Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6364014 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.11.2015. u 18:32 - pre 102 meseci
Tacnije opcija je "Prosledjivanje privatnih poruka na email", to je ujedno i obavestenje.
Kako je sada kod vas stanje, spoljna temperatura? Ja sad izbacio digitalni sa higrometrom da vidim kolika je vlaznost posto vidim da analogni pokazuje 3c a nije isla u defrost ceo dan, racunam da je mala vlaznost.
A gle sad ovo, ova jedna sa kracim cevima stoji vent na Auto, i ona radi kao na Low brzinu. Setovana je na 23c, u sobi je danas bilo 23.1 a sad je 22.8c pri spoljnoj od 3c. Reko ajd da probam da stavim na Medium, ona ubrza. Stavim na Low, ona uspori kao na Auto sto je bila. Kad stavim na High, on ugasi skroz, samo kontrolno vrti turbinu ono najmanje, manje od Quiet. Sta se desilo? Vratio na Auto i ona opet krenula sa Low brzinom, Eco mod ukljucen.

EDIT:
Evo sad je ukljucila Defrost, radila 5-6 minuta, nije bilo puno leda, napolje je 3.6c, 75%. Definitivno me sjebao sto nije radio vakumiranje. Druga je setovana isto skroz, evo je radi ne staje, gledao spoljnu, nema ni gram leda niti belo inje, nista! Znaci vakumiranje O B A V E Z N O! Sutra ce da plati punjenje, inace ce mojih 110KG da radi :)
Da li vama radi defrost sada?

[Ovu poruku je menjao djalf dana 29.11.2015. u 20:24 GMT+1]
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

curugs
Novi Sad,Vojvodina

Član broj: 259754
Poruke: 245
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.11.2015. u 19:52 - pre 102 meseci
Danas nije bilo deforsta, juče mislim 3-4 i to dok je padalo .
Sprat kuće, 100m2 ,sendvič zid (cigla ,presovana trska ,blok) PVC dupla stakla, u spavaćoj
trostruka stakla i 3 spoljna zida, u tavanskoj ploči presovana trska 5cm, na ploči 10 cm staklena
vuna.Fujitsu ASYG 12 LU u spavaćoj , ASYG 14 LE u dnevnoj.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.11.2015. u 19:57 - pre 102 meseci
Citat:
dkk:
Zdrava logika kaze: ako isporucilac uslugu koju naplacuje, ne isporucuje, nismo duzni da je platimo...



To vazi ako je isporuka zaustavljena u pod stanici za datu stambenu jedinicu.Imas klasican primer @nexten -- npr- njegova stambena jedinica za kolektivno stanovanje ( zgrada ) , se sastoji od 15 pod jedinica ( stana ).Gleda se kompletna zgrada kao grejna jedinica jer to je jedino ispravno.Kolicina toplote koju isporuci toplana se delom prenosi i na one stanove koji su odjavljeni sa grejanja.To je sve cinjenice a sve ostalo bi bila filozofija bez kraja.I ovde se usluga grejanja odvija na ovakav nacin i @nexten je korisnik te toplote na gore opisan nacin.To i on zna , jer to je potpuno jednostavno.Drugo svi mi vidimo da @nexten ima minimalne toplotne gubitke -- odnosno on ima 'dodatak".Svakako da ima uticaj i izolacija i nedostatak spoljnih zidova.Ali taj nedostatak spoljnih zidova je bas zbog toga jer covek stanuje u stambenoj zgradi , objekat kolektivnog stanovanja.Tu vaze zakoni koji se posebno uskladjuju bas zbog kolektivnog stanovanja.Ima jos primera oko fasade , liftova , zajednicke potrosnje....itd.
Kompletna zgrada se tretira kao jedinica a stanovi kao pod jedinice.
Znam da ovo nije tema ovde ali iz razloga posto @nexten vodi preciznu evidenciju oko potrosnje struje i ostalog valjalo bi imati na umu i ovu cinjenicu - covek jednostavno ima ' dodatak '.
Mislim da je ovo napisano potpuno ispravno ali ovde i kod mnogih drugih je problem CENA te toplote i mozda nacin obracuna koliki je udeo te toplote kod stanova koji su odjavljeni.
Problem je sto Toplane to izracunaju onoliko koliko njima treba a njima nikada dosta.
Pa neko ima dodatak 5 % a oni kazu - pa prijatelju to ti 3000 dinara mesecno.
 
