Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

firma je otvorena! kako prodavati robu?

[es] :: Vodič za posao :: firma je otvorena! kako prodavati robu?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11285 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zooloo33
beograd

Član broj: 113760
Poruke: 16
*.83.beocity.net.

Sajt: www.zooloobags.com


Profil

icon firma je otvorena! kako prodavati robu?24.09.2006. u 10:25 - pre 214 meseci
uglavnom sledeci korisne saveta sa ovog sajta registrovala sam firmu..nije ni vazno ali ona se bavi malom proizvodnjom - konkretno - modnih detalja ( tasne, novcanici i sl..) ..godinama sam clan ULUPUDS-a ( udruzenje primenjenih umetnika) i sve to isto sam radila na manjem nivou..mali broj komada prodavala po galerijama i ponekom butiku...elem zelela sam da se legalizujem, proizvodnju osposobila ali posto sam covek "umetnik" a ne strucna u biznisu postavlja se pitanje kako prodavati dalje robu....da saljem kataloge prodajnim mestima ( do kojih mogu da dodjem samo setnjom po gradu ili ????)
kucam na vrata pa nudim robu ...nisam sigurna kako se to radi...znam da postoje komercijalisti ali sta dalje sa njima...imate li neke savete - kako doci do prodajnih mesta ....??hvala
Lara
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: firma je otvorena! kako prodavati robu?24.09.2006. u 12:51 - pre 214 meseci
Treba da napravis marketing plan. Nije losa ideja da radis po sistemu licne prodaje, i direktnog marketinga, sto ukljucuje slanje kataloga na kucnu adresu, mada moze i slanje letaka na kucnu adresu, u tom slucaju se ne radi slanje postom, nego angazujes 2-3 momka, odstampas 10 hiljada letaka i za jedno 2-3 dana to se moze podeliti. Isti recept se moze primeniti i na deljenje letaka na ulici, na nekom prometnom mestu.
Razmisli i o tome da napravis, ili da ti neko napravi web site, ako nista bar zbog imidza firme, ali racunaj da ti web site moze mnogo pomoci.

Ako te nesto jos interesuje pitaj, voljan sam da pomognem.
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: firma je otvorena! kako prodavati robu?24.09.2006. u 13:31 - pre 214 meseci
Koja je ciljana grupa?
Kolika je novcana vrednost proizvoda?
Ima li prostora u ceni za stimulisanje prodaje?
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: firma je otvorena! kako prodavati robu?24.09.2006. u 13:50 - pre 214 meseci
Mozda nisi svesna da si dosla do naj tezeg dela u svakom poslu - kao sto sam vec rekao na drugoj temi, mogao bih relativno lako da sklopim milion kompjutera, ali da nadjem kupce za njih, to bi bilo mnogo teze. Znas kako kaze Bill Gates - kad bi bankrotirao i celo bogatstvo mu se svelo na 1$, ulozio bi i taj dolar u marketing. U uspesnim firmama, budzet za reklame se odvaja na sledeci nacin:
1) izracuna se razlika izmedju cene kostanja i prodajne cene svih proizvoda prodatih za mesec dana
2) Jedna trecina toga ide za reklame
3) Druga trecina toga ide na troskove
4) Treca trecina toga je dobit koja pripada vlasniku firme
Ili, drugacije receno, vlasnik uspesne firme 10 dana mesecno radi za reklame, drugih 10 dana za troskove i trecih 10 dana za sebe.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

zooloo33
beograd

Član broj: 113760
Poruke: 16
*.83.beocity.net.

Sajt: www.zooloobags.com


Profil

icon Re: firma je otvorena! kako prodavati robu?24.09.2006. u 15:22 - pre 214 meseci
Hvala svima na odgovorima...stvarno - svaki savet pomaze...
Moj osnovni problem je u stvari sto nemam svoj lokal...cini mi se da bi tada reklamiranje imalo mnogo vise smisla...recimo - ja dajem svoje tasne u par ( bukvalno ) butika ...ali kontakt sa vlasnicima je cesto malo neprijatan...ja dodjem - odmere me onako odozgo , nadole...kao da hocu da ih prevarim...a ja onda nudim svoje proizvode...To je deo koji moram da usavrsim...Verovatno cu svoj katalog - a imam ga , podeliti po raznim kozmetickim salonima i sl..tamo dolazi puno zena...
imam i sajt - za sada je .com ( ja ga napravila za jedno vece pa ne zamerite ako nije bas savrsen..) www.zooloobags.com
a uskoro cu preci na co.yu i nadam se i prodaji preko neta..
iskreno - igrom slucaja - moji proizvodi relativno cesto izlaze u Joy-u i Jolly-ju pa i drugim casopisima...bila sam nekoliko puta na televizijama i slicno ...medjutim ja bih da udjem recimo u neke malo vece prodajne mreze ... mada iskreno ne znam ni da li ih kod nas ima ...tipa robne kuce ...a ne butikasa koji zaista prodaju uglavnom jeftine stvari za petostruku cenu ...a i marze su sacuvajmemmiliboze...50% od moje cene...ali to je ok...ako se stvari prodaju...
proizvodnja mi je uhodana i mada imam relativno mali obim - recimo 60-tak mesecno cija je trzisna vrednost oko 6000 e
ispada da bih fino zaradila ako sve prodam...Ostalo bi i za reklamu...Jedino ne bih da ih prodajem kucno - nego prosto da udjem u neku mrezu...Taj deo je malo tezi...Posebno sto - a videcete ako odete na sajt - ja pretendujem da to ima i neku "umetnicku" vrednost....uh...
jos jednom hvala momci....PUNO!!!
 
