Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

[TV/FM kartica] WinFast Entertainment Center

[es] :: Windows aplikacije :: [TV/FM kartica] WinFast Entertainment Center

[ Pregleda: 3252 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon [TV/FM kartica] WinFast Entertainment Center07.11.2006. u 10:54 - pre 212 meseci
Naime ovu karticu sam pazario davne 2004 godine, i od tada nije bilo problema sa njom i Windowsom.
Od skoro je počeo računar da mi se resetuje samo do sebe zbog te kartice, bar tako piše u Event-u zbog čega se računar resetovao.
Karticu nisam vadio, tako da je normalno u slotu utisnuta i radi, gledam TV i FM slušam preko nje..

U čemu je problem sa karticom, ako je do sada radila ok, zašto resetuje računar?


P.S. Koristim maltene sve iste programe uvek, retko kada koji dodajem i obično pazim da je kompatabilan sa ostalim komponentama u računaru i drugim programima, tako da sigurno nije neki naknadno instaliran software, pa se on kolje sa karticom.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: [TV/FM kartica] WinFast Entertainment Center07.11.2006. u 10:58 - pre 212 meseci
Pa za pocetak probaj da skines njen driver i aplikaciju za gledanje programa pa da je ponovo instaliras.
Koju verziju drajvera koristis?
A da stavis neku noviju tj. verziju dve posle te koju imas.
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: [TV/FM kartica] WinFast Entertainment Center07.11.2006. u 11:03 - pre 212 meseci
Pošto sam jelte kupio u prodavnici TV karticu dobio sam i oriđinal CD sa drajverima :) sve sa hologramom.

Ne vidim zašto bi menjao drajvere ako su do sada radili normalno... nešto drugo je tu u pitanju, mislio sam da je zbog update Windows-a jer mi je win instalirao nekih 400mb up-grade i update-a ali nije ni do toga...
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: [TV/FM kartica] WinFast Entertainment Center07.11.2006. u 11:15 - pre 212 meseci
Šta uradiš pre nego što se računar restartuje?
Koliko često ide restrat?
Karticu i dalje možeš normalno da koristiš?

Nije isključeno da joj smeta neki softver. Probaj da je prebaciš u drugi slot, a najbolje bi bilo ako možeš da je testiraš na drugom računaru.
 
Odgovor na temu

Zoran Rodic
Beograd

Član broj: 57538
Poruke: 3215
*.adsl.static.sezampro.yu.

Sajt: zoranrodic.in.rs


+63 Profil

icon Re: [TV/FM kartica] WinFast Entertainment Center07.11.2006. u 11:48 - pre 212 meseci
Citat:
Deda_Mraz: Ne vidim zašto bi menjao drajvere ako su do sada radili normalno... nešto drugo je tu u pitanju, mislio sam da je zbog update Windows-a jer mi je win instalirao nekih 400mb up-grade i update-a ali nije ni do toga...


Ako radis update Win-a ne vidim zasto bi drajveri za tv kartu bili izuzetak? ;)

Uostalom, nista te ne kosta da probas
Lomografija je kad imaš sa čime, a nećeš … a Pinhole kad nemaš sa čime, a hoćeš! tm

 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: [TV/FM kartica] WinFast Entertainment Center07.11.2006. u 19:00 - pre 212 meseci
Citat:
mmwc: Šta uradiš pre nego što se računar restartuje?


Restart dolazi sam od sebe u bilo kom trenutku, nezavisno od onoga šta ja radim. Nema to odredjeno vreme kada se resetuje... jednostavno se isključi računar i ponovo uključi.

Citat:
mmwc: Koliko često ide restrat?


Ne može da se izračuna, jer nekada i neće da se resetuje a nekada uvati pa po 20 puta na dan.

Citat:
mmwc: Karticu i dalje možeš normalno da koristiš?


Upravo tako..

Citat:
mmwc: Nije isključeno da joj smeta neki softver. Probaj da je prebaciš u drugi slot, a najbolje bi bilo ako možeš da je testiraš na drugom računaru.


Isključeno je, reče ti da nije software 101%. Isto je i na drugom slotu, otac ima istu takvu TV karticu i njemu radi ok!

Citat:
alkion: Ako radis update Win-a ne vidim zasto bi drajveri za tv kartu bili izuzetak?

Uostalom, nista te ne kosta da probas


Ništa nisam dobio... i dalje se resetuje računar. A kada isključim i disable-ujem karticu računar normalno radi.
 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: [TV/FM kartica] WinFast Entertainment Center07.11.2006. u 19:42 - pre 212 meseci
Citat:
otac ima istu takvu TV karticu i njemu radi ok!

