Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Varira mi takt na procesoru - moguce nagnjecenje jezgra?

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Varira mi takt na procesoru - moguce nagnjecenje jezgra?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6786 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

brkchey
Pos'o, kuca, birtija
Banja Luka

Član broj: 37610
Poruke: 387
*.inecco.net.



+15 Profil

icon Re: Varira mi takt na procesoru - moguce nagnjecenje jezgra?19.10.2006. u 09:29 - pre 213 meseci
Evo iskljucio sam HT i gle cuda - sad je sve normalno. Ali kad sam probao da testiram na NFS Most Wanted, pocelo je da mi secka svake 3 sekunde. Koliko je koristan uopste HT na mom procesoru i da li vrijedi ostaviti ga ukljucenog. Evo osim ovog seckanja u igrici nisam primjetio nikakvu pogorsanje bez HTa?
Mislite li da je mozda software napravio gresku prilikom izraacunavanja takta jer ga je zbunio HT, inace koristio sam Everest 2004 i 2005, probacu jos ovaj najnoviji, mozda je ispravljen bug, ako ga ima.
Time Has Frozen Still What's Left to Be
Hear Nothing
Say Nothing
Cannot Face the Fact I Think for Me
No Guarantee, it's Life as Is
But Damn You for Not Giving Me My Chance
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Varira mi takt na procesoru - moguce nagnjecenje jezgra?19.10.2006. u 13:03 - pre 213 meseci
ht ne bi trebalo da ima veze s tim.
skini cpu-z i onda testiraj, on je (meni) najvise verodostojan
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

brkchey
Pos'o, kuca, birtija
Banja Luka

Član broj: 37610
Poruke: 387
*.inecco.net.



+15 Profil

icon Re: Varira mi takt na procesoru - moguce nagnjecenje jezgra?19.10.2006. u 20:44 - pre 213 meseci
Evo, skinuo sam novi cpu-z i evo to su rezultati bez HTa a sa HTom su manje vise isti sa minornim promjenama na taktu (>1MHz).

Poredio sam istovremeno taktove u oba programa (everest2005 i cpu-z) i u cpu-z-u uglavnom vrijednosti se krecu oko 3215MHz sa vrlo malim varijacijama dok u everestu vrijednosti se mijenjaju sa vecim odstupanjima. U momentu kada u everestu vrijednost skoci sa 3217 na 3434 u cpu-z skoro da i nema promjene. Da li je ovo dokaz da je everest neispravan. Jedino me buni u cpu-z ono core voltage na 2.288 a prije nije prelazilo 1,36. Je li ovo normalno, posto pise da procesor radi na voltazama od 1.25 do 1.40V.
U slucaju da se ona promjena takta zaista desava, da li je, ako vec nije HT, mozda u pitanju C1E (CPU enhanced halt), posto u cpu-z-u pise nesto o tome mada nisam bas najbolje skontao
Time Has Frozen Still What's Left to Be
Hear Nothing
Say Nothing
Cannot Face the Fact I Think for Me
No Guarantee, it's Life as Is
But Damn You for Not Giving Me My Chance
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: Varira mi takt na procesoru - moguce nagnjecenje jezgra?19.10.2006. u 21:09 - pre 213 meseci
Citat:
brkchey: Da li je ovo dokaz da je everest neispravan

Da, i to sam ti rekao prije 10 dana. Skini zadnju beta verziju, i ako ona ne radi, čekaj sljedeću.
Citat:
brkchey:Jedino me buni u cpu-z ono core voltage na 2.288

Napon ti sigurno nije toliki. I kod mene se to dešavalo u starijim verzijama cpu-z , (pokazivao je upravo toliki napon). Sačekaj neku sljedeću verziju, i radiće kako treba

[Ovu poruku je menjao Ned123 dana 19.10.2006. u 22:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

brkchey
Pos'o, kuca, birtija
Banja Luka

Član broj: 37610
Poruke: 387
*.inecco.net.