0

dkk
Beograd

Član broj: 62145
Poruke: 230



+3 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.11.2015. u 20:10 - pre 102 meseci
Rankenstein rece da je cela zgrada iskljucena i to je bio moj stav i komentar za taj slucaj... ali hvala za iscrpan info :-)
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.11.2015. u 20:28 - pre 102 meseci
@anone

Stoji to da ja svakako imam koristi sto sam okruzen stanovima i zato je mala potrosnja , ali zar ti zdrava logika ne govori sledece , ako ti imas u stanu do mene 23c , i ja grejem svoj na 23c , sta ja dobijem od tebe ili ti od mene , 0c .. A drugo u ulazu je 18 stanova , od tih 18 , 5 ne placa nista toplani , isti ulaz , znaci isti uslovi kao i kod mene a i komsinice , oboje smo se pre ove sezone iskljucili . Pa ako oni ne placaju zasto bi mi trebali placati , a samim tim sto njima ne naplacuju automatski su priznali da nema potrebe . Ja naravno nisam merodavan za nekoga ko ima kucu , ali svako ko ima stan , bez obzira da li se greje na toplanu , a da ima iste uslove kao i ja , mislim na jedan spoljni zid , PVC i izolaciju , za tog sam itekako merodavan . Nije bitno da li komsijin stan greje toplana , ili se on greje na TA ili bilo sta drugo , ja bih opet imao malu potrosnju i to sa toplanom nema nikakve veze . Ovog momenta toplana greje 60% ulaza a 40% ili ti 7 stanova vise ne koristi njihove usluge , a moj stan se naslanja samo na 1.5 zid od stanova koji se greju na toplanu , sve ostalo , pod , plafon i 2.5 zida nemaju sa njima nikakvog kontakta . Stan ispod mene nikad nije uvukao grejanje , greje se na jednu TA pec i to jedva , a iznad mene tavan .. Da ne duzim , poenta cele price je da bi trebao biti isti treman za sve . Iskreno receno nisam ocekivao ovako mizernu potrosnju , evo sutra je zadnji dan u mesecu , ja cu za ovaj mesec tj novembar dobiti oko 570 din . Od 11.10 do 01.12 ce biti potroseno oko 106kw = 960 din , e to mi jedina uteha u celoj situaciji , mizerna potrosnja :)

oktobar - 383 din ( 42.5kw )
novembar - 572 din ( 63.5kw ) - trenutno na meracu 101.5kw ali ima jos dan grejanja
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

curugs
Novi Sad,Vojvodina

Član broj: 259754
Poruke: 245
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.11.2015. u 20:34 - pre 102 meseci
Pa kad sabereš deo koji plaćaš toplani i tvoju potrošnju opet je duplo jeftinije nego do sad👍
Sprat kuće, 100m2 ,sendvič zid (cigla ,presovana trska ,blok) PVC dupla stakla, u spavaćoj
trostruka stakla i 3 spoljna zida, u tavanskoj ploči presovana trska 5cm, na ploči 10 cm staklena
vuna.Fujitsu ASYG 12 LU u spavaćoj , ASYG 14 LE u dnevnoj.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.11.2015. u 20:42 - pre 102 meseci
Citat:
dkk:
Rankenstein rece da je cela zgrada iskljucena i to je bio moj stav i komentar za taj slucaj... ali hvala za iscrpan info :-)


Tih 300 dinara nije cena usluge.To se pravda cinjenicom da je Toplana napravila plan za predstojecu grejnu sezonu i na osnovu toga napravila plan nabavke energenata i ostalog sto je potrebno.U taj plan je usla i njegova stambena jedinica a oni sada zele da se odreknu te usluge.Znaci to nema veze sa pruzanjem usluga ili kao sto ti kazes . onako na prvu , nema usluge nema placanje.Imas obaveza po ugovoru . Rekoh da dopunim info da bude kompletan.

