Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nikako da namjestim sliku na TV-u

[es] :: Video karte i monitori :: Nikako da namjestim sliku na TV-u

[ Pregleda: 1874 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ljiljanm
ljiljanm
Bijeljina

Član broj: 122025
Poruke: 180
*.rstel.net.



Profil

icon Nikako da namjestim sliku na TV-u05.12.2006. u 16:05 - pre 212 meseci
Imam gr.karticu Ati radeon 9550GE i drajver Omega 6.01 za istu. Otkako sam kupio komp (prije gotovo 2 godine) nikada nisam uspio da namjestim da mogu gledati filmove na tv-u. TV je relativno nov, Samsung 55cm kupljen prije 2 godine, nema ravan ekran (model CZ-21D83N ili nešto slično...) Postoji više problema:
1. slika koju dobijam na TV-u je vrlo blijeda, slabe oštrine – slova su mi potpuno nečitka. Tako npr kada prebacim na TV jedva mogu da se snađem sa windows okruženjem – slova su jako nečitka.
2. Uopšte nemam zvuka na TV-u(pokušavao sam da negdje nađem podešenja za zvuk ali nisam nigdje našao.
3. i konačno... Kada pustim film u Windows Media player-u i ne idem na full screen prozor Media player-a vidim i okolo windows okruženje, ali u sredini gdje se nalazi film ne vidim ništa – samo sivilo (na monitoru takođe samsungovom – SM 793DF - to ide bez problema). Naravno ista stvar se dešava i kada pustim film u fullscreen modu – imam samo potpuno siv ekran tv-a.

TV i komp su povezani kablom dužine 10m. Kabal na jednom kraju ima činčeve (samo 2 – čak i kad bi sve radilo ne bih imao stereo zvuk ) a na drugom onaj dzek za ulaz u karticu. Pokušavao sam preko Setup-Advanced-Displays da sve podesim ali opet ne radi. Osim toga, čitajući help fajlove negdje mi je rečeno da namjestim brightness a ja toga uoptšte nemam tamo gdje je rečeno da se to namješta (DisplaySettings->Advanced->Displays->TV->tab Attributes) pa sumnjam da i to ukazuje da nešto nije u redu.
Ponavljam ja imam sliku na ekranu tv-a ali je jako loša i nemam zvuka. Sem toga kada pustim film ne vidim apsolutno ništa – samo sivilo.
Možda ima neke veze to što kada kliknem na 2-ku u DisplayProperties on mi očitava rezoluciju od 640x480 (što je pp normalno za TV) i ColorQuality od 8bita – što pp da nije normalno.
Sumnjam na sljedeće: ne valja mi TV, ne valja mi grafička, ne valja kabal. Drajvere sam mijenjao. Nije do njih. Pokušavao sam sa nekoliko.
Što se tiče sistema namjestio sam da je tv Pal B (tako mi je u stvari dato kada sam izabrao državu)

Bilo kakva pomoć.
Plz
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.86.*



+3 Profil

icon Re: Nikako da namjestim sliku na TV-u05.12.2006. u 16:17 - pre 212 meseci
1.to sto su slova necitka je normalno
2. zvuk nemas jer ga verovatno nisi ukljucio kako treba. izlaz sa graficke salje samo sliku, ne i ton.
kako ti izgleda taj "dzek za karticu"?
3.treba da se podesi overlay u theatre mode (sve je u ati catalyst control centru)

posto vidim da si duboko zaglibio, nemoj da se ljutis, ali savetujem ti da pozoves nekog da dodje, i gledaj sta radi. ovako na slepo cemo ti tesko objasniti.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

ljiljanm
ljiljanm
Bijeljina

Član broj: 122025
Poruke: 180
*.rstel.net.



Profil

icon Re: Nikako da namjestim sliku na TV-u05.12.2006. u 16:58 - pre 212 meseci
Hey bro! thx! very much!

