Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HP nx9420 - mrezna kartica se vidi kao USB uredjaj!?

[es] :: Ostali hardver :: HP nx9420 - mrezna kartica se vidi kao USB uredjaj!?

[ Pregleda: 2814 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

yowmc

Član broj: 15575
Poruke: 20
*.eunet.yu.



Profil

icon HP nx9420 - mrezna kartica se vidi kao USB uredjaj!?24.10.2006. u 22:14 - pre 213 meseci

Nedavno sam postao ponosni vlasnik navedenog notebook-a. U pitanju je verzija koja se uglavnom prodaje na nasem trzistu (EV271AA#ABB).

U principu, jako sam zadovoljan racunarom ali desava mi se jedna cudna stvar za koju nisam siguran da li je neki hardverski problem, ili na ovom modelu to jednostavno tako funkcionise.

Evo o cemu se radi - mrezna kartica (Broadcom Gigabit NetXtreme PCI Express Ethernet Controller) se prikazuje kao usb uredjaj. Kada racunar radi na bateriju a mrezni kabl nije prikljucen mrezna kartica "nestane" - nema je ni u Device Manager-u, ni u Network Connections. Kada se prikljuci mrezni kabl, ili se racunar prikljuci na struju, mrezna kartica se pojavljuje i vidi se kao USB uredjaj u System Tray-u. Inace, ova mrezna kartica ispravno funkcionise kada je povezana.

Odradio sam sve moguce testove, instalirao najnovije drajavere, probao razne kombinacije sa deinstalacijom mrezne kartice i usb-a, vise puta reinstalirao operativni sistem i pokusao da nadjem da li mozda postoji neko podesavanje vezano za ovo - ali uvek se desava isto. Kontaktirao sam i HP podrsku i oni misle da to moze da bude neki hardverski problem, mada nisu bas sasvim sigurni kada sam ih pitao da li je moguce da je ovo uobicajeno ponasanje za ovaj model.

Zamolio bih ako jos neko ko ima ovaj model notebook-a procita ovu poruku, da napise da li se i kod njega desava ista stvar sa mreznom karticom ili sam naleteo na problematicnu plocu, jer za sada, dok ne proverim sve mogucnosti i ne budem 100% siguran, jos uvek nisam spreman da posaljem racunar "pod noz" servisera

 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: HP nx9420 - mrezna kartica se vidi kao USB uredjaj!?25.10.2006. u 08:55 - pre 213 meseci
Zanimljiv problem...
Kod dosta lapova se hard disk konta kao USB device, ali za mreznu - to jos nisam cuo.
U svakom slucaju, ako radi, mislim da ne treba previse da se nerviras. Iako je odgovor iz HP podrske neobicno nedefinisan. Neka moja pretpostavka je da to najverovatnije tako treba, a da je razlog sto se kartica ne vidi na bateriji - podesavanje u power settings profilu. Znaci kad se LAN ne koristi, sistem joj ukine napajanje. Ako te to nervira, siguran sam da negde u profilu mozes da podesis da LAN bude stalno ukljucen.
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: HP nx9420 - mrezna kartica se vidi kao USB uredjaj!?25.10.2006. u 09:16 - pre 213 meseci
Ma ne brini prijatelju. Radi se cisto o stednji energije, vrlo vjerojatno imas ukljucenu opciju lan power save. I to je ok. Filozofija je ta da kad ne koristiš mrežnu (kao što kaže fuzz otprilike) ona se automatski gasi da bi uštedila resurse laptopa. U safely remove hardware stoji iz identičnog razloga, ako je korisnik želi isključiti. I uzivaj u kvalitetnoj masini !

 
Odgovor na temu

yowmc

Član broj: 15575
Poruke: 20
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: HP nx9420 - mrezna kartica se vidi kao USB uredjaj!?11.11.2006. u 21:30 - pre 212 meseci
Potpuno se slazem i na isti nacin razmisaljam, ali ipak bih voleo ako bi se javio jos neko ko ima ili je imao prilike da radi na ovom HP modelu i potvrdi da li se mrezna kartica ponasala na takav nacin, jer bih tako bio siguran da je to ocekivano ponasanje.
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.dialup.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: HP nx9420 - mrezna kartica se vidi kao USB uredjaj!?12.11.2006. u 00:06 - pre 212 meseci
Imao si 17 dana da utvrdis da li to tako treba. Da li si imao neke probleme sa funkcionisanjem LAN-a?
Delujes kao da nisi...
A ako ti je bas toliko frka, i zelis da ti "serviser podesi" "usb LAN"...sta da ti kazem...odnesi da ti podesi...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

yowmc

Član broj: 15575
Poruke: 20
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: HP nx9420 - mrezna kartica se vidi kao USB uredjaj!?12.11.2006. u 22:59 - pre 212 meseci
Citat:
Fuzz: Imao si 17 dana da utvrdis da li to tako treba. Da li si imao neke probleme sa funkcionisanjem LAN-a?
Delujes kao da nisi...
A ako ti je bas toliko frka, i zelis da ti "serviser podesi" "usb LAN"...sta da ti kazem...odnesi da ti podesi...


Nisam imao nikakvih problema, ali iz iskustva znam da kada neka racunarska komponenta pocne cudno da se ponasa u startu, da se to obicno zavrsi njenim crkavanjem ili u najboljem slucaju sirenjem problema.

Zato zelim da utvrdim da li je ovo "normalno" (uobicajeno sigurno nije), jer ni serviseri u ovlascenim servisima nemaju pojma da li je u pitanju neki bag na ploci ili je to ocekivano ponasanje, a jedini nacin da to saznam je ako uspem da kontaktiram nekog ko ima isti takav racunar. U servisu su mi ponudili da mi zamene plocu, ali zasto bih "cerupao" racunar ako je sve u redu. Prosetao sam i po prodavnicama, ali tamo gde su ga imali taj model je rasprodat.

 
Odgovor na temu

yowmc

Član broj: 15575
Poruke: 20
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: HP nx9420 - mrezna kartica se vidi kao USB uredjaj!?13.11.2006. u 21:52 - pre 212 meseci
Konacno! Uspeo sam da pronadjem u cemu je fora. :)

Ja sam sve vreme pokusavao da negde u Windows-u pronadjem neko podesavanje vezano za mreznu karticu i napajanje, a resenje je cekalo na drugom mestu - u biosu postoji opocija "Lan power saving" i kada sam to disable-ovao, mrezna kartica je pocela da funkcionise uobicajeno.

Doduse, ja jesam ranije cackao i bios, ali nisam primteio ovu opciju... :D
 
Odgovor na temu

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
212.200.155.*



+9 Profil

icon Re: HP nx9420 - mrezna kartica se vidi kao USB uredjaj!?14.11.2006. u 07:58 - pre 212 meseci
Eto vidis...
A da si nosio u servis, verovatno bi ti naplatili popravku tog ozbiljnog kvara...
anti-heroin spree
 
Odgovor na temu

yowmc

Član broj: 15575
Poruke: 20
*.eunet.co.yu.



Profil

icon Re: HP nx9420 - mrezna kartica se vidi kao USB uredjaj!?17.11.2006. u 12:08 - pre 212 meseci
Citat:
Fuzz: Eto vidis...
A da si nosio u servis, verovatno bi ti naplatili popravku tog ozbiljnog kvara...


Verovatno...
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: HP nx9420 - mrezna kartica se vidi kao USB uredjaj!?

[ Pregleda: 2814 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.