Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jel moze ovo brze i/ili u jednom queryju

[es] :: MySQL :: Jel moze ovo brze i/ili u jednom queryju

[ Pregleda: 2053 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ranzo

Član broj: 112917
Poruke: 14
212.200.119.*



Profil

icon Jel moze ovo brze i/ili u jednom queryju24.10.2006. u 03:48 - pre 213 meseci
mysql_query("UPDATE tabela SET total_votes = total_votes + 1 WHERE id = '$id'");
i onda da bih saznao koliko sada ima glasova, ide nesto poput
...mysql_query("SELECT total_votes FROM total_votes WHERE id = '$id'")

jel moze to nekako brze tj optimalnije? sve mi izgleda kao da moze, jer se radi sa istim poljem u istoj tabeli i sa istim ID, ali stvarno nemam ideju kako bi se to odradilo
 
Odgovor na temu

Milan Andjelkovic
Product Manager
Tegus Medical
Beograd

Član broj: 4476
Poruke: 3281
*.verat.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/milan..


+8 Profil

icon Re: Jel moze ovo brze i/ili u jednom queryju24.10.2006. u 17:57 - pre 213 meseci
Pa nemaš načina da zguraš update i select u jednom kveriju. Odnosno imaš, ali ne sa ciljem koji si naveo. A kveriji koje si naveo teško da mogu da budu kraći i optimizovaniji.
ex.mangel
 
Odgovor na temu

Ranzo

Član broj: 112917
Poruke: 14
212.200.119.*



Profil

icon Re: Jel moze ovo brze i/ili u jednom queryju24.10.2006. u 19:59 - pre 213 meseci
ok, pretpostavih to, ali rekoh da proverim sa josh nekim

hvala
 
Odgovor na temu

Spirkowsky
Nenad Spirkoski
Beograd

Član broj: 205
Poruke: 50
*.verat.net.

Jabber: spiki@elitesecurity.org
ICQ: 18986722
Sajt: www.spiki.be


Profil

icon Re: Jel moze ovo brze i/ili u jednom queryju25.10.2006. u 07:13 - pre 213 meseci
Čini mi se da nije dat dobar "primer". Tj u selectu bi trebalo da stoji "FROM tabela" umesto "FROM total_votes"

Ukoliko (a tako mi deluje) se "id" odnosi na opciju1, opciju2 itn isquliraj donji pasus.

U slučaju da se beleži npr id_korisnika, glasao_za_opciju_id_1, a postoji total_votes u smislu uniq_id, onda može da stavi auto_increment atribut na total_votes i kasnije koristi select last_insert_id(); koji bi vratio poslednji "id", tj "total_votes" iliti ukupan broj glasova ... Mislim, 99% sam siguran da nije tako koncipirano, ali počeo sam zbog smanjene koncentracije počeo da kucam odgovor bez pažljivijeg obraćanja na upite pa mi je glupo da propadne mudrovanje :) da, znam, u tom slučaju bi napisao da ima još jedan update pre ovoga :)

my 2 eurocents
I sell frozen jogurt which i call frogurt
 
Odgovor na temu

[es] :: MySQL :: Jel moze ovo brze i/ili u jednom queryju

[ Pregleda: 2053 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.