Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6362061 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ilaj

Član broj: 68556
Poruke: 140
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.10.2017. u 18:21 - pre 79 meseci
Dule mi rece , jednom godisnje zbog garancije, ali realno ima li u stambenom objektu potrebe za temeljnim ciscenjem vise od 2x godisnje (mala deca borave u objektu) ?

Pitam iskustveno misljenje, jer iskustvo u grejanju klimama mi je 0, a ipak sada rade dobar deo godine sto na grejanju sto na hladjenju.
2x fujitsu(general) 07LEC + Fujitsu 12LUC
80mkv. spoljni zidovi 25 cm puna cigla 10 cm stiropor, plafon 20 cm mineralna vuna
stolarija PVC , osim dva jako losa drvena prozora koje mislim da promenim u nekim buducim
projektima/dogradnjama oko kuce.
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.10.2017. u 19:47 - pre 79 meseci
Citat:
djalf:
Upravo ispratio Duleta, bio uz put pa svratio da se i licno upoznamo, na kafu i lepo se ispricasmo. Lik je legenda, to je moje misljenje i samo da je blize ne bi nikom drugom dao da mi radi klime. Hebem ti geografiju :D
A ja vise na auto ne drzim, ako je kao sad do 5c napolju nocu a danju 10-12c, stoje na Low. Ako je hladnije idu na Medium, bolje nju da slusam nego komsiju sa kafanom :)

bila je dobra kafa, mozes da se udas ;)

samo da ispravis jos one nosace, i klime ce biti zadovolj(e)ne
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.10.2017. u 19:49 - pre 79 meseci
Ja mislim da je jednom godisnje sasvim dovoljno i to nakon sezone hladjenja jer se tada obe jedinice isprljaju vise nego kada greju. Obavezno pranje izmenjivaca spoljne jer je suva pa se nakupi prasina koje i ima vise leti, a unutrasnja zbog vlage se vise prlja jer prasina kada je vlazna se lepi kao i obavezna dezinfekcija jednom mesecno. Pranje i turbine isto jer se i na njoj dok hladi lepi prasina, postoje filteri ali ne mogu da zadrze bas najsitnije cestice prasine koje se najvise i lepe.

@tvrdoglavi
Pisali u isto vreme. Za kafu ;) A za nosace cu videti da dodje ovaj "majstor" koji je montirao i da stavi duze/vece na LLCA i da na ovu jednu LGC ispravimo na prolece.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.10.2017. u 22:35 - pre 79 meseci
Nisam mogao da ne podijelim s vama ovo :)
Samo da vidite kako izgledaju druge teme o klimama.
Strucnjaci koji uce druge o ovoj bransi.









Zato treba cijenit ovu temu.
Ovdje se moglo naucit svasta.
Na ovoj temi ima i struke.

Anon je mozda bio agresivan kad su kinezi u pitanju,ali za temu je svakako bio koristan,najvise je donio literature iz koje smo svi nesto naucili.
Samo da vidite kako tema moze izgledat kad na nju ne budu vise svracali oni koji nesto znaju.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja08.10.2017. u 22:57 - pre 79 meseci
Ima toga jos :)