Odgovor na temu

zooloo33
beograd

Član broj: 113760
Poruke: 16
*.83.beocity.net.

Sajt: www.zooloobags.com


Profil

icon Re: firma je otvorena! kako prodavati robu?24.09.2006. u 15:29 - pre 214 meseci
P.S. ostadoh duzna odgovor..
- Ciljna grupa - zene ...od 20 - 70 stvarno , do sada nije bilo pravila ...osim da nisu bas jeftine .pa mozda ne hvataju sire narodne mase , ali to i nije cilj...ja racunam da u Beogradu ima barem 20 - 30 000 ...recimo svi oni koji udju i u Zaru...
- Troskovi -nazalost veliki , oko 50 % cene ...priblizno 50 e...u prodaji finalna cena prosecno 100-120 e
- Ukoliko bih dobro prodavala ostajalo bi poprilicno mesta za reklamiranje...Recimo da sa 30 komada pokrijem svoje troskove ...ostalih 30 koje mesecno proizvedem su mi zarada...

uhhhhhhhh.....izvinite ako su ovo pocetnicka pitanja .....jedino sto sam shvatila o ekonomiji je pravilo velikih brojeva...odnosno - da zaposlim jos 5 ljudi proizvela bih deset puta vise a troskovi bi mi porasli dva puta ...a zarada skocila nevidjeno...eto...za sada
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.adsl.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: firma je otvorena! kako prodavati robu?24.09.2006. u 17:19 - pre 214 meseci
Definitivno treba da ubedis ciljnu grupu, da je recimo tvoja tasna boljeg kvaliteta od one u Zari ili Mangu, za nizu cenu.
Da li imas kataloge tvojih tasni? Moraces da izracunas troskove.
Da li si napravila breakeven analizu? Moras tacno da izracunas koliko prodatih proizvoda pokriva troskove, i da na taj nacin odredis cenu u maloprodaji.
 
Odgovor na temu

zooloo33
beograd

Član broj: 113760
Poruke: 16
*.83.beocity.net.

