Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6363901 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.08.2017. u 17:43 - pre 82 meseci
@rovaccccc
Nije lepo postavio zicu :D
Kod njega su bili nenormalni uslovi, veliki minusi uz reku uz vlagu veliku. U svakom slucaju pomaze, ne moze da skodi nikako.
@nexteen
Odlicno, resio si problem i nema vise zalivanja spoljne jedinice :D
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

reabarce
nezaposljen
nezaposljen

Član broj: 325897
Poruke: 80
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.08.2017. u 17:57 - pre 82 meseci
@djalf
Djalfe, pa stvarno dobra ideja! Kad sam se resio lule i creva, sad nije nikakav problem da to probam. Verujem da funkcionise. I dobro sto mi rece da je cirilicno slovo "G", inace bih motao latinicno, k'o perece. :) Hvala.
 
0

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.08.2017. u 19:55 - pre 82 meseci
Citat:
podrizvan:
Tako je i na LLC. Na pocetku jaku puhne.

Isto i kod mene na LLC, tako da je normalno.
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.08.2017. u 20:06 - pre 82 meseci
Drzite na Auto FAN ili na neku fiksnu brzinu?
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

Nenad-ynwa
Pancevo

Član broj: 335543
Poruke: 91
*.mbb.telenor.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.08.2017. u 20:22 - pre 82 meseci
Hvala,nisam znao znao da moze da radi a da ne kaplje. 😁
Kod mene je LLCC na auto,vise mi se svidja nego kad stavim na fix,cak sam. probao i na quiet i nekako ima vise ,,promaje" nego na auto. A tek na medium,usi otpadaju
Kepo kotao 15kw-trokraki mesni ventil, pumpa u kotlu
100m2(trenutno grejem 60m2,ostalo klima), 5-ica stiropor,
na ploci 10cm vune
Sobni termostat Q7,dnevna 21-22c, nocna 19-20c
Trenutno ugasen sobni, kotao juri zadatu temp(
modulacija),postavljene termo glave- mnogo
bolje grejanje. Temp u kuci 21-24c
+
Fujitsu llcc 12btu (35m2 dnevna sa trpezarijom i kuhinjom)
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.08.2017. u 21:06 - pre 82 meseci
Citat:
djalf:
@rovaccccc
Nije lepo postavio zicu :D


:) :) :) da da ne zna covjek postavit zicu,ipak treba skolovat se za to :)

Mene jos niko nije ubijedio da ta zica radi posao.

Ako je podrizvan probao i nije mu pomoglo,ne znam sta je ne jasno oko toga.

Neke klime nemaju problem s time uopce,neke imaju.
One koje su imale problem zica im nije pomogla.
Kako onda mozemo znat da vama koji mislite da vam je zica pomogla nebi ionako zaledio odvod.
To je samo vasa pretpostavka.

Podrizvan ima teske uslove.Jedna klima mu zaledi i sa zicom i bez zice.
Ostale tri klime koje jedva po malo rade ne zalede ni sa zicom ni bez zice.Vjerovatno zato jer premalo griju.

Uostalom.

Ovdje pisemo o grijanju.
Neko plati 5000€ za centralno na ugalj pelet plin itd.....neko za ovo neko za ono.......vecina nas plati klime 500-1000-1500 €...........radi se o prilicno ozbiljnoj stvari........ne vidim razloga zasto neko nebi stavio odma kabal grijac koji kosta 10-15€......kojem je svrha upravo to,i koji taj posao odradjuje bez greske da su ne znam kakvi uslovi......znaci nema da mislis hoce li pomoc ili nece........zasto bi neko razmisljao o zici........radi se o grijanju stambenog prostora.

