Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne budi ograničen, mi ne merimo protok!!!

[es] :: ISP :: ADSL :: Ne budi ograničen, mi ne merimo protok!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8488 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Sauron
Nemanja Pantoš
Administrator informacionih sistema u
Pokrajinskom sekretarijatu za
informacije Izvršnog Veća AP..
Futog

Član broj: 780
Poruke: 417
*.vojvodina.sr.gov.yu.

Jabber: sauron@elitesecurity.org
Sajt: www.tolkien.rs


+1 Profil

icon Ne budi ograničen, mi ne merimo protok!!!15.11.2006. u 11:49 - pre 212 meseci
http://adsl.neobee.net/sat.htm
Citat:
više o paketu:
Mesečna pretplata na HOUR paket iznosi 750 dinara i u nju je uračunato 5 sati ADSL interneta brzine 256 Kbps. Doplata za dodatnih 10 sati interneta iznosi 350 dinara. Preostale sate iz doplate možete preneti u naredni mesec, dok se sati iz pretplate ne prenose.

Bože... 5 sati... 750 dinara
Mi ne merimo protok

Zaboravio sam da dodam sliku ovu

10 SIN
20 GOTO HELL
 
Odgovor na temu

night-shift
Vukašin Sadžak
• Student FTN, • Software developer
• Futog/Novi Sad

Član broj: 17930
Poruke: 1213
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.netolerancija.com


+8 Profil

icon Re: Ne budi ograničen, mi ne merimo protok!!!15.11.2006. u 11:52 - pre 212 meseci
E super.

Jedva čekam da instaliraju opremu u Futog i odmah uzimam Neobee Hour paket.

Naravno, dokupiću dodatnih hiljadu sati
La parole est d'argent, mais le silence est d'or.
www.netolerancija.com
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Ne budi ograničen, mi ne merimo protok!!!15.11.2006. u 12:10 - pre 212 meseci
Šta sve neće smisliti...
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Salko Dinamitas
Beograd, Rakovica

Član broj: 54741
Poruke: 242
212.200.241.*



Profil

icon Re: Ne budi ograničen, mi ne merimo protok!!!15.11.2006. u 13:16 - pre 212 meseci


Uzas!

Mada nisu prvi...pokupili su foru od PTT KDS-a. Oni vec godinama prodaju sate na kablu.
 
Odgovor na temu

GR2310
Greece

Član broj: 108217
Poruke: 43
*.otenet.gr.



Profil

icon Re: Ne budi ograničen, mi ne merimo protok!!!15.11.2006. u 14:52 - pre 212 meseci
Ma nisu naši patentirali to ograničenje! Ima toga i ovde u Grčkoj, do duše ne mere sate nego protok! Mislim da se svrha širokopojasnog pristupa internetu gubi smisao bilo kojom vrstom ograničenja!!! Bilo da je to ograničenje protoka ili ograničenje vremena na isto se svodi! Imate super brzi Dial-Up! Stvarno da nije toliko tužno i jadno bilo bi smešno!

Verovatno da postoje ljudi kojima će to odgovarati! Iskreno meni je, a verujem i vama, bolje platiti malo skuplje, ako treba i duplo, za neograničeno korišćenje interneta!

Evo upravo gledam sada na stranici OTENET-a ponudu od 12,85€ za 768/192, sa potpisivanjem ugovora na 12 meseci! Kupuje se paket u kom dobijate modem Sagem 800/840 za 82€ ili wireless ruter Sagem 1500/1540 za 129€. U cenu je uključen priključak kao i pretplata za prva 4 meseca! Posle toga plaćate 12.85€ mesečno do dvanaestog meseca! Ponuda i nije loša, malo je problematično to što se obavezujete jednogodišnjim ugovorom, ali u poređđenju sa 26€ mesečno koju bi plaćali na neodređeno vreme za 768/192, mislim da je matematika svima jasna!

Toliko od mene
Pozdrav, Bojan!