Mozda bi najbolje bilo napraviti posebnu rubriku temu za bisere.
Cini mi se da je zoxor kopirao neke bisere sa drugih foruma.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.10.2017. u 01:06 - pre 79 meseci
Tebi ako toliko fali Anon, ti ga vodi u kafanu, meni a i vecini ne nedostaje ni malo. Nista on nije doneo ovde niti sam ja nesto naucio od njega. Ja sam prve klime uzeo mnogo pre njega tako da su drugi ljudi zasluzni za to. I imam iza sebe veliko iskustvo grejanjem na klime, cak sam ih i rasklapao i vecinu sam prao.
Znam sta moje LGC mogu i u kakvim uslovima. One su po snazi izmedju LM i LU serije. I znam da ako ljudi pravilno objasne njihov slucaj da ce moja preporuka 99% biti tacna i dovoljna za uspesno grejanje.
A ovaj jeste biser, koji je jos ubedjen da je ovo tacno sto pise.
Zato je internet opasan, neznalica moze prouzrokovati ozbiljnu stetu.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.10.2017. u 05:24 - pre 79 meseci
Nisam zapazio da je Štikla nešto pogrešio. Mada, nema potrebe oko toga da pravi neku filozofiju i stručnost. To se uči u srednjoj školi.
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.opera-mini.net.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.10.2017. u 06:26 - pre 79 meseci
E, da sam slušao Anina, svega ovoga ne bi bilo...Za koji dan ću moći da kažem "svega onoga"... Radi njega sam uzeo ASYG 12LTC, nisam se pokajao. Jeste jače nego što mi treba, ali i na -19℃ je bila na visini zadatka, jer su tada i TA peći posustajale. Najtoplije je bilo baš u dnevnoj sobi, kod klime. I tašta je redovno svraćala da se ugreje :)
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.10.2017. u 09:09 - pre 79 meseci
Mozda, ali niko nije imao 18-ticu da ti kaze da modulacija nije po sprecifikaciji a kod 12-tice jeste, bar bolja. Lako je da Anon kaze, e to je kinez, to ne valja. On za ovaj problem nije znao jer je nema niti je neko pre tebe uzeo pa da kaze iskustvo. Cak i famozni Eurovent, u koji se on toliko kune je u ovom slucaju debelo podbacio jer testira samo max kapacitete dok modulaciju ne. Ja bi njih i kontaktirao u vezi toga, jer to je bitna stavka kod uredjaja koju oni ocigledno ne testiraju. I onda ta klima ne bi dobila diplomu jer ne radi po sprecifikacijama i ti je ne bi nikad ni uzeo.

Ovo sam hteo da napise sinoc ali sam ostao bez neta:

@rovacccc
Kod nas je taj Daikin oko 500e dok je 09LLCA bila 375e letos, sad ovaj Fuji zamenski LLCB je 47k sto je oko 395e. Koliko bese je bio Daikin tamo?

@ddanijel
Dobar je to info i stvarno korisna stvarcica. Mogao bih da pratim potrosnju LU modela koji mi je u lokalu, predpostavljam i da mu gasim napajanje u slucaju grmvljavine ili nestanka struje. Ubiquiti bas kosta, dok ovi kinezi pitanje je koliko su kvalitetni, jos mi se ne svidja sto se zice vezuju direktno, nema uticnicu pa je malo ruznije resenje.
Ajd kad ti stigne i kad probas posto se razumes, javi valja li sta taj kinez.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.10.2017. u 09:38 - pre 79 meseci
Citat:
Cronnin:
Nisam zapazio da je Štikla nešto pogrešio. Mada, nema potrebe oko toga da pravi neku filozofiju i stručnost. To se uči u srednjoj školi.

On uci ljude da je protok zraka ne bitan,da ne utice na kapacitet i cop, svejedno ako duva high ili super quiet ista je snaga i cop,,da nije bitna temp na usisu unutarnje jedinice,nije bitna ni temp izduva unutarnje.

Jel i ti mislis isto ?
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.10.2017. u 10:02 - pre 79 meseci
Tako je @djalf , on je postao potpuno beskoristan na temi , sem negativne energije i lazi koju siri gde god se pojavi nista pametno i ne kaze . Znas kako , nekad sam i ja pokusavao da imam raumevanja za njega dok su ga drugi pljuvali ali brate mili nema toga vise ..

@jozza

Da si uzeo 12-ke ti bi sad pricao drugu pricu bar po snimcima koje kace ljudi a i svi se kunu da lepo modulira , mozda ne bi bio prezadovoljn ali bi svakako bio mnogo zadovoljniji nego sa tim 18-kama . Sad kako je tako je i hvala bogu da si isao preko Duleta pa ti je relativno lako izboksovao povracaj novca te sad naravno uzmi Fujitsu i bog da te vidi ..

