Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

I ja sam čuo za taj lEnox :)

[es] :: Linux :: I ja sam čuo za taj lEnox :)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9485 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BlueIce
Marko Marić
Novi Sad

Član broj: 4448
Poruke: 215
*.041net.co.yu



Profil

icon Re: I ja sam čuo za taj lEnox :)06.05.2003. u 11:21 - pre 255 meseci
Ovako, za tvoju informaciju, iako ima veoma malo do kraja škole i do prijemnih, pročitao sam već nekoliko podobrih pdf-ova na temu *nix sistema, trenutno završavam unix haters handbook, i to da bih video i drugu stranu medalje. I da, mogućnost da zeznem sistem želim da svedem na najmanju moguću meru jer ja nemam love za back-up uređaje, i ovaj komp na kome kucam sad nije MOJ, a sem toga sve/svo vreme otvoreno priznajem da ne znam da radim u *nix sistemima dovoljno dobro. To je izgleda dojednom VEEEELIKI problem, a VI ste izgleda zaboravili da ni van UNIX nije rodio, niti ste vi rodili UNIX, pa ga ni vi niste znali.

2. Da ne bude da "pišem kilometarske bezvezne poruke u kojima ništa ne piše", molim te da mi polako, ali polako objasniš da li su sledeća pitanja bezvezna?
Biranje drugog OS-a, IDE-a, eventualna promena PL-a,
I zašto je toliki problem kada pitam šta on MENI ima da ponudi. Sigurno ne da igram solitaire, ili da se hvalim istim. Jedini koji mi je zagolicao maštu i dodatno me zainteresovao za temu je bio Random sa onim svojim dužim člankom.

3. Ovakav ego? Ajmo polako.
- Da li sam postavio relativno jednostavno pitanje, tržaeći pomoć, jer ne mogu oko nečeg da se odlučim?
- Da li sam dobio adekvatne odgovore?
- Da li sam u samom početku eksplicitno, zamolio da ova tema ne postaje yet another flame, jer imam i ja problema ljudi, a opet ne idem ta se istresam na Vama sa RTFM, e, blate si čuo za man, napravi svoje drajvere baćko, etc.
- I u zaključku da li sam nešto novo saznao? Naravno da ne (sem Randoma čiji text mi je veoma zanimljiv), jer bože moj OVO je [es].

A kilometarska poruka je poslata kao odgovor na kilometarska sr**a! Pročitaj malo poruke i reci mi koja od njih mi konkretno (barem pokušava da) pomaže/upućuje/objašnjava kako da rešim svoju dilemu i probleme.
Tako mi i treba kada pokušam pitati neko normalno pitanje, nazovu me trolom - što me najviše pogađa znaš li ti uopšte Mihailo šta je to trol? To je kao da nekom činovniku kažeš birokrata. Za mene je to velika uvreda.

Da li je ovo image koji es želi? Razmislite...

PS: Pošto vidim da od svega ovoga nema ništa i da tema vodi samo k flame-u i ličnim egzebicijma i stalking-u, molim nadležne da reaguju i da obrišu temu u slučaju da ne bude bilo poboljšanja. Hvala!
 
Odgovor na temu

BlueIce
Marko Marić
Novi Sad

Član broj: 4448
Poruke: 215
*.041net.co.yu



Profil

icon Re: I ja sam čuo za taj lEnox :)06.05.2003. u 11:27 - pre 255 meseci
Citat:
twix:
Nema nista preko noci, a za neke odgovore treba da se zahvalis a ne samo da kritikujes, jer neko je takodje odvojio vreme za tebe da ti pomogne, a ti takve postove nazivas svinjarijama #?


Nisam rekao da su svi, rekao sam samo da se obrišu dosadašnje svinjarije koje nemaju nikakve veze sa postavljenom temom, kojih, moraš priznati, ima porpiličan broj.

Citat:
twix:
...doc doc doc... kad ti se vec ne svidjaju odgovori..

Ma znam, ali ipak ni to nisu odgovori već napucavanja, lične egzibicije, flam-ovi, "povreda časti i čiste unix rase", i čak ponegde zavist (čast izuzecima). Ali, ok, nijhov problem ne moj, neću da ih imenujem, nek se sami prepoznaju :)

Citat:
twix:
btw nemoj vise pisati skracenice, posto, nisam jedini koji ih ne razume ;p

Prilmjeno k znanju. Sad sam se setio na koju konkretno misliš - PL = Programing Lang, jer me mrzi da pišem tolike 2 reči :)
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.ptt.yu

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: I ja sam čuo za taj lEnox :)06.05.2003. u 11:53 - pre 255 meseci
Kakve crne backup uredjaje? Covece, "backup uredjaji"? Zasto moras da stvari nazivas komplikovanim izrazima? Uzmi bilo koji rezac i disk od 20 dinara i eto ti "backup uredjaja".

