Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6365031 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.10.2014. u 08:53 - pre 115 meseci
@ anon


Imas ovde cene i dostupnost svih proizvodjaca i modela na trzistu.

Kada sam poslednji put uporedjivao, cene su bile prilicno aktuelne i azurne.

http://www.klimauredjaji.com/Mitsubishi%20Electric-klime

http://www.klimauredjaji.com/klime




Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.10.2014. u 09:23 - pre 115 meseci
Vazno je da li su date cene merodavne i tacne !!!!
Ipak smatram da bi ovo trebalo mnogo,mnogo,mnogo bolje da se odradi.Dostupnost informacija mora da postane sadrzajnija i sa vise informacija za korisnike.
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.10.2014. u 10:48 - pre 115 meseci
od donje ivice 210-220 cm

kada spoljne temperature padnu ispod nule ne gasim ih eventualno smanjim temperaturu za stepen dva

kod nekih distributera opreme nije nikakvo cudo da nemate cenovnik jer nema maloprodaje i svaka cena se
pojedinacno odredjuje zavisno od kolicine i drugih faktora
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.10.2014. u 13:05 - pre 115 meseci
Kad ste vec tu i kad se vec bavite detaljima,ako moze misljenje za ovaj slucaj.



-kuca i pomocna zgrada udaljene 3,5m
-nevrijeme vjetrovi oluje dolaze u smjeru strelica i duvaju preko obje klime

1. Mislite li da bi dobio neki pomak ako bi preusmjerio duvanje nocrie pored zgrade malo ukoso znaci
2. Mislite li da bi se osjetila razlika kad bi postavio neku pregradu da sprijecim duvanje vjetra preko klima

Pitanja se odnose na ono ucrtano plavim linijama.

2 zime vec su klime odradile posao i ovako,ali eto zanima me neko misljenje dal bi bilo ikakvog pomaka tipa rjedji defrost ili slicno

[Ovu poruku je menjao rovaccccc dana 21.10.2014. u 14:22 GMT+1]
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.10.2014. u 13:55 - pre 115 meseci
Moje misljenje je da za vetrove nekog umereno-jakog tipa ne bi bilo koristi. Jedino da su neki orkanskog tipa, i direktno otezavaju rotaciju ventilatora spoljasnje.
Nokria mislim da ima sasvim dovoljno mesta da radi kako treba (bitnije da ima iza spoljne dovoljno mesta, bar nekih 12cm..).

Ja nameravam ove zime da uradim jednu probu takodje. Naime ofarbacu (prelakirati) spoljasnju jedinicu komplet u crnu boju i postaviti na suncanu stranu (mislim na kuciste i ventilator, ne sace). Zanima me da li ce biti poboljsanja prilikom defrosta, a nadam se da ce biti. Ova klima se ne koristi leti za hladnjenje, cak bih je mozda i zastitio (prekrio spoljnu) preko leta.
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.10.2014. u 18:38 - pre 115 meseci
@ rovaccccc
Sa onom prvom varijantom bi cak usmerio vetar nasuprot smeru ventilatora a za ono drugo se slazem da vetar (osim mozda u nekim ekstremnim slucajevima)
ne bi imao uticaja posto smer vetra bocno na klimu. Problem je ako je smer vetra dolazi pravo na klimu.

@ baggio
Ideja ima logike narocito ako si u predelu bez magli sa dosta sunca ali je pitanje koliko toplote sa lima moze da se preda
na izmenjivac. Mozda bi preko dana usporio talozenje leda u tacni.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.10.2014. u 18:46 - pre 115 meseci
@ rovaccccc

Da dodam: sam vetar rezimu grejanja ne smeta ako ne narusava rad ventilatora tako da u tom slucaju defrost bi trebalo
da bude i redji (teoretski) ali prilikom samog defrosta moze prilicno da smeta i da produzi trajanje defrosta
(pricamo o niskim spoljnim temperaturama).
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.10.2014. u 20:49 - pre 115 meseci
Kad ste vec dali linkove :)

http://www.klimauredjaji.com/m...redjivanje.do?u=574&u2=462

prosek ocena izvucen : za Gree glasalo 32-je , a za Fujitsu 18-oro .. jel moguce da je Hansol toliko bolji ???

i ako jeste po cemu je bolji ???



Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.10.2014. u 22:13 - pre 115 meseci
@rovacccc .....Uvek izmedju dva objekta je povecano strujanje vazduha ili kako kaze nas narod " duva ","vuce ","promaja" , problem su "strane" - sever-jug-istok-zapad- da li ti sa te strane nanosi hladnocu odnosno da li " vuce " sa severne strane.Tako je to u Srbiji.Obelezi " strane " sveta na slici !!!!
Vetar HLADAN je problem za klimu.Izmeri temperaturu na razlicitim stranama tvoje kuce.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.10.2014. u 22:15 - pre 115 meseci
Citat:
nexteen:
Kad ste vec dali linkove :)

http://www.klimauredjaji.com/m...redjivanje.do?u=574&u2=462

prosek ocena izvucen : za Gree glasalo 32-je , a za Fujitsu 18-oro .. jel moguce da je Hansol toliko bolji ???

i ako jeste po cemu je bolji ???





Pa nije valjda da verujes u ove " ocene " ??????
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.10.2014. u 22:39 - pre 115 meseci
Citat:
anon3017188:
@rovacccc .....Uvek izmedju dva objekta je povecano strujanje vazduha ili kako kaze nas narod " duva ","vuce ","promaja" , problem su "strane" - sever-jug-istok-zapad- da li ti sa te strane nanosi hladnocu odnosno da li " vuce " sa severne strane.Tako je to u Srbiji.Obelezi " strane " sveta na slici !!!!
Vetar HLADAN je problem za klimu.Izmeri temperaturu na razlicitim stranama tvoje kuce.

To sam mislio stavit ali zaboravio.
Klime su sa sjeverne strane kuce,postavljene na visini ociju otprilike,nekih 1,5m iznad zemlje.

Inace ne zivim u podrucju gdje ima nekih orkanskih oluja,ali ako bude nekad onda šiša bas preko klima.

Nije meni frka velika za ovo,klime rade svoj posao bez problema,nego eto htio sam cuti vise misljenja dal bi mogao ocekivati bilo kakav pomak nekakvom pregradom.

Mislim da nista nebi izgubio ako bi postavio neku pregradu da ne duva kroz klime.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.10.2014. u 23:03 - pre 115 meseci
Citat:
zoxor:

kod nekih distributera opreme nije nikakvo cudo da nemate cenovnik jer nema maloprodaje i svaka cena se
pojedinacno odredjuje zavisno od kolicine i drugih faktora



Ma to mi svi znamo.....................
ali generalno kupci trebaju da dobiju mnogo vise informacija !!! Mi ovde, u Srbiji koristimo " usmeno " pripovedanje.A to je isto kao i epske pesme o junastvu - sa usta na usta-uho.Ili neki novinar napise " clanak ".
Kod nas da bi dobio cenu uredjaja trebas da " kopas " a ako pozelis da nesto vise saznas to je tek .........????
Mislim da je taj pristup kupcima u nekim zemljama u nasem okruzenju mnogo bolji - bar sto se tice transparetnosti cena a to je bar po meni pocetak.


 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja21.10.2014. u 23:19 - pre 115 meseci
Citat:
rovaccccc:
Citat:
anon3017188:
@rovacccc .....Uvek izmedju dva objekta je povecano strujanje vazduha ili kako kaze nas narod " duva ","vuce ","promaja" , problem su "strane" - sever-jug-istok-zapad- da li ti sa te strane nanosi hladnocu odnosno da li " vuce " sa severne strane.Tako je to u Srbiji.Obelezi " strane " sveta na slici !!!!
Vetar HLADAN je problem za klimu.Izmeri temperaturu na razlicitim stranama tvoje kuce.

To sam mislio stavit ali zaboravio.
Klime su sa sjeverne strane kuce,postavljene na visini ociju otprilike,nekih 1,5m iznad zemlje.

Inace ne zivim u podrucju gdje ima nekih orkanskih oluja,ali ako bude nekad onda šiša bas preko klima.

