Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

BullTerrier vs. Labrador Retriver

elitemadzone.org :: MadZone :: BullTerrier vs. Labrador Retriver

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 53843 | Odgovora: 71 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: BullTerrier vs. Labrador Retriver24.11.2006. u 22:35 - pre 212 meseci
Citat:
Da , Labrador je na vrhu liste za psa koji je najvise napadao ljude tokom ne znam ni ja koje godine ........

Pa da, znam da sam negde video, ali vec sam pomislio da sam pogresio dok nisam ovu tvoju poruku procitao.

Citat:
Pazi naravno da su oni visoko kotirani ali to nije do pasa. Ako si ti normalan i imas dobar odnos prema zivotinji i ker ce ti biti normalan. E sad sto su se americki reperi i gangsteri nalozili da je pitbull (ponovo pitbul nije definisana ras vec vise nadimak za 3,4 rase) opasan i zajeban ker i takve labilne licnosti uzimaju kerove sa namerom da ih naprave masinama za ubijanje...
normalno da ne vidjas takve pudlice zato sto nema nijedne babe koja zeli da napravi psihopatu od svog psa...
A onda naravno te statistike ikad nisu skroz tacne jer mene naprimer ugrize Bull Terrier ja to prijavim kao pitbulla. Onda tebe ugrize APBT a ti opet prijavis kao pitbulla i onda je normalno da njih ima vise na listi kad je to ustvari samo interpretacija napdnute osobe. To ide dotle da se cak i Argentinske Doge nekad nazivaju pitbullovima...
U srbiji nije ni moguce registrovati pitbulla. Jedino kao staforda.

Slazem se 100% sa tvojim razmisljanjem ali mnooogo gresis kada se radi o cinjenicama. Pitbull je vrlo definisana rasa i to vec par stotina godina, ali radi se o tome da nije priznata ni u jednoj svetskoj organizaciji. Zato je i moj pas registrovan kao staford. Drugo gde gresis je oko ovih naziva. Ovo:

Citat:
Onda tebe ugrize APBT a ti opet prijavis kao pitbulla

Pa APBT je skracenica od American Pitbull Terrier, iliti pitbull kako ga mi zovemo. Postoje dve vrste ovih terijera, APBT i americki stafordsir terijer, iliti staford kako ga mi zovemo. Dve vrlo slicne rase, jedna dobijena od druge. Ko ranije nije imao psa, preporuka je (ako se dvoumi izmedju ova dva) da uzme staforda jer je to pas sa izuzetno stabilnom licnoscu, za razliku od pita. Postoje i neke sitne fizicke razlike, ali da ne duzim o tome. Koga zanima jos detalja evo vam ekstra forum:
http://www.pitbullforum.com/index.php

Citat:
kazu da od svih BULL rasa jedino on voli da se mazi i igra sa ljudima .......mislim , vole svi ,ali on pogotovo .

Prvo, nisu to bull rase vec terijeri. A drugo, ni to sto si rekao nije tacno. Pitovi su izuzetno privrzeni gazdama i mnogo vole da se igraju. Inace, narav pita je mnogo godina razvijana i to na sledeci nacin....stvoreni su za borbu protiv vukova i medveda (radi zabave naravno) i to se radilo u izvesnim jamama. Kako je to jos bila nova vrsta pasa, gazda bi ubio svog psa cim bi pokazao tendenciju da ga napadne jer nije smeo sebi da dozvoli da kada u borbi mora da se umesa, da se pas okrene i da ga napadne. Posle decenija i decenija takvog razvijanja licnosti, stvorio se pas koji je izuzetno odan gazdi i koji je veoma prijateljski raspolozen prema ljudima i desice se retko da napadne coveka, o cemu sam ja ranije pricao, i zbog cega nije pri vrhu liste napada na coveka. Znaci babske price. Bas zbog toga se zna da je pit izuzetno los cuvar kuce, jer su mnoooogo vece sanse, kada vidi lopova u kuci, krenuti da se igra sa njim nego da ga napadne.
A kada se dese napadi zasto se to desava? Zato sto oni nemaju toliko dobar vid i instinkt im je tako razvijen da oni razmisljanju na nacin "ne vidim bas jasno sta je to (pa i ako je dete, ili drugi pas) ali ako ja napadnem prvi to mi je prednost u daljoj borbi". I zato se ponekad dese napadi. Zato se ne preporucuje da pustate pitove sa povodca u parku ili negde gde ima mnogo ljudi, jer moze lako da se zbuni i uplasi, a kada se to desi....onda ko se izvuce, izvukao se...ko nije...hmm. Ali ako ljudi normalno pridju da on vidi da je u pitanju covek nece se nikada nista desiti.

