Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

posao, ali za mene

[es] :: Vodič za učenje :: posao, ali za mene

[ Pregleda: 3857 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Webad
Miloš Cvetković
Novi Sad

Član broj: 10680
Poruke: 15
*.lafantana.co.yu.



Profil

icon posao, ali za mene24.05.2003. u 00:56 - pre 254 meseci
Recimo da se "zaposlim" u jednoj firmi, koja ima 5-6 racunara u mrezi.
Problemi koji su aktuelni su mailovi,stampanje sa drugog racunara,
backup podataka itd.,rekao bih uobicajeni za prosecnu firmu. Na
masinama su za sada win98-ice, modem je na jednom racunaru.

Sve bi to bilo OK, da ja znam sa mrezama ali :(... Ipak moje buduce zanimanje
ce svakako biti vezano za IT, a to mozda budu i mreze, ko zna. However,
ako dobijem posao, spreman sam da dam sve od sebe, a kroz praktican rad se
smatram i najbolje uci, mreze pogotovo.

Sta onda hoces od nas? Pitate se:)
Do "?moguceg zaposlenja?" ima nekih 40-50 dana. Mozda imate neki predlog
kako da za to vreme ovladam nekim teorijskim znanjem za ovo sto mi je
potrebno. Link, savet, knjiga ili mozda neki kratak kurs, sve je dobrodoslo!

pozdrav.

 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: posao, ali za mene24.05.2003. u 01:18 - pre 254 meseci
To što ćeš ti raditi manje ima veze sa samim mrežama, a više sa radom u Windowsima (pritom najgoroj mogućoj verziji - 9x!!), koji su eto u mrežnom okruženju. 5-6 računara ne može napraviti neku komplikaciju u mreži, ali ovi windowsi mogu i jednostavno moraš naučiti par trikova kako da radiš sa tim groznim softverom i da ga nateraš da radi kako valja.

Za literaturu stvarno ne znam da li postoji. Nikad mi nije palo na pamet da bi neko želeo da uči da radi na takvim sistemima. Za windows 2000 i novije ima fine literature i to su ok sistemi, a za ovo tvoje je najbolje rešenje da se snađeš kad problem iskrsne, potraži na guglu ili postavi ovde pitanje u windows userland forumu. Samo nemoj u MREŽE opet, molim te. Osim ako stvarno nema neke veze sa mrežama, mada malo šta u vezi sa win98 može spadati pod ovaj forum, najčešće je to problem samog windowsa ili hardvera i drajvera, a za to već imamo druge forume.
 
Odgovor na temu

Webad
Miloš Cvetković
Novi Sad

Član broj: 10680
Poruke: 15
*.lafantana.co.yu.



Profil

icon Re: posao, ali za mene24.05.2003. u 01:42 - pre 254 meseci
Hvala. Da, bas me zacudilo kada sam video 9x. A to su im stavili iz jedne firme
"specijalizovane" za te stvari. Dolaze po pozivu i "resavaju" problem.

Izvinjavam se sto sam uprljao mrezu sa win98.
 
Odgovor na temu

Miško Stefanović
Beograd

Član broj: 5698
Poruke: 218
*.beograd-2.tehnicom.net



Profil

icon Re: posao, ali za mene25.05.2003. u 20:23 - pre 254 meseci
Ne vidim da si bilo čime uprljao ili uvredio mreže a i ovaj forum. Tvoja poslednja poruka nedvosmisleno potvrđuje jednu istinu, naplati što više puta nečiju grešku.

Knjigovodstveni software i ostali namenski je obično domaćih autora i glavna zaštita mu je da bilo koja sistemska intervencija zahteva "autorsku reinstalaciju" istog uz honorar. Grozno, jer je taj software već kupljen za debele pare ali... Logično je da vlasnici takvih firmi beže od bilo kakvog unapređenja, upgrade sistema, zbog navedenih razloga. Ovo znam iz iskustva, odradiš ceo posao, sačuvaš sve podatke, digneš kvalitetnu i stabilnu mrežu ali hjihov "glavni software" ne radi, a morao bi kao i sve ostalo što je bilo instalirano. Sve od komponenti je tu ali bez autora nema rada. Tvojih par nedelja znanja i mučenja vredi n dinara a njegovih 15 minuta po računaru 10xn dinara. Jasno je zašto je mreža sa Win98.

Predhodno je komentar, a ovo je odgovor na tvoje prvo pitanje: 1998. je izašao prevod "Windows98 do kraja" autori Ed BOTT&Ron PERSON sa dva prateća CD-a. Za ono što sad tebi treba je vrlo upotrebljiva, pogotovo što je jedno celo poglavlje posvećeno mrežama Win98 na OS... Ako bi ti značilo da je fotokopiraš ili da imaš prateće CD slobodno se javi.

Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: posao, ali za mene

[ Pregleda: 3857 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.