Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

fireware capture - problem...pomoc...

[es] :: Video produkcija :: fireware capture - problem...pomoc...

[ Pregleda: 1897 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

smlk12
Sasa Jankovic
Podgorica

Član broj: 55973
Poruke: 6
213.92.80.*



Profil

icon fireware capture - problem...pomoc...05.12.2006. u 12:38 - pre 210 meseci
Moj problem je sledeci....
Kada radim capture (Ulead Video Studio 10) u preview prozoru imam "zapinjanje" u odnosu na display-u na kameri na kojoj naravno sve ide glatko. Desava mi se da nekada skine 3 min. materijala pa mi blokira komp., nekada vise a nekada skinem recimo 50 min. bez blokiranja komp. Materijal koji je skinut je inace u redu i moze se obradjivati bez problema. probao sam capture (sa mojom kamerom) na drugom komp. i tamo je u preview prozoru isto sto i na display-u kamere potpuno glatko.

Sto se tice konfiguracije.....

MS6712 (KT4AV)
AMD Athlon 2200+
512 ram (pc400(kingstone) + pc333(?))
Ati radeon 9550 ge (tv-out)
N-Link (firewire)
Soundblaster live 5.1
modem 56k
dvd rw
combo

Namjerno sam naveo (nadam se) sve komponente da bi vidjelo da nije problem vise PCI uredjaja (zbog konflikta), a mozda to i nema neke veze. U svakom slucaju pomoc mi je jako potrebna jer vec gubim zivce, i zahvaljujem se svime koji zele da pomognu.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: fireware capture - problem...pomoc...05.12.2006. u 19:49 - pre 210 meseci
Za pocetak probaj neki drugi program Vegas na primer , izuzetno stabilan pa vidi dali ces imati slicne probleme . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

Tolja
Podgorica

Član broj: 11513
Poruke: 80
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: fireware capture - problem...pomoc...08.12.2006. u 07:21 - pre 210 meseci
Kod Ulead aplikacija je to malo drugacije
znaci kad skidas materijal sa kamere tojes capture - Ulead ti daje samo preview u low modu
tako da je normalno sto imas trzaje ( materijal bi trebao da ti je ok kad ga prebaci na komp.)
Reci mi kad si taj materijal prebacio jesi li probao da ga pustis na neki plejer ?

Sto se tice komfiguracije mogao bi barem da mu dodas jos 512 rama

Pozdrav

Tolja
 
Odgovor na temu

smlk12
Sasa Jankovic
Podgorica

Član broj: 55973
Poruke: 6
213.92.80.*



Profil

icon Re: fireware capture - problem...pomoc...08.12.2006. u 13:32 - pre 210 meseci
Pozdrav ljudi,
izvinite sto vam se nisam odmah javio na vase odgovore ali...
Sto se tice vegas-a probao sam "Sonic Foundry Vegas Video 4"j jedino sam to nasao
ali on nema DVD format kod capture-a samo DV, a DV radi bez problema, znaci kada u Ulead-u
postavim format na DV (avi) to radi glatko, a na DVD fomat kasni.
Kada pustim skinuti materijal na DVD player (win DVD7) to radi ok, a na recimo crystal player-u sve radi glatko
osim sto nema zvuka (valjda je to normalno jer je captur-ovan u DVD formatu).
Probao sam takodje da izvadim modem i zvucnu tako da je samo firewire kartica bila u PCI slotovima, ali isto kasni.
ako vam sto padne na pamet ljudi napisite, ako ne nemorate se opuchat.

Pozdrav i hvala !
 
Odgovor na temu

deks007

Član broj: 49277
Poruke: 1360



+42 Profil

icon Re: fireware capture - problem...pomoc...08.12.2006. u 18:19 - pre 210 meseci
Kada skidas snimak sa kamere to ti je nekompresovan fajl DV AVI ( 1 sat ti je oko 13 GB ) . Posle toga ti radis montazu u nekom programu i onda taj montiran materijal renderujas u mpeg - 2 ( DVD format ) i posle taj mpeg - 2 uvuces u neki DVD editor i napravis DVD . U zavisnosti od kompresije zauzece ti 2 - 2,5 GB . Pozdrav !
Zene cesto pitaju dali su inteligentni muskarci bolji muzevi . Inteligentni muskarci se uopste nezene !
http://www.youtube.com/watch?v=3n1HbrYNq30
 
Odgovor na temu

Sirenica
Sirenica
RUV RTV NS
Novi Sad

Član broj: 117754
Poruke: 134
*.tvns.co.yu.

Sajt: www.aida-srbija.com


Profil

icon Re: fireware capture - problem...pomoc...09.12.2006. u 09:40 - pre 210 meseci
Ma exportuj fajlove u Microsoft DV AVI format, pa ces moci da ga ucitas u najveci broj programa i radis s njim sta hoces. ;)
It's a perfect day for freediving! :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Video produkcija :: fireware capture - problem...pomoc...

[ Pregleda: 1897 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.