Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DISA Kartice na Panasonic Centralama

[es] :: Fiksna telefonija :: DISA Kartice na Panasonic Centralama

[ Pregleda: 4616 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

muhha
Muhamed Jaganjac
System Admin
Tuzla

Član broj: 108630
Poruke: 15
*.partner.ba.

Sajt: www.partner.ba


Profil

icon DISA Kartice na Panasonic Centralama27.10.2006. u 13:51 - pre 212 meseci
Drugovi,

ovako je stanje, imam par Panasonic centrala i u njima DISA kartice a ne znam njihove oznake tj. ne znam da li ikako postoje? Pa molim da mi neko samo kaze koja je oznaka DISA kartice. Ja cu postaviti dokument sa podacima. Nadam se da mi mozete pomoci.

Pozdrav
J.M.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Guda
Dejan Guduric
GUDATRONIC
Novi Sad

Član broj: 80633
Poruke: 248
*.041net.co.yu.



+4 Profil

icon Re: DISA Kartice na Panasonic Centralama27.10.2006. u 16:18 - pre 212 meseci
Druže,

na osnovu onog što si priložio mogu ti reći sledeće:
Na TDA200 je sigurno nemaš, a na one 4 TDA100 možda.

No hajde da stvari rešimo redom:

DISA (Direct Inward System Acces) je Panasonic-ov naziv za funkciju (mogućnost) centrale, a do pojave TDA centala je bila uslovljena posedovanjem istoimene kartice.

Kod TDA centrala ovu funkciju realizuje kartica koja se zove MSG4 (KX-T0191) i ona se ne ugrađuje direktno u centralu, već na karticu za opcione module - OPB3 (KX-T0190) tj ovo je najobičniji nosač za 3 manje kartice.

Iz priloženog vidim da u one 4 TDA100 centrale imaš OP3 kartice, ali za svaku od njih moraš videti šta je od opcionih kartica ugrađeno na njih. desno dugme miša na OPB3 kartici, pa zatim "Card Propertis"

Inače hvala na pozivu, al baš nikako da me put nanese preko Drine...
 
Odgovor na temu

muhha
Muhamed Jaganjac
System Admin
Tuzla

Član broj: 108630
Poruke: 15
*.partner.ba.

Sajt: www.partner.ba


Profil

icon Re: DISA Kartice na Panasonic Centralama30.10.2006. u 08:49 - pre 212 meseci
Druze,

i ja sam na kraju skontao da to moze da bude samo ovaj OPB3...hvala ti puno si mi pomogao.

Imam jos jedno pitanje kada napravim znaci govorne poruke koje zelim prebaciti na centralu tj. na OPB3 karticu koji format moram koristiti posto nemam pojma sta se koristi jeli ide Wav ili neki drugi format koji jel on onda pusta?

Posto sam skinuo sve one Manual za podesavanje DISA-kartica al nikako da skontam koji format. Posto pise da se moze preko racunara ubaciti govorne poruke pa sa razmisljao da to na taj nacin uradim.
Pa molim te ako znas javi mi.

Velika hvala.

Pozdrav
J.M.
 
Odgovor na temu

Guda
Dejan Guduric
GUDATRONIC
Novi Sad

Član broj: 80633
Poruke: 248
*.041net.co.yu.



+4 Profil

icon Re: DISA Kartice na Panasonic Centralama30.10.2006. u 11:53 - pre 212 meseci
Ne znam koji format je u pitanju, nikada to nisam radio, uvek sam poruke snimao sa telefona, ali uradi sledeće:

1. snimi bilo kakve poruke putem telefona
2. iz softvera uradi Message file transfer PBX to PC
3. Kada se to završi znaćeš i kako fajlovi treba da se zovu i u kom formatu treba da budu...

Kada to uradiš javi ovde na forum.

pozdrav
 
Odgovor na temu

ananija
Vladimir
Beograd

Član broj: 102335
Poruke: 72
*.adsl.sezampro.yu.



