Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux na HP proliant dl320 sata raid

[es] :: Linux :: Linux na HP proliant dl320 sata raid

[ Pregleda: 3159 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zunior
Podgorica

Član broj: 102977
Poruke: 29
*.hypo-alpe-adria.cg.yu.

ICQ: 44291946


+1 Profil

icon Linux na HP proliant dl320 sata raid30.10.2006. u 08:03 - pre 212 meseci
Jel neko postavljao Red Hat [ako moze fedora jos bolje] na sata raid kontroler? Konkretno, server je HP Proliat dl320. Skidao sam sa HP drajvere ali nikako da mi linux prepozna sata diskove u raid-u.

Suse Linux sam postavio ali nekako ne mogu Fedoru ili Red hat [red hat je 3] ....


Jel ima neko ko je to uradio?

pozdrav svima ...
 
Odgovor na temu

jogurt
Zoran Milenković
nettverkskonsulent
Norway

Član broj: 13800
Poruke: 472
*.adsl.static.sezampro.yu.

Jabber: jogurt@elitesecurity.org
ICQ: 309530264


+8 Profil

icon Re: Linux na HP proliant dl320 sata raid30.10.2006. u 08:24 - pre 212 meseci
Koji je kontroler u pitanju? Koji Red Hat, koji kernel?

Obicno ide tako sto prvo pronadjes drajvere za distribuciju/kernel pod kojom podizes server (obicno ih ima na sajtu proizvodjaca ili na CD-u koji dolazi uz server), bacis ih na nekakvu disketu (u samom drajveru obicno imas konkretno uputstvo za instalaciju) i odmah posle pokretanja instalacije (obicno u linux expert modu) prakticno uputis server na floppy drive sa kog ce se loadovati drajveri. Posle toga, server ce videti raid.

pozdrav
Zoran
 
Odgovor na temu

dmc
system administrator
DeathCity

Član broj: 1373
Poruke: 115
*.astra-net.com.



Profil

icon Re: Linux na HP proliant dl320 sata raid31.10.2006. u 05:51 - pre 212 meseci
Svaka nova fedora bi trebala da vidi po defaultu RAID driver... Ne znam kako ide legalno ubacivanje SATA drivera preko anaconda instalera ili pre.. ja sam se snasao tako sto sam ubacio jedan IDE disk u masinu pored SATA raida i ceo sistem instalirao na njega (IDE).... kada sam sistem podigao sa ide-a.. iskompajlirao sam kernel za podrsku za moja sata HDD .... modprobe driver .... mountovao SATA RAID.... i iskopirao (pomocu MC recimo) ceo sistem na RAID.. podesio grub kako vec treba i sistem bootovao sa RAIDA posle... deluje komplikovao ali ja ne znam za drugi nacin... Posto si napomenuo da je Redhat EL 3 u pitanju... probaj sa necim novijim.. recimo fedora 5 ili 6.....


>>-!dmc/dtc!-<< >> http://linux.blog.co.yu <<
 
Odgovor na temu

zunior
Podgorica

Član broj: 102977
Poruke: 29
*.hypo-alpe-adria.cg.yu.

ICQ: 44291946


+1 Profil

icon Re: Linux na HP proliant dl320 sata raid31.10.2006. u 07:13 - pre 212 meseci
Citat:
dmc: Svaka nova fedora bi trebala da vidi po defaultu RAID driver... Ne znam kako ide legalno ubacivanje SATA drivera preko anaconda instalera ili pre.. ja sam se snasao tako sto sam ubacio jedan IDE disk u masinu pored SATA raida i ceo sistem instalirao na njega (IDE).... kada sam sistem podigao sa ide-a.. iskompajlirao sam kernel za podrsku za moja sata HDD .... modprobe driver .... mountovao SATA RAID.... i iskopirao (pomocu MC recimo) ceo sistem na RAID.. podesio grub kako vec treba i sistem bootovao sa RAIDA posle... deluje komplikovao ali ja ne znam za drugi nacin... Posto si napomenuo da je Redhat EL 3 u pitanju... probaj sa necim novijim.. recimo fedora 5 ili 6.....




Radio sam sa Red Hat-om jer jedino njega i Suse podrzavaju na HP. Suse sam uspio postaviti a RH nikako. Fedora bi mi vise odgovarala .... pa cu pokusati ovo tvoje ... Hvala dmc

pozdrav svima ...
 
Odgovor na temu

Marko_R
Marko Ranđelović
Programer
Niš

Član broj: 3737
Poruke: 575



+4 Profil

icon Re: Linux na HP proliant dl320 sata raid31.10.2006. u 14:41 - pre 212 meseci
Sa kojom Fedorom si probao?
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Linux na HP proliant dl320 sata raid

[ Pregleda: 3159 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.