 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.dynamic.sbb.co.yu.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Ne budi ograničen, mi ne merimo protok!!!15.11.2006. u 15:11 - pre 212 meseci
GR2310 reci mi kako je u Grčkoj što se tiče FLAT interneta, mislim da li je ZAISTA FLAT ili i oni imaju neka pilićarenja po pitanju žešćeg korišćenja P2P-a.
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Salko Dinamitas
Beograd, Rakovica

Član broj: 54741
Poruke: 242
212.200.241.*



Profil

icon Re: Ne budi ograničen, mi ne merimo protok!!!15.11.2006. u 16:27 - pre 212 meseci
Citat:
GR2310: Ma nisu naši patentirali to ograničenje! Ima toga i ovde u Grčkoj, do duše ne mere sate nego protok! Mislim da se svrha širokopojasnog pristupa internetu gubi smisao bilo kojom vrstom ograničenja!!! Bilo da je to ograničenje protoka ili ograničenje vremena na isto se svodi! Imate super brzi Dial-Up! Stvarno da nije toliko tužno i jadno bilo bi smešno!



Slazem se da mi nismo patentirali. Mi smo jos i imali srece sto smo od samog pocetka dobili flat pakete po solidnim cenama. Nasi ljudi stalno kukaju i stalno su nezadovoljni. Odu na sajt nekog inostranog provajdera, jos im se ne otvori cela strana ali vide tipa 10MB/s za €10 i odmah trk na neki nas forum i udri u kuknjavu. Na zapadu 10MB/s €10 a u Srbiji 256k - €20. A obicno u praksi nije to bas tako i imas ili fair use klauzulu ili ogranicenje protoka na 5-10GB. Ono sto sam cuo iz prve ruke za Austriju i Ameriku se slaze sa ovim sto kaze GR2310.
 
Odgovor na temu

GR2310
Greece

Član broj: 108217
Poruke: 43
*.otenet.gr.



Profil

icon Re: Ne budi ograničen, mi ne merimo protok!!!15.11.2006. u 18:26 - pre 212 meseci
Citat:
mrkidivx: GR2310 reci mi kako je u Grčkoj što se tiče FLAT interneta, mislim da li je ZAISTA FLAT ili i oni imaju neka pilićarenja po pitanju žešćeg korišćenja P2P-a.


Što se tiče FLAT-a on je stvarno FLAT! Nema nikakvih ograničenja po pitanju portova, barem ih ja do sada nisam iskusio! Kod mog provajdera to jest OTENET-a, postoji samo zaštita na portu 80 i još na par portova da ne možete spolja da im pristupite. Ovu opciju možete isključiti ako vam se ne sviđa! Jednostavno se uđe na web interface provajdera, ulogujete se sa svojim korisničkim imenom i šifrom i isključite opciju! Neki tvrde da je zbog sigurnosti negi zbog toga što su home paketi, pa da ne bi hostovali nešto na svom računaru, tipa neki web ili mail server! Svejedno kažu da serveri lepo rade. Prenosim vam iskustva drugih jer nisam to probao. Ja lično nisam isključivao ovu opciju jer mi ne treba pristup svom računaru spolja!

Što se tiče P2P nema nikakvih ograničenja, niti vas ko šta pita! Barem mene niko nije do sada, a neki od P2P programa mi je konstantvno uključen bilo da je to μ-Τorrent DC++ ili neki drugi u glavnom non stop se nešto skida! Malo mi je čudno to što kod nas provajderi šalju razne prijave i suspenduju naloge. Slažem se da je to piraterija, ali ovi naši mi se prave veći katolici od samog Pape! Pratim svakodnevno jedna grči forum koji se bavi isključivo ADSL-om i ostalimstvarima vezanim za to. Do sada nisma naišao na slučaj da je nekom provajder pravio problem šta, odakle i kako skida! U poslednje vreme sve više skidam sa rapidshare-a jer je najbrže i najlakše. Samo one stvari koje ne nađem po forumima, onda tražim po P2P mrežama.

Citat:
Salko Dinamitas: Slazem se da mi nismo patentirali. Mi smo jos i imali srece sto smo od samog pocetka dobili flat pakete po solidnim cenama. Nasi ljudi stalno kukaju i stalno su nezadovoljni. Odu na sajt nekog inostranog provajdera, jos im se ne otvori cela strana ali vide tipa 10MB/s za €10 i odmah trk na neki nas forum i udri u kuknjavu. Na zapadu 10MB/s €10 a u Srbiji 256k - €20. A obicno u praksi nije to bas tako i imas ili fair use klauzulu ili ogranicenje protoka na 5-10GB. Ono sto sam cuo iz prve ruke za Austriju i Ameriku se slaze sa ovim sto kaze GR2310.


