Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Šeme FM špijun buba, VF sondi itd...

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Šeme FM špijun buba, VF sondi itd...

[ Pregleda: 8868 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ljyxx
Ljubisa Simic
Programer
Jagodina/YU

Član broj: 4855
Poruke: 15
194.106.174.*

ICQ: 24727864
Sajt: www.smilesoft.net


Profil

icon Šeme FM špijun buba, VF sondi itd...11.11.2006. u 15:08 - pre 212 meseci
Ima nekoliko šema pa vredi pogledati, možda nekom bude zanimljivo ili korisno.

http://www.spijunbube-spybug.com/seme_uredjaja.php
http://www.smilesoft.net
Software Development, Web Design, Internet Marketing
 
Odgovor na temu

virtualx
bihać - BIH

Član broj: 5930
Poruke: 3383
*.PPPoE-4801.sa.bih.net.ba.

ICQ: 11


+4 Profil

icon Re: Šeme FM špijun buba, VF sondi itd...12.11.2006. u 10:35 - pre 212 meseci
evo mene zanima ovo:
PRIJEMNIK - MINI SCANER

* Prisluškivanje 80 - 120Mhz
* Idealan kao specijalni prijemnik za bilo koji model naših špijun buba
* Napajanje: 3V
* Prepravljen prijemnik kineske proizvodnje

znaci zanima me kako su prosirili opseg ovog kineskog scan radija.
ja isto imam kineski scan radio(ne bas ovakav kao sto oni prikazuju) ,pa me zanima kako prosiriti opseg
ja sam pokusavao razvuci zavojnicu da hvatam vise frekvencije ,ali slabo je islo.
pomjerio sam opseg ,ali nedovoljno.
zelim da slusam frekvencije do 170MHz (ono murija,vatrogasci,bolnicari,amateri i slicno)
moze li se ovaj kineski radio prosiriti do te frekvencije? i kako da to izvedem?


 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
212.200.139.*



+122 Profil

icon Re: Šeme FM špijun buba, VF sondi itd...23.11.2006. u 00:14 - pre 211 meseci
pa mogao bi da pomjeris opseg do 170 mhz ali nevjerujem da bi se culo nesto od vatrogasaca,policije... zato sto radio stanice tih sluzbi koriste mnogo " uzu" modulaciju signala nego klasican radiodifuzni opseg 87-108mhz.
a i pored toga osjetljivost tih kineskih radija je vrlo mala pa bi mogao da slusas nekog na par kilometara daljine max.

pozdrav
 
Odgovor na temu

alpeko
Novi Beograd

Član broj: 16711
Poruke: 77
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Šeme FM špijun buba, VF sondi itd...01.12.2006. u 00:18 - pre 211 meseci
Tako je momce,osetljivost kineskih prijemnika je vrlo slaba cak i u podrucju fm-a.Inace su to sve kopije tda 8080 chipa,koji radi do 110Mhz.Ali nije glavni problem u tome.Problem je nestabilna frekvencija spijun bug-s,tako da prijemnik ode sa frekvencije.To nije slucaj sa difuznim stanicama,jer su one jake.Ako nekog zanima profesionalni prijemnik za bilo koju frekvenciju,sa pll sintezom,moze se javiti na pm ili mail.

Pozdrav svima [email protected]
 
Odgovor na temu

yu7br
Branislav Radojcic
KN05dr

Član broj: 118860
Poruke: 70
85.222.164.*

Sajt: www.pc-hamlet.rdgr.net


Profil

icon Re: Šeme FM špijun buba, VF sondi itd...01.12.2006. u 17:09 - pre 211 meseci
Citat:
alpeko: .....Ako nekog zanima profesionalni prijemnik za bilo koju frekvenciju,sa pll sintezom,moze se javiti na pm ili mail.
Pozdrav svima [email protected]

Slobodno objavi, ne stidi se
Sigurno ima jos onih koje interesuju takvi prijemnici, a nece ih praviti.
Ne plasi se za "autorska prava". Teh. dokumentacija takvog prijemnika je sigurno veca nego
ekran od 19 incha


Ne postoje glupa pitanja...
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Radio elektronika i tehnika :: Šeme FM špijun buba, VF sondi itd...

[ Pregleda: 8868 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.