Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Mrezna kartica ne prepoznaje kabal !

[es] :: SOHO Networking :: Mrezna kartica ne prepoznaje kabal !

[ Pregleda: 4722 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
213.244.200.*



+1 Profil

icon Mrezna kartica ne prepoznaje kabal !08.10.2005. u 17:42 - pre 225 meseci
Imam Gigabyte plocu KT600 i Mreznu karticu sa Relatek8139 chipom integrisanu na ploci. Kartica je ukljucena u Biosu ali kada utaknem mrezni kabal ne prepoznaje ga, jednostavno nista se ne desava kao da ga nema! Imam PCI karticu na istoj masini sa istim Chipom i na njoj sve radi bez problema.
Mrezna je korektno instalirana Windows ne javlja nikakav konflikt niti bilo sta drugo!

[mod trooper: ispravljen naslov]

[Ovu poruku je menjao trooper dana 08.10.2005. u 23:59 GMT+1]
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

Marcony
Network security inzenjer
Beograd

Član broj: 10486
Poruke: 1853
*.bg.wifi.vline.verat.net.



+18 Profil

icon Re: Mrezna kartice ne prepoznaje kabal !08.10.2005. u 17:52 - pre 225 meseci
Kabl? Da li je cross-over?

[Ovu poruku je menjao Marcony dana 08.10.2005. u 18:52 GMT+1]
YU2MP
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
195.252.90.*

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Mrezna kartice ne prepoznaje kabal !08.10.2005. u 18:25 - pre 225 meseci
U kom smislu ga ne prepoznaje? Da li stoji "Network cable is unplugged" ili stoji neka druga poruka kod odgovarajućeg mrežnog interfejsa?
I ko što Marcony reče, kakav je tip kabla? Neke kartice rade odlično bez obzira koji je kabl u pitanju, jer same prebace odgovarajuće parice. Sa druge strane, većina kartica zahteva da kabl bude crossover kod direktnog povezivanja dva računara, odnosno da kabl bude straight ako se kartica povezuje na switch/hub/router.
Pročitaj TOP temu u ovom forumu za malo više informacija o tipu kabla.
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

cyberaleksa
SRBIJA

Član broj: 70385
Poruke: 6
*.cust.panline.net.



Profil

icon Re: Mrezna kartice ne prepoznaje kabal !08.10.2005. u 20:56 - pre 225 meseci
Naime da nebi otvarao temu,imam isti problem ali sa AP na drugom kraju,na integrisanoj kartici uvek javlja da je cable unplug,kabel je straight,isti kabel i AP na drugom racunaru sa eksternom karticom radi ok,sutra cu poslepodne ici da isprobam na kompu sa integrisanom karticom sta se desava ako ubacim drugu,ali molim za savet,zasto ?

P.S. U biosu je kartica ukljucena i uredno prijavljena u windowsu (XPSP2)

[Ovu poruku je menjao cyberaleksa dana 08.10.2005. u 22:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
213.244.200.*



+1 Profil

icon Re: Mrezna kartica ne prepoznaje kabal !09.10.2005. u 14:10 - pre 225 meseci
Jel neko procitao sta sam napisao, sa drugom karticom radi sve korektno , cak sam menjao sa druge 3 kartice razlicitih proizvodjaca i sa njima radi !!! Kabal je naravno ispravan i cross-over i testiran sa Cable testerom, i da pise "Network cable is unplugged" i to pise kada se utakne i kada se izvadi kabal ne reaguje uopste na kabal. Jedino nisam probao da stavim Streight trough kabal mada je to u domenu fantastike da bi proradilo. Jedino me vuce da je hardware zakazala ali nije ni koriscenja uopste.
Ajde majstori !!!
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

Milos Stojanovic
Belgrade

Član broj: 10343
Poruke: 1864
195.252.90.*

ICQ: 282954730
Sajt: www.sietf.org


+7 Profil

icon Re: Mrezna kartica ne prepoznaje kabal !09.10.2005. u 15:40 - pre 225 meseci
Pa nema tu neke majstorije. Ako je kabl sigurno ispravan i sigurno crossover, 90% je u pitanju neispravan hardware. 5% pokriva domen SFa i to da integrisana kartica iz nekog nepoznatog razloga nije kompatibilna sa adapterom sa kojim pokušavaš da je umrežiš, a drugih 5% neku skrivenu opciju u BIOSu i/ili Windowsu koja se urotila protiv tvog mrežnog adaptera :)

Hm, evo ideje, da bi otklonio neduomice, bootuj neki Live Linux, recimo Knoppix i slično, pa vidi da li radi u njemu. Ako radi, onda je Windows u pitanju, mada bi mi to bilo vrlo čudno. Ako ne radi, onda je hardware. Easy as that.
ex. trooper
Oh goody... it's my Illudium PU-36 Explosive Space Modulator!
Softversko Inženjerstvo
♪♫♪
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Mrezna kartica ne prepoznaje kabal !09.10.2005. u 18:27 - pre 225 meseci
Juče sam imao sličan problem sa svojom mrežom,možda je to i kod tebe slučaj.Naime utičnica na mrežnoj kartici ima kontakte koji su u stvari žice savijene pod određenim uglom,e sad kada je taj ugao oštar kontakt se ne može ostvariti pa izgleda da kartica ne radi.Sve što je potrebno da se uradi je da se pincetom žice malo isprave ka napolju ,pritom se mora paziti da ostanu u svojim ležištima.Pogledaj i probaj ništa te ne košta.

[Ovu poruku je menjao stil dana 09.10.2005. u 20:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
*.net
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Mrezna kartica ne prepoznaje kabal !09.10.2005. u 19:50 - pre 225 meseci
Sad cu da je razbucam pa cu da javim sta sam uradio. Pozdrav i hvala
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
213.244.200.*



+1 Profil

icon Re: Mrezna kartica ne prepoznaje kabal !09.10.2005. u 21:44 - pre 225 meseci
Nasao sam sta je u pitanju, izlomljen je PIN 6 na konektoru na kartici tako da nema nista od te kartice :( pa nisam hteo da majstorisem da pomeram pinove kao sto je rekao STILL, nabavio sam par PCI kartica.

Hvala na pomoci.


Off topic: Da li neko zna ili ima semu kako da napravim onaj kablic koji prespaja PCI karticu sa maticnom plocom za Wake on LAN ?
Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

[es] :: SOHO Networking :: Mrezna kartica ne prepoznaje kabal !

[ Pregleda: 4722 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.