Sajt: www.zooloobags.com


Profil

icon Re: firma je otvorena! kako prodavati robu?24.09.2006. u 19:00 - pre 214 meseci
imam kataloge i da ..cena mi je nesto niza od onih u Zari i Mangu...Naravno i ja sta god da kupujem prvo odem tamo ..po "deafault-u"...mislim da mi nije neinteresantan proizvod - ima gomile zena koje u stvari ne vole da imaju ono sto imaju i druge...tasne su kozne, cak mozda i bolje izrade i od bolje koze ...ali to jos naravno nije dovoljno ...svesna sam...
dosadasnja klijentela je dosta fina ( zaista - pune su hvale - sve pr-ovi , novinarke, slikarke...uspesne mlade zene koje mogu da kupe i nesto bolje od mene ) ali je brojcano mala..najvise zbog toga sto nisam locirana pravilno...
Proracunala sam sve cene i troskove..
i ulagacu u reklamu...ali ako nemam svoj prostor - nazalost i najvise zbog toga sto sam preracunala da zapocetak ne mogu da priustim dobar lokal i minimum dve prodavacice - gde i kako da prodajem??
Iskreno znam da ne poznajem trziste...i to je moja najveca mana ...uopste nisam u stanju da procenim koliko bih i gde prodavala...
Tako da se ne usudjujem da udjem u vecu investiciju kao sto je iznajmljivanje lokala - a pretpostavljam da bih u dzepu trebala da imam pare koje pokrivaju makar 6 meseci proizvodnje i prodaje ...a to je uh...vise nego sto imam..
i sta mi preostaje..ako izigravam sama sebi agenta prodaje a hocu recimo da prodajem u Mamutu ili Merkatoru...Nabavim telefon - zakazem sastanak , pa nudim ....da li se to tako radi...ja stvarno nisam sigurna...
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.maksnet.net.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: firma je otvorena! kako prodavati robu?24.09.2006. u 19:57 - pre 214 meseci
Odluci se za pocetak da li zelis da pravis konfekciju ili nesto posebno.
Ako radis nesto finije, gde svaki proizvod ima neku svoju pricu i poseban je na svoj nacin, onda mozes da ides i sa manjom klijentelom, nesto visim cenama, i diskretnim reklamiranjem. Ono u fazonu javna tajna, a najbolja reklama ce ti biti preporuka dosadasnjih klijenata.
Ako pak hoces da radis za siroko trziste, da se prodajes na svakom koraku, onda moras imati i cenu koja moze da konkurise onome sto se sada prodaje na svakom koraku. A sa kinezima se nije igrati.
Dakle, kada se kaze da odredis ciljnu grupu, ne misli se samo na 20-70 godina. Nisu ni devojke/zene od 25 godina jedna grupa. Imas one koje prate neke svetske trendove, imas one koje same nesto fazoniraju, imas one koje samo kupe bilo sta. Moras da znas tacno ko su tvoji klijenti. Najbolje je da, kao sto i sama kazes, to budu uspesne mlade zene, koje su vec postigle nesto, i koje mogu da priuste nesto ekskluzivnije i licnije (i naravno, skuplje ).
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: firma je otvorena! kako prodavati robu?24.09.2006. u 20:00 - pre 214 meseci
Ne znam zašto stalno potenciraš da ti je problem lokal da bi mogla da ulažeš u marketing (ili mi se barem tako čini). Nema to nikakve veze. Cilj marketinga je da se tvoji proizvodi pročuju, i da se ljudi zainteresuju za njih na ovaj ili onaj način. Prema tome, ako već imaš registrovanu firmu, ne treba ti lokal da bi mogla da se reklamiraš, odnosno, ako već radiš proizvodnju, ne moraš da radiš i prodaju. Naravno, svaki početak je težak, tako da se mora raditi polako i isplanirano, pogotovo kada je u pitanju marketing. Najbitnije u svemu je proceniti mentalitet ciljne grupe i raditi marketing na osnovu toga. Pošto kažeš da su u pitanju relativno skupi proizvodi, ciljna grupa svakako ne mogu biti sve žene, već one iz šou biznisa i one koje pripadaju "krem" društvu, a njima takvi proizvodi pre svega predstavljaju statusni simbol. Naravno, to ne znači da žene iz takozvane srednje ili niže klase ne bi kupile taj proizvod, ali treba misliti o tome da one ako se već reše da odreše kesu za tašnu recimo, , odrešiće je za nešto što ima ime i što nosikaju slavne ličnosti, u suprotnom će je jednostavno kupiti kod Kineza za mnogo manje pare. Prema tome, moj predlog ti je da pre svega pokušaš da proguraš te proizvode kod ciljne grupe. Dakle, reklama na nekoj popularnijoj televiziji ili radiju, promoter iz sveta poznatih, pominjanje tvog proizvoda u modnim emisijama bi bili pravi potezi. E sad, to zahteva prilična novčana ulaganja, a ako toga nemaš, možda bi mogla da razmisliš o varijanti da pokušaš da postaneš sponzor nekog kviza, gde bi jedna od nagrada bila tvoja tašna (ili neki drugi proizvod), ili još bolje neke emisije, u kojoj gostuju slavne ličnosti i gde bi gosti dobili neki od tvojih proizvoda na poklon. Ako su ti tvoji proizvodi zaista toliko kvalitetni, oni koji ih budu dobili/osvojili će ih svakako nositi i pričati o tome, a bolju reklamu ne možeš da dobiješ. Svakako, što popularnija televizija, i što popularniji kviz/emisija, to bolji učinak reklame. Naravno, ni letci koje je neko već pomenuo, nisu na odmet, a zahtevaju relativno mala ulaganja. E sad, to je nešto što bih ja uradio, i što mi deluje kao dobar potez, ali ne mora da znači da ja razmišljam pravilno.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Moderator
Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: firma je otvorena! kako prodavati robu?24.09.2006. u 20:43 - pre 214 meseci
Citat:
zooloo33: ako izigravam sama sebi agenta prodaje a hocu recimo da prodajem u Mamutu ili Merkatoru...Nabavim telefon - zakazem sastanak , pa nudim ....da li se to tako radi...ja stvarno nisam sigurna...

