Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NoInitialContextException

[es] :: Java :: NoInitialContextException

[ Pregleda: 1939 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shiggy
Bg

Član broj: 1367
Poruke: 121
195.252.86.*



Profil

icon NoInitialContextException08.11.2006. u 14:11 - pre 212 meseci
skinuo sam knjigu sa neta Teach Yourself J2EE programming in 21 days "
i u trecem danu pocinje da radi sa JNDI servisima. i umesto da to prodjem za dan
ja se ubih od cimanja da pokrenem ovaj kod

Code:

import javax.naming.*;
public class HelloWorld {
    public final static String JNDI = "sams/book";
    public static void main(String[] args)
    {
        try {
            Context ic = new InitialContext();
            ic.bind( JNDI , "Connan the librarian");
            System.out.println("Bound "+ JNDI );
        }
        catch (Exception exc)
        {
            System.err.print(exc);
            System.exit(1);
        }
        System.out.print("Hello World");
    }
}


i on mi redovno izbacije ovu poruku

Code:


javax.naming.NoInitialContextException: Cannot instantiate class: com.sun.enterprise.naming.SerialInitContextFactory 
[Root exception is java.lang.ClassNotFoundException: com.sun.enterprise.naming.SerialInitContextFactory]


e sad ja nisam bio lenj pa sam googlao po netu i nasao na vise tzv reshenja od kojih ni jendo nece da radi
postavio sam i jndi.properties i definisao classpath tako da sadrzi i j2ee.jar i javaee.jar ali opet nece da radi
Da li je neko imao slicnih problema i resenja?
 
Odgovor na temu

zmau
Dragan Jovanović
programer
Šabac

Član broj: 80834
Poruke: 290
*.185.eunet.yu.



+80 Profil

icon Re: NoInitialContextException08.11.2006. u 16:52 - pre 212 meseci
Ja sam imao mnogo sličnih problema zimus kad sam učio da koristim ejb2 tehnologiju koristeći Java sun enterprise studio (ili već tako nekako se zvaše). Onda sam ukapirao i da taj studio ima dosta bagova i da ejb2 nije baš kako bog zapoveda. Prešao sam na ejb3, eclipse i jboss i od tad sam mnogo srećnij.

Međutim, kod tebe vidim jedan prilično jasan trag :
Code:
java.lang.ClassNotFoundException: com.sun.enterprise.naming.SerialInitContextFactory


Potraži po jarovima koje tvoja aplikacija vidi klasu SerialInitContextFactory na zadatoj putanji. Potraži je i po ostalim jarovima koje si dobio sa insatalacijom. JAR koji sadrži ovu klasu moraš imati u putanji. Ako ga imaš u putanji, i ne radiš sa sun java studiom, onda ti teško mogu pomoći :).
it works on my machine
 
Odgovor na temu

shiggy
Bg

Član broj: 1367
Poruke: 121
195.252.87.*



Profil

icon Re: NoInitialContextException09.11.2006. u 17:35 - pre 212 meseci
Citat:
zmau: Ja sam imao mnogo sličnih problema zimus kad sam učio da koristim ejb2 tehnologiju koristeći Java sun enterprise studio (ili već tako nekako se zvaše). Onda sam ukapirao i da taj studio ima dosta bagova i da ejb2 nije baš kako bog zapoveda. Prešao sam na ejb3, eclipse i jboss i od tad sam mnogo srećnij.

Međutim, kod tebe vidim jedan prilično jasan trag :
Code:
java.lang.ClassNotFoundException: com.sun.enterprise.naming.SerialInitContextFactory


Potraži po jarovima koje tvoja aplikacija vidi klasu SerialInitContextFactory na zadatoj putanji. Potraži je i po ostalim jarovima koje si dobio sa insatalacijom. JAR koji sadrži ovu klasu moraš imati u putanji. Ako ga imaš u putanji, i ne radiš sa sun java studiom, onda ti teško mogu pomoći :).


na kraju sam se smorio skroz i instalirao OpenLDAP i sad se konektuje ondnosno ne puca na new DirContext() i nasao sam LdapCtxFactoru u lib\rt.jar. Ali sad moram da se smaram sa OLdap-om a administracija mi nije jaca strana. Hvala u svakom slucaju.
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: NoInitialContextException

[ Pregleda: 1939 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Srodne teme
Kliknite za generisanje liste srodnih tema...
Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.