Da li si probao da zameniš kartice? Mislim, od nečega moraš da kreneš. Ili je problem u hadrveru ili softveru.
 
Odgovor na temu

Deda_Mraz

Član broj: 29099
Poruke: 4094
*.adsl.beocity.net.



+16 Profil

icon Re: [TV/FM kartica] WinFast Entertainment Center07.11.2006. u 21:51 - pre 212 meseci
Citat:
mmwc: Ili je problem u hadrveru ili softveru.


hehehehe dobar si

Ma neću da ih menjam, eto zamisli da nema moj ćale karticu... Počinje da me nervira više taj problem!
 
Odgovor na temu

Mbit

Član broj: 87574
Poruke: 184
*.dialup.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: [TV/FM kartica] WinFast Entertainment Center15.11.2006. u 00:48 - pre 212 meseci
probaj istestirati memoriju, sistem često puca zbog neispravne memorije, možda baš podatke nephodne za rad kartice ispisuje na neispravnim adresama, probaj, kod mene je to bio problem doduše sa dvb karticom.
 
Odgovor na temu

mikoni
Dinko Mikoni
Beograd

Član broj: 85369
Poruke: 328
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: [TV/FM kartica] WinFast Entertainment Center22.11.2006. u 21:09 - pre 212 meseci
Nisi lud da menjaš jednu od naboljih TV kartica ( naravno, u tzv. ekonomskoj klasi ), kako Ti to predlaže mmwc koji tvrdi da je problem ili u hardware-u ili software-u, ko će ga znati!!!!!!!!!???????????.
Imam istu i odlično se 'sporazumevamo'.
Kad 'poludi' uradim sledeće:
1. izvršim deinstalaciju iz Add/remove
2. izbrišem folder iz Program files
3. očistim folder Prefetch iz Windows-a
4. očistim registar bazu ( koristim program Resplendent Registrar v3.03 )
5. reset-ujem računar
6. uradim ( praktično novu ) instalaciju
Meni je više puta uspevalo da na ovaj način oživim karticu, probaj. Košta malo strpljenja i vremena, ali besplatno je.
Pozdrav, Mikoni

 
Odgovor na temu

Milan Gligorijevic
Pančevo

Član broj: 73740
Poruke: 5273

Sajt: milan.rs


+80 Profil

icon Re: [TV/FM kartica] WinFast Entertainment Center22.11.2006. u 21:24 - pre 212 meseci
Mikoni, mislim da nisi pažljivo pročitao moj post.
Citat:
Da li si probao da zameniš kartice
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: [TV/FM kartica] WinFast Entertainment Center22.11.2006. u 22:26 - pre 212 meseci
Stavi karticu u neki drugi PCI slot.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: [TV/FM kartica] WinFast Entertainment Center22.11.2006. u 22:30 - pre 212 meseci
... ili probaj da joj dodelis zaseban IRQ.
 
Odgovor na temu

mikoni
Dinko Mikoni
Beograd

Član broj: 85369
Poruke: 328
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: [TV/FM kartica] WinFast Entertainment Center22.11.2006. u 23:02 - pre 212 meseci
U prricipu, svi mi imamo želju da pomognemo čoveku u nevolji, iz mnoštva ideja se skoro uvek izvuče po koja pozitvno/negativna ali korisna konsekvenca ( isključuju se extremi, nadamo se da nije kartica nije crkla ).
E, problem je što po nekad u tome i preteramo ( sistem automatski, makar je to praksa savremenih OS, sistematizuje device i dodeljuje im prvi slobodni IRQ ).
Na kraju, pošto se Deda_Mraz nešto i ne oglašava, možda je već rešio problem pa otišao u Laponiju da se malo odmori od TV i drugih kartica i spremi novogodišnje poklone.
Mikoni
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: [TV/FM kartica] WinFast Entertainment Center23.11.2006. u 10:49 - pre 212 meseci
Molim ??? Ocigledno da je sve za ljude *ispisujem u neverici i smejuci se vrlo glasno* Ponekad se mnogo pravimo pametni i u besmislenim pokusajima da spustimo druge pomocu svojih ne toliko sirokih (ogranicenih) subjektivnih vidika i ocigledno manjka iskustva barem sto se tice modernijih racunara i problemima sa IRQ-ima. Ako si mislio da je problem sa IRQ-ima prestao da bude problem sa novijim racunarima (pravljenim u proteklih 5-6 godina) onda si u zabludi. Mikoni druze gde je to praksa makje ti? Ako mislis da je Windows XP "pametaniji" u odnosu na starije M$ OS-eve onda se grdno varas. Ovo govorim IZ PRAKSE a spadam u dosta iskusne. Cak i moja masina nije izuzetak. Moja audio kartica zahteva takvu konfiguraciju (dodelu zasebnog IRQ-a i iskljucenje ACPI-a u BIOS-u) jer ne voli da deli resurse sa drugim PCI uredjajima. Ima jos primera kao sto je ovaj:

