim djelom kreativna zajednica ne moze sebi da dozvoli sebi takvo nesto... inace postavlja se pitanje koliko ljudi od jedanaest hiljada clanova ovdje uopste posjeduje laptop?

Citat:

Marketing je marketing, a realnost je realnost.


ne kontam ovo, btw ovaj plakat nije realna slika es foruma.

Citat:

Ovaj plakat je napravljen da bi privukao pažnju, da kad ljudi vide ribu, pridu i vide o cemu se radi.


po ovoj logici, ja bih radije glasao da se stavi Radovan Karadzic na plakat, eh koliko bi tek to ljudi privuklo... eh, kada bi svi radili plakate po ovoj logici...

Citat:

Elitesecurity.org natpis je namerno malo napisan kao i na svim brandovima, što je isto stvar marketinga, ali se zato naziv happeninga vidi iz aviona.


ES nije brendirena firma u stilu Microsofta i Nikea. Druga je stvar da Coca-Cola pravi neki hepening pa samo ofarbas plakat u crveno, u cose stavis logotip i to je gotova stvar. ES je skroz nepoznata stvar van Interneta, i uopste komjuterskih krugova. ES LETO '03 moze da znaci bilo sta, moze da bude rostiljada na Savi, moze da bude festival andergraund muzike u nekom podrumu... ES LETO jos uvjek nije label, kao sto je recimo Comtrade Show.

Citat:

Mislim da je lep taj fancy spoj devojke i tehnike u ovom slucaju laptopa. Sasvim je nebitno da li ona ide na internet, radi u Pshopu, ili razvaljuje assembler :D


slozicu se da je to fancy, ali koliko je es uopste fancy zajednica... nisam imao priliku da vidim u sklopu diskusija da se oglasavaju manekenke za zanosnim oblinama i plecati manekeni, prvenstveno je trebalo razgraniciti kakva je uopste es zajednica (ofkors da je geekovska :)

Citat:

bitno je da se lap vidi i da ES bar ovim putem (mnogi se samnom nece složiti) teži delom ka nekoj komercijali, jer je to jedini put da uspe. Od Andergorunda nema [money]LEBA[/money]


koja je bit te komercijale, kako se misli uspjeti na taj nacin? jos jednom navescu da je po meni ovakav pristup advertajzingu es leta pogresan. mozda se mnogo nece sloziti samnom, forum je mjesto otvoreno za sve ideje i stavove, i ovo predstavlja iskljucivo moj pogled na cijelu pricu.
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.zre.sezampro.yu



Profil

icon Re: PLAKAT ZA ES LETO06.06.2003. u 13:03 - pre 254 meseci
Ajde dobro, dosadno mi je više da se raspravljam da li je ES underground zajednica i da li takva treba da ostane.
Plakat imamo, bolje da se bakćemo oko nekih relevantnih stvari, a ne da li elitesecurity.org staviti fontom 24pt ili 48pt! Bukvalno!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: PLAKAT ZA ES LETO06.06.2003. u 13:04 - pre 254 meseci
Dobra sisa :)
 
Odgovor na temu

Conica
Aleksandra Gaborovic

Član broj: 7384
Poruke: 304
*.beotel.net



Profil

icon Re: PLAKAT ZA ES LETO06.06.2003. u 13:23 - pre 254 meseci
prvo slazem se sa Igorom da je dosadila rasprava oko underground zajednice ili ne, a kao drugo, slazem se sa mungosom da plakat treba da bude drugaciji i da je ova fora izvikana.

Nekako mi se cini da je smetnuto sa uma da je ova ES prvenstveno zajednica kreativnih ljudi koji vide buducnost, a koliko sam shvatila ES Leto treba da okupi istomisljenike. Ne kazem, kvalitet plakata je ok, ali mislim da ideja i cilj nije postignut. Moja licna asocijacija na plakat je turisticka agencija koja zeli da namami mlade ljude da koriste njene usluge.

Po meni je najbolja ideja do sada bila sa bebom ili nekom osobom koja je zajahala pobesnelog misa.... sigurna sam da ce privuci paznju kreativnih i zanimljivih ljudi.

Sa druge strane isto tako podrzavam i malo graficke obrade a ne cistu fotku..pa propagiraju se nove tehnika i tehnologija, sto da se ne upotrebi.

I sta je sa diskusijom oko identiteta ES-a? Ni to jos nije odluceno a plakat se vec pravi. Dajte to u jednom cugu.

