Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Windows Xp i Win.2000 na jednom hardu?

[es] :: Windows desktop :: Windows Xp i Win.2000 na jednom hardu?

[ Pregleda: 3292 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Stuka2

Član broj: 50022
Poruke: 22
*.neobee.net.



Profil

icon Windows Xp i Win.2000 na jednom hardu?20.11.2006. u 11:05 - pre 212 meseci
Imam instaliran Xp pa bi hteo instalirati i Win.2000 na drugoj particiji,sta je vazno znati da nebi doslo do nekih problema pri daljem koriscenju oba sistema i da li je preporucljivo to raditi?Hvala.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: Windows Xp i Win.2000 na jednom hardu?20.11.2006. u 12:48 - pre 212 meseci
za pocetak

Inace, u jednom periodu sam morao da imam 2 XP-a na jednom racunaru i nailazio sam na dosta problema.
Srecom, nije trajala dugo ta avantura, ali pretragom mozes pronaci tu temu
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
89.216.244.*

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Windows Xp i Win.2000 na jednom hardu?20.11.2006. u 18:44 - pre 212 meseci
Napravi particiju za nizu verziju Windowsa pa instaliraj, a onda pravis drugu za noviju verziju pa instaliras (NT4/2000/XP/2003 installer ti pravi sam particiju). Ovde imam 98SE i Win2000 Server. Bitno je da na praznom hardu imas jednu DOS particiju da installer moze da kopira fajlove sa CD na nju. Mozes onda da koristis convert.exe nakon instalacije ili odmah da je promenis u NTFS pri instalaciji, ako ne koristis stariju verziju Windowsa poput mene koja ne moze biti na NTFS.
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: Windows Xp i Win.2000 na jednom hardu?20.11.2006. u 19:06 - pre 212 meseci
Evo teme o kojoj alkion govori => http://www.elitesecurity.org/t183818
Dosta korisna za svakog ko hoće da ima dva windowsa!
 
Odgovor na temu

totovic
Aleksandar Totovic
CEO, Editor in Chief
ERP Consulting
Beograd

Član broj: 25536
Poruke: 840
212.62.51.*

Sajt: totovic.com


+1 Profil

icon Re: Windows Xp i Win.2000 na jednom hardu?20.11.2006. u 19:21 - pre 212 meseci
Na dve particije se mogu instalirati bez ikakvih problema. S obzirom na to da su u pitanju 2K i XP, obe particije mogu biti NTFS. Bitno je da se prvo instalira 2K, pa onda na drugoj particiji XP.
Ukoliko bi se koristila starija verzija, ta particija bi morala da bude FAT. U tom slučaju sa XP-a bi se video sadržaj obe particije, a sa starije verzije se sadržaj na particiji gde je XP ne bi video. Ukoliko postoji potreba da se vidi i taj sadržaj, morale bi obe particije da budu FAT.
Cave ab homine unius libri

The best argument against democracy is a five-minute conversation with the average
voter.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Windows Xp i Win.2000 na jednom hardu?20.11.2006. u 21:15 - pre 212 meseci
Citat:
totovic: Na dve particije se mogu instalirati bez ikakvih problema. S obzirom na to da su u pitanju 2K i XP, obe particije mogu biti NTFS. Bitno je da se prvo instalira 2K, pa onda na drugoj particiji XP.
Ukoliko bi se koristila starija verzija, ta particija bi morala da bude FAT. U tom slučaju sa XP-a bi se video sadržaj obe particije, a sa starije verzije se sadržaj na particiji gde je XP ne bi video. Ukoliko postoji potreba da se vidi i taj sadržaj, morale bi obe particije da budu FAT.
Ma jok.

U opste redosled nije bitan, preko XP mozes da instaliras i 98 na drugu particiju, i ako se XP nalazi na NTFS-u, samo za 98 moras da obezbedis jednu FAT32 particiju, tok instalacije jeste spetljan ali radi perfektno.

Posto covek hoce da instalira tj da doda win 2000 utoliko bolje jer nema nema mnogo da se petlja.

Pre instalacije win-a 2000, na C: disku napravi folder boot.old ili ga nazovi kako oces. u njega kopiraj postojeci xp-ov NTLDR, i NTDETECT.COM, mozes i AUTOEXEC.BAT, CONFIG.SYS i IO.SYS za svaki slucaj.

Zatim butuj sa win 2000 diska i instaliraj win 2000 na tu drugu particiju, posle instalacije windows-a udjes u win 2000 posto samo u njega mozes da udjes (jer boot fajlovi win 2000, ne mogu da butuju xp jer su stariji, mozda klot xp, ali tesko SP1 a jos teze SP2) i iz onog foldera lepo kopiraj sve fajlove natrag na c: preko postojecih. Sada bi trebalo da mozes normalno da ulazis u oba windows-a.

Citat:
sta je vazno znati da nebi doslo do nekih problema pri daljem koriscenju oba sistema i da li je preporucljivo to raditi?Hvala.
U principu ne bi trebalo da bude nikakvih problema, cak ce biti jos bolje, jer ako ti jedan rikne drugi uvek ostaje. Mozes cak da podesis da koriste isti pagefile, i recimo mozes programe da instaliras na iste putanje. znaci ako imas winamp na C:\Program Files\Winamp, mozes ponovo da ga instaliras tu ali sa win-a 2000, i koristis isti winamp bez problema. To bi trebalo da vazi za sve programe, mada ne mora da znaci.

Sada trenutno i nije preporucljivo iz razloga zato sto je win 2000 supalj ko reseto, zato ti preporucujuem da ako nemas Service Pack 4 nabavis pod hitno, a zatim posle SP4 instaliras Rollup pack after SP4, nacices ga lako na microsoftowom sajtu, a zatim da skines AutoPatcher October 2006 for Windows 2000 full, i instaliras sve patcheve, sto ukljucuje i Internet Explorer 6 SP1+all Hotfixes. E onda da kazes da ce biti dobro.
 
Odgovor na temu

Stuka2

Član broj: 50022
Poruke: 22
*.neobee.net.



Profil

icon Re: Windows Xp i Win.2000 na jednom hardu?21.11.2006. u 11:51 - pre 212 meseci
Instalirao sam win.2000,ipak se mora prvo on instalirati pa onda Xp,obe su u NTFS-u i 2000 mi je na logickoj particiji,rade oba
bez problema a 2000 mi je potreban samo zbog jednog programa jer manje opterecuje komp tako da ga necu koristiti za ostale stvari,internet...,imam sp1,2,3,ja sam instalirao sp1,hvala na pomoci.
 
Odgovor na temu

Shon3i
Beograd

Član broj: 85406
Poruke: 1173
*.sbb.co.yu.



+56 Profil

icon Re: Windows Xp i Win.2000 na jednom hardu?21.11.2006. u 16:13 - pre 212 meseci
Citat:
ipak se mora prvo on instalirati pa onda Xp
Ne mora, ali je preporucljivo, gore sam ti rekao kako to moze da uradis.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Windows Xp i Win.2000 na jednom hardu?

[ Pregleda: 3292 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.