Kod nas su problem niska primanja pa nam je sve skupo, na žalost! Slažem se sa konstatacijom da smo mi dobili od početka dobre pakete po relativno povoljnim cenama! Možemo da kukamo non stop, ali to ne rešava ništa. Ipak smo na početku što se tiče ADSL-a. Verujem da će i kod nas, pod uslovom da se pokrije cela Srbija ADSL-om, cene pasti, a brzina otići na nekih megabit ili dva! Naravno da to neće moći odmah, ali ako bude postojalo veliko interesovanje, a čiotajući ovaj forum mislim da isto postoji, cenim da će se to desiti u toku naredne godine!

Evo recimo konkretno moj slučaj da imate orjentir kako su se stvari ovde odvijale. Prošlog novembra sam kupio paket na 4 meseca za 82€, i posle nastavio sa pretplatom od 43.5 eura mesečno za brzinu 384/128 na neodređeno vreme! Onda sam uvideo da mi je to neisplativo, posle dva meseca korišćenja, i potpisao sam ugovor na godinu dana za 512/128 za 26€ mesečno. U septembru je OTE počeo dupliranje brzine i snizio je cene za korišćenje svojih linija pa su tako pale i cene kod provajdera. Sada plaćam 20.5€ mesečno za 1024/256. Poređenja radi 1024/256 na neodređeno vreme košta 36€ mesečno. Pribojavao sam se kada su počeli dupliranje brzine, da će nas koji imamo potpisan ugovor za jednu brzinu ostaviti na cedilu, to jest na istoj brzini. Međutim, ne da su duplirali brzinu, nego su i cenu smanjili. Drugi je problem što tu brzinu još uvek nemam jer drugari iz OTE-a još nisu odradili proširenje Backbone-a pa je zagušenje veliko i brzina normalno pada! Famozna agregacija izgleda. Kažu završiće do kraja novembra, ali im niko ne veruje, pa ni ja! Sigurno je da će cene padati još, jer su i privatni provajderi krenuli u trku sa OTE-om i počeli instalaciju svojih DSLAM-ova. Već se nude razne usluge tipa fiksnog telefona, uz zadržavanje istog broja, i interneta, uz kompletno isključenje od OTE-a.

Pitajte slobodno šta vas još zanima po pitanju cena i uslova ADSL-a u Grčkoj. Biće mi drago da vam prenesem sve informacije koje imam!

Pozdrav, Bojan!



 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Ne budi ograničen, mi ne merimo protok!!!15.11.2006. u 20:48 - pre 212 meseci
Sram ih bilo da ih sram bude!!! Ne mogu da verujem šta tamo piše!!!

#"%&//)=?)?()&()/()/(%$$##"$"#$%&%/&(&($!!!

Do pre neki dan su najstrašnije pljuvali po Sezamu, a sad ispadoše još gori SKOTOVI!!!

Njanja... "Zamisli kada bi mesečno imao samo 10 litara vode na raspolaganju, ili svega 4 vekne hleba..."

Dabogda se 'leba ne najeli!

Inače, Sezam je za vas, gospodo, VODAFONE, u najmanju ruku!

Večeras su imali kraći drop, prvi posle nekoliko meseci, pa sam se poplašio da mi je nešto CRKLO!!! Toliko o tome.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.du.xdsl.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Ne budi ograničen, mi ne merimo protok!!!15.11.2006. u 20:52 - pre 212 meseci
E... nemoj mi petljaš firmu sa Sezamom, molim te :-). Kod nas ima 8 Mb/s ADSL sa neograničenim downloadom već neko vreme... ;-)

Marko.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
*.adsl.sezampro.yu.



+4 Profil

icon Re: Ne budi ograničen, mi ne merimo protok!!!15.11.2006. u 20:54 - pre 212 meseci
Markome, radiš u Neobee?

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.du.xdsl.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Ne budi ograničen, mi ne merimo protok!!!15.11.2006. u 20:54 - pre 212 meseci
Honorarno samo ;-)

Šalu na stranu... prvoklasna budalaština, stvarno.

Marko.
 
Odgovor na temu

jnk
beograd

Član broj: 29216
Poruke: 1472



+1498 Profil

icon Re: Ne budi ograničen, mi ne merimo protok!!!15.11.2006. u 21:35 - pre 212 meseci
zamislite da imate neograniceno vode mesecno.

ali mozete da pijete samo 5 minuta.
 
