Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Podizanje travnjaka sa busenom

[es] :: Vodič za posao :: Podizanje travnjaka sa busenom

[ Pregleda: 5533 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vladost
Vladimir Stojnic
Kraljevo

Član broj: 117108
Poruke: 1
217.24.27.*



Profil

icon Podizanje travnjaka sa busenom12.10.2006. u 21:36 - pre 213 meseci
Veliki pozdrav svima!
Prijatno sam iznenađen Forumom o započinjanju sopstvenog biznisa uzgajanja cveća. Smernice koje su date predstavljaju pravo ohrabrenje za početnike. Ono što mene „muči“ je proizvodnja travnatih busena za okućnice i igrališta. Sve u vezi podloge(supstrata), semena(smeša), đubrenja, zaštite, košenja, mašina za sečenje busena i dr. Naročito sam zainteresovan za rad na parcelama podignutim za ovu proizvodnju. Takođe, literatura u vezi ove problematike bi mi dobrodošla.


Vladimir Stojnic
 
Odgovor na temu

Vojin Jovanovic

Član broj: 80940
Poruke: 129
*.teol.net.



+5 Profil

icon Re: Podizanje travnjaka sa busenom15.09.2007. u 16:28 - pre 202 meseci
Ako se dobro secam ovako je isao postupak proizvodnje:

Moras imati neku ravnu povrsinu, recimo 20 x 6 metara. Napravis 4 reda sirine 1m. Postavis najlon prema gore navedenoj dimenziji 20 x 1 m u 4 reda. Sipas preko zemlju (idealno humus koji se koristi u cvecarstvu ili ako ti je u blizini neko ko proizvodi sampinjone od njih kupis ili dobijes zemlju koja se baca-prodaje posle zavrsenih svih ciklusa berbe/zetve) koju rasplaniras na otprilike 3-4 cm debljine. Posejes odgovarajucu travu. Zatim pratis rast, zaljevas, djubris po potrebi. kad postigne odredjenu visinu isecas na odredjenu dimenziju i umotas kao tepih jer ti je ispod najlon. Vozis npr na stadion isecas odredjeni dio naspes malo tinje i ugradjujes svoj komad tako sto postavis svoju travu i lagano izvuces najlon. Debljina ne treba da bude prevelika iz razloga da se korijen nove trave pricvrsti za stari teren.

Nadam se da sam bio od neke koristi.

VELIKI POZDRAV I SRECNO!

Vojin
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Podizanje travnjaka sa busenom

[ Pregleda: 5533 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.