Sto se ujeda pita tice...ima najveci pritisak ujeda po cm kvadratnom. Kada ujede vilica se ukoci i nece pustiti dok ne oseti da se koska slomila. To je jedini pas na svetu koji kada ujede ne cima glavom vec glavu fiksira i trza telom, jer je to ubedljivo najefikasniji nacin za kidanje mekog tkiva. Znaci ako vam pit napadne psa, i ako ste dovoljno pribrani, drzite pita za telo da se ne trese i mozda spasite psa. Mada, tesko je biti pribran u slicnim situacijama.

Inace VRLO inteligentni psi, svemu mozete da ih naucite. Vrlo su i tvrdoglavi pa se cini da je pas glup, ali on u stvari pokusava vas da dresira kako njemu odgovara. Po meni jedan od najinteligentnijih pasa, i po meni superioran u odnosu na druge pse u svakom pogledu. Moja zenka se ne linja uopste i spava u kuci.

Jednostavno ne trpe druge pse i oni ih strasno nerviraju u iskoristice svaku situaciju da ih napadnu. Osim kada je rec o malim psima. Ja npr. kada setam svog psa i pridje neki manji pas, ona samo digne glavu i sklanja se, kao da se plasi. Ali zato kada sretne nekog veceg psa, morate biti bas jaki da ga zadrzite. Evo skoro bas je napala sarpaninca, jedva sam je iskontrolisao....tj. nisam uopste, vec je lik sklonio psa.

Ako vas zanima jos nesto o ovom psu, a da ja znam, rado cu da odgovorim.
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: BullTerrier vs. Labrador Retriver24.11.2006. u 23:26 - pre 212 meseci
@Nabukodonosor
E bas si me nasmejao ovim postom...
I sad mi treba da zakljucimo da je to jako pitom pas, koji voli da se igra?

Imam komsiju koji ima pit bula, ne znam ni sam koliko je ljudi ugrizao i zivotinja poklao, drze ga u kavezu, ne smeju da ga puste ni u dvoriste...
Veterinar ne moze da mu da vakcinu, nece covek da se zeza, pokusavali su i da je uspavaju, ali ona neda nikom da joj pridje...sasvim pitom pas.
Zove se shila!

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.adsl.beocity.net.



+67 Profil

icon Re: BullTerrier vs. Labrador Retriver24.11.2006. u 23:36 - pre 212 meseci
Pa kapiram ja to samo se nisam bas lepo izrazio...
poenta je da Pit Bull nije samo skraceno od American Pit Bull Terrier nego ljudi to ime koriste i za mnoge druge rase koji nisu to ili za neke mesance...

offtopic: Da li bi hteo da paris zenku? Ja nemam psa a bas bih voleo da imam i to pita a imam ortaka koji ima muzjaka....
pa se ti javi na PP ako si zainteresovan...
 
Odgovor na temu

Mladen
Beograd

Član broj: 30746
Poruke: 112
212.200.115.*

Sajt: www.yongnuo-store.com


Profil

icon Re: BullTerrier vs. Labrador Retriver24.11.2006. u 23:44 - pre 212 meseci
Da li neko ima musko stene zlatnog ritrivera na prodaju? Ako ima neko na pm


 
Odgovor na temu

RAMBRAKER
Beograd

RAMBRAKER
Član broj: 81496
Poruke: 108
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: BullTerrier vs. Labrador Retriver24.11.2006. u 23:54 - pre 212 meseci
kazu da od svih BULL rasa jedino on voli da se mazi i igra sa ljudima .......mislim , vole svi ,ali on pogotovo .

@NABUKODONOSOR , dobro sam se izrazio , barem sam tako procitao u knjizi Radeta Dakica - Kice !!!!