 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.11.2015. u 20:53 - pre 102 meseci
I dalje je 3.5c ali se vlaznost popela na 85%. Zaboravio da imam i infracrveni merac temperature ovakav:
https://www.youtube.com/watch?v=j9Z_-SzOzAk
Na klimi kad merim na turbinu je 40c na obe, setovane na 23c, Eco mod. Na spoljnu kad merim na sace obe pokazuje sa strane -2 do -2,5c. I ona druga sa duzim cevima (koju sam izmerio i ima sigurno 3 metra, mozda i preko) je pocela da hvata inje, jer se vlaznost popela naravno. Sad cu da ih pratim da vidim kako rade defrost.
Edit: na RHMZ kazu da je 1c i 94% vlaznost.
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

TSI

Član broj: 278970
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.11.2015. u 21:05 - pre 102 meseci
Montirana Fujitsu ASUG12LMCA. Za sada vrlo malo koriscena tako da utisci tek dolaze. Prilikom instalacije nije vakumiran sistem. Koliko je stetno i sta raditi povodom toga? Da zovem ponovo da dodju i da vakumiraju sistem pa napune ponovo?
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.11.2015. u 21:13 - pre 102 meseci
Ne mogu da verujem da se gomila ljudi zjbe i ne odradi pravilno instalaciju klime iako je ovde zilion puta pisano o tome . Nisi samo ti TSI u pitanju , svako malo se to desi . Nek ti je sa srecomi da nam preneses utiske , eventualno uzmes meras potrosnje zarad preciznijih informacija . Nisi rekao koliko je duga instalacija , nadam se da nije ispod 3m , a sto se tice vakumiranja , procedura je da ispuste gas , vakumiraju i ponovo dopune freon ali tacno na meru i mereno vagom a ne odokativno :)

Da ponvim jos jednom ako nekom zatreba :

1. instalacija ne kraca od 3m
2. svaka cev zasebno izolovana
3. vakumiranje sistema
4. antivibracione gume na spoljnu ( moze a ne mora )

Aj malo opsi sta se tacno greje sa tom klimom , m2 , izolacija , stolarija itd ..


@curugs

Jeste da ce mozda biti prepolovljena potrosnja , ali nepravda boli :)
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

TSI

Član broj: 278970
Poruke: 48
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.11.2015. u 21:30 - pre 102 meseci
A kako da znam da ce dobro odraditi posao? Kako da znam da je klima pravilno napunjena? Koliko znam fabricki dolazi sa 850g R410 freona
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.11.2015. u 21:46 - pre 102 meseci
Mozda je majstor malo pustio freon , pa potisnuo vazduh ili......sta vec.Majstor je trebao da ispostuje pravila struke a ako nije.............Generalno mislim da mozes imati veci problem ako je tvoja izolacija losa , lose mesto montaze , kratka duzina instalacije.........itd.Mogao bi malo da opises svoju situaciju.....
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.11.2015. u 21:49 - pre 102 meseci
Ne znam odakle si , ali trebao si pre kupovine i instalacije da se dobro raspitas , pronadjes dobrog majstora itd .. Ja sam imao srecu da sve zavrsim sa @tvrdoglavim , i kupovinu i instalaciju , a potrefilo se da je pre mene nekolicini s foruma takodje odradio posao i bili su zadovoljni . A sad , nemas druge nego da opet zoves iste majstore , a kako ces znati , realno skoro pa nikako , jedino da ih nadgledas i da im das do znanja da znas proceduru , pa ce valjda onda odraditi posao kako treba . Isprazne sve , izvakumiraju , i obavezno merenje vagom , ne odokativno itd .. Ne rece koliko je duga instalacija , jesi li to bar uradili na 3m ?
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.11.2015. u 21:52 - pre 102 meseci
Citat:
nexteen:

Jeste da ce mozda biti prepolovljena potrosnja , ali nepravda boli :)



xaxaxaaa.........gde ' bre ' ima nepravde u Komunistickim ,Socijalistickim stanovima.Jedino ako nisi bio takve srece pa kupio stan.
Mi koji zivimo u kucama bi trebalo da umremo od bolova.I dan danas placamo grejanje zbog tih Komunistickih , Socijalistickih stanova.Grejemo mi njih ceo zivot.
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.11.2015. u 22:01 - pre 102 meseci
Citat:
nexteen:
@anone