Pozdrav
Conica
Web razvoj: www.homeofweb.com
Blog: (HRK)www.pljuc.com
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-3.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: PLAKAT ZA ES LETO06.06.2003. u 13:33 - pre 254 meseci
Ma sve je ok, ali trebalo je jedino fokusirati laptop, a ne ribu :-)

Što se same ribe tiče, viđao sam i boljih i goljih :-)
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.zre.sezampro.yu



Profil

icon Re: PLAKAT ZA ES LETO06.06.2003. u 15:04 - pre 254 meseci
EVO još jedne fancy verzije, sa par sitnih greškica! Pokušao sam da lap dovedem malo više u prvi plan, koliko je bilo moguće. Pogledajte pa odlučite!
 
Odgovor na temu

zmilin
Zeljko Milin
DIGIMARK producer & multimedia team
manager
Vojvodina

Član broj: 10058
Poruke: 19
217.194.133.*

Sajt: www.digimark.8m.net


Profil

icon Re: PLAKAT ZA ES LETO06.06.2003. u 15:13 - pre 254 meseci
Citat:
mungos:

koja je bit te komercijale, kako se misli uspjeti na taj nacin? jos jednom navescu da je po meni ovakav pristup advertajzingu es leta pogresan. mozda se mnogo nece sloziti samnom, forum je mjesto otvoreno za sve ideje i stavove, i ovo predstavlja iskljucivo moj pogled na cijelu pricu.


Prijatelju,

Ocekivanja ne mogu da ispunim jer nisam siguran da mogu da napravim fotku koja ce se svideti svakome od 11.000 clanova ove zajednice. Radio sam s ciljem da napravim zaista dobru fotku koja ce moci da se iskoristi za plakat. Devojka je takva kakva je (nije losa a bolju nismo mogli naci za odmah). Nismo imali mogucnost da slikamo sa dodatnim svetlom, a ni na fantasticnim lokacijama. Imamo to sto smo dobili sa malo ulaganja (dobra volja, odlican fotoaparat, pravljena limunada, nesto benzina i jedna tura pica). Devojku sam slikao na +40 stepeni celzijusa na usijanom pesku u podne!

Sto se tice pristupa, da li je stereotipan ili ne, prepustio bih samo jednom faktoru: Krajnjem rezultatu kampanje. Da li neko statisticki moze da izracuna koliko ce ljudi ovakav plakat privuci na ES LETO?

Moja logika ide samo u jednom pravcu: Sto vise pogleda, to vise poseta!

Drago mi je da ljudi koji su videli plakat razmisljaju o tome sta je to na laptopu sto je devojci izmamilo osmeh... To znaci da smo dobili plakat koji ima svoju pricu!



[Ovu poruku je menjao zmilin dana 06.06.2003. u 15:52 GMT]
Multimedia & marketing
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: PLAKAT ZA ES LETO06.06.2003. u 15:35 - pre 254 meseci
Plakat je SAVRŠEN, da sam slučajni prolaznik, sigurno bih posetio takvu manifestaciju kad bih video ovaj plakat, ma o čemu da se radilo. :)

Bravo za ekipu koja ga je napravila!
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: PLAKAT ZA ES LETO06.06.2003. u 15:39 - pre 254 meseci
Citat:
Igor Šalindrija:
EVO još jedne fancy verzije, sa par sitnih greškica! Pokušao sam da lap dovedem malo više u prvi plan, koliko je bilo moguće. Pogledajte pa odlučite!

Windows na laptopu? Otkud to tamo? Niste ga valjda vi instalirali, ili ste podlegli monopolisti? :-P

Ccccc... 'ajde, Mozila još nekako, nego što niste lepo koristili full-screen da se ne vidi bruka ;-)

Bude li to plakat, ništa od osnovnih ideja ES-a ;-)

PS. Na moje primedbe se ne morate obazirati (kao što se najverovatnije i ne obazirete ;-)
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

zmilin
Zeljko Milin
DIGIMARK producer & multimedia team
manager
Vojvodina

Član broj: 10058
Poruke: 19
217.194.133.*

Sajt: www.digimark.8m.net


Profil

icon Re: PLAKAT ZA ES LETO06.06.2003. u 15:39 - pre 254 meseci
Citat:
Conica:
Po meni je najbolja ideja do sada bila sa bebom ili nekom osobom koja je zajahala pobesnelog misa.... sigurna sam da ce privuci paznju kreativnih i zanimljivih ljudi.


Ideja je dobra, mozete napraviti nesto na tu temu pa da vidimo...

Multimedia & marketing
 
Odgovor na temu

zmilin
Zeljko Milin
DIGIMARK producer & multimedia team
manager
Vojvodina

Član broj: 10058
Poruke: 19
217.194.133.*

Sajt: www.digimark.8m.net


Profil

icon Re: PLAKAT ZA ES LETO06.06.2003. u 15:50 - pre 254 meseci
Citat:
Igor Šalindrija:
EVO još jedne fancy verzije, sa par sitnih greškica! Pokušao sam da lap dovedem malo više u prvi plan, koliko je bilo moguće. Pogledajte pa odlučite!