Ako neko moze kupit klimu od 500€ onda moze i grijac koji kosta 10€ i zavrsena prica.
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.08.2017. u 21:45 - pre 82 meseci
Pa ako ljudima radi posao sta to tebe dotice , ne kosta ih nista da probaju , bako ne radi skinu zicu i coas .. A sto se tice grejnog kabla , ako im klima nije u garanciji to kosta 10-15e , ako jeste ne znam kako bi servis gledao na to da sam cackas po spoljnoj , a ako oni to rade onda je to osetno skuplje . Stoji da bi bilo najpametnije to odraditi ako zelis da se klima primarno greje , to podrzavam ..
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.08.2017. u 21:56 - pre 82 meseci
rovaccc, bas si filozof. Evo obecavam ti kada krene grejna sezona videces kako to radi i da pomaze 100%. Mislim, zar je toliko tesko da shvatis? Uzmi na neku ravnu povrsinu sipaj vodu da dodje do ivice ali da ne pocne da kaplje. Onda na nju stavi zicu da vidis kako ce voda da otice preko nje. Mozda kod tebe drugacije, sta znam fizika i to :)
Ja sam stavio smajli na konstataciju da nije lepo stavio zicu, dakle sala. Ti ne znas sta je sala?
Na tvoj predlog sa grejacem, aha, ok, super. Ajde ovako, ajde procitaj moj potpis. Vise nisu 2 klime vec 4. Znaci za 4 klime koliko ce da kosta ugradnja? Vidim da je next stavio 120W, znaci meni 4 klime treba da trose skoro pola kilovata? Vidis gde je problem? Ja sa tih pola kilovata mogu jos jednu klimu sedmicu da koristim.
To je sustina. Ne kazem da grejac nije dobro resenje, samo njegova potrosnja nije zanemarljiva ako krene zima kao ova sto je bila. Za jednu klimu ajd i nekako, ali za 4-5 koliko ja imam i ne bas. Drzim se ja zice, jeftinija je a i ne trosi nista. A radi posao. ;) I da dodam da zica nije moja ideja vec next ima komsiju koji mu je to rekao a ja probao. Kod mene je radilo, kod Podrzivana nije. Mozda nije isti precnik?
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

podrizvan

Član broj: 134881
Poruke: 467
109.175.38.*



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.08.2017. u 22:04 - pre 82 meseci
Ta zica pomaze do odredjene tempetature al ispod toga zaledi i zica tako da zica nije pouzdano rjesenje. Jedino grijac je rjesenje.
Fujitsu Nocria 14 prizemlje, 3X 09LLC sprat. Porodicna kuca
135 kv na dva sprata. Izolacija: pod 5cm, zid 16cm, tavan
40cm. Stakla troslojna low-e. Rekuperacija zraka u planu.
Lokacija: Sarajevo
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.08.2017. u 22:06 - pre 82 meseci
Grijac je ispravno rjesenje,rjesenje koje radi sigurno,to rjesenje primjenjuju i proizvodjaci,u modele koje su predvidili za zestoko grijanje.
I potrosnja tog grijaca kod mene je zanemariva.Za cijelu godinu dana sam ga upalio nekoliko puta po pola sata mozda.

To sto djalf spominje o potrosnjama nekim,nema nikakve veze sa mnom i sa mojim grijacima.

Sto se vas dotice ako vam ne vjerujem.Imam li pravo birat kome cu vjerovat.
Vjerujem podrizvanu.Crno na bijelo.Covjeku klima ledila,stavio zicu,ne pomaze,i zdravo,ugradio grijac i onda pomaze.Jasno kao dan.

Da je zica rjesavala problem ja vjerujem da bi se japanci to sjetili prije nas :)
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.08.2017. u 22:18 - pre 82 meseci
Ja sam coveku to predlozio jer ima jednu klimu kojoj moze da pristupi lako, da ne bi kapljalo komsiji dole koji se buni. Nista ga ne kosta da proba, sigurno manje nego ugradnja grejaca. Pa ako ne radi, ugradice.
A da su Japanci pametni, ugradili bi grejac u svaku klimu koja je deklarisana do -15c zar ne? Ili su pametni pa su proracunali da za tim nema potrebe?
Next, el ti Dule ugradjivao grejac? Kako ste resili termostat, napajanje?
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
+1

karudijan x

Član broj: 162986
Poruke: 43
*.dynamic.sbb.rs.