Stoji to da ja svakako imam koristi sto sam okruzen stanovima i zato je mala potrosnja , ali zar ti zdrava logika ne govori sledece , ako ti imas u stanu do mene 23c , i ja grejem svoj na 23c , sta ja dobijem od tebe ili ti od mene , 0c .. A drugo u ulazu je 18 stanova , od tih 18 , 5 ne placa nista toplani , isti ulaz , znaci isti uslovi kao i kod mene a i komsinice , oboje smo se pre ove sezone iskljucili . Pa ako oni ne placaju zasto bi mi trebali placati , a samim tim sto njima ne naplacuju automatski su priznali da nema potrebe . Ja naravno nisam merodavan za nekoga ko ima kucu , ali svako ko ima stan , bez obzira da li se greje na toplanu , a da ima iste uslove kao i ja , mislim na jedan spoljni zid , PVC i izolaciju , za tog sam itekako merodavan . Nije bitno da li komsijin stan greje toplana , ili se on greje na TA ili bilo sta drugo , ja bih opet imao malu potrosnju i to sa toplanom nema nikakve veze . Ovog momenta toplana greje 60% ulaza a 40% ili ti 7 stanova vise ne koristi njihove usluge , a moj stan se naslanja samo na 1.5 zid od stanova koji se greju na toplanu , sve ostalo , pod , plafon i 2.5 zida nemaju sa njima nikakvog kontakta . Stan ispod mene nikad nije uvukao grejanje , greje se na jednu TA pec i to jedva , a iznad mene tavan .. Da ne duzim , poenta cele price je da bi trebao biti isti treman za sve . Iskreno receno nisam ocekivao ovako mizernu potrosnju , evo sutra je zadnji dan u mesecu , ja cu za ovaj mesec tj novembar dobiti oko 570 din . Od 11.10 do 01.12 ce biti potroseno oko 106kw = 960 din , e to mi jedina uteha u celoj situaciji , mizerna potrosnja :)

oktobar - 383 din ( 42.5kw )
novembar - 572 din ( 63.5kw ) - trenutno na meracu 101.5kw ali ima jos dan grejanja

u celoj prici nisam najbolje razumeo koliko se naslanjas na komsinicu? i kako ona greje?
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.11.2015. u 22:02 - pre 102 meseci
Evo je druga sa duzim cevima konacno uradila defrost sada. Ona sa kratkim cevima nevakumirana sad radi, odprilike 2 do 3 puta vise nego ova vakumirana, uzas. Jeste da greje veci prostor, ali sam danas premerio, nekih 11m2 vise, nije to sad ne znam ni ja kolika razlika. Za sad sam ubacio konvektorske grejalice da potpomognu i to ih ukljucujem iskljucivo uvece u jeftinoj tarifi, da pomogne klimama. Videcu sutra ako stignem da napravim semu kuce da bi docarao raspored, ali se vec razmisljam da dodam jednu u deciju sobu koja je oko 12-13m2. Mislim da ce 07LECA biti odlican izbor za to.
Inace da ponovim, u pitanju je kuca, jedna klima greje kuhinju, hodnik, kupatilo i WC, 38m2 (to je ova sa duzim cevima, vakumirana).
Druga klima greje dnevni boravak, spavacu i deciju sobu, oko 48m2 (sa metar cevi i sada ne-vakumirana). Kuca ima drvenu stolariju sa termoprekidom, na nekima stavljeni drveni kapci debljine 5-6cm, na nekima nisu zbog svetlosti. Planiram da kad krene veci minus zatvaram komplet sve. Zidovi su blok oko 25cm, spoljna izolacija stiropor 5cm, danas merio oko 35cm ukupna debljina sa fasadom. Na tavan postavljen isti 5cm stiropor kao za fasadu i pregletovan da moze da se gazi kao zid.
Kuca je novija gradnja. Potrosnja mi je bila od 160-200e za sezonu. Ovakav prostor grejanje drugim metodama kosta od 500-1000e za sezonu.
@tvrdoglavi
Koja je cena 700-800gr R410A gasa?
Takodje, i mene interesuje isto sto i tebe, da li se samo naslanja na nju, kakva joj je izolacija itd :D
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.11.2015. u 22:03 - pre 102 meseci
Ne da sam ga kupio , vec ga otplacujem 25g , sve do svoje 60-te .. Srecom pa nisam uzeo kredit u svajcarcima , sad bi se verovatno ubio od muke :P
I ne da sam ga samo kupio , ja sam u izolaciju mog stana spicio skoro 2000e , PVC , izolacija spoljnih zidova i tavan .. bar sto se tice grejanja