Citat:
BlueIce:

2. Da ne bude da "pišem kilometarske bezvezne poruke u kojima ništa ne piše", molim te da mi polako, ali polako objasniš da li su sledeća pitanja bezvezna?

Biranje drugog OS-a, IDE-a, eventualna promena PL-a,
I zašto je toliki problem kada pitam šta on MENI ima da ponudi. Sigurno ne da igram solitaire, ili da se hvalim istim. Jedini koji mi je zagolicao maštu i dodatno me zainteresovao za temu je bio Random sa onim svojim dužim člankom.


Svaki OS ima da ti ponudi onoliko koliko si spreman da ucis. Ti nisi spreman da ucis, vec imas stav "ja sve znam, iako sam pocetnik". Ako znas da programiras, odlicno, uzmi emacs, kdevelop ili bilo sta drugo i neces imati problema, sve dok ono sto citas citas da bi nesto naucio, a ne da bi se gadjao skracenicama.

Inace, ako vec ides u skolu, pitaj nekoga sta znaci rec fraza.

Citat:

3. Ovakav ego? Ajmo polako.
- Da li sam postavio relativno jednostavno pitanje, tržaeći pomoć, jer ne mogu oko nečeg da se odlučim?
- Da li sam dobio adekvatne odgovore?
- Da li sam u samom početku eksplicitno, zamolio da ova tema ne postaje yet another flame, jer imam i ja problema ljudi, a opet ne idem ta se istresam na Vama sa RTFM, e, blate si čuo za man, napravi svoje drajvere baćko, etc.
- I u zaključku da li sam nešto novo saznao? Naravno da ne (sem Randoma čiji text mi je veoma zanimljiv), jer bože moj OVO je [es].


Najmanje tri coveka su tio rekla da odes na www.nvidia.com i da skines dajver za tvoj hardver (i na win-u svi skidaju detonatore za NVidiu). Ista je stvar za HP1000W (pogledaj malo na linuxprinting.org). Ili procitaj u threadu da "usb uredjaji rade"..

Citat:

A kilometarska poruka je poslata kao odgovor na kilometarska sr**a! Pročitaj malo poruke i reci mi koja od njih mi konkretno (barem pokušava da) pomaže/upućuje/objašnjava kako da rešim svoju dilemu i probleme.


Ono sto ti radis, je da postavis pitanje a ne zelis da cujes odgovor koji je ocigledan. Lenj si, i mislis da sve znas. Nazalost, sa takvim stavom neces daleko stici. Strasno mi je zao da vidim toliku energiju usmerenu na toliko pogresan nacin :(

 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.verat.net



+1 Profil

icon Re: I ja sam čuo za taj lEnox :)06.05.2003. u 12:26 - pre 255 meseci
Citat:
BlueIce:
Izvini Mihailo, koga nazivas trolom?
Ja jednostavno zelim ozbiljan savet, sto se ocigledno i ne moze dobiti na forumu ovakvog tipa.
I molim te reci mi sta fali naslovu, ili jos bolje, koji bi ti naslov stavio pa da te saslusam o sveomcni :)

PS: Takodje molim da tebi svojstvene atribute zadrzis za samog sebe.


Ozbiljan savet??

Prvo kažeš, "treba mi linux znog programiranja", u te svrhe će dakle billo koji da radi posao ... a zatim:

Citat:

E sada, pošto sam početnik u *nuxu, želeo bih Vaše mišljenje, koji bi meni najviše odgovarao za:
- jednostavan interfejs i dobro dokumentovane komande
- robusnost pri radu
- stabilnost
- prilagodjen programerima (db, php, gtk, c/c++), ima kvalitetan IDE
- ima dobar set office alata
- "slaže" se dobro sa windows-om
- lakoća instalacije i održavanja


I naravno, šta god da ti ljudi predlože ti ćeš da kritikuješ (što i radiš), kao da očekuješ da smisle neki Linux specijalno za tebe. Svaki Linux zadovoljava prve 4 stavke a skoro nijedan poslednje 3. BTW, poznato je da se "ne slažu dobro sa Windowsima", "nemaju lakoću instalacije i održavanja (pored svih wizarda uvek je potrebno bar jednom drajveru posvetiti malo više vremena, a ti očito nisi uspeo ni xconfig da odradiš kako treba), "set office alata"(?) k'o da ima 300 offica za linux pa bi ti da biraš. I kada ti je posle svega random rekao da uzmeš Windows (što je najbliže tvojim zahtevima), ti si to krajnje neumesno komentarisao.

I na kraju, ako
Citat:
Ja jednostavno zelim ozbiljan savet, sto se ocigledno i ne moze dobiti na forumu ovakvog tipa.
osećaj se pozvanim da isti napustiš.
 