Ja sam vec na jednoj temi rekao , sacekacu da vidim kako ce se pokazati ova Mission 12 na grejanju pa ako bude dobra onda se jos i moze preporuciti , a zasto jos uvek gledam na nju , pa zato sto necu preporucivati ljudima 09LLCA jer pored tog baga po specifikacijama ne moze da se ocese o Mission 12 . E sad , da li su specifikacije i koliko tacne , sacekacemo da vidimo sta kazu korisnici , pa ako svi kazu da je dobra onda je OK za te pare . I ovo sve ce da stoji sve do momenta dok se kod nas ne pojavi 09LLCE , ako se ikad i pojavi i ako bude cenovno prihvatljiva , tad ce Midea izgubiti svrhu jer je 09LLCE osetno bolja od 09LLCA , tacnije jaca i moze da parira Mission 12 po specs , a kvalitet je tu ipak osetno bolji . To je neko moje razmisljanje i moze nekom da se svidi a mozda i ne , nebitno . Mission 18 vise nije za preporuku sem ako nekome treba za magacin , kako kaze @jozza

I da , da jos jednom napomenem , ima ljudi koji me napadaju jer im preporucim Duleta za bilo koji vid saradnje te da mi ko zna sta radi besplatno , ma bre placa me da pisem o njemu , ludilo . Pa evo , sad ste imali prilike da vidite ono sto ja odavno znam , mnogo prezadovoljnih ljudi i samo lepe reci pa i ako pored toliko zadovoljnih kupaca on ne zasluzuje da ga ja preporucim , onda bi ja bio smrad , bar ja tako razmisljam . Recimo @anon je prvi koji me proziva za njega , ma mojoj mami je dao besplatnu klimu , pa verovatno je to sad uradio za @jozzine roditelje a sve u cilju da ljudi lepo pisu o njemu , eto koliko smo sjbn narod . Ja se secam dana kad sam ganjao koga da angazujem za ugradnju i kupovinu klime , sama sreca me navela na njega i tek kasnije sam saznao da je vec nekima s foruma radio ugradnje . Zato smatram da ne samo Duleta , vec svaki dobar servis treba da se preporuci a druga je stvar sto je malo njih koji rade kvalitetno , i nemojte biti skrti u tome jer bar vi znate koliko je to znacajno . Ovo sam morao da napisem jer mi je upalo u oci da se u zadnje vreme Dule pominje u pozitivnom kontekstu pa kad je vec tako morao sam da obrazlozim i ja moje vidjenje a i zasto ga ja drugima preporucujem , sad ste dobili i potvrdu svega toga .


Uff koja sam slihtara
Dule treba mi jos jedna klima GRATIS , jel moze
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.10.2017. u 10:46 - pre 79 meseci
Cronin evo jos gradiva da mozemo naucit :)

Znaci za cop je bitno znat i samo temp okoline unutarnje jedinie (temp sobe) i vanjsku temp.
Ima i formula.