Sto ne znaci da drugi psi nece , samo Bulta naglashavaju......
"Anyone can modify an American 5 - 6 liter engine. Only a true artist can get the maximum of a small engine,
and a small engine in a way remembers this." (Camillo Alquati, famous Italian tuner)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: BullTerrier vs. Labrador Retriver25.11.2006. u 00:39 - pre 212 meseci
Citat:
O RLY? Upravo je ritriver ispravno.



izgleda da to i drugi ne znaju...
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: BullTerrier vs. Labrador Retriver25.11.2006. u 08:44 - pre 212 meseci
Citat:
RAMBRAKER: dobro sam se izrazio , barem sam tako procitao u knjizi Radeta Dakica - Kice !!!!


Samo do pola si se dobro izrazio. Ta odrednica, koju i gospodin Dakic koristi tacno glasi "terijeri tipa bull". U nju spadaju bull terrier, american pitbull terrier, american staffordshire terrier i staffordshire bullterier. A i titan terrier ce ako jednoga dana bidne nesto od njega :-)

Sto se tice starosti rasa, ko god da se iole pozabavio temom zna o cemu se radi. Ali na primer, pitbull kakav je danas, stariji je od dobermana, rotvajlera i slicnih "cistih rasa". Dovoljno je samo pogledati datume njihovih standarda, kada su prvi put priznati kao rase, i fotografije prethodnog uzgoja. Velika vecina, to jest skoro sve rase pasa danas nastale su mesanjem pa ona visegodisnjom selekcijom da se stabilizuje rasa.

Jos jedna vazna stvar je da ko god ima nedoumice da li ce izaci na kraj sa pitom ili bulom, bolje da se u to ne upusta. To su odlicni psi i uz normalnog gazdu mogu da budu prava decija radost, ali bukvalno (moji su vukli sanke po celu zimu, deca su me stalno zapitkivala kada cu da ih izvedem napolje). Opet, kod budale ili coveka koji jednostavno ne ume da vaspita psa, priznajem da su opasniji od labradora. To je isto kao pistolj i vazdusni pistolj. Ipak ce svaki kriminalac napraviti manje stete sa potonjim.

Ja pitove obozavam, drzao sam ih godinama. Bula takodje volim, imao sam jednu zzenku pre svih pitova. Sad kad imam malu decu, ne bih ih drzao sve zajedno na gomili. Sad je vreme za labradora ili airedale terrier-a :-)
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.adsl.beocity.net.



+67 Profil

icon Re: BullTerrier vs. Labrador Retriver25.11.2006. u 11:19 - pre 212 meseci
Citat:
bakara:izgleda da to i drugi ne znaju...

nije tacno zato sto si pretrazivao sve strane a trebalo je samo srpske niko nije rekao da se ne pishe "Golden Retriever"
ali smo rekli da se to chita "ritriver" pa kad ga pises transkribovano na srpski treba da pises "ritriver"

a i lepo si zapazio da mozda i drugi grese. pogledaj samo da za "nemogu" na google-u ti izadje skoro milion rezultata
tako da je google mnogo manje relevantan nego onaj sajt na kom pishe kako se chita


da,spartak sta je to Titan Terrier?

[Ovu poruku je menjao Vole Domu dana 25.11.2006. u 13:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: BullTerrier vs. Labrador Retriver25.11.2006. u 11:34 - pre 212 meseci
Pozajmljenice, bakara, valja izgovarati ne po Vuku, vec onako kako se izgovaraju u jezicima iz kojih su uzete. To sto je greska ucinjena, i upisana u pravopis, ne znaci da trebam gresiti.

Google: "golden retriever"
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..lecom.global-gateway.net.nz.



+3 Profil

icon Re: BullTerrier vs. Labrador Retriver25.11.2006. u 13:22 - pre 212 meseci
Citat:
spartak:
U izboru tesko da neko moze da ti pomogne. Koliko uopste imas iskustva sa psima.

Lepo kaze spartak, ako pre toga nisi imao psa onda bolje uzmi nekog labradora jer ih je mnogo lakse napraviti pitome dok ljudi koji nemaju iskustva mogu od odredjenih rasa da naprave agresivne pse. Npr. znam coveka koji gaji rotvajlere i obozava ih (i ja takodje ih volim) ali nikada nece da proda rotvajlera nekome ko nije pre toga imao psa. Jednostavno nece da proda rotvajlera nekome ko ne bi umeo da mu bude dobar domacin i koji bi ga pravilno vaspitao i hranio.

