Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Neka stara motorola

[es] :: GSM - telefoni :: Neka stara motorola

[ Pregleda: 11476 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

redgy_bre
Projektant, Pcomm
Beograd

Član broj: 39379
Poruke: 23
*.ETF.BG.AC.YU.



Profil

icon Neka stara motorola13.11.2006. u 22:40 - pre 211 meseci
Imam jednu staru motorolu nemam pojma koji je model u pitanju ali je ogromna, a uz sve to i ne radi, hteo bih da je popravim, moze li neko da mi preporuci strucnjaka za starije modele telefona. Mislim da je u pitanju pravi antikvitet od telefona! Da bi vam bilo jasnije o cemu se radi prilazem i jednu slicicu na kojoj se vide (cisto poredjenja radi) jedna nokia 6510, jedan bezicni telefon marke panasonic i to cudo od telefona.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Neka stara motorola13.11.2006. u 23:24 - pre 211 meseci
To veliko?!
Pa to izgleda kao beba od ove moje motorole:

Inace, malo mi je suzena slika, pa telefon izgleda manji, ali ako ti kazem da ima 2,5kg tezine, shvatices o cemu se radi. Da ne bude zabune, ovo nije fiksni telefon ili tako nesto, vec pravi mobilni GSM. Sto se tice majstora, poslacu ti broj pa ga pitaj, samo napomeni mu koliko si spreman da platis popravku, jer vrednost tog telefona na trzistu ne opravdava gubljenje vremena. Voli on da restaurira te starudije.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

Stijak
Beograd

Član broj: 97934
Poruke: 300
*.dynamic.sbb.co.yu.

Sajt: www.stijak.com


+37 Profil

icon Re: Neka stara motorola14.11.2006. u 05:21 - pre 211 meseci
A zbog čega je popravljaš?

Ako je zbog korištenja, onda ti se stvarno ne isplati. Mislim da za 15 evra na buvljaku možeš da kupiš polovni 3310 ili neki sličan telefon(a mnogi ljudi će ti za džabe dati). Da ne pričam o tome kako već od četrdesetak evra možeš da kupiš NOVI tel sa kolor ekranom(Motorola C139).

P.S. Što se tiče servisa, nisu se tehnologije baš toliko promjenile za ovih desetak godina koliko misliš. Iako spolja igleda bitno drugačiji, unutra je ista tehologija samo malo manje minijaturizovana (što može da bude samo olakšanje za servisere), tako da se slobodno oprobaj u nekom od servisa. Jedino, ako je otišao neki važniji dio, teško će biti naći rezervni.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Neka stara motorola14.11.2006. u 09:31 - pre 211 meseci
Stvarno, to se isplati popravljati jedino ako za tebe ima veliku sentimentalnu vrednost.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Neka stara motorola14.11.2006. u 20:12 - pre 211 meseci
U svakom slučaju nek planira džep za punjač jer mi se čini da se takvi telefoni ne pune često ... najviše 2-3 puta dnevno. ;) Baš sam se setio priče tipa koji je imao sličnu mada ipak noviju (mislim da je takva viđana u dosijeu X) da je ne puni često, samo ujutru i uveče.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: Neka stara motorola15.11.2006. u 10:15 - pre 211 meseci
Imao sam model koji je valjda bio naslednik ovog. I nije se bas cesto punio. Ali to je verovatno rezultat tadasnjeg munjevitog progresa :)
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

