Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Help me , im blind ... podesavanje boja?

[es] :: Rasterska grafika :: Help me , im blind ... podesavanje boja?

[ Pregleda: 3822 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

abvgd
Ozren Mizdalo
Kotor

Član broj: 117759
Poruke: 8
213.149.122.*



Profil

icon Help me , im blind ... podesavanje boja?18.10.2006. u 12:33 - pre 213 meseci
Pozdrav , imam problema sa stampanjem ... nije mi ista slika odstampana kao ona na monitoru ...Recimo da jarko , bljestava crvena na monitoru postane tamno crvena ili mrtva crvena na papiru iako sam namjerno koristio najbljestaviju crvenu sa palete ... Znaci boje na odstampanom materijalu nisu iste kao na monitoru , uglavnom su tamnije i potpuno drugacije ... probao sam podesavati u Color managmentu , ali nema velikih rezultata ... Posto se bavim dizajniranjem i slicno , ovo mi u ovom slucaju predstavlja problem jer radim neki katalog koji je u tim jarkim bojama ... Dakle , treba mi strucna pomoc od nekoga ko se bavi stampanjem , da mi objasni da li je problem u kalibraciji i kako se to sredjuje da ispadne tacno onako kako izgleda na monitoru ....
Unapred zahvalan .....
I bi tako !
 
Odgovor na temu

netman
Neko Nekić
Bgd

Član broj: 14447
Poruke: 341
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Help me , im blind ... podesavanje boja?18.10.2006. u 17:49 - pre 213 meseci
To ti je sasvim normalna pojava, monitor i štampač moraju da budu kalibrisani(trazi "densiometer"), a i kad je to urađeno nećeš moći uvek da dobiješ istu boju kao na ekranu jer je color space RGB-a veći od CMYK-a.
 
Odgovor na temu

goran.sm
Goran Smiljanić
Novi Sad

Član broj: 88760
Poruke: 101
*.dynamic.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Help me , im blind ... podesavanje boja?18.10.2006. u 18:36 - pre 213 meseci
Citat:
abvgd: ... iako sam namjerno koristio najbljestaviju crvenu sa palete ...


Ovo me navodi na pomisao da si koristio nijanse koje su "out of gamut", odnosno van opsega tonaliteta koji se mogu štampati, a vide se samo u ekranskom prikazu.

Pročitaj ovo
http://www.elitesecurity.org/t143594-0#937627
i ovo
http://www.elitesecurity.org/t5852-RGB-vs-CMYK
i ovo :)
http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?t=2733
 
Odgovor na temu

NICS
Novi Sad

Član broj: 26012
Poruke: 682
195.252.96.*



Profil

icon Re: Help me , im blind ... podesavanje boja?16.11.2006. u 12:25 - pre 212 meseci
Taj ces problem izbeci jedino ako koristis katru boja, kad namestis boje kako je na karti kako ce ti biti u stampi. E sad jako zavisi gde nosis da ti se stampa jer majstori znajui da odstampaju malo jacu ili malo slabiju. Monitor je takav kakav je za pomenutu kalibraciju na stampacu mozes da zaboravis, nije to prava kalibracija nego zezanje jer je kao sto znas prava kalibracija je tako skupa da ne vredi spominjati cenu. Treba je znati uraditi a tu sad zavisi od nekoliko faktora
Kako da se potpisem
 
Odgovor na temu

iZoo
BG

Član broj: 91366
Poruke: 50
..AT.HighSpeedADSL.beotel.net.

Sajt: www.arhitekta.info


Profil

icon Re: Help me , im blind ... podesavanje boja?17.11.2006. u 14:08 - pre 212 meseci
Ti ces lepo da odradis probe sa spektrom i valerom koji je priblizan trazenoj digitalno i tako da vidis kakve su ti mogucnosti sto se tice boje na papiru (cmyk), pa u malo srece u dobroj stampariji sa ton-kartom da nadjes odgovarajucu, te "ludacke" doje tesko bez nekih dodatnih prolaza.
 
Odgovor na temu

[es] :: Rasterska grafika :: Help me , im blind ... podesavanje boja?

[ Pregleda: 3822 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.