Pazi ovako...
Zamisli jedan spil karata, koje su licem prema dole rasporedjene po stolu. Tebi trebaju recimo samo kecevi. Njih ima 4, ostalih karti koje ti ne znace ima 48. Sta radis - nerviras se sto ne znas koje od karti su kecevi ili prevrces redom dok ih ne nadjes?
Isto tako je i ovde, da bi nasla 4 radnje koje ce ti znaciti u zivotu, moras obaviti jos 48 poslovnih razgovora kojima neces nista postici. Dok ne prevrnes kartu ne znas da li je kec, dok ne zavrsis razgovor ne znas da li je ta radnja tvoja zivotna sansa. veoma lako se moze desiti da prevrnes deset... dvadeset... karata i jos ni jednog keca, neces biti ocajna, oni su tu negde, samo jos nisi naisla na njih. Jedno je sigurno - niko od nas ti ne moze reci gde tacno na stolu se nalaze kecevi. Nema sanse da prevrnes prve cetiri, nadjes ih i resis problem.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

gorancir
Goran Ćirković
Beograd

Član broj: 20647
Poruke: 252
*.ptt.yu.

Sajt: www.internetsolutions.co...


+1 Profil

icon Re: firma je otvorena! kako prodavati robu?24.09.2006. u 21:08 - pre 214 meseci
Marketing je najbitniji ali takodje i distribucija. To znači da ti u recimo 10 radnji imaš po 10 tačni (5-6 modela) na lageru pa marketingom a prodaš iste. Nije loše da napraviš kvalitetne kataloge (ali one naj naj) i da imaš svoju mrežu agenata (komercijalista) koji će raditi na procenat. Tašna košta 120 EUR agentu ide 20 EUR što nije mnogo veliki % jer je i tebi u interesu da ti proizvodnja radi (kao što je Oriflame i Avon...).

Neka se isti ti katalozi nalaze i frizerskim i kozmetičkim salonima, pozorištima, restoranima... Efekta će sigurno biti!
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: firma je otvorena! kako prodavati robu?25.09.2006. u 00:39 - pre 214 meseci
Napraviti brend.
Prepoznatljivo ime.(bar u nekim krugovima)
Obezbediti ekskluzivnost svog proizvoda.
Prodavati komad po komad robe izbegavajuci posrednike i tako ostvarivati sto vecu ustedu(bacanje para na reklamu na TV-u ili masovna distribucija kataloga nema smisla u ovom slucaju)
Ostvariti odgovarajucu akumulaciju kapitala.
Otvoriti lokal u elitnom delu grada(knez Mihajlova)

Primer moze biti Swarovski.

Ili pristati na manju ekskluzivnost i masovniju proizvodnju,sa nizom cenom i sirom ciljnom grupom.
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

zooloo33
beograd

Član broj: 113760
Poruke: 16
*.83.beocity.net.

Sajt: www.zooloobags.com


Profil

icon Re: firma je otvorena! kako prodavati robu?25.09.2006. u 09:33 - pre 214 meseci
divni ste stvarno...ne samo da mi svaki savet nevidjeno utice na entuzijazam , nego doda i kockicu koja nedostaje u slici...sto bi rekli " javlja mi se.."
ja definitivno zelim da idem na manje - ekskluzivnije serije ...i manje vise probranu klijentelu ...mada - u zenskoj modi to je prilicno relativna stvar...ja imam veoma jasnu sliku - ko kupuje moje proizvode..i to je za pocetak veoma vazno...imam mnogo energije a i ideja...nedostaje mi iskustvo i veci kapital...ali - to je nesto sto se stice...

Citat:
Dok ne prevrnes kartu ne znas da li je kec, dok ne zavrsis razgovor ne znas da li je ta radnja tvoja zivotna sansa. veoma lako se moze desiti da prevrnes deset... dvadeset... karata i jos ni jednog keca, neces biti ocajna, oni su tu negde, samo jos nisi naisla na njih.


ovo mi je fenomenalno....jos jednom - hvala ...
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: firma je otvorena! kako prodavati robu?25.09.2006. u 22:14 - pre 214 meseci
Da, samo imaj u vidu da ćeš uvek imati bolju poziciju u pregovorima ako prodavnica (ili lanac prodavnica) zatraži od tebe mogućnost da prodaju tvoje prozvode, nego ako ti zatražiš to od njh. Tako da, nikako nemoj da zapostaviš aspekt sticanja imena i popularizaciju tvog proizvoda.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

zooloo33
beograd

Član broj: 113760
Poruke: 16
*.83.beocity.net.

