Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor klima uredjaja

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6362538 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Heinz
Voždovac

Član broj: 293309
Poruke: 276
46.240.132.*



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.12.2017. u 09:33 - pre 77 meseci
Citat:
bordzija:
Planiram sa inverter klimom i izolacijom da poboljšam uslove preživljavanja...


Tih 2 cm ne znam koliko će promeniti situaciju. Nema mesta za koji cm?
 
0

drvac
Dejan Devrnja
ZEMUN

Član broj: 84039
Poruke: 294
89.216.56.*

Sajt: www.google.com


+6 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.12.2017. u 09:34 - pre 77 meseci
Citat:
mirkobatocina:
Ja bih voleo da se javi i neko od korisnika klima uredjaja, razlicitih proizvodjaca, da cujem I njihovo iskustvo !!! Prenesu neko svoje licno iskustvo !!!
Ja sam citao ovu temu, na ovom forumu i moglo se i nesto nauciti gde su ljudi razmenjivali svoja licna iskustva a ovo ovde se pretvorilo u pisanje trgovaca ili neke pretpostavke nekih izmisljenih likova koji iznose nekakve svoje pretpostavke.
Pustite ljude da pisu o svom iskustvu a ne o pretpostavkama !!!
Sve se pretvorilo u FUJITSU a ima i ostalih proizvodjaca klima uredjaja.Ja sam odlucio za Daikin a sutra mozda moj izbor je neko drugi Mitsubishi,Toshiba,Panasonic i ostali.



Svaka ti cast na komentaru. Odavno su mnogi uvideli da nema svrhe pominjati druge klime osim Fujitsu. Zato ces i tesko naci iskustva o drugim klimama kad ce se zatrpati postovima kako to nista ne valja.
Ja imam Fujitsu klime ali jako objektivno gledam na stvari. Grejem se klaimam vise od 6-7 godina. Fujitsu lepo radi ali takodje sam se uverio da i Midea mission lepo radi.
Ovde porede babe i zabe. Kao Midea 18-ica, losa modulacija ne ide ispod 800-900w vec ako pljujes napisi realno. Ja sam testirao na poslu Mideu mission 18 i nije isla ispod 600w to je min koji sam izmerio.
Ali isto tako niko nije rekao kolika je modulacija na Fujitsu 18-ici ili drugim vecim japanskim klimama. Veoma neobjektivno se prica ovde zato je i prenatrpana tema.

Iznecu iskustva prvog komsije koga sam dugo vremena nagovarao da predje na grejanje klimama. On je ugradio multi sistem.
Ovde nisam video pisanja i iskustva sa ovakvim videom grejanja. U pitanju je sistem spoljasnja jedinica Midea M50D-42HFN1-Q na koju je vezao 3 unutrasnje. Dve su 12ice i jedna 18ica. Plus ima odvojenu jednu Mideu mission 12. Znaci ukupono 4 unutrasnje greju izolovanu kucu na sprat od 110 m2. Kuca ima dobre drvene prozore i izolovana je trskom debljine 5cm. Zidana blokovima pa trska pa preko fasadna cigla.

On je raspamecen konforom i ujednacenom toplotom cele kuce. Konkretno po meni preterano drzi na 24c ali njima prija oni su navikli na tu temperaturu. Nocu smanjuje na svim unutrasnjim na 20c tako im dogovara za spavanje.
Tacno se oseca konfor kada ima puno unutrasnjih i toplota dolazi sa svih strana, sve ujednaceno ugrejano.
Jedva je cekao da stigne racun za struju posto je ceo novembar grejao bez gasenja sistema. Ukupna struja za domacinstvo je stigla 9600din od toga nekih 4500-5000 je za grejanje.
Ceo sistem je platio oko 220 000din (multi sistem sa 3 unutrasnje + jedna zasebna klima 12-ica) stim sto ne znam da li je to sa ugradnjom ili bez. Ako nekog interesuje saznacu tacno.
Eto jedno iskustvo sa multi sistemom.

