Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ispis sa predhodne strane, header("Location...

[es] :: PHP :: ispis sa predhodne strane, header("Location...

[ Pregleda: 2293 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sekvoja

Član broj: 91239
Poruke: 269
*.ptt.yu.



Profil

icon ispis sa predhodne strane, header("Location...04.12.2006. u 20:00 - pre 211 meseci
Pozdrav, evo ovako:

Imam stranu upload.php. Na njoj korisnik izabere neki fajl za upload i klikom na dugme 'upload' poziva se fajl process.php. Kada process fajl izvrsi sve sto treba, komanda header("Location: ".$session->referrer); vraca korisnika na upload stranu. E sada, kako mogu da na upload strani ispisem ono sto je process.php zabelezio. Znaci prvobitno je korisnik ostajao na process.php i dobijao obavestenje o uploadu ali sam dodao header(...) jer hocu da se sve to ispise na upload.php. Jos malo da pojasnim sta hocu. Kada nema header(...), izvrsi se echo '...' na process.php. Sada sa header(...) hocu da se isti taj echo izvrsi na upload.php.

Nadam se da me shvatate sta hocu, ne znam kako da formulisem bolje.
 
Odgovor na temu

Nemanja Avramović
Engineering Manager
MENU Technologies
Beograd, Srbija

Moderator
Član broj: 32202
Poruke: 4391
212.200.145.*

Sajt: https://avramovic.info


+46 Profil

icon Re: ispis sa predhodne strane, header("Location...04.12.2006. u 20:12 - pre 211 meseci
Pazi, imaš dva načina za to:

1) koristeći sesije ili kolačiće, na process.php sve podatke smestiš u sesiju ili kolačić, na upload.php proveriš da li ima šta zapisano, ako ima ispišeš to korisniku i obrišeš iz sesije/kolačića

2) da ti form na upload.php pokazuje na samog sebe (action="upload.php") i da, kad se sledeći put otvori upload.php, proveriš da li ima fajl submitovan, ako ima odradiš proces uploadovanja i ispišeš šta želiš korisniku, a formular ostaje na toj stranici
Laravel Srbija.

[NE PRUŽAM PODRŠKU ZA PHP PREKO PRIVATNIH PORUKA!]
 
Odgovor na temu

sekvoja

Član broj: 91239
Poruke: 269
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: ispis sa predhodne strane, header("Location...04.12.2006. u 20:20 - pre 211 meseci
Hvala na extra brzom odgovoru, probacu oba resenja :)
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: ispis sa predhodne strane, header("Location...

[ Pregleda: 2293 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.