Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

tender za racunare...kupusara strikes again...

[es] :: Advocacy :: tender za racunare...kupusara strikes again...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7166 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: tender za racunare...kupusara strikes again...01.12.2006. u 19:48 - pre 211 meseci
Citat:
Ama koji multiboot u Windows-u? Chekam da joj neko objasni da ne mozhe ujutru svaki put samo da pritisne dugme i ode da skuva kafu. A i multiboot konfiguracije traju, u najboljem sluchaju i u user-friendly varijanti, do prve reinstalacije Windowsa. A poshto vecina vec tvrdite kako instalacija Wina traje max 6 meseci...


Isti koji i GRUB omogucava... Rekao si da ce Mileva da ga podesava...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dialup.blic.net.



+6455 Profil

icon Re: tender za racunare...kupusara strikes again...01.12.2006. u 20:06 - pre 211 meseci
a inace ceo taj tender je jako interesantan... target cena je nešto malo preko 430 evra, a za te pare se bez ikakvog tendera može otići u IBM odnosno Lenovo, i kupiti professional konfiguracija sve sa monitorom, tastaturom, mišem, i uz to se dobija besplatan shipping na teritoriji USA, što verujem ako kupuju 30,000 komada dobiće i u Srbiji...


Dakle pričamo o MP ceni sa sajta... A onda dolazi Vesa Jevrosimović sa pričom kako se na tom tenderu ne može zaraditi, kako ovo kako ono, al eto oni su dobri pa će da konkurišu zbog dobrobiti dece u Srbiji...
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: tender za racunare...kupusara strikes again...01.12.2006. u 20:56 - pre 211 meseci
Konačno neko da se seti da u skole uvde nesto sem windows-a, da učenici tih škola vide da postoji i nešto drugo... Samo još da se sredi nastavni plan i program, pa da se uvede pored MS Office-a i recimo Open Office, a da se pomenu da postoje još neki slični alati, da se objasne razlike, prednosti, mane, i biće mnogo bolje...

Ja sam samo za to da se ljudima, pogotovo mladima predoči šta sve ppostoji, jer je ne pominjanje nečega što postoji pored windowsa kao kad iz fizike ili elektrotehnike (zavisno od škole) ne bi pominjala naizmenična ili jednosmerna struja, iako obe imaju i prednosti i mane, treba učenike naučiti da znaju šta je šta, koje su odlike jednog koje drugog, čemu služi jedno, čemu drugo, šta pruža jedno, šta drugo... and so on...


Kad sam ja u srednjoj predlagao neke promene vezane za mrežu, sajt škole... Svi su me čudno gledali, a kamo li da na kompovima učenici nemaju admin naloge na XP-u :(


Koji linux?

To je još jedna stvar... Može ubuntu, ali nikako ne zapostaviti i ostale distribucije linuxa... Objasniti šta ustvari znači pojam distribucije... Napraviti nastavni program koji će obuhvatiti konzolu (makar osnovno), grafička okruženja koja postoje, opet vršiti poređenje...
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Ivan.Markovic

Član broj: 97763
Poruke: 330

Sajt: security-net.biz


+19 Profil

icon Re: tender za racunare...kupusara strikes again...01.12.2006. u 21:25 - pre 211 meseci
Citat:
alkion:
...

Trece, nemoj opet o duzini trajanja XP-a
Ajde jednom, kad instalirate XP izmerite vreme dizanja sistema, pa to opet uradite kroz 6 i 12 meseci
Da bude manje ne moze, da bude isto ... hm ... pitanje je samo, koliko vise
Ali to smo vec valjda doktorirali.

...


Ovo zavisi od toga koliko si strucan da koristis svoj sistem.
Mozes da dodjes kod mene i da izvrisis testove.