 
0

talichni69
Smederevo

Član broj: 132977
Poruke: 11
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.12.2017. u 10:33 - pre 77 meseci
Evo ti moje iskustvo sa Daikinom FTXB35C/RXB35C. Uzeta je pre tri godine kao zamena za Samsung inverter kojoj je jednog jutra crkla i kontrolna elektronika (hibrid) na spoljnoj jedinici i kompresor. U odnosu na klimu koju je zamenila, slabije greje, tj, temperatura izduva je nesumnjivo niža. Ali, zato joj je potrošnja mala. Po meraču koji sam ugradio, najniže ide i do 180W, posle čega prestaje da radi, kreće u intermitentni rad. Tiha je, na najmanjoj brzini rada skoro i ne čuješ unutrašnju jedinicu, spoljna je bučnija, iako je postavljena na gumenim damperima koje sam preselio sa one crknute. Unutrašnja jedinica je dosta manja fizički od gomile drugih koje sam video, sad imam jedan deo zida koji moram ponovo da prefarbam, jer se vidi stari polikolor koji je sakrivala stara klima. Najveća potrošnja koju sam joj izmerio je nešto manja od 1300W. Moja žena voli da postavi previsoku temperaturu u dnevnoj sobi, a klima greje tu dnevnu sobu od 30 kvm, hodnik od 8 kvm i toplota ide i u kupatilo od 4kvm kao i na sprat kroz otvorene stepenice u hodniku, gde u proseku podigne temperaturu za 3-4 stepena. Ko od ove klime očekuje kalorifer na gas, promašio je temu. Ali, da ovaj moj prostor greje korektno, i to je tačno. Klima je nameštena leđa na leđa, nije ispoštovano da ima tri metra cevi između jedinica, zato što fizički nisam mogao da budem tog dana kad su je nameštali, jer sam službeno morao iz grada. Defrost joj je brz, ne traje više od 4, najviše 5 minuta. Prizemlje je izolovano sa stiroporom od 5 cm sa svih strana, plafon takođe sa stiroporom 5 cm sa tavanske strane, tako da može da se kaže da je prostor solidno toplotno izolovan. U momentu kad sam je kupovao, imalo se novca samo za klimu te klase, a stara je crkla u nevreme (to je bio onaj period kad je skoro mesec dana bilo ispod nule, na dan kad je crkla bilo je -15C), tako da nisam imao vremena za Fujitsu, Toshibu, Mitsubishi. Sad, sa vremenskom distancom od tri godine, razmišljam da ovaj Daikin preselim na sprat gde bi zamenio dva norveška radijatora od 1500W, koji mi u strukturi cene grejanja predstavljaju najveći deo kolača, a da za prizemlje instaliram neki Fujitsu koji bi imao veći toplotni učinak, ne zbog mene, ja sam ko Finac, funkcionišem najnormalnije i na 19C, već zbog žene, koja bi se uvukla u kalorifer, da može. Na spratu imam neku praistorijsku Panasonic on/off klimu, koja ima 20-ak godina, i koja nikad nije lepo grejala, ni kad je nova bila, nju bih zamenio drugim inverterom. Sve u svemu, Daikin je sasvim korektan za te pare, ali oni koji hoće da se njome greju sa velikim "G", od te priče nema ništa. I da, na onih -18, -20 prošle godine, dobro se pokazala, nije loše grejala, ali su vrata od dnevne sobe morala da se zatvore, i od grejanja ovih drugih prostorija takođe više nije bilo ništa, sve su morale posebno da se greju, za to koristim norveške radijatore.
 
0

SG kamikaza

Član broj: 332241
Poruke: 1652



+254 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.12.2017. u 10:49 - pre 77 meseci
Sve to upravo potvrdjuje pricu o individualizmu od osobe do osobe,i prostora do prostora.
Svako ima svoj optimum,koliko god se nekom drugom ne uklapao u njegovu zamisao.
Svoja licna nezadovoljstva izborom drugih osoba,vise nisu u najmanju ruku ni kulturna za citati ovde,a ostrasceni napadi i odbrane svih ponaosob nemaju ni zdravorazumnu podlogu.

