Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Fiskalna kasa....???

[es] :: Vodič za posao :: Fiskalna kasa....???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13788 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

A.M.

Član broj: 48558
Poruke: 26



+10 Profil

icon Re: Fiskalna kasa....???09.11.2006. u 10:27 - pre 212 meseci
Zahvaljujem na linku sa misljenjima ministarstva finansija. Shvatio sam da su oni na jednom mestu naveli sve delatnosti koje ne moraju da daju fiskalni isecak pri placanju preko racuna, ali i ovako je dosta dobro.
Sto se Metroa tice:

"Takodje, s obzirom da se prodaja dobara iz veleprodajnog objekta fizickim licima tretira kao maloprodaja, promet koji privredni subjekt ostvari prodajom dobara fizickim licima iz veleprodajnog objekta duzan je da evidentira preko fiskalne kase.
Pri tome, u slucaju kada se iz veleprodaje vrsi promet dobara, odnosno prodaja pravnim licima i preduzetnicima, privredni subjekt nema obavezu evidentiranja tako ostvarenog prometa preko fiskalne kase.
Posebno napominjemo da kada fizicko lice, ovlasceno od strane pravnog lica odnosno preduzetnika, vrsi nabavku dobara u veleprodaji (kao sto je slucaj kod kupovine Cash&Cary), pravno lice, odnosno preduzetnik, davalac ovlascenja fizickom licu, duzan je da u svojim poslovnim knjigama evidentira ulaz svih dobara koja je ovlasceno fizicko lice nabavilo u veleprodaji za racun pravnog lica, odnosno preduzetnika. "

Misljenje ministarstva finansija iz septembra 2006, str.116.
 
Odgovor na temu

pancevac2006

Član broj: 120316
Poruke: 559
*.donet.co.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiskalna kasa....???10.11.2006. u 10:41 - pre 212 meseci
Malopre sam zvao opstinu(odeljenje za fiskalizaciju) i pricao sam inspektorkom.
Ako zelite da radite sa pravnim licima i da poslujete preko racuna (ISKLJUCIVO), potrebno je da podnesete molbu da vas oslobode fis. kase.U vecini slusajeva to prolazi ali kaze inspektorka ako nekome prodate uslugu za kes i on Vas prijavi...... Muke teske!
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Fiskalna kasa....???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 13788 | Odgovora: 21 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.