Odgovor na temu

BlueIce
Marko Marić
Novi Sad

Član broj: 4448
Poruke: 215
*.041net.co.yu



Profil

icon Re: I ja sam čuo za taj lEnox :)06.05.2003. u 13:45 - pre 255 meseci
Da skratim jer moram u skolu...

1. Sto se tice rezaca - ekonomski faktor - Ja sebi to ne mogu da priustim, Laser Jet sam uzeo samo zbog toga sto se vec u ovih mesec dana dvostruko isplatio preko maturskih radova, a sem toga ima citava GOMILA mojih itudjih projekata na vomo PCu i kad bi mi crko hard, mislim da bi bilo veoma gadno.
2. Ovo je nevezano za temu ( kao i sveo ostalo :) ), ali zasto se ja plasim *nix-a? Svestan sam ja da je to izuzetno kvalitetan sistem i da bi meni cak mnogo vise odgovarao nego win... Medjutim, ja najvise volim da sredjujem stvari iz konzole, pa cesto otkucam pogresnu tipku, pa boze moj. Ako cak nesto i obrisem ima undelete, ili nesto tako. Dok sa rm mogu ladno da obrisem sve, pa i podatke win particija ako slucajno omasim, a jos ako sam dobro shvatio, kad se rm koristi nema povratka.
3. Ja sam uvek spreman da ucim, ali shvati me. Treba mi neki *nixoidni sistem brzo. Win je isuvise nestabilan i ne zelim da koristim nelegalne programe Mdaemon i slicno, vec sendmail (a sendmail pod win i nije tako lepa stvar :( ).
4. Trazim svo vreme IDE a ne editor, sigurno znate razliku. S tim da bi IDE po meni trebao da bude prilagodjen odredjenom jeziku/platformi, jer ne postoje unirvezalni IDE sistemi.
5. Sto se tice G-fUrca II MX400 64MB, moje razocarenje je bilo ispoljeno time sto se on sam ne nalazi u spisku drajvera u samom Slack-u. Ne kazem da nema drugih, cak sta vise korstim DDR podverziju drajvera, ali problemi postoje. Konkretno slika na monitoru u svim rezolucijama izgleda veoma drugacije od iste kalibrisane u win (a i tamo sam samo malo "osvetlio" sliku)
6. Ovaj moj USB uredjaj ne prepoznaje nijedan linux, konkretno dobio sam usb flash disk od lokalne PJ Jugodata. Problem je u tome da kriptujem sadrzaj a niti sam naao program koji to moze dekriptovati, a niti ima ima proizvodjaca - no name HW.
7. Nisam ja navrat nanos hteo da instaliram linux. O tome razmisljam ozbiljno vec godinu dana. PA dobro, danas cu pozajmiti SuSe i reci vam da li mi se utisak popravio, jerbo Slack pada sam od sebe (faluty HW).
8. I niko ne shvata da je meni X podesen, samo necu da skidam drajvere za monitor i graficku sa neta. Zasto? Pogledajte razlog pod 1. sto je izmedju ostalog i razlog postepenog prelaska na free sisteme, jer zelim da budem legalan, ali nema 5000+ dolara da platim sav neophodan SW pa sam spreman na odgovarajuce kompromise.
i 9. Zao mi je ako sam bio grub u svom nastupu, ali imam odredjene tegobe i probleme zadnjih nekoliko dana i "nisam potpuno uracunljiv" :) A i kazem da me je slack poprilicno iznervirao. Ali i taj moj drug je lik: "Dovoljno si ti napredan, jes da nikad nisi koristio linux na svojoj masini, ali evo tebi slack pa se igraj s njim". Problem je sto se ja s njim mogu samo da igram, jer ne mogu da se snadjem.

PS: Nadam se da nisam uvredio Random-a, ipak stavio sam 3 smiley-a onda za svaki slucaj.

PPS: nisam lenj, ne boj se, pogledaj lepo onaj cms pa vidi, ali izmedju njega, skole, pokusavanja da se sistem odrzi koliko-toliko stabilnim, prijemnog, nekih poslova, kucanja maturskih, itd meni ne osaje bas puno vremena da odjednom znam sve. Treba mi ipak vremena da svarim neke stvari.

ZURIM, odrace me direktor sto mu kasnim na cas :(
 
Odgovor na temu

Dusan Marjanovic
Consultant, SAS
Beograd

Član broj: 59
Poruke: 1290
*.016le.net

Jabber: dusanm@gmail.com
ICQ: 84621598
Sajt: marjanovic.net


+6 Profil

icon Re: I ja sam čuo za taj lEnox :)06.05.2003. u 14:33 - pre 255 meseci
Citat:
BlueIce:
Pogledajte razlog pod 1. sto je izmedju ostalog i razlog postepenog prelaska na free sisteme, jer zelim da budem legalan, ali nema 5000+ dolara da platim sav neophodan SW pa sam spreman na odgovarajuce kompromise.