Uredjaje ste kupili vi za vas,kako ste zeleli ili mogli
NISU oni kupili vas,da im robujete i branite ih.
Gazi ih i kidaj dok rade,samo da greju i hlade ;-)
 
+1

Totalno_LooD
Podgorica

Član broj: 819
Poruke: 205
195.66.180.*

Jabber: Totalno_LooD
ICQ: 121070078


+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.12.2017. u 10:51 - pre 77 meseci
@Plava Trava

Ovo je multi sistem, drugacije su cijene jer se posebno kupuju unutrasnje jedinice i nisu u parovima sa spoljnim

ASYG07LMCE - 226EUR
ASYG09LMCE - 243EUR
ASYG12LMCE - 260EUR
Fujitsu 18LAC2
Fujitsu 12LMCE
Fujitsu 07LMCE

Stan - 50m2.
Izolacija - 5cm, PVC stolarija.
 
0

Plava Trava
Ontario

Član broj: 11169
Poruke: 193



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.12.2017. u 11:00 - pre 77 meseci
Ok Hvala!
Koja je cena spoljasnje sa kojom si racunao da uparis te unutrasnje?
Kolika je razilka izmedju vih LMCE i LU unutrasnjih?

Ja sam prosle godine navracao u neki showroom u Kralja Nikole ulici kod Sahat Kule...
Pusti mi na pvt molim te kod koga si se raspitivao?
Bar, Crna Gora
-2 *Spoljna projektna temperatura. [oC]
1167 ** Broj grejnih steepen dana.
124 *** Period grejanja u danima. [dana/godišnje]
9,6 **** Srednja godišnja temepratura u grejnom periodu. [oC]

Skica kuće:
https://i.imgur.com/mmF4bbl.png

Ponude dobijene za Fujitsu i za Daikin u CG:
https://jpst.it/18aIX
 
0

milosbaltazar
Milos Petrovic
Manager
GU Nis
Nis

Član broj: 336823
Poruke: 22
195.178.53.*



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.12.2017. u 11:00 - pre 77 meseci
Jedini nacin da se porede dve klime je da se u identicnim uslovima ili istoj prostoriji stave jedan pa drugi uredjaj i to je to!!!
A ziva istina je da sa Fujitsu klimama vise se preteruje, kao da nema drugih proizvodjaca...
Samo REALNO!
DAIKIN FTXS25 Professional i GREE Viola12 profi
Sprat kuce, 65m2, PVC, samo plafonska izolacija 5cm+knauf
 
0

Plava Trava
Ontario

Član broj: 11169
Poruke: 193



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.12.2017. u 11:11 - pre 77 meseci
Citat:
milosbaltazar:
Ovako... Sada posle tri meseca grejanja klimama mislim da mogu reci nesto.
Obzirom da sam isti prostor grejao kotlom na struju a posle kaminom na drva sada su u moj dom dosle klime.
Za dnevnu i deciju (36m2) je zaduzena GREE Viola 12 a za kuhinju i trpezariju (20m2) DAIKIN FTXS25.
Sto se tice samog grejanja blago je reci da sam zadovoljan, obzirom da kuca nema izolaciju (ima samo plafonsku), greje na koliko stepeni ih stavim toliko odrzavaju.
Sto se tice potrosnje tu je situacija sledeca: Gree u proseku trosi na -2 do +2 od 700-1000w na oko 2 sata ide u defrost koji traje oko 10 minuta.
Daikin u istim uslovima trosi od 300-600w ide u defrost na oko 3-4 sata i traje oko7-8 minuta.
Realna prica, obzirom da je jedna klima KINEZ a druga vrhunski JAPANAC mogu reci da i jedna i druga rade za sve pare. Kulturniji nacin rada ima Daikin jer je neprimetna, necujna, defrost se jedva primeti, u svakom slucaju opravdava cenu i klasu. Gree jeste kinez ali da lepo greje - greje, solidno modulira, nije bucna i ona za taj novac mogu reci da sam zadovoljan.
A sada sto se tice racuna: za mesec novembar mi je racun 6.700 dinara!
Bez grejanja mi racun stize oko 3.000, sto jednostavno znaci da sam se mesec dana 24/7 grejao sa 3.700 dinara.
DEFINITIVNO je ovo nacin grejanja koji necu menjati, mogu samo poraditi na nekoj boljoj izolaciji i to je to.
Nadam se da sam uspeo nekom da pomognem mojim opisom.
P.S. Lepo bi bilo da ovde ljudi pisu o onome sto koriste REALNO a ne subjektivno ili su culi ili im je neko rekao, jer kada neko planira da menja nacin grejanja svaki post koji procita mu znaci mnogo!