+6 Profil

icon Re: DISA Kartice na Panasonic Centralama30.10.2006. u 17:51 - pre 212 meseci
samo obrati paznju da pre nego uradish transfer ogm poruka karticu 0191 morash da stavish OUS (out of service),drugacije nece
.... je.. se Mitru kad' popije litru ....
 
Odgovor na temu

muhha
Muhamed Jaganjac
System Admin
Tuzla

Član broj: 108630
Poruke: 15
*.partner.ba.

Sajt: www.partner.ba


Profil

icon Re: DISA Kartice na Panasonic Centralama10.11.2006. u 10:40 - pre 212 meseci
Jos jedan mali problem,


citao sam upustvo (Manual) za snimanje OGM poruka preko telefona ili preko racunara. Ali da vam iskreno kazem nisam nista pametniji, nigdje nepise koja je konbinacija tipki na telefonu kako da snimim poruku na centralu. Znate li mi pomoci, ako imate neko upustvo tj. Manual za ovaj dio posla. Dajte mi URL.

Cim budem ovo sve uradio napisat cu detaljan izvjestaj ovde na forum. Obecavam!

Unapred hvala.

Pozdrav
J.M.
 
Odgovor na temu

ananija
Vladimir
Beograd

Član broj: 102335
Poruke: 72
212.200.219.*



+6 Profil

icon Re: DISA Kartice na Panasonic Centralama12.11.2006. u 11:31 - pre 212 meseci
Citat:
muhha: Jos jedan mali problem,


citao sam upustvo (Manual) za snimanje OGM poruka preko telefona ili preko racunara. Ali da vam iskreno kazem nisam nista pametniji, nigdje nepise koja je konbinacija tipki na telefonu kako da snimim poruku na centralu. Znate li mi pomoci, ako imate neko upustvo tj. Manual za ovaj dio posla. Dajte mi URL.

Cim budem ovo sve uradio napisat cu detaljan izvjestaj ovde na forum. Obecavam!

Unapred hvala.

Pozdrav


ako nishta nisi menjao na centrali trebalo bi da uradis ovo:
na aparatu,koji ti je menadzer, snimash OGM poruke, podignesh slusalicu (classica), ukucash 36 (OGM record/Clear/Playback) zatim 1, nakon toga broj OGM poruke (1501,1502,....3901,3902...).Na display-u ce pisati "wait", nakon toga ce ti dati mogucnost da snimish poruku. Srecno
.... je.. se Mitru kad' popije litru ....
 
Odgovor na temu

bolerules

Član broj: 121949
Poruke: 14
212.200.27.*



Profil

icon Re: DISA Kartice na Panasonic Centralama20.11.2006. u 17:51 - pre 212 meseci
Drustvo,

Imam jedn problem ali neznamdali nekomozedamipomogne.

Imam centralu KX-TA308 i staviosam DISA karticu KX-TA30891X-1A radi snimanja Glasovne poruke...ili Outgoing messages.

Naime, treba mi fora sa govornim automatom. Dakle, da se javi glas i ti nakon toga biras koji ces lokal iza centrale. I sve to radi super ali...

Ogranicen sam na 30sec. Meni treba da mi glas izdiktira pricu na srpskomi na engleskom. Dakle, za to mi treba 60sec otprilike.

Kada snimas poruku imas imas opciju da snimis poruku 1...ali ima i poruka 2. E sada, pojma nemam kako da iskoristim obe poruke. Daje mi samo na poruci jedan a poruku 2 nista. Nije mi jasno cemu onda sluzi poruka2 ???

Ja bih hteo da spojim te dve poruke i da dobijem tih 60sec. Da li je to moguce??? Ili da prvo iscita poruku 1 pa onda poruku 2. Mora da ima fora samo me je ovaj lik iskulirao. Kartica znaci ima mem. za 60sec ali na dve razdvojeneporuke.

Da li neko zna kako to da resim???

Hvala puno,
Bole.
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: DISA Kartice na Panasonic Centralama

[ Pregleda: 4616 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.