PS: Nadam se da nisam uvredio Random-a, ipak stavio sam 3 smiley-a onda za svaki slucaj.

mrzi me da više vodim opširnu raspravu na ovu temu, pošto je očigledno tvoj um suviše deformisan da bi se ikako preokrenuo da radi u pozitivnom smeru...
samo da primetim da je ovo prvi put da si naveo da si spreman na neke kompromise...dosad si pričao kako tebi tvoj MS office odlično radi posao i da su svi njegovi OS klonovi s***** itd itd....takođe nemožeš sebi da dozvoliš rad sa nelegalnim softverom, dakle, stiče se utisak da ti imaš para da platiš MS Office koji btw ima vrlo zadovoljavajuću alternativu koja je potpuno besplatna...a nemaš para za neki rezač koji košta višestruko manje od MS office-a, a kome je alternativa "vrlo skup backup uređaj". čudan si ti neki čovek Petre Mariću...
a da...i troll u IT svetu nije isti onaj trol na kojeg ti misliš, čudi me da ti to nisi znao s obzirom na obilje hi-tech reči koje koristiš u svakoj rečenici...mada možda je i na tog mislio kad te nazvao...
što se tiče tvojih problema sa srcem...niko te nije primoravao da probaš "travu" hehehe...but you wanted to join the club...platio si cenu :o)


[Ovu poruku je menjao MAdafaKA dana 06.05.2003. u 16:17 GMT]
VMware VCP/Microsoft MCSE 2003/HP ASE
 
Odgovor na temu

Miroslav Strugarevic

Član broj: 5038
Poruke: 2689



+68 Profil

icon Re: I ja sam čuo za taj lEnox :)06.05.2003. u 15:12 - pre 255 meseci
BluIce... komplikuješ za džabe...
Ovo ce da se preokrene u nekakvu raspravu ( ako već i nije ) koja nema veze s'vezom... ;)
Ne radi ti Nvidia, verovatno zato što nemaš drajvere. ;)
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: I ja sam čuo za taj lEnox :)06.05.2003. u 15:56 - pre 255 meseci
Ljudi oko čega se vi svađate uopšte, meni nikako nije jasno?

I ne znam koga da brišem, od čega je uopšte počela ovakva rasprava, i čemu sve to!?
 
Odgovor na temu

Gojko Vujovic
Amsterdam, NL

Administrator
Član broj: 1
Poruke: 13651



+165 Profil

icon Re: I ja sam čuo za taj lEnox :)06.05.2003. u 16:02 - pre 255 meseci
Aha sad sam tek video, nisam pročitao celu temu malopre.

Jao blueice što si nezahvalan...

I stvarno, posle svega što si rekao, KORISTI WINDOWS, imaćeš manje muka!
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
217.26.67.*

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: I ja sam čuo za taj lEnox :)06.05.2003. u 17:39 - pre 255 meseci
Ajde da probam da vratim temu na pravi kolosek. Pazi sto se drajvera za Nvidiu tice oni su dugacki oko 2-3 mb a to je svakom dostupno. Za razliku od windowsa koji imaju oko 40 i nesto megabajta. E sada kada smo kod te nepodesene slike izmedju win-a i linuxa, znam i ja sam imao iste muke i svako od nas ali ako recimo uzmes svoje original drajvere od Eaglea koje si dobio uz graficku i nakon toga instaliras original NVidine videces da ces naici na isti problem :))), ali tada jednom nastelujes i ne mislis. Pa i ovde je sta stvar, ali postoji resenje. Recimo jedan operativni sistem stavi sa razlicitom rezolucijom ili brojem boja i tada neces imati problema, ili mozda da promenis frekvenciju osvezavanja na jednom od sistema i resices problem jer tada nece oba sistema kosriti isti video mod na monitoru.

E sada razlog zasto nisi mogao da nadjes originalne Nvidine drajvere na Linux distribucijama je razlog zato sto Nvidia to nije dozvoljavala, da se distribucija vrsi na takav nacin. Sada od skoro su promenili licencu pod kojom mozes da koristis te drajvere i na srecu dozvoljavaju da se njihovi drajveri slobodno distribuiraru tako da u skorije vreme mozemo da ocekujemo da ce njihovi drajveri biti uz distribucije vise zastupljeni....

Sto se flash diskova tice evo kako stvari stoje te stvari rade bez problema :)) a da bi probao da li stvar funkcionise kao root u konzoli otkucaj
modprobe usb-storage

i ako ta linija prodje bez ikakvih gresaka znaci da si ukljucio podrsku u kernelu za tvoj flash disk nakon toga kucaj
cd /mnt
mkdir flash
i na kraju:
mount -t vfat /dev/sda1 /mnt/flash

i u direktorijumu /mnt/flash ces imati vidljiv svoj flash disk :)) kada zavrsis sa koriscenjem flash diska. kucaj
umount /mnt/flash

i ako sve to bude radilo javi ako hoces da namestimo da ne moras svaki put da kucas ovako slozenu proceduru.....