Koliko si sa Gree zadovoljan sto se tice buke i vibracije (unutrasnje/spoljne)?
Citao sam na nekom bugarskom forumu cini mi se osvrt lika koji je u glavnom bio zadovoljan sto se grejanja tice i odnosa ulozeno/dobijeno...
Zalio se nesto u vezi prikaza temepratureda ne radi kako je opisano u prospektu i jako se zalio na vibracije spoljne jedinice..
Cini mi se ako je verovati google prevodiocu da je izjavio da je ne bi kupio ponovo...

Kakvo je tvoje misljenje da li bi je stavio Gree Violu spavacu sobu posto vidim daje kod tebe u kuhinji/trpezarji pa je buka manji problem?

(Kod nas je inace Gree Viola duplo jeftinija od ovog ulaznog Daikna FTXS35)


[Ovu poruku je menjao Plava Trava dana 20.12.2017. u 12:23 GMT+1]
Bar, Crna Gora
-2 *Spoljna projektna temperatura. [oC]
1167 ** Broj grejnih steepen dana.
124 *** Period grejanja u danima. [dana/godišnje]
9,6 **** Srednja godišnja temepratura u grejnom periodu. [oC]

Skica kuće:
https://i.imgur.com/mmF4bbl.png

Ponude dobijene za Fujitsu i za Daikin u CG:
https://jpst.it/18aIX
 
0

milosbaltazar
Milos Petrovic
Manager
GU Nis
Nis

Član broj: 336823
Poruke: 22
195.178.53.*



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.12.2017. u 11:50 - pre 77 meseci
FTXS serija je daleko od ulaznog, to je profesional serija. Sto se tice Gree, mogu da kazem da je unutrasnja veoma tiha za dvanesticu. Spoljasnja nije bucna, mada ja imam i one gumene drzace... Mislim da je tu negde u sredini. Daikin se ne cuje ni unutra ni spolja a Gree samo spolja ali normalno.
Vibracije i buka spoljne zavisi od vise faktora a moze i da se busi gde ne treba pa da se vibracije osecaju...
Sve u svemu, Gree greje, ne trosi previse (mislim da je u normalnom proseku), sve lepo i precizno radi a i lepo izgleda.
DAIKIN FTXS25 Professional i GREE Viola12 profi
Sprat kuce, 65m2, PVC, samo plafonska izolacija 5cm+knauf
 
0

Plava Trava
Ontario

Član broj: 11169
Poruke: 193



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.12.2017. u 12:01 - pre 77 meseci
Hvala!
Ovo je greska sto je napisano mislilo se na FTXB35 a ne na FTXS35

Dakle:
Kod nas je inace Gree Viola Profi duplo jeftinija od ovog ulaznog Daikna FTXB35