+7 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.08.2017. u 22:36 - pre 82 meseci
Ljudi treba mi preporuka za jednu dobru 18-icu. Šta uzeti, ponuda po ovim našim većim kućama bele tehnike i nije neka. Treba mi za roditelje, primarno je ljudima koji su sada već u godinama dojadilo loženje kotla na drva i hoće da se greju pre svega. Znači da im pokrije grejanje, dnevni boravak u kome bi se nalazila je veliki i ima negde oko 35-40 m2, dok ceo prostor u kome se živi ima čak do 90 m2. Ključ je grrjanje tog boravka sa trpezarijom i kuhinjom ( spojen prostor) jer tu provode najviše vremena.Poželjno da može da se aktivira sa telefona kada se vraćaju sa posla. Sad stavljaju pvc stolariju, iznad je na žalost staklena vuna delom a delom ploča ali trebalo bi i to da bude ok. Spoljna izolacija stiropor. Odlučili su se za 18icu samo je pitanje šta uzeti, znam i ja da su japanci najbolji i da je Fujitsu broj 1 ali koliko to košta? Šta je dobar odnos cene i kvaliteta a da može da se uzme ovde i sada, sa nekom garancijom, to je pitanje. Hvala unared na pomoći

Ovo sam recimo ja video ali nisam stručnjak zato i pitam https://www.tehnomanija.rs/kli...rter-msmbcu-18hrfn1qrd0gw.html
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja02.08.2017. u 22:37 - pre 82 meseci
Ja mislim da su japanci pametni.
Ali i ti imas pravo da mislis sto zelis,ne moras se slozit samnom :)

Japanci su mozda ugradili grijace ili ostavili opciju za njeg,u modele koje su osmislili za zestoko grijanje.

A to sto smo mi kokuzi pa kupujemo najjeftinije modele da se grijemo po najvecim zimama,oni na to nisu racunali mozda.

Svako grijanje kosta.Na pelet mene kostalo 5000€.Na plin opet skupo,na lozu opet skupo,sve skupo.
Mozda su racunali da cemo i mi ulozit 5000€ u klime pa uzivat u japanskim izumima.Koji ce radit savrseno bez obzira na vremenske uslove.

Mi smo njih malo zeznuli.
Kupimo klimu za 500€ .Pojacamo stiropora ili vune na kucu u izvedbi sam svoj majstor.I eto ga grijemo se jeftino.Jest da nam klima hoce smrznut,hoce malo rondat zujat cvrcat.Ali polijes malo vrele vode i rijesis problem.Ili turiš žicu u odvod.

Najbolje turit struju u žicu heheheheh

 
0

acabgd
Beograd

Član broj: 5469
Poruke: 910

Sajt: www.sportskacentrala.com


+46 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.08.2017. u 00:51 - pre 82 meseci
Citat:
djalf:
Drzite na Auto FAN ili na neku fiksnu brzinu?

Ja je drzim na Auto fan i uglavnom je ne cujem. Ukljucim na High samo ako provetravam duze pa da mi brze dostigne temperaturu i promesa vazduh. Auto je meni majka, ne bih menjao ni za sta drugo. Meni nema lepse nego kad se klima "ucuti", ne cujes je a sve je kako treba.
 
+1

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
91.148.113.*



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.08.2017. u 01:59 - pre 82 meseci
Citat:
mrbakero:
Interesuje me na leca 07 ako ima neko kad je upalim na hladjenje u momentu kad krece da duva malo jace dune kao da se zalaufa pa se odmah primiri i lagano duva posle,jel tako i kod drugih


Meni se najpre činilo da je zaletanje, ali više nisam siguran, deluje kao da može biti i ekspanzija gasa.
 
0

Heinz
Voždovac

Član broj: 293309
Poruke: 276
46.240.132.*



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.08.2017. u 07:17 - pre 82 meseci
@karudijan x

Nema paljenja na daljinu i grejanja samo popodne.
Na početku sezone klima se podesi na 24 stepena i isključuje se samo kad se peru filteri. I tako radi od oktobra do aprila.
 