redgy_bre
Projektant, Pcomm
Beograd

Član broj: 39379
Poruke: 23
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Neka stara motorola15.11.2006. u 14:41 - pre 211 meseci
Pctel onaj telefon ti je genijalan! Da li je ispravan? Danas uopste nije problem naci telefon za male pare, i sa kolor ekranom i sa kamerom i slicno, ali da li mozes da nadjes neku starudiju kao sto je ova moja ili ono sa slike koju je prikazao pctel. A je li koji je to model uopste i kako se nosi ide li uz njega neki ranac ili slicno. Da li je na prodaju mozda?
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Neka stara motorola21.11.2006. u 10:33 - pre 211 meseci
Ovaj moj sa slike je Motorola 2200. To je jedan od prvih GSM telefona i dobijao se uz neke besne automobile kao dodatna oprema. Mozes zamisliti kako je to onda izgledalo, lupam, doplata za mobilni telefon 5000$
Sto se nosenja tice, ima rucku sa strane tako da ga naj normalnije uhvatis i nosis kao koferce Ako zazvoni, onda ti trebaju obe slobodne ruke, desnom drzis slusalicu a levom ovaj donji deo sa antenom i baterijom. Imao sam negde i original koznu torbicu za njega, koristio sam je par puta kad krenem na put - stavim sve licne stvari unutra.
Sto se prodaje tice, ne znam, nisam razmiljao o tome, ako nekom bas znaci mozda bih mu prodao... ionako ga ne koristim ni za sta pametnije od uveseljavanja ljudi. Zamislite, skupi se drustvo a neki frajer-fenserica pocne da se hvali svojim novim mobilnim telefonom. Ljudi malo gledaju, malo ne gledaju, ali kad ja kazem "baci tu igracku, vidi sta ja imam", eto zagarantovane zabave sledecih pola sata.
Mogu samo da zamislim sta bi se desilo da ga neko ponese uvece kad izadje u kafic, bio bi glavna faca
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

vaderru
ruma

Član broj: 80853
Poruke: 118
195.252.116.*



Profil

icon Re: Neka stara motorola22.11.2006. u 19:08 - pre 211 meseci
Ja bih ga opravio ako nije skupo???
Cisto da imam nesto sto retko ko ima??!!?!
 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Neka stara motorola23.11.2006. u 00:25 - pre 211 meseci
Dakle postavlja se logicno pitanje - zasto dati mozda i do 50e za popravku necega sto je staro skoro 10 godina kada novo imas za te pare i manje? Osim ako hoces da privuces paznju na sebe, pa da te svi zivi gledaju kada ides gradom i pricas sa tim..

 
Odgovor na temu

P1ksi
Home

Član broj: 94214
Poruke: 72
212.200.45.*



Profil

icon Re: Neka stara motorola23.11.2006. u 17:50 - pre 211 meseci
Citat:
redgy_bre: Imam jednu staru motorolu nemam pojma koji je model u pitanju ali je ogromna, a uz sve to i ne radi, hteo bih da je popravim, moze li neko da mi preporuci strucnjaka za starije modele telefona. Mislim da je u pitanju pravi antikvitet od telefona! Da bi vam bilo jasnije o cemu se radi prilazem i jednu slicicu na kojoj se vide (cisto poredjenja radi) jedna nokia 6510, jedan bezicni telefon marke panasonic i to cudo od telefona.


MMM Motorola C-160... Moj prvi mobilni aparat :) polovno placeno 350Dem...
BTW, veoma dobar prijem je imala u to vreme (izvlaci se antena), plus sto moze da radi na one klasicne NiMH punjive baterije (k'o za foto aparat). A i da se koristi kao punjac za njih :))

Na zalost ne znam za servis koji moze da je popravi.
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Neka stara motorola24.11.2006. u 12:32 - pre 211 meseci
Citat:
Mister Big Time: Dakle postavlja se logicno pitanje - zasto dati mozda i do 50e za popravku necega sto je staro skoro 10 godina kada novo imas za te pare i manje?

Da, i zasto pojedini ljudi ne kupe polovan auto za 2k eura vec daju vise desetina hiljada eura da restauriraju ovo:

Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

vaderru
ruma

Član broj: 80853
Poruke: 118
195.252.116.*



Profil

icon Re: Neka stara motorola25.11.2006. u 10:33 - pre 211 meseci
Zato sto to vole??
Oni ne gledaju druga misljenja nego svoja??!?!
 
Odgovor na temu

[es] :: GSM - telefoni :: Neka stara motorola

[ Pregleda: 11476 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.