Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sabayon Linux utisci

[es] :: Linux :: Sabayon Linux utisci

[ Pregleda: 4815 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sasa_vu
Beograd

Član broj: 62061
Poruke: 200

Sajt: www.fuckoffimbusy.com


+53 Profil

icon Sabayon Linux utisci03.10.2006. u 21:52 - pre 213 meseci
http://www.sabayonlinux.org/
Da li je neko probao ovu distribuciju, i ako jeste, kakvi su prvi utisci? Posto me SuSE 10.1 poceo smarati bez vidljivog razloga(pada updater, ne vidi nove pakete da instalira sa neta vec vidi samo vec postojece, pada Amarok vrlo cesto.....) i odjednom, a radio je stvarno super, razmisljam da predjem na neku drugu distribuciju. Hteo sam KUbuntu, ali onda naleteh na Sabayon koji me je zainteresovao, pa se sad dvoumim, pa eto, ako je neko probao, nek podeli iskustva;-)
Pozdrav
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die.
 
Odgovor na temu

niceness
Novi Sad

Član broj: 93992
Poruke: 993



+22 Profil

icon Re: Sabayon Linux utisci03.10.2006. u 22:24 - pre 213 meseci
Po meni nista specijalno. Zasnovan na gentoo, ima vec podesen XGL ...
Ako nemaju binhost sa dosta iskompajliranih paketa (ili barem na cd/dvd) onda ne vidim prednost nad obicnim gentoo...
 
Odgovor na temu

Astral Projection

Član broj: 36254
Poruke: 714



+4 Profil

icon Re: Sabayon Linux utisci03.10.2006. u 23:13 - pre 213 meseci
Svaki dan čujem za neki novi distro... Zna li iko broj GNU/Linux distribucija?
:(){ :|:& };:
Peace, Love, Unity, Respect!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Sabayon Linux utisci03.10.2006. u 23:51 - pre 213 meseci
http://distrowatch.com/weekly.php?issue=20061002


DistroWatch database summary

* Number of all distributions in the database: 508
* Number of all active distributions in the database: 354
* Number of discontinued distributions: 90
* Number of distributions on the waiting list: 176

Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

cest
Stevan Cerovec
o.d. MediacoM - Bačka Palanka
duboka provincija

Član broj: 4041
Poruke: 217
212.200.143.*

Jabber: cest73@gmail.com
Sajt: sites.goolge.com/sites/ce..


+1 Profil

icon Re: Sabayon Linux utisci26.03.2007. u 19:19 - pre 207 meseci
Probao sam sabayon 3.2 i pokazao ga nekim prijateljima...

Beryl...

trebali ste im videti vilice ... bile su im na patosu ....



5+ za newbie distro i demo

Linux Pocetnici: ne propustite sabayon ...

Inace kao distribucija i nema nesto narocito da ponudi (distro dans nije distro ako nema OOo...)

========================
Tko vrijedi leti
Tko leti vrijedi
Tko ne lijeti ne vredi
"Slackware"=="leteti"
========================
 
Odgovor na temu

Sir_Oliver
Milan Jovanovic
Beograd RS / Aurora IL

Član broj: 2557
Poruke: 353

Sajt: www.novarepublika.com


+17 Profil

icon Re: Sabayon Linux utisci26.03.2007. u 22:13 - pre 207 meseci
Probao ga i batalio. Iako je baziran na Gentoo linuxu, ovaj distro i nije tako brz. Dizanje (i obaranje sistema) traje skoro minut i po na mojoj makini (XP1800+, 1Gb rama, 250Gb Maxtor SATA disk). Jedina dobra strana je sto se brzo instalira (u poredjenju sa Gentoo linuxom), sto se svega ostaloga tice je tropa. Ako zelis nesto novo na svom kompu, sto radi jako brzo, organizaciono slican Gentoo, ima svoj package manager (nije source based kao Gentoo) i pritom je bleeding edge distro... probaj Arch Linux (www.archlinux.org). Nije neka tajna da sam naklonjen Slackware-u, ali ovo je jednini distro koji je uspeo da me odusevi posle Slackware-a. Izuzetno brz (dizanje sistema kod mene traje do 45 sec. sa sve mysql-om, apacheom, sambom), ima veliku aktivnu zajednicu i samim tim dobru podrsku u slucaju da iskrsne neki problem. I da... za update celog sistema ti trebaju svega dve komande...
 
Odgovor na temu

vladared
Vladimir Crveni
Sistem Administrator
Novi Sad

Moderator
Član broj: 50291
Poruke: 1026
212.200.31.*

Sajt: www.itpoint.rs


+394 Profil

icon Re: Sabayon Linux utisci27.03.2007. u 07:36 - pre 207 meseci
Sabayon po meni nije nešto jer se zasniva na gentoo-u. Nemojte me pogrešno razumeti, posle Archa (koji inače koristim) Gentoo je najbolji sistem na kome sam radio do sada, ali ako se nešto zasniva na njemu za očekivati je brzinu i stabilnost, što se kod Sabayona definitivno ne oseća... Po meni je ako već želiš nešto takvo uzmi Gentoo, da se napravaviti
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
91.150.121.*



+6 Profil

icon Re: Sabayon Linux utisci27.03.2007. u 15:19 - pre 207 meseci
Moji prvi itisci ( Sabayon 3.3 ) su vrlo pozitivni - pogotovu za linux pocetnike gde boot-vreme i brzina rada nisu od prevelike vaznosti..............
Pun je aplikacija ( audio, video ) koje ( za razliku od SUSE-a) rade.......
 