Pod strucan (mozda i prejaka rec) mislim na neka osnovna podesavanja sistema (startup,servisi, ...) koja su itekako laksa, za prosecne korisnike, da se nameste nego na linuxu.
“If you think you are too small to make a difference, try sleeping with a mosquito.” - Dalai Lama
XIV
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: tender za racunare...kupusara strikes again...01.12.2006. u 21:39 - pre 211 meseci
Citat:
a inace ceo taj tender je jako interesantan... target cena je nešto malo preko 430 evra, a za te pare se bez ikakvog tendera može otići u IBM odnosno Lenovo, i kupiti professional konfiguracija sve sa monitorom, tastaturom, mišem, i uz to se dobija besplatan shipping na teritoriji USA, što verujem ako kupuju 30,000 komada dobiće i u Srbiji...


Dakle pričamo o MP ceni sa sajta... A onda dolazi Vesa Jevrosimović sa pričom kako se na tom tenderu ne može zaraditi, kako ovo kako ono, al eto oni su dobri pa će da konkurišu zbog dobrobiti dece u Srbiji...


Mozda si u pravu za to Ventura, ali kako moze biti lose da deca ne koriste i nesto drugacije? Necemo o tome da li je bolje ili losije, vec samim tim sto se razlikuje ucenici nece moci da uce po metodi NL Pro Group, vec na apstraktnom nivou, ne moze da se iskljuci mozak i da se nabuba. IMO to sto su uradili je i nuzno, bez obzira da li se radi o Windows/Linux ili kojoj god drugoj kombinaciji OS (npr. Windows/OS X, nebitno)
 
Odgovor na temu

NastyBoy
Bojan Nastic
UK

Član broj: 12041
Poruke: 895
*.plus.com.



+4 Profil

icon Re: tender za racunare...kupusara strikes again...01.12.2006. u 22:16 - pre 211 meseci
Poshto su pojedini omashili poentu:

1. Ako su rachunari namenjeni strogo uchionicama apsolutno *podrzhavam* bilo koji Unix flavour, pozheljno kroz VMWare ako vec iste mashine *moraju* da imaju i Win. Damn, dajte im obichan SSH nalog na nekom serveru pa nek uche u Unixu, to je osnovno i bitno, shta ce im desk (jer za desktop ionako nije, to smo apsolvirali :P , shta pa ima da "nauche" u gnome-u a da nema u Win-u koji bi ionako dobili sa velikim popustom od MS-a).

2. Neki ochigledno ne razumeju shta znachi podrshka. Prichajte vi shta hocete, Linux za po kuci nije isto shto i masovan deployment u shkolama. Engleske shkole koje su umesto Apple-a ili MS-a izabrali Linux tu tranziciju uopshte nisu izvrshili ni lagano ni u kratkom roku, ako uopshte i potpuno.

Prichice tipa "butuj SimpleMepis i reinstaliraj grub" su neozbiljne za ovaj obim rachunara. Takav masovan deployment se ne radi prerezivanjem nekih vanila Linuxa, vec ako hocesh miran san pozovesh Novell ili RedHat. Sve ostalo je krajnje neozbiljno i zavrshice se k'o i mnoge tuzhne priche oko nasheg shkolstva pre toga.
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: tender za racunare...kupusara strikes again...01.12.2006. u 22:51 - pre 211 meseci
RHEL WS je od $180.
http://www.redhat.com/rhel/compare/client/
Nije li to ipak malo isuvise za skolske kompove?

[Ovu poruku je menjao bojan_bozovic dana 02.12.2006. u 00:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: tender za racunare...kupusara strikes again...01.12.2006. u 22:57 - pre 211 meseci
Citat:
NastyBoy: Prichice tipa "butuj SimpleMepis i reinstaliraj grub" su neozbiljne za ovaj obim rachunara. Takav masovan deployment se ne radi prerezivanjem nekih vanila Linuxa, vec ako hocesh miran san pozovesh Novell ili RedHat. Sve ostalo je krajnje neozbiljno i zavrshice se k'o i mnoge tuzhne priche oko nasheg shkolstva pre toga.

Covece, da li se ti to salis ili sta? Pa i za mnogo vece stvari nisu bili u stanju da urade nesto organizovano a sad ce za klince koji ne znaju vola da ubodu da zovu Novell ili RH? Masovan diplojment ce biti zato sto je masovan nedostatak racunara, to ce na kraju ispasti po par racunara po skoli, pa ce svako dete imati sanse da ga pipne 15 minuta mesecno.

