Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sajtovi sa mp3 muzikom

[es] :: Hosting :: sajtovi sa mp3 muzikom

[ Pregleda: 3082 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

supers_yu

Član broj: 118960
Poruke: 13
*.adsl.verat.net.



Profil

icon sajtovi sa mp3 muzikom01.11.2006. u 00:36 - pre 212 meseci
Zanima me na koju foru rade sajtovi poput nostalgija.com koji nude gomilu domeca mp3 muzike za download posetiocima i clanovima sa placenom clanarinom uz mogucnost brzeg downloada. Na sajtu je data napomena da je posetilac duzan zbog zastite autorskih prava da preuzeti sadrzaj izbrise iz svog komjutera u roku od 24 sata. Obzirom da je vlasnik sajtas pretpostavljam na osnovu vidjenog fizicko ili pravno lice iz USA zanima me da li je ova odredba nesto sto po njihovom zakonu omgucava neometan rad ovog tipa ili je to neka pravna formulacija izmisljena od strane autora da sluzi kao alibi ako se nekada pokrene pitanje legalnosti. Ukoliko ovakav zakon postoji pitam se zasto ne nalazim sajtove sa stranom mp3 muzikom koji je nude po istom principu prebacivanja odgovornosti na onoga koji je preuzima da je duzan i da je obrise i koristi samo da bi preslusao numeru.

Da li nase zakonodavstvo predvidja nesto ovakvo ili je opet po nasim pravilima za nekakav takav sajt koji nudi download domace muzike dovoljno placati neki novac SOKOJ-u cime bi neko kod nas mogao legalno i neometano da nudi za download gomilu domace muzike.
 
Odgovor na temu

damir_ser
Belgrade

Član broj: 168624
Poruke: 14
93.86.76.*



Profil

icon Re: sajtovi sa mp3 muzikom08.12.2008. u 10:47 - pre 187 meseci
Mislim da sam negde procitao da za skidanje pesama moras imati dozvolu izvodjaca pesme ili ukoliko je prodajes na internetu da valjda izvodjacu ide neki procenat. (ovo sam jos davno negde procitao)
 
Odgovor na temu

[es] :: Hosting :: sajtovi sa mp3 muzikom

[ Pregleda: 3082 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.