Ljudi eto vidite sta se desava kada nekom odma uvalite slack a covek ipak trazi nesto da mu radi sistem. A bluence tebi sam vec rekao da Probas da instaliras Mandrake jer ces tamo naci odma namesteno 90% stvari koje tebi trebaju...
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
62.108.110.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: I ja sam čuo za taj lEnox :)06.05.2003. u 18:21 - pre 255 meseci
Citat:
Dejan Lozanovic:
Ljudi eto vidite sta se desava kada nekom odma uvalite slack a covek ipak trazi nesto da mu radi sistem. A bluence tebi sam vec rekao da Probas da instaliras Mandrake jer ces tamo naci odma namesteno 90% stvari koje tebi trebaju...


E, bravo Dejane! Narocito mi se svidja ovo sto sam citirao. (Zlo)Upotrebicu ovu priliku da spomenem i Lycoris, koji je slican Mandraki, i za manje zahtevne pocetnike cak i bolji - jednostavan, brzo se instalira, vise lici na MS Windows itd., mada za bluice verovatno nije.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

BlueIce
Marko Marić
Novi Sad

Član broj: 4448
Poruke: 215
*.163.EUnet.yu



Profil

icon Re: I ja sam čuo za taj lEnox :)06.05.2003. u 19:50 - pre 255 meseci
Prvo zelim da se zahvalim Dejanu Lozanoviću koji mi je najzad objasnio zašto nema NVIDIA drajvera u Slack-u. Inače probao sam danas da radim malo ozbiljnije u SuSe-u i mogu se pohvaliti da sam bez problema podesio i httpd i mysqld, čisto da ne bude da sam idiot koji nema veze s mozgom i mislim da nije loše sada urađeno: http://csl.tfc.kg.ac.yu/petarm je adresa sistema. Malo sam se i "igrao" sa SuSe i mogu reći da sam poprilično zadovoljan. Jer mogu direktno da "štelujem" iz komandne linije a mogu da odem i u GUI (ko je više puta podešavao httpd.conf zna kako ume da zaboli da se nađe odgovarajuća linija u MidnigthComander-u). Čak mi se i GNOME dopao :)

Bug report: Jedna stvar mi se samo nije dopala. Kada iz GNOME palim terminal i u njemu pokrenem MC imam malecni problem sa F10. To je function key za quit operaciju, ali umesto toga on meni lepo otvara active window menu. E samo kako to da ispravim.

Gojko zašto sam nezahvalan? Ja se samo ljutim na madafaka koji izgleda samo traži flame pa mu više njemu i sličnima neću više odgovarati na bilo kakve provokacije/poruke (mada se kod njih to svodi na isto) i gotovo.

I još jednom hvala svima na Vašoj pomoći, naročio Dejanu i random, ako Vas interesuje odlučio sam se na SuSE i, ako da bog, imaćete još jednog malog vrednog linux user-a koji će da Vam dosađuje pitanjima o GTK, BASH-u, i samom Linux kernelu (več sam počeo da čačkam na ovm jadnom Slacku :) ).

PS: Ajde, znam da sam obećao i da ću najverovatnije pokrenuti flame, ali... Ma šta fali mom MS DOS-u 6.22 :)
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.verat.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: I ja sam čuo za taj lEnox :)06.05.2003. u 21:32 - pre 255 meseci
Pa slack ima razlicit pristup problemu za razliku od Suse-a Mandrake-a Red Hata i slicnih "sarenih" linux distribucija. Vidis te "sarene" distribucije rade 99% sve savrseno ali zato kada nesto pukne tj prestane da radi provesces 20 puta vise vremena da to sredis i namestis da ti radi na savrseni nacin... Dok slack ide drugom metodologijom ne da nista od tih fanci gui stvari i pusta te da podesavas sve sam iz editora(sto je bolji nacin jer je tako lakse administrirati udaljenu masinu) opet sa druge strane sve sto namestis jednom na slacku znaces uvek da namestis i ako nesto krene naopako kojim slucajem znaces gde lezi problem.

A ima i ona stara izreka:


Ko nauci Red Hat(respektivno Suse, Mandrake)
Znace Red Hat ( Suse, Mandrake)

A Ko nauci Slackware
Znace LINUX

 
Odgovor na temu

Dusan Marjanovic
Consultant, SAS
Beograd

Član broj: 59
Poruke: 1290
*.016le.net

Jabber: dusanm@gmail.com
ICQ: 84621598
Sajt: marjanovic.net


+6 Profil

icon Re: I ja sam čuo za taj lEnox :)07.05.2003. u 01:46 - pre 255 meseci
Citat:
BlueIce:
Bug report: Jedna stvar mi se samo nije dopala. Kada iz GNOME palim terminal i u njemu pokrenem MC imam malecni problem sa F10. To je function key za quit operaciju, ali umesto toga on meni lepo otvara active window menu. E samo kako to da ispravim.