@tvdoglavi

Ako joj iduce godine budes ugradjovao klimu , kako se ocekuje , preneces mi utiske iz prve ruke :P
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.11.2015. u 22:04 - pre 102 meseci
i hvala na pomoci oko pp ;)
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

tvrdoglavi
mdv elektronik Novi Sad

Član broj: 326421
Poruke: 2029
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.mdv-elektronik.com


+160 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.11.2015. u 22:10 - pre 102 meseci
Citat:
djalf:
Evo je druga sa duzim cevima konacno uradila defrost sada. Ona sa kratkim cevima nevakumirana sad radi, odprilike 2 do 3 puta vise nego ova vakumirana, uzas. Jeste da greje veci prostor, ali sam danas premerio, nekih 11m2 vise, nije to sad ne znam ni ja kolika razlika. Za sad sam ubacio konvektorske grejalice da potpomognu i to ih ukljucujem iskljucivo uvece u jeftinoj tarifi, da pomogne klimama. Videcu sutra ako stignem da napravim semu kuce da bi docarao raspored, ali se vec razmisljam da dodam jednu u deciju sobu koja je oko 12-13m2. Mislim da ce 07LECA biti odlican izbor za to.
Inace da ponovim, u pitanju je kuca, jedna klima greje kuhinju, hodnik, kupatilo i WC, 38m2 (to je ova sa duzim cevima, vakumirana).
Druga klima greje dnevni boravak, spavacu i deciju sobu, oko 48m2 (sa metar cevi i sada ne-vakumirana). Kuca ima drvenu stolariju sa termoprekidom, na nekima stavljeni drveni kapci debljine 5-6cm, na nekima nisu zbog svetlosti. Planiram da kad krene veci minus zatvaram komplet sve. Zidovi su blok oko 25cm, spoljna izolacija stiropor 5cm, danas merio oko 35cm ukupna debljina sa fasadom. Na tavan postavljen isti 5cm stiropor kao za fasadu i pregletovan da moze da se gazi kao zid.
Kuca je novija gradnja. Potrosnja mi je bila od 160-200e za sezonu. Ovakav prostor grejanje drugim metodama kosta od 500-1000e za sezonu.
@tvrdoglavi
Koja je cena 700-800gr R410A gasa?
Takodje, i mene interesuje isto sto i tebe, da li se samo naslanja na nju, kakva joj je izolacija itd :D


izgleda je dobro tapacirana ;)


nego, ja da sam na tvom mestu, ovu klimu iz veceg prostora bih prebacio u manju sobu, a u ovaj veci prostor stavio novu

sto se cene gasa tice, mislim da je oko 100 eur boca, tako da je oko 10tak eur kila. davno sam kupovao freon....
FUJITSU WATERSTAGE 14KW
 
0

TSI

Član broj: 278970
Poruke: 48
212.200.247.*



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.11.2015. u 22:10 - pre 102 meseci
Instalacija je duzine negde oko 6 metara. Ispusten je malo freon ali bez vakumiranja. Iz Nisa sam. Raspitivao sam se ali manje vise isto svi rade. Nisam prisustvovao montazi, inace ne bi bilo ovako sigurno. Vec sam pisao o polozaju klime, ima u ovoj temi. Gledam sa telwfona pa ne mogu trenutno vise detalja, bice sutra :-)
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 522 523 524 525 526 527 528 529 530 531 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6364014 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.