Sajt: www.zooloobags.com


Profil

icon Re: firma je otvorena! kako prodavati robu?25.09.2006. u 23:56 - pre 214 meseci
hm....razumem...negde mi se javlja prica o koki i jajetu...reklamiranje je malo tricky.. da ne bude prosto ni prizemno ...ni namenjeno sirokim masama ...a da svi cuju...i misle o tome...nema sanse da to zanemarim, prosto nisam sigurna odakle da pocnem...ali hvala, svakako...

 
Odgovor na temu

deki77

Član broj: 21596
Poruke: 1570
*.vdial.verat.net.



+165 Profil

icon Re: firma je otvorena! kako prodavati robu?26.09.2006. u 07:58 - pre 214 meseci
@zooloo33

Torbe su ti VRH !!!!

 
Odgovor na temu

zooloo33
beograd

Član broj: 113760
Poruke: 16
*.83.beocity.net.

Sajt: www.zooloobags.com


Profil

icon Re: firma je otvorena! kako prodavati robu?26.09.2006. u 09:45 - pre 214 meseci
Hvala...Nemas pojma koliko mi znaci...Mi svi sto nesto smisljamo - pravimo smo ekstremno nesigurni ...
Jos od muskarca - takav kompliment....Eh....
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dialup.neobee.net.



+52 Profil

icon Re: firma je otvorena! kako prodavati robu?26.09.2006. u 13:52 - pre 214 meseci
Isti kompliment i od mene

Vezano za temu, moje mišljenje je manje-više reflektovano kroz poruke drugih korisnika. Razvij sajt (optimizuj ga za sve browsere koji se masovno koriste, plus english verzija i povezivanje sa servisima za online naplatu preko kartica) i oglašavaj se na sajtovima čiji se posetioci uklapaju u profil prosečnog kupca tvojih proizvoda.

I sama kažeš da si umetnička duša kojoj klasične biznis radnje tipa pregovaranja ili prodaje ne idu baš najbolje, pa zato gledaj da te obaveze prebaciš na druge koji su u tome uspešniji - stupi u kontakt sa galerijama, kafićima, salonima lepote i sličnim fancy lokalima po Srbiji i ponudi primamljiv % od svakog prodatog artikla. Možda i da poradiš na ambalaži, neka svaki proizvod dođe u nekoj žešće dizajniranoj kutiji ili limenci sa sve brošuricom koja prezentuje druge proizvode, i obavezno naglasiš da je moguće sve to naručiti kod nekog od tvojih lokalnih zastupnika, ali isto tako je moguće i brzo & lako naručivanje svega toga online. Nema potrebe da u startu bacaš pare na najam lokala, komunalije i osoblje kada za tim još uvek ne postoji realna potreba. Podjednako uspešno možeš da radiš i u slučaju kada ti se firma sastoji od poštanskog sandučeta, telefona i računara. Zašto trošiti na nepotrebne stvari, logičnije je akumulirati novac za proširenje posla, zar ne?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

zooloo33
beograd

Član broj: 113760
Poruke: 16
*.83.beocity.net.

Sajt: www.zooloobags.com


Profil

icon Re: firma je otvorena! kako prodavati robu?26.09.2006. u 19:30 - pre 214 meseci
potpuno se slazem...trenutno sam negde na pola dizajna sajta ( cekam fotke novih modela )..tako da mi je taj korak potpuno jasan...
ambalaza - takodje - slazem se da je to 50 % utiska...usput - dugo sam pokusavala da napravim bas limenke - medjutim nasi proizvodjaci uglavnom rade standardne profile koji se tesko uklapaju u moj program , sto zbog velicine , sto zbog oblika ...ako neko zna nekoga ko radi limenu ambalazu u "custom" obliku , sto bi rekli mo meri - a da alat nije 2000 evra..molim javite...
e sad...
Citat:
stupi u kontakt sa galerijama, kafićima, salonima lepote i sličnim fancy lokalima po Srbiji i ponudi primamljiv % od svakog prodatog artikla

OVO JE MOJ PROBLEM.. .daleko od toga da sam stidljiva ili smotana ...ili sta god vec...Ja zelim da stupim u kontakt ali nisam sigurna kako ...recimo
1. Prvo pozovem telefonom vlasnika i zakazem sastanak.?
2. Pod pretpostavkom da me ne odbije vec preko telefona , sastanak se i odigra...
3. Ja prezentujem svoju robu i ponudim uslove..?

Propustila sam nesto...
Plase me pogledi tipa: Jos jedan koji me smara...jos jedan trgovacki putnik koji ti kuca na vrata...znate vec...Kako da to izvedem elegantno i profesionalno...?
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: firma je otvorena! kako prodavati robu?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11285 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.