Citat:
Za bull-a ti treba cvrsta ruka, to jest covek koji zna da vaspita i da "vodi" psa. I onda nema problema ni sa time da napada pse ni bilo kojih drugih. U suprotnom bull cesto pokusa da vaspita gazdu, ako vidi da moze.

Pitbull je meni jedan od omiljenih pasa ali slazem se sa svime sto je spartak rekao.

Citat:
Labrador je fin, lep, sladak. Imam par drugara koji su kao deca prohodali uz labradore. Ipak nikad nije bio moj izbor.

Cesto deca hoce da imaju psa i za njih je najbolje da pocnu sa labradorom ili zlatnim ritriverom, moj flatmate ima labradora, uzeo ga je kada je imao 13 godina jer tip nije hteo da mu proda rotvajlera. Nije imao nikakvo iskustvo sa psima a pas je neverovatna dobrica iako on nije ni pokusavao da nauci kako je pravilno da vaspita i uci pse. Neki psi jednostavno JESU prirodno agresivniji od drugih ali ako umes sa psima onda on nece biti agresivan.

Citat:
Nabukodonosor:
Ako neki pit ili u ovom slucaju rotvajler nekoga napadne o tome se pise i prica nasiroko i nadugacko, a ako neki drugi pas nekoga napadne onda nikom nista jer boze moj nije dovoljno atraktivno za vesti.

Ali zasto to nije dovoljno atraktivno za vesti? Da li zato sto rotvajleri i pitbulovi imaju vecu reputaciju da ce da napadnu? A zasto imaju vecu reputaciju? Ako odgovoris na ova pitanja shvatices da jednostavno te rase jesu agresivnije i ne ume svako da ih napravi pitomima.

Citat:
Ima na netu negde lista najopasnijih pasa, ne po reputaciji koja ih prati vec po zvanicnoj statistici o napadima. Ni pit, ni rotvajer a ni bull nisu ni blizu vrha liste.

Molim te mi nadji tu statistiku. Statistika koju ja imam je potpuno drugacija: na prvom mestu su rotvajleri i pitbulovi!
http://wonder.cdc.gov/wonder/prevguid/m0047723/m0047723.asp
Pitbulovi izazvali 60 smrtnih slucajeva a rotvajleri 29.

Mozda ces na Novom Zelandu da nadjes da su na prvom mestu labradori (mozda i ne, ovo lupam) ali ovde su 80% pasa labradori.

Citat:
Svaki pas ce da napadne coveka ili da pojede gazdu ako se pas tako tretira.

Ovo je potpuno tacno ali ipak nisu sve raste iste, nemaju svi iste gene. Neke rase jesu agresivnije od drugih i teze ih je uzgajati. Ja kada budem ponovo uzimao psa cu uzeti rotvajlera jer razmisljam da je bolje da ih uzmem ja (kad vec volim tu rasu) koji ume sa psima nego neko zbog koga pas moze da ostane agresivniji nego sto treba. Da se razumemo, slazem se da je onaj tekt u hrvatskom casopisu glupost i nijedan pas nece napasti gazdu bez razloga ali opet se ne slazem sa tobom da su svi psi isti po pitanju agresivnosti (nisu oni komunisti ).

Citat:
Evo sad se secam i cini mi se da je bas zlatni retriver 1. na listi pasa po toj statistici o napadima.

Odvalio si ga samo tako, nema sanse da nadjes neku takvu statistiku. Mozda si nasao da je zlatni ritriver na 1. mestu po nenapadanju ali da bude 1. po broju napada nema sanse!

Citat:
Al neces nigde da procitas u novinama "zlatni retriver napao coveka..." jer nije dovoljno bombasticno kao "smrtonosni napad pitbula".

Pa bas je suprotno, novinari traze senzacije pa je veca senzacija da zlatni ritriver izujeda coveka do smrti nego npr. rotvajler.

Citat:
Vole Domu:Pazi naravno da su oni visoko kotirani ali to nije do pasa. Ako si ti normalan i imas dobar odnos prema zivotinji i ker ce ti biti normalan.

Drugar je imao rotvajlera i imao je normalan odnos (kakav sam i ja imao sa mojim prvim psom) ali jednostavno je trebalo drugacije postupati sa rotvajlerom. Njegov pas je bio izuzetno agresivan dok je moj bio pitom (osim sto mu nikada nisam zabranjivao da laje kada neko dolazi pa su lopovi uvek zaobilazili nasu kucu, sve ostale su pljackali) i nije nikada nikog ujeo za razliku od njegovog psa.