PS: Ajde, znam da sam obećao i da ću najverovatnije pokrenuti flame, ali... Ma šta fali mom MS DOS-u 6.22 :)


hmm...iako se kod mene poruke i prozivanja svode na isto...probaj da u keyboard shortcuts GNOM-a izbrišeš F10 skraćenicu...nije nikakav bug...samo se poklapaju prečice.

A što se tiče msdosa...ne znam, ako tebe on "ne sputava" nastavi da ga koristiš, niko ovde neće imati ništa protiv.
VMware VCP/Microsoft MCSE 2003/HP ASE
 
Odgovor na temu

tweeester
Ivan Arandjelovic
bg yu

Član broj: 724
Poruke: 882
*.kc.vicert.com

Sajt: www.javasvet.net


Profil

icon Re: I ja sam čuo za taj lEnox :)07.05.2003. u 10:43 - pre 255 meseci
Citat:
BlueIce:
Bug report: Jedna stvar mi se samo nije dopala. Kada iz GNOME palim terminal i u njemu pokrenem MC imam malecni problem sa F10. To je function key za quit operaciju, ali umesto toga on meni lepo otvara active window menu. E samo kako to da ispravim.


Mozda lupam, ali probaj Esc a zatim 0, mozda ti resi problem (Esc a zatim 1..0 bi trebalo da je ekvivalentno f1..f10)

<< tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi >>
 
Odgovor na temu

BlueIce
Marko Marić
Novi Sad

Član broj: 4448
Poruke: 215
*.175.EUnet.yu



Profil

icon Re: I ja sam čuo za taj lEnox :)09.05.2003. u 01:15 - pre 255 meseci
E, ovako, uspeo sam da instaliram SuSE 8.1 Prof. i moram reci da sam zadovoljan. Odmah u stratu sam batalio i GNOME i KDE (posle nekih bitnijih podesavanja X-a, runlevel-a i slicnih stvari) i presao lepo na MC iz sistemske konzole. E sad jedino sto mi se cini da je to toliko ocerupani NortonCommander da je to neverovatno (BTW, ako niste provalili ja sam veliki fan starog dobrog NC-a).

I moram reci da je sada moj home web server djavolski brz, sto mi je i trebalo od pocetka (za prezentaciju mog naucnog rada).

Hvala jos jednom svima na Vasem utrosenom trudu/vremenu/eneregiji i/ili novcu u Vasem aktivnom usestvovanju na ovoj temi.
 
Odgovor na temu

McKracken
Vladimir Jovanovic
HuxleyDev

Član broj: 465
Poruke: 2941
*.ptt.yu

ICQ: 203079925


+7 Profil

icon Re: I ja sam čuo za taj lEnox :)09.05.2003. u 03:49 - pre 255 meseci
Citat:
BlueIce:
E, ovako, uspeo sam da instaliram SuSE 8.1 Prof. i moram reci da sam zadovoljan. Odmah u stratu sam batalio i GNOME i KDE (posle nekih bitnijih podesavanja X-a, runlevel-a i slicnih stvari) i presao lepo na MC iz sistemske konzole. E sad jedino sto mi se cini da je to toliko ocerupani NortonCommander da je to neverovatno (BTW, ako niste provalili ja sam veliki fan starog dobrog NC-a).

I moram reci da je sada moj home web server djavolski brz, sto mi je i trebalo od pocetka (za prezentaciju mog naucnog rada).

Hvala jos jednom svima na Vasem utrosenom trudu/vremenu/eneregiji i/ili novcu u Vasem aktivnom usestvovanju na ovoj temi.


Svaka cast, zapanjeni smo [/cenzurisano] xxxxxxxxxxx xxxxx xxxxx xxxxx xxxx xxxxxx[/cenzurisano]

 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
..-leonardo.sbs.auckland.ac.nz



+3 Profil

icon Re: I ja sam čuo za taj lEnox :)11.09.2003. u 02:15 - pre 251 meseci
Citat:
BlueIce:
Molba: Smatram da sam bio korektan sa imenom i sadr?ajom teme, i o?ekivao bih to isto i od drugih ubudu?e. A za ove dosada?nje svinjarije, molim moderatore da se probude i u?ine ne?to po tom pitanju!