DAIKIN FTXB35C =674.00€
KLIMA GREE VIOLA PROFI GWH12RB- (Kit za ugradnju do 3m i WiFi ukljuceni)= 369.75 €
Bar, Crna Gora
-2 *Spoljna projektna temperatura. [oC]
1167 ** Broj grejnih steepen dana.
124 *** Period grejanja u danima. [dana/godišnje]
9,6 **** Srednja godišnja temepratura u grejnom periodu. [oC]

Skica kuće:
https://i.imgur.com/mmF4bbl.png

Ponude dobijene za Fujitsu i za Daikin u CG:
https://jpst.it/18aIX
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.12.2017. u 12:06 - pre 77 meseci
Citat:
milosbaltazar:
Jedini nacin da se porede dve klime je da se u identicnim uslovima ili istoj prostoriji stave jedan pa drugi uredjaj i to je to!!!
A ziva istina je da sa Fujitsu klimama vise se preteruje, kao da nema drugih proizvodjaca...
Samo REALNO!


Ma ima, ali je Fujitsu ovde kod nas najjefitniji pa se zato mnogo priča o njemu.


Citat:
Plava Trava:
Kod nas je inace Gree Viola Profi duplo jeftinija od ovog ulaznog Daikna FTXB35


To su uslovi u kojima je razumno razmišljati o kupovini jeftinijeg modela. Problem je što oni koji kupuju najjeftinije modele, rade to jer nemaju budžet za nešto više, pa ih ni ne zanima drugo mišljenje, te ni ne postaju članovi foruma A njihova iskustva su nam poželjna
 
0

Totalno_LooD
Podgorica

Član broj: 819
Poruke: 205
195.66.180.*

Jabber: Totalno_LooD
ICQ: 121070078


+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.12.2017. u 12:10 - pre 77 meseci
Meni je Gree u spavacoj sobi i obicno me izludi zbog defrosta uglavnom...

Defrost je jako bucan - pisao sam vec o tome, a i evo link od video klipa na kojem cujes zvuk koji pusta na defrost https://goo.gl/photos/DbWRbcYGehDVC3JA7
Pucketa - promjene temperature dovodi do sirenja i skupljanja plastike koja pucketa
Senzor za temperaturu joj nije najbolji, pa mi je trebalo dosta vremena da nadjem koju temperaturu treba da podesim da bi mi bilo prijatno

Sa druge strane, da grije, bogami grije... Taj posao zavrsava i vise nego korektno, ali za spavacu sobu ovaj model koji ja imam ne mogu da preporucim...


Fujitsu 18LAC2
Fujitsu 12LMCE
Fujitsu 07LMCE

Stan - 50m2.
Izolacija - 5cm, PVC stolarija.
 
0

milosbaltazar
Milos Petrovic
Manager
GU Nis
Nis

Član broj: 336823
Poruke: 22
195.178.53.*



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.12.2017. u 12:11 - pre 77 meseci
Najiskrenije za taj novac bolju klimu u svakom pogledu neces naci. Covek mora biti realan sta mu treba...
Ja mogu reci da meni bez problema i sasvim lepo greje 36m2 neizolovanog prostora (samo plafon ima stiropor), PVC stolarija.
Kada bi kuca imala izolaciju potrosnja bi bila manja i sigurno bi bilo bolje ali ovo kazem iz licnog iskustva da je do sada i na -8 bez problema u tom prostoru odrzavala 22,5C, sto je za mene sasvim ok, gledajuci ulozeno...
Pozdrav.
DAIKIN FTXS25 Professional i GREE Viola12 profi
Sprat kuce, 65m2, PVC, samo plafonska izolacija 5cm+knauf
 
0

Cronnin

Član broj: 62353
Poruke: 482
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+12 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.12.2017. u 12:20 - pre 77 meseci
Da li svaki put prilikom defrosta ide taj zvuk?
 
0

djalf

Član broj: 41627
Poruke: 1425



+31 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.12.2017. u 12:22 - pre 77 meseci
Citat:
Plava Trava:
LGC je znaci stepenik iznad LLCA? Kako stoji sa 12LMCE je li je li ona u rangu sa tim LGC koji imas?