Citat:
Nabukodonosor: Sto se ujeda pita tice...ima najveci pritisak ujeda po cm kvadratnom.

To je urbana legenda. Naucno je dokazano upravo suprotno. Verovatno si mislio na silu po kvadratnom centimetru, sto predstavlja pritisak, dok pritisak po kvadratnom centimetru ne predstavlja nista. Naucno je pokazano da veci pritisak imaju rotvajleri i nemacki ovcar (National Geographic (Dangerous Encounters: Bite Force, 8/18/2005) mada pitbul ima jak pritisak za svoju velicinu.

Citat:
Kada ujede vilica se ukoci i nece pustiti dok ne oseti da se koska slomila.
To se desava i kod nekih drugih pasa a i pitbula mozes da vaspitas da pusti kada mu kazes. Neki mitovi su nastali samo zbog njegove lose reputacije pa onda mnogi misli da on manje oseca bol, da mu se vilica zaglavi i ne moze da pusti (to se desava s vremena na vreme mnogim psima, cak i ljudima). Inace jos jednom da ponovim da se nece nijedan pas okrenuti protiv vlasnika bez razloga.
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.adsl.beocity.net.



+67 Profil

icon Re: BullTerrier vs. Labrador Retriver25.11.2006. u 14:36 - pre 212 meseci
Citat:
most well raised pit bulls will actually tolerate a child's roughousing as they were bred to have a high pain tolerance.


http://en.wikipedia.org/wiki/APBT
tako da je tacno da manje osecaju bol

i kada kazem dobar odnos ne mislim na to da treba sto rece neko da pustis psa da vaspitava tebe. Dobar odnos znaci da ga ne bijes bez razloga, da ga ne bijes mucki, da ga redovno setas ne drzis zakljucanog, zavezanog itd///


 
Odgovor na temu

[]-_-[]
Zemlja

Član broj: 63687
Poruke: 54



+34 Profil

icon Re: BullTerrier vs. Labrador Retriver25.11.2006. u 15:21 - pre 212 meseci
Citat:
bakara: Imam komsiju koji ima pit bula, ne znam ni sam koliko je ljudi ugrizao i zivotinja poklao, drze ga u kavezu, ne smeju da ga puste ni u dvoriste...



a zasto se to desava?
da uzmemo primer da ga ima od malena i da se on sa njim igrao,mazio,pazio... sigurno nebi bilo ovako kako kazes

zamisli dete zatvoreno 10 god u kavezu ???
i sta ce biti od njega na kraju?

pozz
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: BullTerrier vs. Labrador Retriver25.11.2006. u 20:46 - pre 212 meseci
Citat:
E bas si me nasmejao ovim postom...
I sad mi treba da zakljucimo da je to jako pitom pas, koji voli da se igra?

Ne znam koliko ti je smesno ovo sto sam rekao, niti me zanima. Moj pit je jako pitom pas koji ITEKAKO voli da se igra. Moja devojka ima muzjaka koji je jos pitomiji, ali ne voli da se igra narocito. To sto tvoj komsija ima neku zver stvarno ne spada u domen mojih problema.

Citat:
offtopic: Da li bi hteo da paris zenku? Ja nemam psa a bas bih voleo da imam i to pita a imam ortaka koji ima muzjaka....
pa se ti javi na PP ako si zainteresovan...

Nisam...kao sto sam rekao, devojka mi ima isto pita, muzjaka, tako da mi to ne predstavlja neki problem. sorry...

Citat:
To su odlicni psi i uz normalnog gazdu mogu da budu prava decija radost, ali bukvalno (moji su vukli sanke po celu zimu, deca su me stalno zapitkivala kada cu da ih izvedem napolje). Opet, kod budale ili coveka koji jednostavno ne ume da vaspita psa, priznajem da su opasniji od labradora. To je isto kao pistolj i vazdusni pistolj. Ipak ce svaki kriminalac napraviti manje stete sa potonjim.

Svaka cast! O tome ja pricam, ali izgleda niko ne cuje.

Citat:
Molim te mi nadji tu statistiku. Statistika koju ja imam je potpuno drugacija: na prvom mestu su rotvajleri i pitbulovi!