Tako?e: Ra?unam da sam bio sasvim fokusiran naj ednu bitnu ?injenicu. Nisam izjavio da su *nix re?enja (toliko) lo?a, ali bitno mi je ?ta on mo?e meni da ponudi, tj. kakvu JA mogu da imam korist od njega a ne drugi. Hvala Vam svima na Va?em (ne)razumevanju, (ne)toleranciji i (ne)pa?nji!


Pa *nix ne moze nista da ti ponudi (po onome sto si naveo) ali mozda moze neka odredjena distribucija. Kako mi mozemo da znamo sta *nix moze tebi da ponudi? Pa sta mislis zasto postoji toliko razlicitih distribucija linuxa i toliko razlicitih vrsta unixa? Zato sto razlicite distribucije nude i razlicite stvari i bolje se pitaj sta odredjena distribucija linuxa moze tebi da ponudi.

A i random ti je rekao sta moze *nix u globalu da ti ponudi nezavisno od distribucije. Skraceno: u *nix-u maltene mozes da zbudzis sta hoces.

Citat:
E ovo je mi pomalo sme?no :) Random, a preporu?uje mi XP :) Da te nisu drogirali? :)


Ne, nego ti je covek sasvim lepo odgovorio. I ja bih ti to odgovorio. Ipak da bi imao koliko toliko udoban rad u *nix okruzenjima treba da poznajes sistem dok recimo na windowsu ne moras toliko da citas dokumentaciju i instalacije su mnogo lakse. Evo primer sekretarice u firmi mog caleta kada sam joj doneo skener. Ubacila je instalcioni cd, instalacioni program se automatski startovao i ona je samo nekoliko puta kliknula na Yes i instalirala skener. Na *nix-u to ipak nije tako jednostavno i moras da znas koje alate/programe da koristis.

Ja kod kuce radim u windowsu bas zbog tih stvari jer me mrzi (i nemam vremena) da citam dokumentaciju da sve podesim kako zelim. Naravno ni windows ne zadovoljava moje potrebe ali mi je ipak lakse da njega koristim nego da podesavam sve te stvari koje hocu u nekom *nix-u.
Da ne radim i da jos idem u skolu ili studiram onda bih imao vremena pa bih podesio sve i kod kuce bih koristio *nix. E ako imas vremena i nisi lenj onda instaliraj *nix i baci se na citanje ali posto si napisao da ne zelis toliko da buljis u dokumentaciju onda ti je random sasvim lepo rekao da je XP za tebe prva stvar. Znaci u potpunosti ti je odgovoreno na pitanje i ne znam sto si napisao ovu poruku uopste. A ako hoces gnu ulata onda koristi cygwin i MinGW.
 
Odgovor na temu

BlueIce
Marko Marić
Novi Sad

Član broj: 4448
Poruke: 215
*.150.EUnet.yu



Profil

icon Re: I ja sam čuo za taj lEnox :)11.09.2003. u 11:29 - pre 251 meseci
4 meseca i 2 distro-a posle:

Pa, SuSE je u svakom slučaju meni bolji od Slack-a. Eto, polako počinjem i sve više vremena da provodim u *nix okruženju, nikako da se nakanim da preselim i mail i još neke stvari, ali *nix koristan jeste.

*nix sistemi mi bogami mogu dosta dati... Pre neki dan sam opet hteo da sve bacim u 3867... kada mi em nije uspeo da radi fax/voice na modemu, hp1000w neće pa neće iako sam pročitao svu dokumentaciju koja mi je bila dostupna i pazio o čemu pričate ovde. O da, da li sam zaboravio da kažem SuSE 8.2. I juče me iznervira ps2pdf jer dobijam samo bitmapirane fontove:
[hack]MS WORD --> Adobe PS drivers (General, prit to file) --> <GhostView check> --> ps2pdf --> acroread on linux[/hack]
I shvatim da je većina GNU programa trećerazredna, sem nekoliko stvarno kvalitetnih programa. Od juče dodajem i LaTeX/TeX i WYISWYG editor "lyx". Imao sam neke frke sa njim ali SAMO zbog njega, apache-a, mysql-a, mc-a, i dobrih kovertora ostajem još vek na SuSE-u. Loše je što mi hylafax ne radi, a i mgetty+sendfax na SuSE-u imaju neke idotske bug-ove, pa ću videti ta je sa njima.

Utisak mi je za sada dobar, bilo bi još bolje da nema nekih gluposti i nelogičnosti u SuSE-u, o tome mogu napisati knjigu, ali mogu ja da lepo "kupim" tehničku podršku, zar ne, niko me ne tera da koristim njih...

E da:

Gde se nalazi to famozno (local) html uputstvo za "^ps2pdf(12|13|14)$" koje spominju u man pages? Ja to ni pretragom samih fajlova ne mogu naći.

BTW, koji je multiplatofrmski GUI kit najlakši za rad i ima najviše opcija?

