Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6365422 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja27.09.2014. u 12:37 - pre 116 meseci
Evo jednog zanimljivog modela klima uredjaja iz proslosti.........ubacivanje svezeg vazduha u prostoriju,jonizator.....

http://www.acs-klime.rs/panasonic_xe12cke.php

Katalog proizvoda-predstavljanje modela za Mitsubishi electric

http://www.mitsubishi-les.com/pdf/MainCatalogue2004.pdf

Kako vreme prolazi klime postaju sve efikasnije
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja27.09.2014. u 21:48 - pre 116 meseci
Ajd jedno pitanje .. ja recimo ukljucim moju fix klimu - Housel , da greje , posle nekog vremena ona ode u defrost i ako je sad napolje 10c, bar po AccuWeather , sa vlagom 82% .. kad zavrsi defrost , al bukvalo u tom momentu se klima zadimi , i boga mi prvi put kad se to desilo , pomislio sam da ode u tri lepe :P
E sad , ono sto mene nervira kod moje klime je to sto kad dostigne temp ili ode u defrost , i nakon toga pocne da greje , spustii krilca dole , bez obzira sto je pre toga bilo podeseno da duva ispred sebe .. da li Fujitsu inverteri koje vi imate , kad se nameste , recimo na 2 , zadatom temp i podignutim krilcima da duva ispred , ostavlja ih u istom polozaju i posle defrosta ili kad dostigne temp ... Inace pre neki dan sam pokusao da merim temp na izduvu , na max brzini i postavljenih 30c , uspeo sam da dostignem 50c , a termometar ne meri vise od toga , pa pretpostavjam da je to OK .. no ne znam jel to sad moze da se boduje s obzirom da nije minus napolje :)
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja27.09.2014. u 22:47 - pre 116 meseci
Pa zbog takvih stvari se klime i razlikuju odnosno ima boljih i losijih klima -- znaci potrebno je sagledati vise detalja o radu jednog uredjaja.Isto takvo ponasanje imaju i LG klime - ti postavis u jedan polozaj izduvavanje a ona posle promeni smer izduvavanja.To je problem jer ti podesis taj smer kako tebi odgovara i TOPLOTA se siri po prostoriji kako tebi najvise odgovara a ona - klima - promeni taj smer.Drugo kod invertera po ovakvom vremenu ne bi smele da se desavaju pauze u radu kao kod @Heinz.Kod NE-invertera funkcija "defrost" se desava ranije jer klima stalno radi na max kapacitetu i pitanje je kvalitet izmenjivaca - i to je razumljivo,zbog principa-nacina rada i naravno cene samog uredjaja.
Fujitsu klimu podesis u zeljeni polozaj za izduvavanje i ona tu ostaje -- tako je i za sve ostale Japanske klime.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja27.09.2014. u 22:54 - pre 116 meseci
Citat:
nexteen:
Inace pre neki dan sam pokusao da merim temp na izduvu , na max brzini i postavljenih 30c , uspeo sam da dostignem 50c , a termometar ne meri vise od toga , pa pretpostavjam da je to OK .. no ne znam jel to sad moze da se boduje s obzirom da nije minus napolje :)


Potrebno je vise detalja sagledati da bi jedan uredjaj bio efikasan za grejanje kada dodje zima.............n.p.r........ucestalost defrost-a , duzina trajanja defrost-a,pad kapaciteta grejanja, kolicina izduvavanja , smer izduvavanja .....itd..............klima uredjaj mora biti jedna uskladjena celina u radu da bi bila efikasna u grejanju !!!! To je sustina i razlika !!!!
Nemozes reci temperatura izuva iznosi 50 c i to je onda sve OK.Ima mnogo cinilaca koji uticu na kvalitetan rad klima uredjaja.
 
0

nexteen
Zrenjanin - Vojvodina

Član broj: 160273
Poruke: 1407
*.dynamic.sbb.rs.