Nije meni frka velika za ovo,klime rade svoj posao bez problema,nego eto htio sam cuti vise misljenja dal bi mogao ocekivati bilo kakav pomak nekakvom pregradom.

Mislim da nista nebi izgubio ako bi postavio neku pregradu da ne duva kroz klime.


Moja klima Mitsu u decijoj sobi se nalazi na severnoj strani i to na visini od 6 m i ja nisam imao bilo kakvih primedbi.Ali klima radi pod malim opterecenjem-predimenzionosana velicina klime za taj prostor.
Najveci uticaj na rad klime,defrost,kapacitet,potrosnju struje.....itd..........zavisi od uslova-cilja koji si ti kao korisnik zadao tom uredjaju koji treba da radi-greje.To je ono po mom misljenju sto je najvaznije a sve ostalo su manje vazni detalji.Ali takvi detalji mogu da donesu neki dobitak ali sustina se po meni svodi na ovo gore napisano -
Najveci problem u Srbiji je kosava,a kod tebe to sigurno nije problem i ja mislim da postavljnjem bilo kakve prepreke neces dobiti nista...
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja22.10.2014. u 08:13 - pre 115 meseci
Citat:
anon3017188:
@rovacccc .....Uvek izmedju dva objekta je povecano strujanje vazduha ili kako kaze nas narod " duva ","vuce ","promaja" , problem su "strane" - sever-jug-istok-zapad- da li ti sa te strane nanosi hladnocu odnosno da li " vuce " sa severne strane.Tako je to u Srbiji.Obelezi " strane " sveta na slici !!!!
Vetar HLADAN je problem za klimu.Izmeri temperaturu na razlicitim stranama tvoje kuce.


Izvini ali "HLADAN" vetar ne postoji to je subjektivni osecaj.

Ako bi teoretisali na ovu temu vetar dovodi jos vise energije spoljnoj jedici tako da razmena na istoj postaje jos bolja.

Naravno to je teoretski pod uslovom da taj isti vetar poboljsava protok kroz izmenjivac a ne suprotno.

U zavetrini na lose izolovanoj fasadi bi mozda dobili malo energije od toplotnih gubitaka zgrade.

Da ne bi usli u nepotrebnu polemiku na ovu temu ja se slazem da klima ne treba da stoji na jako vetrovitom mestu
jer sigurno ce imati los efekat na defrost ali treba izbegavati i mesta koja su previse ususkana i gde eventualno
hladan vazduh iz klime se "zarobi" u tom prostoru.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja22.10.2014. u 08:39 - pre 115 meseci
Citat:
anon3017188:
Citat:
zoxor:

kod nekih distributera opreme nije nikakvo cudo da nemate cenovnik jer nema maloprodaje i svaka cena se
pojedinacno odredjuje zavisno od kolicine i drugih faktora



Ma to mi svi znamo.....................
ali generalno kupci trebaju da dobiju mnogo vise informacija !!! Mi ovde, u Srbiji koristimo " usmeno " pripovedanje.A to je isto kao i epske pesme o junastvu - sa usta na usta-uho.Ili neki novinar napise " clanak ".
Kod nas da bi dobio cenu uredjaja trebas da " kopas " a ako pozelis da nesto vise saznas to je tek .........????
Mislim da je taj pristup kupcima u nekim zemljama u nasem okruzenju mnogo bolji - bar sto se tice transparetnosti cena a to je bar po meni pocetak.




Mi smo drzava sa siromasnim stanovnistvom i kupovina kvalitetnih klima za vecinu je misaona imenica samim tim takve
klime takoreci i nema u maloprodaji i distributeri ne trose vreme i energiju (novac) da bi prodali nekoliko klimica sa
smesnom zaradom samim tim cim se udje u polje maloprodaje to donosi sa sobom dodatne komplikacije.
Maloprodaja je unosan posao za prodaju za jeftinih (midea vivax galanz itd) i fensi (lg samsung) klima.

Nazalost slaba vajda ce se stvari po tom pitanju ozbiljnije promeniti u skorijoj buducnosti a i tek se vrlo sporo
radja svest o kupovini stedljivih uredjaja kod nas na sta naravno utice i besparica.

Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja22.10.2014. u 08:54 - pre 115 meseci
Citat:
zoxor:
Citat:
anon3017188:
@rovacccc .....Uvek izmedju dva objekta je povecano strujanje vazduha ili kako kaze nas narod " duva ","vuce ","promaja" , problem su "strane" - sever-jug-istok-zapad- da li ti sa te strane nanosi hladnocu odnosno da li " vuce " sa severne strane.Tako je to u Srbiji.Obelezi " strane " sveta na slici !!!!
Vetar HLADAN je problem za klimu.Izmeri temperaturu na razlicitim stranama tvoje kuce.


Izvini ali "HLADAN" vetar ne postoji to je subjektivni osecaj.



Nema potrebe da izvlacis iz konteksta rec " hladan vetar " jer se to odnosilo na orjentaciju kuce i spoljne jedinice.Kod nas je SEVERNA strana mnogo hladnija !!!
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja22.10.2014. u 09:12 - pre 115 meseci
Slazem se za severnu stranu jer na juznoj strani ipak po suncanim danima se dobija dosta energije.
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja22.10.2014. u 11:02 - pre 115 meseci
Citat:
nexteen:
Kad ste vec dali linkove :)

http://www.klimauredjaji.com/m...redjivanje.do?u=574&u2=462

prosek ocena izvucen : za Gree glasalo 32-je , a za Fujitsu 18-oro .. jel moguce da je Hansol toliko bolji ???

i ako jeste po cemu je bolji ???




Nije da verujem 100% u ove ocene na sajtu, ali Hansol je, bar na papiru, uredjaj u visoj (jacoj) klasi nego LUCA.

LUCA nije top serija kod Fujitsua (to je LT). Ide otprilike ovako LLC < LMC (ranije LECA) < LU < LT (ranije Nocria).
Hansol je kod GREE-a Top model, znaci najbolje sto imaju u ponudi.
LU zvanicno radi do -15, dok Hansol zvanicno radi do -20. Manji pad kapaciteta ima Hansol. Mnogo mocniju spoljasnju jedinicu ima Hansol (uporedivu sa Fujitsu LT). Bolji kompresor ima Hansol (twin rotary). Hansol ima grejace (tacne i kompresora). Ranije sam postavljao PDF sa specifikacijama i krivama kapaciteta Hansola. Izgleda vrhunski.
E sad, pitanje je kako to sve radi u praksi, i koji uredjaj je bolji. Imali smo na forumu iskustva korisnika obe klime i sva su pozitivna. Ipak za detaljno poredjenje bi bilo potrebno da neko ima OBA aparata i testira ih u identicnim uslovima, ovako, mozemo samo da nagadjamo. Ako hoces provereno, i da ides na sigurno, uzmi mozda LU. Da je cena ista, Hansol bi po meni bio bolja kupovina, ovako, ipak je skuplji 10ak posto. Na onim finskim sajtovima opet, rebrendirani Hansol tuce sve ostale u kategoriji.
Stvarno teska odluka, mada sta god da uzmes neces pogresiti :)
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja22.10.2014. u 11:31 - pre 115 meseci
Rezervni delovi, servis kako stoje sa tim?
Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja22.10.2014. u 11:36 - pre 115 meseci
Pa imaju bar dva zastupnika(uvoznika) u Srbiji (koliko ja znam), tako da pretpostavljam da to nije problem.
Takodje, mnogo vise GREE klima se proda ovde nego Fujitsua. Naravno, u pitanju su jeftiniji ON/OFF uredjaji, ali samim tim bi i neka podrska za GREE kao brend trebala biti obezbedjena.
Sa druge strane, opet iz prica koje sam ja cuo, ni Fujitsu ne stoji sjajno sa servisom i rezervnim delovima, mnogi se zale na uvoznika po tom pitanju (kao i po pitanju resavanja reklamacije recimo). Jeste da Fujitsu klime nisu kvarljiva roba, al opet..

Sto se toga tice, ja iskreno verujem da Gree trenutno "bolje stoji".
Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6365031 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.