http://www.techspot.com/vb/all...or-IRQWindows-XP-problems.html

ili ovaj:

http://www.pcadvisor.co.uk/for...;threadid=264227&forumid=1

I na Microsoft-ovom sajtu ces naci reference o Windows XP-u i IRQ problemima kao i na sajtovima odredjenih hardware vendora. U buduce pazite pre nego sto pocnete sa snishodjivim ispadima kao sto je ovaj. Stavari definitivno nisu onakve kako izgledaju. Barem ne u u oblasti racunara. Kaze Bil jedno a u praksi se pokaze nesto sasvim drugo

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 23.11.2006. u 11:59 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mikoni
Dinko Mikoni
Beograd

Član broj: 85369
Poruke: 328
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: [TV/FM kartica] WinFast Entertainment Center23.11.2006. u 22:17 - pre 212 meseci
Evo javno priznajem, bolji si majstor od mene, ako će to da reši problem i da zadovolji Tvoju sujetu.
Ali, i pored dobrog imena, mislim da nisi dobro promislio o suštini moje poruke. Nije mi bila namera da nikom solim pamet ili naklapam samo da bih nešto rekao ( čitaj: da bi se oglasio i bio viđen na forumu ).
Čini mi se da je u ovom slučaju neki banalan problem i zato sam predložio najbrže, najednostavnije i najbezbolnije rešenje, onda primeniti predlog mmwc izmenom kartica, a ako sve to ne prođe onda krenuti sa sistemskim stvarima u koje spada IRQ. Znam ja da XP vrlo nesavršena stvar i bez posete Microsoft-u. Zato sam i predložio navedeni red poteza.
I na kraju, čini mi se da smo možda malo 'uplašili' Deda_Mraz-a pa se čovek i ne javlja, a možda je rešio problem.
Binari_Minde, žao mi je ako si moju opasku shvatio lično i mislim da nisi imao razloga za toliki smeh ( pa još boldovan ).
Pozdrav svima sa teme, Mikoni
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: [TV/FM kartica] WinFast Entertainment Center24.11.2006. u 02:09 - pre 212 meseci
Nema sujete burazere. Nema potrebe za poredjenjem ko je bolji, ko zna vise i to mi nije bio cilj. Samo isterujem istinu na cistinu. Nema ljutnje, ali procitaj malo svoj predzadnji post i reci da nisi malo preterao sa velicanjem "savremenih operativnih sistema" i sa mozda nesvesnim spustanjem. Nije mi u krvi da takve stvari precutim.To je moje subjektivno vidjenje. Ako gresim ja se izvinjavam

Peace



 
Odgovor na temu

mikoni
Dinko Mikoni
Beograd

Član broj: 85369
Poruke: 328
*.dynamic.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: [TV/FM kartica] WinFast Entertainment Center24.11.2006. u 10:34 - pre 212 meseci
OK!! Nema sujete, nema dokazivanja ko je bolji i to treba da bude osnovno obeležje ovog foruma ( inače, duboko sam ubeđen da je na forumu takva koncentracija pameti i znanja da nam i veliki razvijeni svet može da zavidi, ovim potvrđujem i svoj odnos prema Tvom predlogu ali ne i prema Tvoja dva poslednja otpisa ).
Ujedno, zaštita takvog karaktera site-a treba da bude jedan od osnovnih zadataka administratratora i moderatora i to u smislu sprečavanja nepotrebnog rasplinjavanja i jalovosti naših priloga, moraš se složiti sa ovim moj dragi komšija Binary_Mind-u ( ovo zbog lokacije: 11040 ).
Međutim, ostaje i dalje pitanje da li je Deda_Mraz rešio svoj problem i koliko smo mu mi pomogli u tome.
Ako imaš komentar i na ovo, predlažem da to bude preko privatnih poruka da ne oduzimamo i vreme i prostor, a u cilju očuvanja nivoa foruma.
Pozdrav, Mikoni
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl.beocity.net.



+3779 Profil

icon Re: [TV/FM kartica] WinFast Entertainment Center26.11.2006. u 18:10 - pre 211 meseci
OK majstore. Kako ti kazes :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: [TV/FM kartica] WinFast Entertainment Center

[ Pregleda: 3252 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.