A mi se cijeli zivot bakcemo koja klima je bolja koja ima bolji cop.
A ustvari ako je unutra 20 *C i ako je vani 0*C ispade svaka klima ima isti cop.
Cak je i potrosnja struje ne bitna haman u ovoj formuli.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.10.2017. u 10:52 - pre 79 meseci
@nexteen
Moze, al da ne saljes zenu nigde kad dodje da montira Moja srecom nije bila tu kad svracao, ko zna sta bi bilo
Salu na stranu, covek svratio da se upoznamo, odmah video nedostatke, nosaci su mali za 09LLCA, trebalo bi malo duzi da se stave, LGC na terasi ona sto iza nema fasadu/stiropor da se to odradi, veci nosaci i da se odvoji od zida. Covek odmah vidi nedostatke i razume se vise od mojih lokalnih "majstora" da ih tako nazovem. Kazem, da je blize, njega bih angazovao za sve ali tako je kako je. Ako bude vise nas po Srbiji i on bude vise leteo, mozda ce i cesce da nas obilazi
A za uporedjivanje 09LLCA i Mission 12 reci cu ti samo ovo sto sam diskutovao sa Duletom. On/off klime imaju elektroniku samo u unutrasnjoj jedinici, dok inverteri je imaju i na spoljnoj. Kroz iskustvo moje sa racunarima i njegovo u elektronici dosli smo do zakljucka da je pitanje trajnosti te elektronike u spoljnoj jedinici, na prvom mestu kondezatora/elektrolita na koje utice temperatura, dakle extremne vrucine i extremne zime. Svako ko se malo razume zna sta znaci kineski i japanski kondezator, koje su razlike i u ceni i kvalitetu. Tako da ta Mission 12 tek tu treba da se dokaze jer imamo samo jednog coveka koji je grejao jednu sezonu sa njom, i to jos nista ne govori o tome. Dok sa japancima, a najvise Fujitsu zbog dobre cene u Srbiji, nas ima najvise sa dugogodisnjim stazom u grejanju. Ja se iskreno nadam da ce ta Midea Mission raditi bar 5 godina bez problema u datim uslovima.
09LLCE ako se i pojavi bice znatno skuplja od LLCA/LLCB jer ima EEV. Razlika u ceni izmedju 9 i 12 ce biti ne vise od 4000din, i zato uvoznik ih nece nikad ni uvoziti jer to niko nece kupiti pored jaceg modela koji ima dobru modulaciju i za manje prostore.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.10.2017. u 11:18 - pre 79 meseci
Ako cemo iskreno ja mu moju zenu ponudim da povede sa sobom u NS :)

Ma nema sta , zna se da su japanci kvalitetniji ali i ti sam znas koliko si sreo ljudi koji zapucaju za Mideu ili cak i za jeftinije invertere pa im je i ta Midea preskupa , pa kako onda da ga ja ubedjujem da uzme samo japanca kad nema ili pak nece , a od tih klima 3 klase pre bi ima preporucio Mideu Mission nego neki noname brend .
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

Heinz
Voždovac

Član broj: 293309
Poruke: 276
46.240.132.*



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.10.2017. u 11:55 - pre 79 meseci
Citat:
djalf:
26c unutra mi je suludo, stvarno ne znam cemu tolika temperatura. O suvom vazduhu i da ne govorim. Najvise sto sam imao je 23.5c da bi u drugim prostorijama bilo 22c. Sad ni toliko vise ne moram jer sam dodao klime.


Stvar navike. Klima mi je podešana na 24 da bi mogli da sedimo u kratkim rukovima u dnevnom boravku. Kineski termostat pokaže 25, dok u spavaćem bloku koji se ne greje na klimu bude 23 (centralno grejanje) i nije da se ne primeti tih 2 stepena razlike.
 
0

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
*.static.corp.blic.net.

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.10.2017. u 12:03 - pre 79 meseci
Ako neko ima da podjeli iskustva sa Fujitsu ASYG14LUCA . Kapilara ili EEV , kako se ponaša ( modulira ) na malim snagama itd. Uglavnom svako iskustvo dobrodošlo!
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.10.2017. u 12:24 - pre 79 meseci
Citat:
rovaccccc:
Citat:
Cronnin:
Nisam zapazio da je Štikla nešto pogrešio. Mada, nema potrebe oko toga da pravi neku filozofiju i stručnost. To se uči u srednjoj školi.

On uci ljude da je protok zraka ne bitan,da ne utice na kapacitet i cop, svejedno ako duva high ili super quiet ista je snaga i cop,,da nije bitna temp na usisu unutarnje jedinice,nije bitna ni temp izduva unutarnje.

Jel i ti mislis isto ?