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja28.09.2014. u 08:24 - pre 116 meseci
A ne , nisam mislio da ce klima 100% raditi dobro po zimi , a i ako je budem koristio za grejanje , to ce biti samo za jednu sobu od 13m2 , pa to duvanje na dole nece biti problem .. Probacu ove godine kad bude jaca zima da je malo ispratim , i da vidim , koliko ce tada davati na izduvu , i kako radi defrost itd .. Bitno je da ja znam , da Fujitsu ne pravi ta sranja oko usmeravanja :P
Fujitsu ASYG 12 LU ...
SKICA STANA

Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla 45cm izolovan stiroporom s
unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad tavan
izolovan vunom 10cm . Sezona 2015-16 g. - 11.10 - 01.04 = 618kwh , 2016-17 =
880kwh

 
0

Heinz
Voždovac

Član broj: 293309
Poruke: 276
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.09.2014. u 07:38 - pre 116 meseci
Fujitsu spušta krilca kad postigne temperaturu, za defrost nisam siguran ni da li ga je bilo sada. Za LG još ne znam šta i kad radi, obara krilce svakako.
Nemam vremena da posmatram klime, verujem da nije neka posebna nauka ustanoviti pravila, samo traži vreme.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.09.2014. u 07:55 - pre 116 meseci
Fujitsu posle defrost-a zadrzava polozaj krilca u polozaj koji je bio pre defrost-a.Odnosno kako korisnik namesti polozaj i smer izduvavanja tako Fujitsu vraca u taj isti polozaj.
Lg klima posle defros-a krilca vraca u polozaj koji je fabricki podesen.Ako vama taj polozaj koji je fabricki definisan ne odgovara nego koristite neki drugi polozaj onda je potrebno svaki put posle defrost-a da rucno vratite u onaj polozaj koji vama odgovara.
Najcesce se koristi usmeravanje krilca na dole kod grejanja ali sve klime imaju mogucnost izbora vise pozicija stelovamja tog " donjeg" polozaja pa svako koristi kako njemu odgovara da bi usmerio toplotu u pravcu svojih potreba.
Ovo je vazan detalj zbog mogucnosti usmeravanja toplote prema svojim potrebama.
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.09.2014. u 07:58 - pre 116 meseci
Moj Fujitsu NE POMERA krilca, gde ih postavim, tu su do proleća. Sem kad ide u defrost, ali tad ne duva i ne greje. Sa druge strane, LG postigne temperaturu, pomeri krilca gde misli da treba, i ostavi svoj položaj, pa moram da otkačinjam krilca od motora i da ih lepim trakom da ne mrdaju. Jeftini VOX nema takvo glupiranje kao LG. Da ne bude zabune, grejem se na Fujitsu LT koji je jedini inverter, a dogrevam sa LG, Gree i Vox, što kod kuće što na poslu.

Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.09.2014. u 09:49 - pre 116 meseci
Citat:
anon3017188:]

Potrebno je vise detalja sagledati da bi jedan uredjaj bio efikasan za grejanje kada dodje zima.............n.p.r........ucestalost defrost-a , duzina trajanja defrost-a,pad kapaciteta grejanja, kolicina izduvavanja , smer izduvavanja .....itd..............klima uredjaj mora biti jedna uskladjena celina u radu da bi bila efikasna u grejanju !!!!


Jedno pitanje - posto izgleda nijedan serviser to ne zna ili nece: Fonko LG-124 klima, sve radi odlicno, odlicno greje i hladi, redovno ciscena, ali defrost ne radi. Samo je prestao da radi pretprosle zime i to je to. Desilo se doduse ponekad da ga ukljuci na 2-3 sekunde, pa iskljuci i sve kao sto je i ranije radio (iskljuci grejanje, udje u defrost, signalizira lampicama da je defrost, cuje se zvuk karakteristican, krene defrost par sekundi i to je to). Ali prosle zime nije hteo uopste da udje u defrost cak i kad se zaledi spoljna jedinica.

E sad on ima indoor i outdoor temperature sensor, pretpostavljam da neki od njih ne valja i zato ne detektuje kad treba u defrost da udje? Drugih senzora i to nema, obicna je klima.

Pritisak je proveren, odlican je, ne gubi freon, klima odlicno radi.
 