Evo sto pisu na jednom forumu:
Kompresori su isti, 12LMC kondenzator je dvojan i ima EEV, a kod 12LLCC je dvostruko samo na stražnjoj strani, strana je singl i kapilarni model. Količina rashladnog sredstva je također manja nego u drugom modelu. A u veličinama im je malo razlika


LGC je u klasi izmedju LM i LU modela, 2011-te je bila 630 evra. Kompresor je isti Toshibin kao u LU modelu, isto dupli izmenjivac na spoljnoj mada je na LU malo veca spoljna jedinica i LU na unutrasnjoj ima dupli izmenjivac dok LGC nema. To su razlike. Meni su LLCA odredjene da greju po 12-13m2 sada a LGC odradjuju ostalo, jedna je u kuhinji 27.8m2 a druga u dnevnoj 26.9m2 plus spavaca od 11.8m2. Imas skicu kuce u mom potpisu, sve mere i i pozicije klima jedinica. Posto ova u dnevnoj ima skoro 40m2, na vecim minusima planiram da otvaram deciju da LLCA koja je tamo pomogne.
Na opaske oko Fujitsu brenda, ja ne znam po koji put da pisemo, cena U SRBIJI je povoljnija nego u okruzenju i zato je ona ovde broj 1 izbor (12LU model je 650 evra), lazite vi sebe koliko hocete ali to je tako, ma koliko vas bolela ta istina
Ja mogu da pisem o onom sto imam a neki ovde pisu o brendu koji nisu ni videli a kamoli imali...
Kuća 91m2 - 2x Fujitsu 12LGC, 2x Fujitsu General 09LLCA,
VOX IVA5-12JR, Lokal
24m2 - Fujitsu 12LU
 
0

Totalno_LooD
Podgorica

Član broj: 819
Poruke: 205
195.66.180.*

Jabber: Totalno_LooD
ICQ: 121070078


+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.12.2017. u 12:32 - pre 77 meseci
@Cronnin

Mislim da da...

Napominjem da je klima prilikom instalacije vakumirana i ima cca 5m cijevi.

Ona grije/hladi ODLICNO, ali napisao sam moje zamjerke
Fujitsu 18LAC2
Fujitsu 12LMCE
Fujitsu 07LMCE

Stan - 50m2.
Izolacija - 5cm, PVC stolarija.
 
0

milosbaltazar
Milos Petrovic
Manager
GU Nis
Nis

Član broj: 336823
Poruke: 22
195.178.53.*



+2 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.12.2017. u 12:33 - pre 77 meseci
Moj Gree se necuje ni u defrostu niti sam i jednom cuo krckanje plastike a sto puta sam spavao u dnevnoj sobi ispod nje takoreci...
DAIKIN FTXS25 Professional i GREE Viola12 profi
Sprat kuce, 65m2, PVC, samo plafonska izolacija 5cm+knauf
 
0

Plava Trava
Ontario

Član broj: 11169
Poruke: 193



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.12.2017. u 13:00 - pre 77 meseci
Citat:
djalf:
Citat:
Plava Trava:
LGC je znaci stepenik iznad LLCA? Kako stoji sa 12LMCE je li je li ona u rangu sa tim LGC koji imas?