Meni se u trenutku učinilo da piše drugačije. Tih 20-25 °C može da mu bude primer za 10°C heat funkciju :)


Citat:
rovaccccc:
A mi se cijeli zivot bakcemo koja klima je bolja koja ima bolji cop.
A ustvari ako je unutra 20 *C i ako je vani 0*C ispade svaka klima ima isti cop.
Cak je i potrosnja struje ne bitna haman u ovoj formuli.


Ma to je teoretski slučaj. Ne može klima da održava 20°C, ako izduvava istih 20°C, dok prostorija ima 2 kW toplotnih gubitaka. Da bi sobi predao neku smislenu količinu toplote u takvom režimu, treba da duva uragan iz klime. Ne bi nikako ni bio prijatan osećaj da ti u stanu po glavi jako duva vazuh temperature od samo 20°C. Brzo bi završio na urgentnom :)

Lepo je on možda savladao teoriju, ali izgleda onda da se nije bavio praktičnom realizacijom. Valjda je i detetu jasno da temperatura izmenjivača mora da bude tih 50°C, da bi uspeo duvanjem da zagreješ sobu. Na svakom drugom sajtu se jasno pominje i razlika za sisteme vazduh-voda, gde se jasno vidi pad COP-a vezan za temperaturu izlaza, kada ista spoljna jedinica ide na podno grejanje i zidne radijatore.

Ako su budalaštine, nemoj da ga citiraš. Nema potrebe da trpamo gluposti ovde.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.10.2017. u 12:31 - pre 79 meseci
Citat:
maks-rs:
Ako neko ima da podjeli iskustva sa Fujitsu ASYG14LUCA . Kapilara ili EEV , kako se ponaša ( modulira ) na malim snagama itd. Uglavnom svako iskustvo dobrodošlo!


14 luca koristi istu vanjsku jedinicu kao 12 luca.
Naravno da ima eev.
I lijepo modulira.
U papirima moze da se spusti u 270w.

Mozda je najbolje poslusat one koji ju imaju.
Mada ne vjerujem da ce se kod fujitsu desit primijetna razlika u donosu na papire.
Tu je to negdje.

Za razliku midea 18 po papirima se spusta do 220-230w a u praksi ne ide ispod 800-900w :)

 
0

maks-rs
ing. elektrotehnike
Pale , R.Srpska

Član broj: 217855
Poruke: 796
*.static.corp.blic.net.

Jabber: maks-rs


+45 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.10.2017. u 12:41 - pre 79 meseci
@rovaccccc

Sad se razočarah :-) , znači tjunirana 12-ka . Odnosno , pitanje je da li je isti kompresor ? Ako jeste , utiče li ta povećana snaga na radni vijek ?
Commo Compact 23 (4-18 kW) ,180m2 u 3 etaže na 870 mnv , izolacija 5cm zid ,20cm krov
VTC 512 @60C ,9 panelnih radijatora +termoglave , 2 sušača ,100L kombi bojler, T vode 65 C
Električni kotao Vaillant 18kW
Klima inverteri: MITSUBISHI MSZ-SF42VE, HITACHI RAC-DJ50
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja09.10.2017. u 12:48 - pre 79 meseci
Uzmi 12 ku dobices isto :)

Sto se tice tuninga razlika je samo nesto malo veci protok zraka na unutarnjoj jedinici koliko sam ja uspio vidjet.
I isto tako mrvicu veci kapacitet odnosno cop,ali bas mrvicu.

-isti kompresor,cak se i ne vrti forsira vise,u obje se vrte od 18 do 130 hz
-ista vanjska
-isti izmjenjivac
-ista kolicina freona
-isti protok zraka na vanjskoj
-ista unutarnja jedinica

Razlika je sto u svakoj brzini unutarnja ima nesto malo veci protok nego na 12 luca.
I tako dobijes na -15 luca 12 kapacitet 3,20 kw dok luca 14 pri istoj porosnji struje 3,30 kw

 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 934 935 936 937 938 939 940 941 942 943 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6362061 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.