Ono sam namjestio (overlay - theater mode) i zaista radi!!! Jupi!!!
However...
I dalje ne znam kako da namjestim zvuk. Ovaj kabal ima džek sa 4 pina (muški) i plastičnu/gumenu pravougaonu vođicu na gornjem dijelu džeka (ne znam da li sam se baš najbolje izrazio). To je valjda tzv Analogni izlaz. Drugi kraj džeka ima samo 2 činča. Ne znam da li se mogu poslati crtezi na forum - mogao bih nacrtati ako nije jasno. Dalje, što se tiče zvuka jasno mi je da grafička nema ništa s tim ali ne vidim kako bih drugačije mogao povezati da imam zvuk na TV-u. Inače TV mi je skroz u drugoj sobi (kabal je dug 10m i provučen je kroz izbušene rupe u zidovima) pa ne mogu slušati zvuk sa zvučnika na kompu.
Da li nešto treba podesiti na muzičkoj?

hvala još jednom
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.86.*



+3 Profil

icon Re: Nikako da namjestim sliku na TV-u05.12.2006. u 17:15 - pre 212 meseci
treba ti ovaj kabl

ovaj jedan ide u zvucnu, klasicno, a ovaj druga dva u tv.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

ljiljanm
ljiljanm
Bijeljina

Član broj: 122025
Poruke: 180
*.rstel.net.



Profil

icon Re: Nikako da namjestim sliku na TV-u05.12.2006. u 17:46 - pre 212 meseci
Nije mi baš najjasnija slika ovog kabla... Je li to 1 ili 2 kabla. Koliko vidim na jednoj strani su činčevi a na drugoj za ulaz u muzičku. Da li taj ide u svjetlo-plavi ili u svjetlo zeleni ulaz u muzičku (koliko se sjećam svjetlo-zeleni je izlaz za zvučnike a svjetlo-plavi je ulaz u muzičku karticu)

Dakle moram osim kabla koji imam kupiti i ovaj kabal čiju sliku si poslao?

Pozz
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Nikako da namjestim sliku na TV-u05.12.2006. u 18:18 - pre 212 meseci
Da to je jedan kabel.


Nenad ti je htio reci da ovaj 3.5 mm stereo konektor ide na izlaz zvucne kartice (to je uvijek zeleni konektor, plavi je ulaz) a crni i crveni cinch idu na audio ulaze u TV. Vecina novijih TV-a ima takve audio ulaze.

 
Odgovor na temu

ljiljanm
ljiljanm
Bijeljina

Član broj: 122025
Poruke: 180
*.rstel.net.



Profil

icon Re: Nikako da namjestim sliku na TV-u05.12.2006. u 18:58 - pre 212 meseci
Nenade tvoj sam dužnik!

Upravo sam se vratio iz prodavnice sa produžnim za činčeve (5m) i kablom koji si mi preporučio. I SVE RADI SAVRŠENO. Sad mogu da slušam muziku sa računara u dnevnom boravku gdje mi je tv. Mogu i da gledam filmove!!! Ljudi mnogo vam hvala!

PS. Sad mi jedino preostaje pomjeranje 2 regala i 1 vitrine da provučem taj kabal kroz rupe koje sam ljetos izbušio u zidovima :) Eh, da sam to znao ljetos kad sam krečio. Ovako mi kablovi idu po kući kao crijeva :)
 
Odgovor na temu

ljiljanm
ljiljanm
Bijeljina

Član broj: 122025
Poruke: 180
*.rstel.net.



Profil

icon Re: Nikako da namjestim sliku na TV-u05.12.2006. u 19:05 - pre 212 meseci
I još nešto...
da li postoji neki T-priključak za ovaj 3.5mm kabal što ide u muzičku? Mislim, da ne moram svaki put čupati kabal od zvučnika od kompjutera i stavljati ovaj novi, već da rade istovremeno oba?

Pozz
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.87.*



+3 Profil

icon Re: Nikako da namjestim sliku na TV-u05.12.2006. u 19:09 - pre 212 meseci
ima. zove se "lopov" za 3.5mm stereo (ima jedan jack napred, a pozadi 2 rupice)
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Nikako da namjestim sliku na TV-u05.12.2006. u 22:00 - pre 212 meseci
3.5mm stereo Y adapter akhm :)



 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Nikako da namjestim sliku na TV-u

[ Pregleda: 1874 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.