Bila je ta statistika na Balcancinology, ali taj odlicni sajt vec duze vreme ne radi. Trazio sam nesto malo i ne mogu da nadjem. Ali neka bude da si u pravu, nije mi to toliko bitno.

Citat:
o je urbana legenda. Naucno je dokazano upravo suprotno. Verovatno si mislio na silu po kvadratnom centimetru, sto predstavlja pritisak, dok pritisak po kvadratnom centimetru ne predstavlja nista. Naucno je pokazano da veci pritisak imaju rotvajleri i nemacki ovcar (National Geographic (Dangerous Encounters: Bite Force, 8/18/2005) mada pitbul ima jak pritisak za svoju velicinu.

Da, pogresno sam se izrazio.

Citat:
o se desava i kod nekih drugih pasa a i pitbula mozes da vaspitas da pusti kada mu kazes.

Teska posla. Ja sam svog psa naucio sve sto se dalo nauciti, ali licno sumnjam da je ovo moguce jer znam iz prakse. Ne znam koliko si pitova imao i da li si ih uopste imao, ali evo ti primer...ja joj dam da ugrize neku npr. sipku koja je cvrsta, i u koju ne moze da zarije zube, ali moze da stegne (kao i sve ostalo)...onda kada stegne ja joj iskliznem iz usta i tacno se vidi da joj se vilica blokirala u tom polozaju i vidi se kako joj se sledecih 20-tak sekudi trese vilica. Mislim, bezveze mi je da ti objasnjavam o necemu ako si o svemu tome cuo sam u teoriji. Dzabe je meni sva ta statistika ako ja sve to ili nesto sasvim suprotno vidjam svaki dan godinama unazad.

Citat:
a zasto se to desava?
da uzmemo primer da ga ima od malena i da se on sa njim igrao,mazio,pazio... sigurno nebi bilo ovako kako kazes

zamisli dete zatvoreno 10 god u kavezu ???
i sta ce biti od njega na kraju?

E ubedi ti prijatelju nekog u to...tesko. To sto je pit njegovog komsije krvolocan, svi su. Pa i ja imam komsiju koji je u zatvoru zbog ubistva...pa jesmo li svi ubice?!
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: BullTerrier vs. Labrador Retriver25.11.2006. u 20:49 - pre 212 meseci
Citat:
[]-_-[]: a zasto se to desava?
da uzmemo primer da ga ima od malena i da se on sa njim igrao,mazio,pazio... sigurno nebi bilo ovako kako kazes

zamisli dete zatvoreno 10 god u kavezu ???
i sta ce biti od njega na kraju?

pozz

Uzmi ti primer kakav hoces taj pas je oduvek kod njih, znam ga deset godina, zivela je u stanu, znaci kao stene je odgajana mazena i pazena, i oduvek je postojao problem kad se sa njom izadje u setnju cesto bi se zavrsavalo sa ugrizenim ili preklanim zivotinjama, tako da se svelo na to da je izvode nocu kad nema nikog u parku...
Posle toga je preseljena u ogradjeno dvoriste, nije vezivana ali ti nikad nije bilo svejedno kada udjes. Rezala je cak i na mene koji je znam od kad je stene, a i vidja me svakodnevno... Posle je ugrizla komsiju isto coveka koga vidja, srecom pa su vlasnici bili tu, znaci napala je pred gazdom. Posle toga su je drzali u kavezu, jednostavno vise niko joj ne veruje...
Znam joj i stence svi su tu po komsiluku, i ne znam dal` ima neki koji nesto nije preklao...
Ja imam retrivera od skoro, i branim joj da ide pored njenog kaveza, i ako ona ne reaguje, cak ni ne zarezi, ali siguran sam da bi je napala...u to u opste ne sumnjam.

Inace ja nemam nista protiv pitova, cak sta vise to su jako lepi psi, staford i boxer su mi najlepsi psi, ali imam decu, ako ih imate i vi, sve vam je jasno...