0

mr Jozza
Jovan Rapić
IT podrška, WYG International
Beograd

Član broj: 306013
Poruke: 1066
94.230.179.*



+30 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.09.2014. u 10:22 - pre 116 meseci
A koliko je stara ta Fonko klima? Da li postoji distributer/uvoznik/serviser za nju? Ukoliko ne, mislim da nemaš sreće,tj ti si samo još jedna žrtva "programiranog zastarevanja" uređaja. Dobrodošao u kapitalizam. Uzgred, većina tih servisera (čast izuzecima) nema blage veze sa elektronikom, ako si se stvarno zainatio da je popraviš može ti pomoći samo dobar elektroničar, ukoliko je kvar "očigledan". U suprotnom možeš da je ostaviš da visi na zidu i to je sve. Ili da kupiš drugu, noviju, sa poznatim servisom/uvoznikom/distributerom, sa višegodišnjom tradicijom u poslovanju u Srbiji. Sve to dodaje vrednost na cenu uređaja, ali time se u startu kupuje ono što tebi sad fali, a to je servisna podrška van garantnog roka. Jbg, mislim da razumem zašto si kupovao tu Fonko klimu, jeftina, odlično radi i još ti je neko preporučio. Best buy. Ali nije sve crno-belo. Ja sam se jednom opekao o Gold Star, servis je samo "prestao da postoji", a ta firma se sada zove LG. Ukratko, od LG-a nikada više ništa ne kupujem, sem ako dobijem na poklon.
Fujitsu ASYG 12LTCA @30kvm + 2kom TA 2kW+2kW@30kvm. Izolacija spolja demit 8-10cm, tavanska ploča 10cm vuna.
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.09.2014. u 10:35 - pre 116 meseci
Pa verovatno nece majstori da trose svoje vreme jer je klima stara i ne mogu da naplate svoj rad -- spoljne jedince su cesto tesko dostupne.
Moras da nadjes nekog ko hoce to da odradi , ako ti se isplati.Mozda je do spoljnog senzora,ploce-elektronike........a moze da se desi i da je neka banalna stvar upitanju.Generalno sve te neinverter-fix klime su slicne tako da majstori to popravljaju bez problema-- imaju iskustva jer su dosta zastupljene i dosta jednostavnije za rad.....................
Ali to mora da ustanovi na licu mesta i da ispita uredjaj.
 
0

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
82.117.196.*



+896 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.09.2014. u 11:22 - pre 116 meseci
Spoljna jedinica je na terasi, ne treba cak ni da se penje nigde, i sve je pregledno i dostupno u visini ociju maltene.

Klima je stara 12 godina, ali radi isto kao i prvog dana - odnosno koristi se retko, zimi za dogrevanje, a leti jos redje.

Ne vidim kakve veze ima elektronika kad sve funkcije rade kako treba, bar bi nesto jos zezalo. Dakle rade normalno sve operacije.

Da li mogu ja da poskidam oba ta senzora i da ih zamenim?

Fonko klima nije bila jeftina kad je kupljena i u pitanju je ustvari LG model samo sa drugom oznakom i Toshiba kompresorom. Na elektronici pise SANYO.

Da je losa, ne bi radila 12 godina, pa cak i na -10 bez problema kad je zatrebalo i na +40.

Sve radi odlicno, samo nece da udje u defrost i to je to.

Znam samo prosle godine kad sam pitao lika koji je cistio klimu, rekao je verovatno temperaturni senzor na sacu negde koji meri temp. unutrasnje jedinice. Valjda ulazi u defrost kad izmeri neku temperaturu u cevima saca i na osnovu toga ukljucuje odledjivanje.

I rekao je da kompresor je u odlicnom stanju, maltene necujan, pritisak odlican.
 
0

zoxor
Pancevo
Grappa doo Beograd
ovlasceni distributer za
Carrier i Toshiba

Član broj: 319673
Poruke: 1494



+70 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.09.2014. u 13:14 - pre 116 meseci
Ako je ta klima stvarno LG onda najverovatnije i nema senzor na spoljnoj jedinici samo na unutrasnjoj.

Ako taj senzor ocita temeraturu kondenzacije nizu od odredjene elektronika pretpostavlja da je spoljna jedinica

zaledjena i prebacuje rezim u hladjenje da bi otopio spoljnu jedinicu.


Toshiba Daiseikai VI velicina 10 komada 6 Grejem
150m2 na 22C i 50m2 na 17C Hladim 200m2 na
24C Zidovi cigla obostrano malterisana 45cm + 10cm
stiropor Podrum 10cm stiropor sokla 3cm stirodur
Potkrovlje 30cm vuna ventilirano kroviste + 10cm
vuna iznutra na spoljne zidove + gips Sestokomorni
PVC low-e velux krovni prozori
 
0

anon3017188

Član broj: 318285
Poruke: 2722



+33 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.09.2014. u 17:29 - pre 116 meseci
Citat:
cozmo_im:
Spoljna jedinica je na terasi, ne treba cak ni da se penje nigde, i sve je pregledno i dostupno u visini ociju maltene.