Moji rodjaci imaju 2 sina skolskog uzrasta - treci i sedmi razred osmogodisnje, zive u Beogradu, imaju visu skolsku spremu oboje i prosle godine su svi zajedno potrosili 10 sati Interneta za celu godinu! Sta ce takvima Novell ili bilo ko? Inace su dobrostojeci, imaju para vise od proseka, nije to u pitanju, ali takvo je stanje u njihovom okruzenju, znaci nisu oni jedini.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
62.108.116.*

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: tender za racunare...kupusara strikes again...02.12.2006. u 01:32 - pre 211 meseci
Sine NastyBoy ti kao da si pao sa kruske ili te MacOS totalno otupeo
u pogledu koriscenja racunara.

Btw
ja sam od prve god u Sapcu na Visoj Tehnoloskoj skoli npr u
kabinetu informatike znaci oko 50 racunara imao dual boot
windoze xp i mandrive. Ucenici iz raznih predmeta uce
koriscenje linuxa itd bla bla mda je to na nivou 1 od 5 ali dobro ;-)
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: tender za racunare...kupusara strikes again...02.12.2006. u 03:46 - pre 211 meseci
Citat:
blood:
Btw
ja sam od prve god u Sapcu na Visoj Tehnoloskoj skoli npr u
kabinetu informatike znaci oko 50 racunara imao dual boot
windoze xp i mandrive. Ucenici iz raznih predmeta uce
koriscenje linuxa itd bla bla mda je to na nivou 1 od 5 ali dobro ;-)

Verujem ti. A bicu iskren - veoma me iznenadilo, ni u snu ne bih mislio da je stanje tako dobro! Najzad nesto svetlo i u ovom okruzenju! Kao sto i sam kazes, nije ni bitan toliko kvalitet tog znanja, vec sama cinjenica da znaju da to postoji je velika prednost.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: tender za racunare...kupusara strikes again...03.12.2006. u 13:06 - pre 211 meseci
ja mislim da bi drzava morala da pomogne malo, i da srede jedan linux projekt po potrebama skola/drzave

u sloveniji sve vise skola ima dual boot, i koriste ili:
http://www.pingo.org/ <- pingo linux
ili tehnicke skole sve vise:
http://ferix.uni-mb.si/wiki/index.php/Glavna_stran <- ferix, koji je napravljen bas za njih
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

milanpuzic

Član broj: 46960
Poruke: 21
*.itsnet.info.



Profil

icon Re: tender za racunare...kupusara strikes again...03.12.2006. u 14:34 - pre 211 meseci
Ja idem u 8. razred i koristim ubuntu i WinXP...

Ako su ovi kompovi napravljeni za škole, mogu reći da je to bila dobronamerna, ali extravagantno glupa ideja... Pazite ovako, u osnovnoj školi se tek od 7. razreda uči informatika, deca pojma nemaju ni da rade u Windowsu, treba da se kače sa Linuxom, i da rade u terminalu, uče komande i šta sve ne... Mislim da prvo mora malo da znaju osnovni rad na kompu, a ne počnu sa Linuxom i ne znaju šta ih je strefilo...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.243.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: tender za racunare...kupusara strikes again...03.12.2006. u 15:08 - pre 211 meseci
http://www.b92.net/info/vesti/...v_category=9&nav_id=222196

Evo kako se sve dalje odvija. Prakticno, nije se krenulo od nule, a mi ovde razgovaramo o finesama!

Citat:
milanpuzic: Mislim da prvo mora malo da znaju osnovni rad na kompu, a ne počnu sa Linuxom i ne znaju šta ih je strefilo...
A kako ce to da uce osnovni rad na kompu - hoce li sami da instaliraju Windows i podesavaju drajvere i slicno? Ne. Sve mora da radi kad dodje racunar kod njih. Isto vazi i za Linux koji se bude stavio. Tako da u njihovom slucaju nema sta da ih strefi.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: tender za racunare...kupusara strikes again...

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7166 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.