Odgovor na temu

dejson79
Dejan Zuban
Sarajevo

Član broj: 170349
Poruke: 10
217.199.141.*



Profil

icon Re: Sabayon Linux utisci20.03.2008. u 11:02 - pre 195 meseci
Vidim da se niko dugo nije javljao sto se tice ove theme pa da kazem koju. Prvo ja sam presao sa WIN-a na linux prije mjesec dana.
Skinuo sam sa neta i probao u ovaj mjesec dana nekoliko distri. Suse 10.1, Suse 10.3, Debian 4 etch, Ubuntu 7.1 itd...
Zatim sam naisao kod svog kolege inace system administratora na Sabayon i prije svega se zaljubio u GUI a zatim i u Compiz-Fusion. Beryl is dead.
Vilice mojih prijatelja nisu bile na patosu nego na suprotnoj polovici zemaljske kugle.
Trenutna verzija Sabayon-a koju koristim je 3.4f. Prije nekoliko dana je released i 3.5 LOOP2 sa mnogo finih stvarčicai najbitnije pruza porpunu 3d podrsku. Znaci posjeduje u sebi sve drivere za nvidia i ati grafe. Totalni sam laik ali rad u shell-u u sabayon-u je divan. Podloga me jednostavno inspirise i tjera da nastavim dalje. Svjestan sam da ce mi trebati bar jedna godina da naucim o linuxu bar 2% stvari ali mislim da ako budem nastavio da koristim ovu platformu uspjeh je zagarantovan. Rekoh da sam laik za rad u shellu, ali sam uspio finih stvarcica da napravim do sada :). Za mene je bila fina stvarcica editovati xorg.conf i instalirati nekoliko aplikacija pa i srediti pppoe internet. Kao i jos nekih jednostavnijih zadataka. Uninstalacija drivera i maskiranje određenih te instalacija proper drivera za moju grafu.
Prednost dajem ovoj distri jer je zasnovana na Gentoo.u kojeg svi toliko hvale. Tako da je sva dokumentacija koja je dostupna za isti jednostavno potpuno primjenjiva i za ovu distru.
 
Odgovor na temu

rafa
Beograd

Član broj: 159275
Poruke: 20
85.222.135.*

ICQ: 292436418


Profil

icon Re: Sabayon Linux utisci20.03.2008. u 17:54 - pre 195 meseci
Probao sa pre dva-tri meseca Sabayon 3.4f. Prenatrpan je sa svim i svačim, veoma je trom i spor. Pre neki dan skinem Sabayon minimal cd i utisak je gotovo identičan. Sve je mnogo sporo, tromo..
Šteta, po default-u je ubedljivo najlepši distro koji sam video. Iako se lako i brzo instalira, zaobišao bih ga u širokom luku jer ima mnogo boljih rešenja, pogotovo za početnike.
Debian Srbija
Registrovani Linux korisnik #445717
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Sabayon Linux utisci20.03.2008. u 20:00 - pre 195 meseci
Citat:
rafa: Šteta, po default-u je ubedljivo najlepši distro koji sam video.
Pa da, kad su ga pravili Italijani, majstori za sminku "Origin Italy"
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.189.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Sabayon Linux utisci22.03.2008. u 03:37 - pre 195 meseci
Ja sam skinuo i probao 64-bitnu verziju (3.4f) i secam se da nesto
nije valjalo, ne mogu da se setim sta, znam da je pucao i da sam
morao da ga skinem, valjda nesto sa drajverima za grafiku je bio
problem, nemam pojma.
 
Odgovor na temu

nemysis

Član broj: 2273
Poruke: 729
*.pureserver.info.

Jabber: nemysis)ata(deshalbfrei)dota(org
Sajt: https://duckduckgo.com


+4 Profil

icon Re: Sabayon Linux utisci28.03.2008. u 20:37 - pre 195 meseci
Probao sam ja i Sabayon, jer sam hteo brzo da instališem jednu Gentoo Distribuciju i veoma sam se razočarao.

Primetio sam da je spora, nestabilna, suviše udaljena od Gentoo. Mada u Sabayon-u kažu da su kompatibilni. Na Gentoo forumima se ograđuju od distro-specifičnih Sabayon pitanja i usmeravaju na Sabayon forume, što je i ispravno.

Ne treba ni Overlay sabayon instalistati preko layman -a sabayon. Jer on menja čak i grub sa svojom slikom. Zamisli odjednom dobiješ u Gentoo-u Sabayon-ovu sliku pri startanju, ja sam se krstio i odmah uradio layman -d sabayon, update-eix i emerge -a grub. Takođe taj Overlay instališe nestabilne KDE pakete.

Zato dalje od Sabayon-a, Gentoo je mnogo bolja alternativa.

Najbolje je skinuti sa LiveDVD, ne treba ništa prevoditi, za 45 minuta se starta sistem bez instalacionog medija.

http://www.gentoo.org/main/en/mirrors.xml

Uzeti sve sa DVD. Kasnije se sve može ručno nadograditi i instalisati, bitno je da sistem brzo proradi. Nema potreba za Sabayonom.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Sabayon Linux utisci

[ Pregleda: 4815 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.