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

RAMBRAKER
Beograd

RAMBRAKER
Član broj: 81496
Poruke: 108
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: BullTerrier vs. Labrador Retriver25.11.2006. u 22:27 - pre 212 meseci
Neko je spomenuo da sajt kinologije ne radi , zato radi jos bolji sa slicnim nazivom www.balkankinology.net
Ja takodje mislim da svaki pas moze da se dresira da bude pitom i naravno moze da se dresira da bude ,,ZAO" .
Sto se tice pritiska ujeda , pit ima najveci , ono na NG nije lepo testirano , citao sam u ,,strucnoj" literaturi pre par godina i kazu da pit ima najjaci ugriz .
E sad , sto se tice izbora , Lab ima nekako pitom i inteligentan izgled.............mada Labradori su sigurno inteligentniji od Bullova ali opet nekako...........
"Anyone can modify an American 5 - 6 liter engine. Only a true artist can get the maximum of a small engine,
and a small engine in a way remembers this." (Camillo Alquati, famous Italian tuner)
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.adsl.beocity.net.



+67 Profil

icon Re: BullTerrier vs. Labrador Retriver25.11.2006. u 22:57 - pre 212 meseci
da vidim sad i da si iz kraljeva :-(
a jel prodajes mozda stence?
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.smin.sezampro.yu.

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: BullTerrier vs. Labrador Retriver26.11.2006. u 00:09 - pre 212 meseci
Citat:
Neko je spomenuo da sajt kinologije ne radi , zato radi jos bolji sa slicnim nazivom www.balkankinology.net

Nije bolji....to je isti sajt. :D Ali su izgleda samo zamenili slovo c sa k u adresi. Kakvi likovi. Odlican sajt. Preporuka.

Citat:
Sto se tice pritiska ujeda , pit ima najveci , ono na NG nije lepo testirano , citao sam u ,,strucnoj" literaturi pre par godina i kazu da pit ima najjaci ugriz .

Pa da.

Citat:
da vidim sad i da si iz kraljeva :-(
a jel prodajes mozda stence?

Nemam. Nije se kucila. Ali cim (ako) se bude kucila, prodavacu. Ajde okacicu neke slike. Imam par hiljada slika svog psa. Pa ako nadjem neku lepu....

EDIT: evo par komada. I jedna sa malim detetom, cisto da malo neke demantujem. A inace to dete sam i ja prvi put tada video, a kamoli pas. I zamisli, nije pojela dete.

A evo i na Dogsteru njenog profila:
http://www.dogster.com/pet_page.php?j=t&i=140868

[Ovu poruku je menjao Nabukodonosor dana 26.11.2006. u 01:22 GMT+1]
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.adsl.beocity.net.



+67 Profil

icon Re: BullTerrier vs. Labrador Retriver26.11.2006. u 00:23 - pre 212 meseci
ova prva slika je genijalna...
toliko o agresivnosti i osnosu sa decom...

nishta, ajde javi kad budesh imao shtence mozhda uzmem jedno ako do tad ne nadjem odgovarajuce...
 
Odgovor na temu

Seslak
Sinisa Seslak
Doboj, Republika Srpska

Član broj: 19885
Poruke: 223

Sajt: www.seslak.tk


Profil

icon Re: BullTerrier vs. Labrador Retriver26.11.2006. u 01:13 - pre 212 meseci
Cek malo. Nije li nemacki ovcar pas sa najvecim napadima? Navodno, zato sto je najcesce zaposlen kao cuvar, zatim u vojsci i slicno. Ne znam, moze biti jos jedna babska prica. Mada, meni je logicno da sto vise neke vrste ima veca je i sansa da ce biti dosta njihovih napada. Ne znam, makes sence.

Evo, sad malo pogledah. Nije da imam nesto protiv bilo koje pasmine ali evo kako su pitomi pit bullovi prema drugim vrstama. Ovaj je imao bliski susret sa pit bullom i slobodno smemo da konstatujemo da je manji od pit bulla sto obara onu teoriju kako nisu agresivni prema manjim psima.

http://www.vetrelieffund.org/i..._Friends/images/Resue%20worker's%20pet%20attacked%20by%20pitt%20bull.jpg
Parental Advisory
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..lecom.global-gateway.net.nz.



+3 Profil

icon Re: BullTerrier vs. Labrador Retriver26.11.2006. u 01:48 - pre 212 meseci
Citat:
Vole Domu: ova prva slika je genijalna...
toliko o agresivnosti i osnosu sa decom...

Svaka cast ako na osnovu jedne slike mozes da procenis kakvi su svi psi te rase.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: BullTerrier vs. Labrador Retriver

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 53843 | Odgovora: 71 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.