I još samo jedno malo pitanje... Ima li ko naš lang seting (yu) za lyx i dodatne document klase?

Hvala na Vašem vremenu.

PS: unix sistemi m se veoma dopadaju zbog svoje filozofije, međutim mnoge stvari su totalni promašaj, uglavnom X programi.
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.vdial.verat.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: I ja sam čuo za taj lEnox :)11.09.2003. u 12:23 - pre 251 meseci
Citat:
BlueIce:
O da, da li sam zaboravio da kažem SuSE 8.2. I juče me iznervira ps2pdf jer dobijam samo bitmapirane fontove:
[hack]MS WORD --> Adobe PS drivers (General, prit to file) --> <GhostView check> --> ps2pdf --> acroread on linux[/hack]

Hm, ps2pdf je samo skripta koja koristi Ghostscript — pogledaj uputstvo za njega, i koje parametre možeš postaviti za -sDEVICE=pdfwrite.

Takođe, Ghostscript nije u stanju da napravi PDF od PS-a koji sam sadrži bitmapirane fontove, a najverovatnije je to slučaj kod tebe (ja sasvim lako i lepo pravim PDF-e iz dobrog PS-a). Ako imaš problema sa PS dokumentima koje praviš iz TeX-a pomoću dvips-a, dodaj opciju „-p PDF“ (npr. „dvips -p PDF vezbe2.dvi“).

Citat:
I shvatim da je većina GNU programa trećerazredna, sem nekoliko stvarno kvalitetnih programa.

Pretpostavljam da nisi ni probao Bash (Gnuova ljuska, mnogo unapređeni derivat Bourne shell-a; uporedi ga sa npr. sjajnim cmd.exe ili ostalim ljuskama u Unix sistemima), GCC (Gnuova kolekcija kompajlera koja radi na 10–30 platformi), GNU libc (jedna od najmodernijih i najusaglašenijih POSIX biblioteka u svetu svih Unix sistema, GNU Emacs (ovo je više „versko pitanje“, pa ko želi može ovo da isključi iz „spiska kvalitetnih programa“), Gnom (odlično okruženje za razvoj i rad), GNU Octave (sistem nalik Matlab-u uz proširenja), Gnumeric (u nekim stvarima bolji od Excel-a, u nekim lošiji, ali odličan proizvod), Gtk+ (biblioteka sa savršenom podrškom za mnoge jezike, uključujući i RTL), Gimp (program za obradu slika), Ghostscript (apsolutno najbolji PostScript „crtač“, u nekim segmentima bolji i od Adoubijevog PostScript-a koji dolazi u štampačima) i još mnogo šta drugo.

Citat:
Od juče dodajem i LaTeX/TeX i WYISWYG editor "lyx".

I eto, ideš toliko daleko da misliš da je LyX WYSIWYG editor — a jasno se kaže da on to nije. On je WYSIWYM (što-vidiš-to-i-misliš) editor. Što se TeX-a tiče, teTeX (koji dolazi uz gotovo svaku GNU/Linux distribuciju) je takođe jedan od najboljih TeX sistema koji postoji. LyX nije ni blizu u stanju da iskoristi sve mogućnosti koje nudi TeX.

Citat:
Gde se nalazi to famozno (local) html uputstvo za "^ps2pdf(12|13|14)$" koje spominju u man pages? Ja to ni pretragom samih fajlova ne mogu naći.

Na Slekveru u /usr/doc/ghostscript*/ — na SuSE-u, naravno, potraži sam ;-)

Citat:
BTW, koji je multiplatofrmski GUI kit najlakši za rad i ima najviše opcija?

Gtk+ uz Glade i libglade. Ovde se mišljenja (naravno) razlikuju, pa pogledaj stare teme na programerskim forumima (C/C++ npr.). Da nastavim sa reklamom za Gtk+: on je pisan u „objektnom“ C-u (na u „Objective C“ koji je napravio NeXT, već u običnom C-u, ali pomoću objekata ;-). Postoje veze za gotovo svaki jezik na ovoj planeti, od C++ (gtkmm), preko Python-a i C# (Gtk#), do PHP-a i sličnih jezika.

Citat:
I još samo jedno malo pitanje... Ima li ko naš lang seting (yu) za lyx i dodatne document klase?

Imao sam ja nekada davno kada sam to koristio, ali ne verujem da ću uspeti da ih nađem. U svakom slučaju ću pogledati. Uostalom, zaviri npr. u slovenačke definicije i prilagodi ih svojim potrebama — zaista to nije toliko teško :-)

Citat:
PS: unix sistemi m se veoma dopadaju zbog svoje filozofije, međutim mnoge stvari su totalni promašaj, uglavnom X programi.

Hm, najbolja generalizacija koju sam dosad čuo. Hvala što si me ubedio.

Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: I ja sam čuo za taj lEnox :)

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 9485 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.