Evo sto pisu na jednom forumu:
Kompresori su isti, 12LMC kondenzator je dvojan i ima EEV, a kod 12LLCC je dvostruko samo na stražnjoj strani, strana je singl i kapilarni model. Količina rashladnog sredstva je također manja nego u drugom modelu. A u veličinama im je malo razlika


LGC je u klasi izmedju LM i LU modela, 2011-te je bila 630 evra. Kompresor je isti Toshibin kao u LU modelu, isto dupli izmenjivac na spoljnoj mada je na LU malo veca spoljna jedinica i LU na unutrasnjoj ima dupli izmenjivac dok LGC nema. To su razlike. Meni su LLCA odredjene da greju po 12-13m2 sada a LGC odradjuju ostalo, jedna je u kuhinji 27.8m2 a druga u dnevnoj 26.9m2 plus spavaca od 11.8m2. Imas skicu kuce u mom potpisu, sve mere i i pozicije klima jedinica. Posto ova u dnevnoj ima skoro 40m2, na vecim minusima planiram da otvaram deciju da LLCA koja je tamo pomogne.
Na opaske oko Fujitsu brenda, ja ne znam po koji put da pisemo, cena U SRBIJI je povoljnija nego u okruzenju i zato je ona ovde broj 1 izbor (12LU model je 650 evra), lazite vi sebe koliko hocete ali to je tako, ma koliko vas bolela ta istina :D
Ja mogu da pisem o onom sto imam a neki ovde pisu o brendu koji nisu ni videli a kamoli imali...


Koliko se moze naci kod vas 12LMCE? Tj. kolika j razlika u ceni izmedju 12LMCE i 12LU? Koliko iznosi PDV?
Kod nas je12LMCE=600 a 12LUCA=790
Ko je blizu granice isplati mu se da dodje da pazari kod vas preko grane i jos vrati PDV

Ja se vec duze razmisljam sto staviti kod mene u oko 45m2 (povezana kuhinja 8m2-DB 16m2 -igraonica21m2)
Da je 12LU kod nas 650 ne bi se puno razmisljao : ) stavio bi je na zutu poziciju na skici.

Da li bi bilo pametno na zelenoj poziciji u hodniku od 11m2 staviti da duva ka sobama jos jednu 12LU i izbjeci stavljanje pojedinacno na plave pozicije u svaku sobu?
Svaka druga preporuka je dobrodosla!

skica kuce:



Bar, Crna Gora
-2 *Spoljna projektna temperatura. [oC]
1167 ** Broj grejnih steepen dana.
124 *** Period grejanja u danima. [dana/godišnje]
9,6 **** Srednja godišnja temepratura u grejnom periodu. [oC]

Skica kuće:
https://i.imgur.com/mmF4bbl.png

Ponude dobijene za Fujitsu i za Daikin u CG:
https://jpst.it/18aIX
 
0

Totalno_LooD
Podgorica

Član broj: 819
Poruke: 205
195.66.180.*

Jabber: Totalno_LooD
ICQ: 121070078


+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.12.2017. u 13:06 - pre 77 meseci
@djalf

Gdje je to 12LU 650EUR, da trgujem i ja :)
Fujitsu 18LAC2
Fujitsu 12LMCE
Fujitsu 07LMCE

Stan - 50m2.
Izolacija - 5cm, PVC stolarija.
 
0

Plava Trava
Ontario

Član broj: 11169
Poruke: 193



+1 Profil

icon Re: Izbor klima uredjaja20.12.2017. u 13:13 - pre 77 meseci
Ima Fujitsu klima uređaj ASYG12LUCA/AOYG12LUC INVERTER za 77990.00 din na vise mesta...
U Srbiji naravno ; )
U CG KLIMA FUJITSU ASYG12LUCA/AOYG12LUCA = 790.50 €



Bar, Crna Gora
-2 *Spoljna projektna temperatura. [oC]
1167 ** Broj grejnih steepen dana.
124 *** Period grejanja u danima. [dana/godišnje]
9,6 **** Srednja godišnja temepratura u grejnom periodu. [oC]

Skica kuće:
https://i.imgur.com/mmF4bbl.png

Ponude dobijene za Fujitsu i za Daikin u CG:
https://jpst.it/18aIX
 
0

elitemadzone.org :: TechZone :: Klimatizacija :: Izbor klima uredjaja
(Zaključana tema (lock), by Gojko Vujovic)
Strane: << < .. 1003 1004 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 6362538 | Odgovora: 20649 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.