Da li mogu ja da poskidam oba ta senzora i da ih zamenim?

Fonko klima nije bila jeftina kad je kupljena i u pitanju je ustvari LG model samo sa drugom oznakom i Toshiba kompresorom. Na elektronici pise SANYO.



Pa kod tebe je jedini problem da li si spreman da ulazes u tu klimu.Sve je dostupno za rad,zamena senzora nije cudo od tehnike a ta ploca sa elektronikom -- ispita te vodove elektronicar i to je to.Moja Midea klima je jedno vreme pocela da ludi -- palila se sama i gasila pa smo nosili tu plocu kod elektronicara na ispitivanje i uzeo mi je majstor 20 E.A kvar je bio potpuno banalan .Postoji dugme na unutrasnjoj jedinici za rucno ukljucivanje klime i to dugme je poklopac unutrasnje jedinice dodirivao i tako pravio problem.Ja misli da su tu Sanyo elektronoku ugradjivali mnogi proizvodjaci.
Po nekom mom misljenju budi spreman na nekih 20- 30 E.
Ili jednostavno pitas -- prijatelju koliko kosta ako mi zamenis senzor....itd..!!I na osnovu toga odlucis.
I naravno nama preneses tvoje iskustvo !!!
 
0

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja29.09.2014. u 22:08 - pre 116 meseci
Ma nije problem cena, nije to neka cifra 20-30 evra, nego cisto da ne bude kad dodje majstor ono "e brate mambo dzambo 100 evra". Na to sam mislio :)
Imam ja semu od te klime i kompletno servisno uputstvo, ali ne bih ipak sam da cackam :)
Hvala na savetima, pa cemo da vidimo uskoro.
 
0

Heinz
Voždovac

Član broj: 293309
Poruke: 276
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.09.2014. u 06:59 - pre 116 meseci
Citat:
anon3017188:
Lg klima posle defros-a krilca vraca u polozaj koji je fabricki podesen.


Ova moja LG vraća u zadati položaj, ne u neki njegov default. Po tome se ponaša isto kao i Fujitsu.
 
0

balle

Član broj: 98208
Poruke: 112
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.09.2014. u 07:07 - pre 116 meseci
Citat:
Imam ja semu od te klime i kompletno servisno uputstvo, ali ne bih ipak sam da cackam :)

Helou, da l' ima neko da mi preporuci pouzdan, strucan, brz a jeftin servis u Beogradu? Moze na pp. Tenkju
 
0

baggio

Član broj: 72870
Poruke: 358
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+9 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.09.2014. u 08:13 - pre 116 meseci
Citat:
Heinz:
Citat:
anon3017188:
Lg klima posle defros-a krilca vraca u polozaj koji je fabricki podesen.


Ova moja LG vraća u zadati položaj, ne u neki njegov default. Po tome se ponaša isto kao i Fujitsu.



Ukljuci grejanje, podigni krilca da klima duva horizontalno ispred sebe. Kad ode u defrost i zavrsi sa istim jel krilca vraca u taj horizontalni, ili postavlja default polozaj za grejanje (krilca prema dole)? Ja sam gotovo siguran da ce biti druga varijanta u pitanju, verovatno nisi imao ovakvu situaciju...

Fujitsu ASYA12LGC, ASHG09LECA, ASHG07LECA; LG Hero CS12AF; Midea MSR12-HRDN1; Gree Amber GWH09YD-S6DBA2A
 
0

rovaccccc

Član broj: 315350
Poruke: 2339



+461 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.09.2014. u 12:05 - pre 116 meseci
Ja koliko primjecujem ne rade sve lg klime na isti nacin.
Moj lg uopce ne mijenja polozaj krilca.Ako si ga stavio gore visoko da duva on kad ode u defrost samo prestane duvat krilca ne mijenjaju polozaj.
Ali moj lg je kupljen mislim 2006.g.Tad je bio kao premium model inverter :-).
 
0

Heinz
Voždovac

Član broj: 293309
Poruke: 276
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja30.09.2014. u 13:46 - pre 116 meseci
Napisao sam kako radi, ne znam šta nije jasno. Vrati ih gde su bila, gde sam ih ja namestio.
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6365422 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.