+15 Profil

icon Re: Varira mi takt na procesoru - moguce nagnjecenje jezgra?19.10.2006. u 22:19 - pre 213 meseci
Primjetio sam da kada pokrenem ovaj retardirani everest, vecina vrijednosti u drugim dijagnosticima se poremeti. Npr., u CPU-Z core voltage sa normalne vrijednosti skoci na 2.88 i tu se zakuca, a to isto se desi i u novom Speedfanu, takodje sa ostalim voltazama, a temperatura sa 30 padne na -4 i onda varira izmedju -4 i 15C. Znaci everest je totalni shit. Jos cu sutra da isprobam najnoviju verziju, i onda cu da ga odj.. jednom za svagda.
Time Has Frozen Still What's Left to Be
Hear Nothing
Say Nothing
Cannot Face the Fact I Think for Me
No Guarantee, it's Life as Is
But Damn You for Not Giving Me My Chance
 
Odgovor na temu

Ned123
Nenad Bošnjak
Senior System Administrator
PIXOMONDO Images
Stuttgart, Germany

Član broj: 64971
Poruke: 835
*.broadband.blic.net.

Sajt: www.linkedin.com/in/nenad..


+28 Profil

icon Re: Varira mi takt na procesoru - moguce nagnjecenje jezgra?20.10.2006. u 06:24 - pre 213 meseci
Everest je inače odličan program, ali jednostavno treba sačekati da autori ugrade adekvatnu podršku, ne samo za odgovarajući čipset, nego nekad čak i za odgovarajuću ploču. Sve i jedan dijagnostički program je takav.
Meni npr 3DMark 2006 još pokazuje da mi grafička ima taktove: GPU=0, Mem=0.
 
Odgovor na temu

brkchey
Pos'o, kuca, birtija
Banja Luka

Član broj: 37610
Poruke: 387
*.dialup.blic.net.



+15 Profil

icon Re: Varira mi takt na procesoru - moguce nagnjecenje jezgra?20.10.2006. u 23:47 - pre 213 meseci
Zanimljivo je kakvu mi je vrijednost dao cpu-z maloprije. Opet sam poceo da sumnjam...

Primjetio sam da oovaj program daje razlicite vrijednosti takta samo pri startu a kada radi refresh promjene su minimalne, dok kod everesta to nije slucaj. Sada sam opet u nedoumici...
Time Has Frozen Still What's Left to Be
Hear Nothing
Say Nothing
Cannot Face the Fact I Think for Me
No Guarantee, it's Life as Is
But Damn You for Not Giving Me My Chance
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

brkchey
Pos'o, kuca, birtija
Banja Luka

Član broj: 37610
Poruke: 387
*.inecco.net.



+15 Profil

icon Re: Varira mi takt na procesoru - moguce nagnjecenje jezgra?21.10.2006. u 21:08 - pre 213 meseci
Eto ga-novi everest 2006 beta prikazuje potpuno drugo. Sad nema overclocka, nego downclock i to na CPU multiplieru sa 16x na 14x i to naizmjenicno (u zavisnosti od opterecenja) sto je jos nemogucnije, jer je u BIOSu ova opcija pretpostavljam zakljucana, bar koliko znam na ovom procesoru, iako u mom BIOSu i M.I.T.u ne pokazuje trenutno stanje mnozioca, sto vjerovatno znaci upravo to, a sumnjam da bi Intel dao u prodaj u procesor koji radi na 2,8, a da je deklarisan kao 3.2. To radi jedino AMD. Znam sta je EIST i znam da to ovaj procesor (P4 541) ne podrzava, a sve mi vuce na to.


Time Has Frozen Still What's Left to Be
Hear Nothing
Say Nothing
Cannot Face the Fact I Think for Me
No Guarantee, it's Life as Is
But Damn You for Not Giving Me My Chance
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
195.252.85.*



+3 Profil

icon Re: Varira mi takt na procesoru - moguce nagnjecenje jezgra?21.10.2006. u 21:14 - pre 213 meseci
aman covece, ako radi kako treba, batali to. ti programi imaju smisla samo ako overklokujes, ili ako imas neki realan problem. ili ako oces da zaradis paranoju.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dialup.neobee.net.