Odgovor na temu

sasa_vu
Beograd

Član broj: 62061
Poruke: 200

Sajt: www.fuckoffimbusy.com


+53 Profil

icon Re: Ne budi ograničen, mi ne merimo protok!!!15.11.2006. u 23:21 - pre 212 meseci
http://adsl.neobee.net/paketi.htm
Nisam toliko u toku sta se desava, imam 256 adsl kod neobee-ja, hocu da predjem na 512 i rekose mi da sacekam jos malo, jer ce od decembra biti jeftiniji adsl. Ovo je cenovnik sa sajta. Tako da ispada da ce 768 adsl biti koliko je sada 512. Ne vidim u cemu je problem?Zasto bi neko placao hour paket i doplacivao jer 5 sati neta nije nista, kad moze da uzme za 1350 bar osnovni flat 256 za mesec dana?
U principu sam zadovoljan njihovom uslugom, jos ako bude to pojeftinjenje.....:-)
Pozz
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: Ne budi ograničen, mi ne merimo protok!!!15.11.2006. u 23:22 - pre 212 meseci
Flat je flat, ali se meni, iskreno, ta varijanta mnogo vise svidja nego ona sa bandwithom..
 
Odgovor na temu

hypnotic85
Novi Sad

Član broj: 46171
Poruke: 108
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 82083065


Profil

icon Re: Ne budi ograničen, mi ne merimo protok!!!15.11.2006. u 23:50 - pre 212 meseci
@GR2310
Jel vi posebno zakupljujete port od operatera fixne telefonije a posebno placate net??? Reci mi npr. koliko je konacna cena sada za 1Mbit flat na mesec dana sa svim uracunatim troskovima? E da,jel pokriven ceo Solun i periferija?

Koristio sam VoIP Buster vise puta da zovem Grcku na fixni telefon i imao sam veliko kasnjenje (po par sekundi),zar su toliko lose telekomunikacije kod vas kada mi je sa Austrijom i Svedskom potpuno normalno radilo.
Kakav vam je ping inace?
 
Odgovor na temu

Acika
Aleksandar Dejanovic
Preduzetnik - Knjigovodja
Nish

Član broj: 33163
Poruke: 606
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.clubbing.rs


+1 Profil

icon Re: Ne budi ograničen, mi ne merimo protok!!!16.11.2006. u 00:19 - pre 212 meseci
Pa nemojte samo da pljujete po Neobee.net-u. imaju oni i pozitivnih stavri. Ovo je sigurno neki marketinski potez, ali ja sam generalno veoma zadovoljan njihovim uslugama, i jos ako bude ovo obaranje cena, odmah prelazim sa 256 na 512 Kb!!!

Nove cene Neobee ADSL paketa (od 01.12.2006)

Home 256k: 1350,00 din
Home 512k: 1750,00 din
Home 768k: 2450,00 din


Pozdrav

Aca
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Ne budi ograničen, mi ne merimo protok!!!16.11.2006. u 05:27 - pre 212 meseci
Marketing ekspert koji je smislio ovu ponudu treba da dobije Noblesovu nagradu

ADSL na sate, sta reci... izlisno je komentarisati, mislim da ce celih 1.5 coveka da im se prijavi za to.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
212.200.220.*



+4 Profil

icon Re: Ne budi ograničen, mi ne merimo protok!!!16.11.2006. u 07:45 - pre 212 meseci
Citat:
hocu da predjem na 512 i rekose mi da sacekam jos malo, jer ce od decembra biti jeftiniji adsl.


Ma, ubili su se da ti olakšaju život i smanje troškove! Aman, pročitaj ti to malko između redova, ili jednostavno INSISTIRAJ da ti odmah uvedu! Onda ćeš videti gde leži zec.

Ovo nije tema o tome dal' ste zadovoljni njihovim uslugama, već o novom ADSL paketu, tačnije "paketiću"!

Mada, možda se samo bore da opstanu, ne birajući sredstva!? Onda im želim lep bankrot.

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Ne budi ograničen, mi ne merimo protok!!!16.11.2006. u 10:06 - pre 212 meseci
Mi ne merimo protok, mi blokiramo portove...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Ne budi ograničen, mi ne merimo protok!!!

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8488 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.