Moze za naslovnu stranu biltena. Nikako za plakat. Navodi na "opet oni tehno-inovatori" razmisljanje!


Multimedia & marketing
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.beograd-2.tehnicom.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: PLAKAT ZA ES LETO06.06.2003. u 15:50 - pre 254 meseci
Citat:
Gojko Vujovic:
Plakat je SAVRŠEN, da sam slučajni prolaznik, sigurno bih posetio takvu manifestaciju kad bih video ovaj plakat, ma o čemu da se radilo. :)

Upravo to, da si slučajni prolaznik, sigurno bi posetio takvu manifestaciju, i otišao odatle razočaran. Dalje bi pričao kako je to ES Leto s*****, i da nikad više nećeš otići na to, i druge ćeš odvraćati od toga.

Uostalom, Gojko, ti za sve što ima dve noge, dve ruke i dve s*** bi otišao gde god zatreba ;-)

Citat:
Bravo za ekipu koja ga je napravila!

Misliš na ribu, a? :-)

Ono što je bitno je da plakat bar do neke mere bude i „pošten“, tj. da ne za'ebe posetioca.

Plakat je prihvatljiv pod jednim uslovom: na njemu mora biti jasno naglašena tema manifestacije: „Rasprave o informacionim tehnologijama“ ili nešto slično (šta je već zvanična tema).

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

Conica
Aleksandra Gaborovic

Član broj: 7384
Poruke: 304
*.beotel.net



Profil

icon Re: PLAKAT ZA ES LETO06.06.2003. u 16:35 - pre 254 meseci
pogledajte ovaj artwork.



sta mislite da kontaktiramo coveka i pitamo da li bi kao sponzor napravio nesto u slicnom stilu, ali sa temom koja nam odgovara?
Web razvoj: www.homeofweb.com
Blog: (HRK)www.pljuc.com
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: PLAKAT ZA ES LETO06.06.2003. u 17:03 - pre 254 meseci
Citat:
Igor Šalindrija:
EVO još jedne fancy verzije, sa par sitnih greškica! Pokušao sam da lap dovedem malo više u prvi plan, koliko je bilo moguće. Pogledajte pa odlučite!


E fino, baš fino..
 
Odgovor na temu

mordor
Vladimir Cvetic
/dev/null

Član broj: 2797
Poruke: 420
*.yubc.net

Jabber: cvele@default.co.yu
Sajt: www.knowbies.com


Profil

icon Re: PLAKAT ZA ES LETO06.06.2003. u 17:23 - pre 254 meseci
Niko nerece u kom formatu???

aj dok se neko nesmiluje i obavesti me pocecu da radim nesto za A3
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
*.zre.sezampro.yu



Profil

icon Re: PLAKAT ZA ES LETO06.06.2003. u 17:53 - pre 254 meseci
Format je 50x70 B2 i pomenuto je na početku!
A zašto bi pravio!? Imamo plakat!
 
Odgovor na temu

Marko Bijelic

Član broj: 3296
Poruke: 1077
*.teol.net

Sajt: markobijelic.com


+1 Profil

icon Re: PLAKAT ZA ES LETO06.06.2003. u 19:12 - pre 254 meseci
Citat:
Conica:
Sa druge strane isto tako podrzavam i malo graficke obrade a ne cistu fotku..pa propagiraju se nove tehnika i tehnologija, sto da se ne upotrebi.


slazem se.

Citat:
Igor Salindrija:
EVO još jedne fancy verzije, sa par sitnih greškica! Pokušao sam da lap dovedem malo više u prvi plan, koliko je bilo moguce. Pogledajte pa odlucite!


Eee ova druga verzija je mnogo bolja, iako je u slicnom (tja fancy) fazonu, od dvije nevolje biram ovu...

Citat:
zmilin:
Prijatelju,

Ocekivanja ne mogu da ispunim jer nisam siguran da mogu da napravim fotku koja ce se svideti svakome od 11.000 clanova ove zajednice. Radio sam s ciljem da napravim zaista dobru fotku koja ce moci da se iskoristi za plakat. Devojka je takva kakva je (nije losa a bolju nismo mogli naci za odmah). Nismo imali mogucnost da slikamo sa dodatnim svetlom, a ni na fantasticnim lokacijama. Imamo to sto smo dobili sa malo ulaganja (dobra volja, odlican fotoaparat, pravljena limunada, nesto benzina i jedna tura pica). Devojku sam slikao na +40 stepeni celzijusa na usijanom pesku u podne!


ukoliko procitas moj post ponovo svatices da ni u jednom momentu nisam prozvao sam kvalitet odradjene fotografije, iskljucivo sam rekao da mi se sam pristup i osnovna ideja, koja je kasnije uspjesno realizovana ne svidja.