+109 Profil

icon Re: Varira mi takt na procesoru - moguce nagnjecenje jezgra?21.10.2006. u 21:23 - pre 213 meseci
Lepo ja rekoh u gornjem postu Maticna !!!
 
Odgovor na temu

brkchey
Pos'o, kuca, birtija
Banja Luka

Član broj: 37610
Poruke: 387
*.inecco.net.



+15 Profil

icon Re: Varira mi takt na procesoru - moguce nagnjecenje jezgra?21.10.2006. u 22:44 - pre 213 meseci
Citat:
Nenad Vranjanac: aman covece, ako radi kako treba, batali to. ti programi imaju smisla samo ako overklokujes, ili ako imas neki realan problem. ili ako oces da zaradis paranoju.

;)


Citat:
vaske71: Lepo ja rekoh u gornjem postu Maticna !!!

Mislis BIOS?


Time Has Frozen Still What's Left to Be
Hear Nothing
Say Nothing
Cannot Face the Fact I Think for Me
No Guarantee, it's Life as Is
But Damn You for Not Giving Me My Chance
 
Odgovor na temu

brkchey
Pos'o, kuca, birtija
Banja Luka

Član broj: 37610
Poruke: 387
*.dialup.blic.net.



+15 Profil

icon Re: Varira mi takt na procesoru - moguce nagnjecenje jezgra?23.10.2006. u 00:19 - pre 213 meseci
Citat:
Nenad Vranjanac: kad iskljucim komp, dok se hladi na svakih 10ak min cuje se "cak", kao kad se hladi pegla npr.
isto se cuje kad skoci cpu usage u toku rada. ne mogu da odredim da li potice od cpu ili nb, ali mi nijedan prethodni komp nije ispustao zvuke, pa sam pomalo anksiozan. da li neko ima iskustva sa ovim, i da li moze imati posledice?
inace temperature su normalne (p4 630@3GHz, 40-45 C)


Jel ti se desava ovo jos uvek? Meni pucka cak i kada je komp satima iskljucen.
Time Has Frozen Still What's Left to Be
Hear Nothing
Say Nothing
Cannot Face the Fact I Think for Me
No Guarantee, it's Life as Is
But Damn You for Not Giving Me My Chance
 
Odgovor na temu

brkchey
Pos'o, kuca, birtija
Banja Luka

Član broj: 37610
Poruke: 387
*.dialup.blic.net.



+15 Profil

icon Re: Varira mi takt na procesoru - moguce nagnjecenje jezgra?24.03.2007. u 16:57 - pre 208 meseci
@ Vranjanac
ti rece da je cpuz dobar a gledaj ovo:




A nisam klokao, pa sta je ovo?
Time Has Frozen Still What's Left to Be
Hear Nothing
Say Nothing
Cannot Face the Fact I Think for Me
No Guarantee, it's Life as Is
But Damn You for Not Giving Me My Chance
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Nenad Vranjanac
nbg

Član broj: 36176
Poruke: 2840
*.adsl.beotel.net.



+3 Profil

icon Re: Varira mi takt na procesoru - moguce nagnjecenje jezgra?29.03.2007. u 11:03 - pre 208 meseci
ne znam, ne vidim sliku...

Citat:
brkchey: Jel ti se desava ovo jos uvek? Meni pucka cak i kada je komp satima iskljucen.

da, dok je bilo, desavalo se i da 2-3h nakon gasenja pucka. sad ga nikad i ne gasim, pa je prestao da pucka
salim se, nema puckanja, ali je sad druga ploca, pa mislim da je bio northbridge cooler u pitanju (a ne cpu)
na ovoj novoj je isti cooler, ali bolje naleze.
kad imaš samo čekić, sve ti liči na eksere
postoje dve vrste ljudi: oni koji dele ljude na dve vrste i oni koji to ne cine
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Varira mi takt na procesoru - moguce nagnjecenje jezgra?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6786 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.