+1

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.08.2017. u 08:18 - pre 82 meseci
@rovac ne mozes tako gledati na stvar , znaci kako se tebi svidja tako okrenes pricu , pa ako njemu i u njegovoj situaciji to nije pomoglo i to na jednoj od dve klime , a kod njih dvojice radi , procentualn gledano to radi posao . Hvatas se za tu jednu klimu ko pijan plota , a da bi bio merodavan moras to probati , zar ne .. Mozes imati svoje misljenje ali nemoj biti iskljuciv prema necemu sto nisi ni probao . Za grejac si totalno u pravu i to bi trebalo svako da ima ako mu je klima primarni grejanje , a ovaj moj grejac iako ima 120w ima i 3m , znaci nije prejak , a ja ga kao i rovac necu koristiti konstantno vec samo kad danima ne izlazimo iz minusa , tad mi ledi odvod. Planiram kupiti digitalni tajmer i sa njim regulisati rad grejaca , a racunam da je 3h dnevno sasvim dovoljno , pa to podelim na 6 x po 30 min , znaci na svaka 4h po pola sata rada .. To je max 360w na dan a ja vise ne razbijam glavu oko zaledjivanja , nadam se .. Sam sam ugradio grejac koji mi je Dule nabavio i doneo kad je bio na servisu , pojasnio sta i kako a posto vucem struju iznutra tj poseban vod i nemam termostata dogovorili smo se da ja to odradim jer ima poverenja u mene tj vidi da nisam saban .. Realno nema tu sta covek zjbti ako je normalan i radi s razumom , a druga je stvar ako zelis dirati instalaciju klimu pa od nje uzimati napajanje , pa termostat , e onda je vec malo komplikovanije ali ovo kako ja radim je prosto ko sat . Znaci nekom kome klima nije pod garancijom to uradi za 10e kako rece rovac i da ga glava vise ne boli ..
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.08.2017. u 08:31 - pre 82 meseci
Ja sam ustvari rekao svoje misljenje.
Rekao sam da mene niko nije ubijedio da to radi.
Neko kaze da to radi posao,drugi kaze da ne radi.
Ja vjerujem tom drugom i to je sve.
Da se ne vracamo na to vise.

Sto se tice grijaca.
Da bi zaledio odvod klima mora danima radit u onim teskim uslovima.
Ne vidim potrebu toliko puta na dan da se pali grijac.
Kad se nakupi toga pokrenes ga i to se sve osusi.
Onda opet treba dugo da se tog nakupi.
Jednom na dan pola sata i to samo kad je najteze nebi osjetio potrisnju grijaca.
Ja ga ne palim ni toliko
Samo s vremena na vrijeme.

Ja sam nocriu imao 2-3 zime bez grijaca.
Nikad nije zaledio odvod.
Stavio sam radi preventive da ne mislim o tome.
 
0

reabarce
nezaposljen
nezaposljen

Član broj: 325897
Poruke: 80
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+7 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.08.2017. u 08:56 - pre 82 meseci
Svaki savet je dobrodošao i nema razloga da se ne proba sve što je dostupno, košta malo ili nimalo, pa kome pomogne o.k., kome ne pomogne traži drugo rešenje. Meni je moj klimadžija zimus rekao, da slobodno lulu i crevo prebacim na onu rupu, koja kaplje na gelender i pravi problem košiji ispod. Mislim da to neću da radim, jer kako bilo da bilo, znam da tamo sigurno izlazi voda, kad se sve drugo zamrzne. Što se grejača tiče, mene su i Comtrade-u i Tesla Shopu ubeđivali da je spoljna jed.apsolutno opremljena njime. E, sad, pošto se dešavalo zimus, to što se dešavalo, ne znam šta da mislim. Izlaz crevo je bio dosta uz pod terase, pa je moguće i da se u njemu polako, ushodno formirao ledeni čep, a da nismo ni primetili.
Drugo pitanje- da li svi klimu uključite u oktobru i radi 24/7, do kraja sezone kao što čovek iznad reče? Ja se toga nisam pridržavao, a i ranije sam čitao da tako treba.
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja03.08.2017. u 09:24 - pre 82 meseci
Ne moras drzat non stop ukljucenu.Ali bi joj boli lakse radit kad je non stop u nekakvom minimumu.
Sto se tice stednje neces nesto bogzna ustedit gasenjem.
Zato sto u minimumu ima najbolji cop.A kad se zalijece u max onda ima najgori cop.

Zar nije bolje da ti radi non stop sa cop5........nego da gasis pa onda kad ju potjeras ona radi cop3 :)
 
+1

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 882 883 884 885 886 887 888 889 890 891 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6363901 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.