Citat:

Sto se tice pristupa, da li je stereotipan ili ne, prepustio bih samo jednom faktoru: Krajnjem rezultatu kampanje. Da li neko statisticki moze da izracuna koliko ce ljudi ovakav plakat privuci na ES LETO?


logicno da ne moze...

Citat:

Moja logika ide samo u jednom pravcu: Sto vise pogleda, to vise poseta!


ova logika mi se nazalost ne svidja.... kada bi svi ovakvo radili (ponovno isticem) na plakatima sirom grada docekevale bi nas goluguze ljepotice i s vremenom takav nacin rada bi izgubio znacaj.

Citat:

Drago mi je da ljudi koji su videli plakat razmisljaju o tome sta je to na laptopu sto je devojci izmamilo osmeh... To znaci da smo dobili plakat koji ima svoju pricu!


jaka prica :)

Citat:
towk:
Upravo to, da si slucajni prolaznik, sigurno bi posetio takvu manifestaciju, i otišao odatle razocaran. Dalje bi pricao kako je to ES Leto s*****, i da nikad više neceš otici na to, i druge ceš odvracati od toga.


towk je sve rekao.

Citat:
Conica:
pogledajte ovaj artwork.


ovo je upravo nacin rada kakav nam treba, profesionalni rad koji nas navodi na intelektualno razmisljenje, za razliku od skoro dozrele siparice...

Btw, ponovo obratite paznju na neke stvari koje sam naveo u proslom postu, posebno pricu oko brendova.

 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.telemaxx.net



+7174 Profil

icon Re: PLAKAT ZA ES LETO06.06.2003. u 21:23 - pre 254 meseci
Ironic mode: ON...

Dajte, lepo, kao za Comdex - da se u okolini lepo izorganizuje i jedan fin lap-dance, takodje i one streched limuzine u kojima mozete da koristite posl. pratnju (mada se postavlja pitanje koliko ljudi ce to moci da priusti), zatim obavezno besplatno pivo (i kokice?) i doci ce ceo Beograd (a i okolina)

Eto.. ja sam sad gay posto sam ironican sa svim ovim, ES nije Microsoft, Intel, Borland (nekada davno je na comdexu ona selja*ina Filip Kan kuvao teksasku pasuljcinu, btw..) , ES Leto nije Comdex niti se nesto j*beno prodaje na ES letu pa da je neophodna fancy reklamica.

ES brand... ne znam kako ovo da prokomentarisem - nemojte pogresno da me shvatite, ali Srbija ima akutni problem sa nezaposlenoscu pa samim tim i visak menadzera koji bi od svega da prave brand i sve da vide kao % - nista protiv menadzera, smatram to za vrlo interesantnu i lepu rabotu - ali mislim da je ovde malo point missed

Ako neko stvarno od ES leta hoce da napravi neki profi IT skup, onda lepo unajmite profi sponzore (zastupnike Cisco-a (MDS), SUN-a (ICT, Informatika), Microsoft-a (Informatika, CET), Ericssona (Ericsson D.O.O), SIemens (VF Tel) itd...) i profi management ekipu, ali se ceo koncept ES-a kao community-ja onda rusi i taj skup bi bio klonirani YU-INFO, na kome , hebi ga, ne mogu da prikazuju devojcice u bikiniju (jer se odrzava zimi na kopu) ali zato lepo pozivaju na kljucni IT event: okretanje vola na raznju


NO... odoh predaleko i da ne ispadne da ja tu nesto pametujem a nisam cak ni pozvan da tako pricam jer verovatno necu prisustvovati skupu, elem - plakat je OK, devojcica je slatka, laptop isto valjda (sta znam) ... i nadam se da nece privuci lokalne dizele da vide da li taj laptop moze da se stavi na sto u kaficu... posto ide lepo uz plavo :)





[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 06.06.2003. u 23:08 GMT]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ShojkE
Munze Konza

Član broj: 1169
Poruke: 272
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.zooncreative.com


Profil

icon Re: PLAKAT ZA ES LETO06.06.2003. u 22:20 - pre 254 meseci
Meni je plakat odlican...

Nego riba mi je nesto :0(

Ovde se vise ne postavlja pitanje plakata...
Jeli ovde pitanje love ili o cemu se radi...
Meni nista nije jasno...

Zasu brate, zasu...
 
Odgovor na temu

[es] :: Vesti :: ES leto manifestacija :: PLAKAT ZA ES LETO

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 45228 | Odgovora: 81 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.