Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Visual Basic .NET handlanje vise buttona

[es] :: .NET :: Visual Basic .NET handlanje vise buttona

[ Pregleda: 1464 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gu5t3r

Član broj: 117058
Poruke: 6
*.fizika.org.



Profil

icon Visual Basic .NET handlanje vise buttona12.10.2006. u 14:10 - pre 213 meseci
kad npr. for petljom izgeneriram vise buttona na formi...kako handlet sve njih ali da ne pisem za svaki posebno handle jer ne znam koliko ce ih petlja izgenerirat...treba li ih handlat kao klasu ili ? petlja ce iz ini fajla generrat buttone i po tome bi i trebao nekak handleat sve pa provjeravat neki indeks pa onda za odredjeni indeks se izvrsi neki kod koji bi bio isti samo bi se razlikovao po tome sto pise u ini fajlu
pocetnik sam pa bi li mogao neko postat kod...

unaprijed hvala...
 
Odgovor na temu

aleksandarpopov
IT consultant
Senta

Član broj: 57172
Poruke: 484
*.sksyu.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/aleks..


Profil

icon Re: Visual Basic .NET handlanje vise buttona12.10.2006. u 15:00 - pre 213 meseci
Za vb ne znam kod (mrzi me da kopam, nije tesko prepraviti) za C# mozes da napravis metod npr. SvihButona_click(). Ovako nekim kodom mozes da povezes buton i metod:

this.btnNoviButon.Click += new System.EventHandler(this.SvihButona_click());

npr. dok si jos u petlji i gde dodeljujes proprerie tvojim dugmicima mozes da stavis ovaj kod. U tom metodu posle proveravas, radis sta hoces.... ako si to pitao.
RTFM
 
Odgovor na temu

gu5t3r

Član broj: 117058
Poruke: 6
*.fizika.org.



Profil

icon Re: Visual Basic .NET handlanje vise buttona12.10.2006. u 15:11 - pre 213 meseci
to me zanimalo...sam kad handleas 1 button pises ime fukcije pa na kraju handles button1.click...da li ovdje pisem samo tu funkciju pa u njoj kod ili pisem ime neke funkcije pa handles SvihButtona_Click ?

to je to sam me jos ovo zanima...

thnx puno
 
Odgovor na temu

aleksandarpopov
IT consultant
Senta

Član broj: 57172
Poruke: 484
*.sksyu.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/aleks..


Profil

icon Re: Visual Basic .NET handlanje vise buttona12.10.2006. u 16:51 - pre 213 meseci
Ne razumem pitanje bas najbolje...
u metodu SvihButona_click() pises kod koji zelis da ti se pozove nakon dogadjaja click
Pozdrav
RTFM
 
Odgovor na temu

gu5t3r

Član broj: 117058
Poruke: 6
*.fizika.org.



Profil

icon Re: Visual Basic .NET handlanje vise buttona12.10.2006. u 16:54 - pre 213 meseci
hvala...razumio sam...

thnx na pomoci
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: Visual Basic .NET handlanje vise buttona

[ Pregleda: 1464 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.